Volgens opgave in de Staals-Courant telde de bevolking van Drecte op lo Jan. 1886 65,412 mannen en 60,350 vrouwen, dus in het geheel 125,792 zielen. Uit Borger wordt aan de A. R. C>t. me- degedeela: De zandverstuivingen, alhier langen tija zoo gevreesd, nemen met de tegenwoordige sterke winden weer toe, gelijk dat bijna elk jaar het geval is. Te Drouwen is de zandverstuiving zóó erg, dat er bouwakkers, welker einde aan de zandverstuiving grenzen, voor meer dan de helft onder stuifzand bedolven en daardoor voor dit deel als verloren zijn. Men verneemt echter dat eerlang maatregelen zullen worden genomen om deze verwoestingen te voorkomen. Prov. Staten van Drente hebben zich de zaak aangetrokken en zullen het teirein der verstui ving voorloopig afbakenen, opdat er geen vee in komt en geen doorvoer meer plaats heeft. De hooge aarden wallendie rondom eenige honderden hectaren veldgrond zullen worden geplaatst, en waarmede men spoedig zal aan vangen, geven velen arbeiders werk. Voor de 160 miliciens van de lichting van 1886, die in de maand Mei a. s., bij bet korps genietroepen in dienst zullen komen, zullen worden bestemduit Gelderland 15 timmerlieden, Zuid-Holland 25 timmerlieden, 8 smedeD, 2 mandemakers en 5 metselaars, Noord-Holland 25 timmerlieden en 7 smeden, Utrecht 10 en Friesland 15 timmerlieden. Voor de overigen moeten worden gekozen tim merlieden (bij voorkeur uit de plattelands gemeenten), smeden, aard-, dijk- en polderwer kers. Van 21 tol 27 Maart zijn langs den Nieu wen Waterweg binnengekomen 65 stoom- en 24 zeilschepen, en vertrokken 61 stoom- en 12 zeilschepen. Te Maassluis is een gewapende kannon neerboot aangekomen, om het Hongaarsche schip Aimrod, waarop door het rijk beslag is gelegd wegens toegebrachte schade, te be waken. Door den Vlaardiuger logger Gorinchem schipper Woensdregt, is heden te Nienwendiep binnengesleept de vischsloep Twee Corne- lissen van Middelharnis, welke gistermorgen met gebroken mast dwars van Tessel werd aangetroffen. De internationale hoodententoonstelling, die de Nederlandsche Jachtvereeniging Aimrod voornemens is op 14, 15, 16 en 17 Mei e. k. te Rotterdam in het Feestgebouw te hou den, belooft zeer belangrijk te worden. De honden zullen allen in een overdekt gebouw worden gehuisvest. De medewerking van de beroemdste keurmeesters nit het bin nen- en buitenland is toegezegd. Aan prijzen is uitgeloofd het aanzienlijke bedrag van ruim f7000, waarvan ongeveer f6500 aan gewone en f700 aan extra prijzen. Onmiddellijk na deze tentoonstelling wordt er een te Brussel gehouden (2124 Mei), en de gelegenheid is dus aangeboden om de honden op gemakkelijke wijze aan twee groote tentoonstellingen te doen deelnemen. De inschrijvingen sluiten 1 Mei e. k. en moeten gezonden worden aan het adres van den secretaris, den heer W. M. Pieters, Wes terkade 20 te Rotterdam, bij wien formulie ren van inschrijving en programma's koste loos verkrijgbaar zijn. De zalmvangst aan het Kralingsche Veer was deze maand weder aanmerkelijk minder dan in dezelfde maand van 1885. In Maart 1886 werden ter markt aangevoerd ruim 2600 zalmen en verkocht tegen f 1.25 a f 1.80 per 5 ons. In maart 1885 werden aangevoerd ruim 4300 stnks. Vanwege de A.- en Z.-Hollandsche Maat schappij tot redding van schipbreukelingen werden gisteren aan het strand te Scheveningen proeven met een vnnrpijltOdStel genomen. Men voorziet dat de Soheveningsohe vloot, ter baringvisscherij bestemd, dit jaar niet zoo groot zal zijn als het vorige jaar; de slechte uitkomsten der laatste twee jaren zijn daarvan oorzaak. Ofschoon de vooruitzichten der reede- rijen veel gunstiger staan dan in 1884 en 1885, doordien de oude haring geheel is opgeruimd gaan de scheepmakerpen toch met omzichtig' heid te werk en bouwen slechts zeer langzaam; in stede van, zooals vroeger, tot 7 a 71/a uren te werken, wordt nu het werk te 5 uren gestaakt. Reeds Zaterdag is de heer Itaylton, chef van den generalen staf va.n hetVerlossingsleger van wiens komst te Amsterdam wij mede- deeling deden, weder naar Londen vertrokken. Voorloopig bestaat, volgens bet A. v. d. D., bij hem niet het voornemen, naar ons land terug te keeren. Men schrijft aan bet Dagblad: Het bericht betreffende het contróleeren van het gebruik, door den heer G. Dirkzwager, van zijne par ticuliere telephoonlijnen Hoek van Holland Maassluis en MaassluisRotterdam gemaakt, noemt de heer D. zelf niet geheel juist. Er is geen sprake van wantrouwen van het telegraaf- bestnnr, zooals de Westl. Ct. zeide,maar de con troleurs hebben ten doel, het getal berichten te bepalen, ten einde daaruit gegevens te ver zamelen voor den later te bepalen prijs voor concessie-aanvragen, in verband met eene in bewerking zijnde wet op de telepbonie. Naar men verneemt bestaan er plannen om het Rotterdamsche Panorama te veranderen in een schouwburg in den geest van het Eden théatre te Brussel, of de Scala en het Thé&tre IndiSn te Antwerpen. Te Brussel is onlangs zelfs een tweede théater van dien aard geo pend, en wel het »Théatre de la Bourse". De nieuwe schouwburg zal met eenige weelde worden ingericht en er zullen ftërieën, operet- ten en*., opgevoerd worden. In Maas en Waal is thans de tabak grooten- deels verkocht. De planters hebben er echter geen voordeelige zaken mee gemaakt. Het ge wicht is omstreeks Va minder dan de opbrengst van '84, terwijl de prijzen ook ver beneden de verwachting bleven. Het gewas van '84, werd gemiddeld verkocht voor f 20 a f 28 per 50 kilo, naar gelang der kwaliteit en thans was f20 de hoogste prijs, die echter nog slechts voor heel enkele pnike partijtjes bedongen kon worden maar het grootste gedeelte bracht niet meer op dan van f 12 a f 16 per 50 kilo. Het tjalkschip Jacoba Adriana schipper W. v. Dort, met hout geladen, van Middel burg naar Antwerpen bestemd, liep gisteren te Hausweert binnen met verschoven deklast, water aan dek en gebroken stutten, nadat het wegens den harden wind in niet gering ge> vaar had verkeerd. OUWERSCHIE. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad was ingekomen, het verslag over den toestand van het onder wijs in deze gemeente; daaruit blijkt dat de Openbare school wordt bezocht door 125 kïn« deren, terwijl de R. K. Parochiale school 125 en de Christelijke school 303 leerlingen telt. PERNIS. Bij executie is de geheele inven taris van een manufactuurwinkel, alsmede het huisraad van den winkelier, verkocht voor f 22.45. Daar niemand een bod deed, werden geheele stukken goed verkocht voor 10 40 ct. Van de meubelen brachten een tafel 10, een kabinet 35, 6 stoel-jn 30 ct. op en het overige naar evenredigheid. WE 8T-IJS ELMOND E. Gisteren in den vroegen ochtend ontstond er een hevige brand in de bouwmanswoning van Fop de Leister. Hais, scbnnr en inboedel, benevens 17 run deren en 3 schapen werden eene prooi der vlammen. De brand is ontstaan door het om vallen van eene lantaarn. Alles was tegen brandschade verzekerd. AMSTERDAM. Een kassiersknecht aan de kasvereeniging f 18000 ontvangen hebbende, werd in de GasthóL molen steeg door drie Engelsche pick-pockets aangerand. Hij verde digde zicb ecnter flink, bield een der schurken vast, totdat deze gearresteerd kon worden behield zijn schat. ILPENDAM. (Noord-Holl). Gisteren mid dag brak een felle brand nit in de bakkerij van Stevers, welke dadelijk in volle vlam uitsloeg, aangewakkerd door den hevigen wind, waarvan de richting gelukkig gunstig wos. De belendende perceelen zijn gespaard de bakkerij is tot den grond toe afgebrand. Oorzaak onbekendalles was verzekerd. De drie spuiten hebben uitstekend gewerkt. MIDWOUD. Gisteren namiddag zijn in het naburige welvarende dorp Twisk een vijftal boerenwoningen, een smoderij en een schilders winkel eene prooi der vlammen geworden. Aangewakkerd door een hevigen wind, viel er aan redden niet te denken. Behalve bet vee, dat men nog wist te redden, is dan ook alles verbrand. De brand is ontstaan in de sme derij; de vlammen sloegen achtereenvolgens over op de boerderijen van de heeren C. Zijp, C. Kok en H. Koster. De autoriteiten waren spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig en door de vereenigde werking van de brand spuiten van Twisk, Abbekerk, Opperdoes, Medemblik, Oosiwond en Midwoud werd men den brand vóór het vallen van den nacht mees ter. Naar men meldt, was alles verzekerd, doch sommige panden zeer laag. Persoonljjke ongelukken hebben niet plaats gehad. TIETJERK. Na anderhalven dag vermist te zijn, is heden morgen het lijk van Minne Keiser gevonden. Het lag op dezelfde plaats, waar schippers gisteren de drijvende boot aan troffen. Het ongeluk moet aan eigen onvoor zichtigheid toegeschreven worden, daar K.zich met een bootje nauwelijks 1.5 M. lengte in het stormachtige weder waagde. De verongelukte laat vrouw en kind na. NIJMEGEN. De bijna voltooide R.K. Kerk in de Hezelstraat zal op 3 Mei e. k. plechtig ingewijd worden. OLDENZAAL. Gisteren ochtend had een der werkers van het Staatsspoor het ongeluk, onder den trein bij het station Schuttorf te geraken. De man, een oppassend lijnwerker, was terstond een lijk. BERGEN-OP-ZOOM. Met 1 Mei e. k. wordt het werk van da slechting onzer vesting opge leverd. Hier en daar is men bezig met er de laatste hand aan te leggen en de brikken en steenen van het terrein weg te voeren. Tot directeur van den stoomtram van hier op Antwerpen is benoemd de heer G> Van Dixhoorn. Voorloopig zullen vier trei nen daags heen en weder rijden. ECHT. (Limburg.) In den loop van dezen zomer, zal door de oude schutterij St. Lande- ricns en de jonge schutterjj St. Petrus en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2