Swimtlmukfy juichten. gedaan op de steenkolenmijn Mariemont. De troepen gaven vuur, waardoor 14 van de aan vallers, hetzij dood cf gewend zijn gevallen. Ook te Barges heeft een bloedige botsing tusschen de gendarmes en de werkstakers plaats gehad. Onder de talrijke gearresteer den behoort ook Splingard, het hoofd der anarchisten te Charleroi. De mijnwerkers van dajAllain-groeven, die den arbeid staakten, ruk ten op Doornik aan de garde civique is tegen hen uitgerukt, een aantal andere werkstakers trokken op naar Crèvecoeur. Deze begingen getn b ldadigheden, maar zaten bij troepen in de herbergen; zij zeggen, dat ze het alleen gemunt hebben op de fabriekanten, die het loon verminderd hebben. De vrees voor wan ordelijkheden begint een weinig te verminderen door den zwaren regen, die als een verkoelend bad op de verhitte hoofden der grèvisten nedervalt. Intusschen is de toestand noch zeer bedenkelijk. Overal in de Borinagepa- trouilleeren de troepen en de regeering schijnt zich op alle gebeurlijkheden voor te bereiden, daar ingevolge een besluit, Zaterdag in den ministerraad genomen, de lichtingen van 1882 en 1883 onder de wapens zijn geroepen zelfs de cadetten der militaire school zijn gecon signeerd om bij de mobilisatie terstond in de gelederen te kunnen worden ingelijfd. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Gladstone, die weder hersteld schijnt te zijn, voorgesteld den 8 April het ontwerp tot wijziging der wet op het bestuur in Ierland te behandelen, den 12 de begrootingsvoorstellen en den 15 het ontwerp tot wijziging der onteigeningswet in Ierland m behandeling te nemen. De regeering heeft in het Hoogerhuis mede gedeeld, dat zij bereid is den Tabaksbouw in Engeland vrij te laten onder voorwaarde, dat er bij de administratie der belastingen aan gifte worde gedaan van de hoeveelheid zaad, dat de tabaksvelden steeds voor de ambte naren der accijnsen zullen toegankelijk zijn en van elke bruikbare hoeveelheid belasting zal betaald worden. De Indische koloniale tentoonstelling zal den 4den Mei door de Koningin in eigen persoon worden geopend. HET OOSTEN. De Porte heeft een kanonneerboot uitge zonden, om tusschen de eilanden te kruisen, daar zij bericht had ontvangen, dat een Grieksch schip wapenen en ammunietie aan land trachtte te brengen. Prins Alexander zond haar be richt, dat Bulgarije vasthoudt aan de eenmaal vastgestelde bepalingenhij gaf haar opnieuw de verzekering zijner blijvende getrouwheid. Te Konstantinopel meent men in diploma tieke kringen, dat de conferentie spoedig zal bijeenkomen en ter afdoening der kwestie de Turksch Bulgaarsche conventie bekrachti gen zal. RUSLAND. Berichten uit Mesjed aan de Unies bevat ten, dat er opnieuw vertraging is gekomen in den loop der onderhandelingen tusschen de Engelsche en Russische grenseommissarissen, daar Rusland plotseling weder nieuwe pre tention gesteld heeft. De commissarissen wach ten bericht op de instruction, die zij hunne regeeringen gevraagd hebben. SPANJE. He stemopneming voor de samenstelling der kiesbureau?, op 4 April a. s. heeft Zon dag jl. plaats gehad. De ministerieele candi- daten verkregen de meerderheid; in de oppo sitie werden de eandidaien van Romero en Lopez Dominguez gekozen. Het aantal repu blikeinen en de nieuwe kamers zal niet meer dan 20 zijn in de partij van Canovas waar schijnlijk slechts 50 leden tellen, zoodat het ministerie de meerderheid in de Cortes zal hebben. Te Cadix hebben naar aanleiding van de verkiezingen op a. s. Zondag eenige wanordelijkheden plaats gehad. Schiedam, 30 Maart 1886. Volgens den Haagscben kroniekschrijver der „N. Gron. Ct.," moet de minister Heemskerk de rustdagen, hem door zijne ongesteldheid voor de hervatting van de werkzaamheden in de kamer gegund, gebruikt hebben om te trachten een vierde redactie voor art. 194 te vinden, iasscben de liberale en rechterzijdsche in, een middending, dat allen moet tevreden stellen. Dat heeten de beide vroegere lezingen der regeering reeds te zullen doen. (R. Ml.) Door het gemeentebestuur van Waalwijk is een adres gericht aan de commissie uit Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant tot het aanhooren der bezwaren van belaughebbeuden tegen het plan van de verlegging der uitmon ding van de Maas naar den Amer, bij welk adres genoemd bestuur verwijst naar zijn be zwaren tegen genoemd plan, in vorige adressen uitgedrukt en die bezwaren met nadruk hand haaft. Uit Plymouth wordt ons gemeld van den 28en Maart Heden is alhier binnengeloopen het Neder- landsche transportschip Javazwaar bescha digd tengevolge eener aanvaring, onder dikken mist, met een groot vaartuig in het Kanaal. De aanvaring had plaats eenige oogenblik- ken vóór middernacht, op twaalf mijlen ten Westen van den vuurtoren van Eddystone. De Java heeft den grooten mast verloren en een groot gat aan stuurboordszijde bekomen Van de bemancing worden vier man gemist, die misschien op het andere schip kunnen zijn overgesprongen. Het schip, waardoor de Java werd aangeva ren, was een zeilschip met vier masten, naam onbekend. Het verdween na de botsing in den nevel. (N. R. Ct.) De Staats. Ct. van gisteren avond meldt, dat te rekenen van 1 April, met de post mede pakketten tot een gewicht van 3 kilogram naar Groot-Britannië en Ierland en sommige Britsche bezittingenknnnen verzonden worden. Het port bedraagt bij verzending naar Groot- Brittannië en Ierland voor pakketten tot een gewicht van 1 K.G. 60 cent en voor pak ketten van 13 K. G. één gulden. Omtrent het port voor de pakketten naar de Britsche bezittingen, kan aan de postkantoren inlichting worden verkregen. Bij elk pakket moet behalve de adreskaart ééne douane-verklaring worden gevoegd. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van nijverheid heeft zich tot de afdeelingsbesturen gewend met ver zoek om inlichtingen, in welke streken van ons vaderland de behoefte aan werk het grootst en waar die het kleinst is, teneinde tot eene conclusie te komen, of eene ter sprake ge brachte heideontginning op gr oote schaal noo- üig en wenschelijk is als middel om werk te verschaffen. Op de laatste drie dagen van de maand April komt onder den hamer de uitgebreide verzameling werktuigen en vee van wjjlen mr. J. P. Amersfoordt, op de Badhoeve" te Haar lemmermeer. Niet minder dan 146 stuks rund vee zullen verkocht worden. Naar wij vernemen, zal de wielerwedstrijd, op den 2den Paaschdag te Nijmegen te houden ook door een aantal Belgische en Duitsche wielrijders worden bezocht. Onder de nommers van het programma zal behooreu een rit om het kampioenschap van Gelderland op eene baan van 5000 M. Verder eeu internationale handicap 3000 M. en een wedren alleen voor genoodigden op eene baan van ruim 1600 M. (1 Engelsche mijl) om te trachten den Engel- schen rijtijd te slaan. Inschrijvingen moeten geschieden vóór 17 April. ROTTERDAM. Een gevolg van de inlijving van Delfshavtn bij Rotterdam zal zijn, dat bijna al de straten en gi achten in eerstge noemde (voormalige) gemeente zullen worden herdoopt. Een voorstel daartoe zal door B. en W. bij den Gemeenteraad worden ingediend. De maatregel worJt noodig geoordeeld, om dat vele van de tegenwoordige namen gelijk luidend zijn met straatnamen te Rotterdam, waardoor verwarring ontstaat. Op een bovenwoning aan den Binnenweg alhier woonden twee vrouwen, een moeder met haar emig kind. De dochter was in haar 71e jaar, de moeder in haar tweede eeuw. Helen is de dochter overleden, en de lOlja- rige weduwe staat thans geheel aileen op de wereld. Hoe moet zulk een oudje te moede zijD, nu ze al wat haar lief was overleeft, en de laitst overgebie /tne van haar betrekkin gen, in wie zij een trouwe verzorgster had, haar ontvalt (Hand.) OVERSCHIE. Gisterenmorgen is B. J., knecht bij den bouwman J. van der Does aan de Zwet, met de schuit naar Schiedam gaande om spoeling te halen, daaraf gevallen en ver dronken. VLAARDINGEN. De gemeenteraad heeft afwijzend beschikt op eeu adres van de firma Ilzermans Co., tot verlenging der concessie voor de gasfabtiek. GOBINCHEM. Door de politie is een vader van 8 kinderen, die gedurende 19 weken geen werk had en door armoede en ontbering zeer verzwakt was, naar het ziekenhuis alhier ge bracht. De man had zich gedurende 2 dagen en 3 nachten schuil gehouden onder een hoop hooi op een zolder, waarschijnlijk met de be doeling om op die wijze een einde aan zijn leven te maken. AMSTERDAM. Sedert Zaterdag is men op last der politie, in het Oosterdok langs de Prins Hendrikkade weder aan het visschen gegaan naar eenige kostbaarheden en eene beurs met geld, den vermoedelijk vermoorden kapper L'Amblee ontstolen en daar ter plaatse te water geworpen. Aan den eigenaar der diamantslijperij op de Nieuwe Achtergracht, wien den 21n dezer een diamant met dop ter waarde van f 400 ontstolen werd, is het gestolene terug gebracht door twee jongens, die dei voor werpen achter een boom op die gracht hadden gevonden. LEEUWARDEN. Eenige slagers hebben de vleeschprijzen verlaagd. Zij verkoopen het jong of nuchter kalfsvleesch voor 16171/ eerste kwaliteit rundvleesch zonder been voor 40, biefstuk en haas voor 50 cent het half kilo. ZUIDWOLDE. (Drente). Het tweejarig zoontje van B. Mos, is, terwijl het zonder toezicht was, in eene karnemelkston geraakt en daarin verdronken. OLDENZAAL. Zaterdag avond ontstond brand in de fabriek van den heer Luijeweert, waar lompen-afval van katoen, enz. machinaal gezuiverd wordt. Het pand is met den inhoud geheel vernield. Niets was verzekerd. Van één. koopman, die voor eigen huis wel verzekerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2