HET OOSTEN. De mogendheden zouden volgens bericht uit Konstantinopel een einde aan de moeie- lijkheden willen maken door het protocol in de conferentie te onderteekenen, akte nemende van het protest van Vorst Alexander, indien hij in zijn verzet tegen de tijdelijke benoeming blijft volharden. Dit bericht heeft in Bulgarije een pijnlijke indruk gemaakt. De heer Tzanof zou daaromtrent een nota aan de mogend heden zenden. Het Russische Admiraalschip is van Kandia naar Smirna gestevend ten einde zich van nieuwe provisien te voorzien. RUSLAND. De correspondent van de Standard te St. Petersburg meldt in verband met het grens geschil tusschen Engeland en Rusland in Azië, dat er een dag of tien geleden een geschil tusschen de Engelsche en Russische commis sie in Afghanistan bestond, hetwelk nu ech ter door de betrokken regeeringen is verhef fend. Schiedam, 31 Haart 1886. De schoone Bijkerk, O. L. Vrouw van den H. Rozenkrans aan den Singel, werd dezer dagen verrijkt met een kunststuk, dat met recht een sieraad voor het gebouw mag genoemd worden. Bij het muurvlak tusschen het hoogaltaar en de altaarkapel van het Alierh. Hart werd een altaar, aan den H. Jozef toegewijd, opgericht, dat wat uitvoe ring en bewerking betreft den vervaardiger, de heer Peeters te Antwerpen alle eer aan doet. Het bestaat met uitzondering van het koperen tabernakel geheel uit fijne witte Caen-steen evenals de andere altaren in deze kerk. üp zwart marmer trappen rust de altaartombe, bevattende aan de voorzijde drie voorstellingen in haut reliefnamelijk in het midden een ornament, waar door een ban derol slingert met de woorden in het latijn H. Jozef bid voor ons, terwijl die ter weers zijden de stamvaders van den H. Jozef, de H. Patriarchen Abraham en Jacob te zien geven. Boven de altaartafel verheft zich in etne prachtige gothieke nis, welke door het kruisbeeld met dat van 's Heeren Moeder en de H. Joannes ter weerszijden bekroond wordt, het beeld van den H. Jozef, Patroon der H. Kerk, met de betrekkelijke zinnebeelden de Tiare en de St. Pieterskerk aan zijne voeten door de rijke polychromatie komt dit beeld bij de geheel witte steen van het altaar zeer goed uit. De tafereelen in haut relief aan beide zijden van deze beeldnis stellen gebeurtenissen uit het leven van den H. Kerkpatroou voor aan de Evangeliezijde; de Vermaning van den En gel aan den H. Jozef in den slaap om met het Kind en zijne Moeder te vluchten naar Egypte en die aan de zijde van het Epistelhet Afster ven van den H. Jozef en daarboven zijne Ver heerlijking in den hemel. Onder deze voor stellingen duiden de latijnsche woorden hunne beteekenis aan, terwijl het vlak daarbeneden, waarop de kandelaars zijn geplaatst aan de voorzijde het opschrift in de kerktaal draagt H. Jozef, Patroon der Kerk en voor een za ligen dood, bid voor ons. Ieder, die met ons ïn de gelegenheid was dit fraaie kunststuk te bewonderen zal erkennen, dat wij niet te veel zeggen, als wij het een nieuw sieraad in het schoon harmonisch geheel der kerk noemenmaar zal ook volgaarne instemmen mot den lof, die den edelen gevers van dit kunstgewrocht, die zoozeer toonen den luister van 's Heeren huis te beminnen, behoort te worden gegeven. Gr. W. van de P., die zich in een logement op het Damrak te Amsterdam schuldig ge maakt heeft aan oplichterij door valschheid en zich eenigen tijd aan de nasporing van de politie heeft weten te onttrekken, is gisteren te dezer stede ontdekt en in hechtenis genomen. Als eene bijzonderheid verdient zeker ver melding, dateen kip van den heer J. B. C. Huls man een ei heeft gelegd, dat den vorm heeft van een vijgeupeer en niet minder dan 85 gram weegt. Men verneemt dat Z. M. het besluit van Gedeputeerde Staten van Gelderland, hou dende niet-toelating van den heer Schiphorst als raadslid te Hattum, heeft vernietigd en het raadsbesluit tot toelating heeft gehand haafd. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter hervatting der werkzaam heden bijeengeroepen tegen Woensdag 7 April des avonds te 8 uren. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal Donderdag, en die van den mi nister van Marine Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. De Staats-Courant van 30 Maart meldt de reeds medegedeelde aanvaring van de Java als volgt Bljjkens een bij het departement van Marine ontvangen telegram is Zr Ms schroefstoom- schip Javaonder bevel van den lnitenant ter zee le klasse C. Hoffman, met dik weder, ter hoogte van Eddystone door een onbekend zeilschip aangevaren en met belangrijke averij op den middag van 2ö dezer te Plymouth binnengekomen. Van de bemanning worden vier personen vermist, die waarschijnlijk tijdens het onge val op het aanvarend schip zijn overgegaan. Uit een brief van een der leden van de bemanning van de aangevaren en te Plymouth binnengeloopen „Java" vernemen wij de namen der vier vermisten. Zij zijn Blans, Rozekrans, Berkhouten Boeklage, alle vier matrozen 2de kl. De drie eerstgenoemden waren gehuwd, de laatste niet. Men weet nog altijd niet door welk schip de „Java" aangevaren is. Als het waar is, wat vermoed wordt, dat de vier ver misten aan boord van dat sship zijn overge sprongen zullen echter spoedig wel nadere bijzonderheden bekend worden. De »Java" wacht te Plymouth order van de regeering waar zij moet heengaan om gerepareerd te worden. {R. Nwbl.) Blijkens een bij het departement van marine ontvangen nader telegram, zijn de vier ver miste personen van Zr. Ms. schroefstoomschip Java, die bij de aanvaring overgesprongen waren aan boord van het zeilschip LochBroom te Londen aangekomen. (St. ct.) Naar men verneemt, bestaat bij de Holland- sche Spoorwegmaatschappij het voornemen, tegen 15 April of 1 Mei op hare lijn een lokaal-stoomtramdienst te openen tussohen Den Haag en Delft en tusschengelegen plaat sen. Zondag zijn door den hofleverancier den heer H. Lensing, te 's-Gravenhage, de eerste kievitseieren aan HH. MM. den Koning en de Koningin aangeboden. De lijdensgeschiedenis der Haagsche Tram wegmaatschappij is nog niet ten einde. De directie heeft opnieuw bij het gemeentebestuur aanzoek gedaan om uitstel der behandeling van de concessieaanvraag der heeren Van Litb c. s., daar zij niet in staat is vóór 1 April definitief te verzekeren, dat eene Nederland- sche Maatschappij tot exploitatie der tramwe gen in den Haag tot stand zal komen,maar toch nog altijd uitzicht daarop heeft. B. en W. stellen daarom den gemeenteraad voor, de directie nog tot 1 Juni tijd te geven en de concessieaanvraag der heeren Van Litb c. s. zoolang aan te houden. Omtrent het ongeluk, een leidschen stu dent overkomen, meldt het D. v. Z.-H, Z ch met eenige vrienden op de kamer van een zijner medestudenten bevindende, viel de student in de medicijnen E. v. B. met den rug tegen het raam en door de zwakte van het houtwerk vau het venster zoo achterover naar beneden. Hij kwam neder op de stang van het hek, dat zich onder het raam bevond. De val was zoo zwaar, dat deze dikke ijzeren stang er sterk door gebogen werd. De inmid dels geroepen geneesheer kon naar't uiterlijk te oordeelen, nog niet veel gevaar consta- teeren. Later bleek echter, bij nader onderzoek van prof. Van ltorson dat er voor zware in wendige beleediging te vreezen was, zoodat overbrenging naar het Ziekenhuis noodig werd geoordeeld, en een daar ondernomen operatie toonde aan, dat de verwonding te zwaar was, om nog hoop op behoud over te laten. De dood is dan ook Vrijdag-middag gevolgd. Heden-middag is het stoffelijk overschot te Leiden ter aarde besteld. Den studenten is vanwege het Collegium verzocht, den rouw aan te nemen. Hoewel reeds sedert een lOtal dagen de scheepvaart in Friesland weder geopend is, en er voor de schipperij thans, na een langen tijd van gedwongen werkeloosheid, weder iets te verdienen is, hebben onderscheiden schip pers nog geen nieuwe reis kunnen ondernemen, omdat zij in de moeielijke dagen, die zij hebben doorleefd, hun zeilen of wel hun touwwerk hebbea verpand of verkocht. Door schippers, die gisteren in den vroegen ochtend langs de spoorvaart tusschen Leeu warden en Tietjerk voeren, werd, op ongeveer een half uur afstands van laatstgenoemde plaats, een ledige, drijvende boot gevonden. In de boot vond men eene winterjas. Al spoe dig bleek, dat zoowel de boot als het kleeding- stuk behoorden aan zekeren W. K. woonachtig te Leeuwarden. Men vreest, dat deze per soon tusschen Leeuwarden en Tietjerk is ver dronken. Althans er wordt ijverig naar hem gevischt. Na eene voorspoedige reis van 23 dagen is te Vlissingen Zaterdagochtend van Phila delphia binnengekomen het Engelsch-New- Brunswickfregat Constance," gezagvoerder Tingley, met eene volle lading vaten petro leum, bestemd om in de petroleum-magazijnen van pakhuismeesteren uit Rotterdam te Vlis singen te worden opgeslagen. De Constance" heeft nu reeds twee ladingen petroleum aan gebracht, waarvan de laatste de vijfde groots aanvoer is, die sedertde oprichting van boven gemelde magazijnen in deze wordt opgeslagen. i I1HJPOCCCKM-' DORDRECHT. Terwijl Zondagmorgen eene vrouw bezig was met het bakken van visch, sloeg de vlam in de pan en zette de olie in brand. De vrouw liet de pan op den grond vallen, waardoor hare kleeren en de vloer

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2