(S&nwitgd* JeriqfrteiT. Jsaat aU Jeri 4 h t*it. Rechtszaken. Panlus, bij gelegenheid vm het 450jarig be staan der onde schutterij een internationale schietwedstrijd met het buksgeweer georga- nisseerd worden. Om dit schuttersfeestmet allen luister te kunnen vieren, heeft de Gemeente raad met algemeene stemmen'aan beide gezel schappen een belangrijke subsidie toegestaan ook vanwege de neringdoende burgerij is den gezelschappen geldelijke ondersteuning toege zegd. Het feest schijnt dus veel te beloven. SITTARD. Zekere Peter Derbaag, boom- snoe'er te Leienbroek, viel gisteren-ochtend in de Schnttenbeemde, waar hij aan het werk was, ter hoogte van 28 voet nit een boom- Met belangrijke kneuzingen aan hoofd en beenen werd de ongelukkige, wiens toestand boogst gevaarlijk is, per draagbaar huiswaarts vervoerd. MAASTRICHT. Naar men verneemt, zal dezer dagen alhier weder een lezing gebonden worden dooreen afgevaardigde van den Sodalis- tischen Bond van Amsterdam. Het is te hopen dat bevoegde autoriteiten niet zullen dulden dat hier zulk een oproerige taal gevoerd wordt als bij vorige gelegenheden het geval was. (C. du Limbi) OOTMARSUM. De gezamenlijke wevers en weefsters in de stoomkaloeufabriek van de heeren Prnijt Co. hebben het werk gestaakt, omdat het loon hun niet bevredigt. Door den procnrenr-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam, is tegen den gewezen no taris J. A. H. Borret te Utrecht, een bevel tot aanhouding verleend. De verdedigers van mevronw Bnlkley en hare mede-beklaagden hebben onmiddellij na de uitspraak cassatie aangeteekend tegen het arrest van het gerechtshof, waarbij het veroor- deelend vonnis van de Arnhenasche rechtbank bevestigd werd. Jakobus de Zwart, die verleden week terecht stond wegens diefstal van een stuk loo- den pijp nit het Volkspark, is door de recht bank vrijgesproken. Uit VGravenhage wordt aan het Ltr. Dbl. gemeld dat daar thans een dame gaat wan delen in gezelschap van een geitje, in plaats van een schoothondje! Daar kleine geitjes, ongelukkig, spoedig groot worden, zal men, zoo het voorbeeld navolging vindt, zeker spoedig nac.r een middel gaan zoeken om ze klein te honden. Men zou anders te dikwijls zijn genegenheid moeten overbrengen. In een van de Amsterdamscbe couranten komt de volgende advertentie voor: Edele Dames Een man, die juist zooveel ver dient om zijne huishouding te onderhouden en van zijne geachte patroons voor zich zelf kleederen genoeg krijgt, vraagt of UEd. niet iets in nwe prullemand heeft voor zijne dierbare gade, ten einde daardoor de rust in zijne hnishonding te verkrijgen. De Levensverzekering-Maatschappij »Dord- recht" hield gisteren in het café Ponsen alhier hare jaarlijksche AlgemeeneVergadering, onder leiding van den commissaris-voorzitter, mr. H. A. Nebbens Sterling. Tegenwoordig waren 29 houders en verte genwoordigers V8i 399 Pandeelen, te zamen 165 stemmen uitbrengende. Uit het elfde jaarverslag van directeuren blijkt, dat er nieuwe polissen werden afge geven tot een bedrag van f 1,115,340.56 ka- pita? en f 2996.28 rente, waardoor bet ge middeld verzekerd bedrag per hoofd in de afdeeling Levensverzekering van f 790.07 steeg tot f943.61, in de afdeeling Arbeidersverze kering van f 57.89 tot f 58.44. De sterfte bedroeg in de afdeeling Levens verzekering 69.69 in de afdeeling Arbei dersverzekering 85.84 vau de verwachte. Het plaatsen van aandeelen werd, in verband met de lage rentekoersen, niet bevorderd. Er werden voor het meerendeel aan vroegere aan deelhouders 24 bewjjzen van aandeel, elk groot f5000, afgegeven, waarop 10 storting en 1 agio ontvangen werd Uit de rekening blijkt, dat de effecten-, risico- en kapitaal-reserve vermeerderde met f 2563.02 en bij de premie-reserve f 60,019.09 werd bijgeschreven, terwijl van den post op- rigtingskosten f5840.71 gedelgd word. In overeenstemming met het praead vies var> commissarissen werd de rekening, zooals zij door directeuren opgemaakt en door commis sarissen goedgekeurd was, vastgesteld en be sloten een voorloopig dividend van 5 °/Q over het bedrag der storting nit te keeren. De volgens roosier aftredende commissaris sen mr. J. Haijligers en mr. E. H. Karsten werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlij den vau den heer O. H. C. Moulin, die van de oprigting der vennootschap af als com missaris fungeerde en wiens nagedachtenis dankbare hulde werd gebragt, voorzag de ver gadering door den heer O. J. J. Verbroek van Nieuw-Beijerland alhier tot commissaris to kiezen. Vervolgens werd besloten het getal com missarissen met één te vermeerderen en als zoodanig gekozen de heer W. H. F. baron van Heemstra, burgemeester van Deventer. Daarna werden enkele wijzigingen in de artikelen 13, 25 en 27 der statuten volgens het voorstel van het bestnur met algemeene stemmen aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. DerdrCt.) Men heeft het plan opgevat, en daartoe reeds een leening geplaatst van f3,600,000, voor een nieuwen onderaardschen spoorweg te Londen. Die spoorweg moet onder den Theems doorgaan en King Williamstreet in de City met Bewington Bnth verbinden. Vijf stations zul len aan die lijn komen, waarvan een niet ver van Lindesbridge. Eenige, misschien wel alle diaminten, die te Londen aan den NederlandscheD jnweiier Tabak zijn ontstolen, zijn op een wonderlijke wijze teruggevonden. De dief, de Franschman Tonssaint, werd, na een verhoor ondergaan te hebben, naar de gevangenis gebracht. Hij moest een gang door, om de cel die hem aan gewezen was, te bereiken. Een emmer water stond in de gang, en kort nadat hij zijn oei had betrokken, vond men, toen de emmer ge ledigd werd, een handscboen van Tonssaint en in een der vingertoppen een aantal dia manten. Waarschijnlijk heeft Tonssaint, zonder dat zijn geleiders het bemerkten, den hand schoen in den emmer laten vallen, toen hij er langs kwam. In een correspondentie nit Londen aan het liberale Dbl. v. Bed. vinden wij de volgende belangwekkende bijzonderheden, omtrent den stijgenden invloed van het Katholicisme in Engeland „Opmerking verdient het daarbij, dat er thans geen stemmen opgingen tegen de be noeming van dezen Roomsch geworden edel man (markies van Ripon) tot minister (van Marine in het derde kabinet Gladstone) zelfs Diet onder de bij uitstek anti-papistisehe Schotten. De verdraagzaamheid tegenover de Roomsch-Satholieken had in den tijd van zes jaren bij Engelschen en Schotten heel wat veld gewonnen Maar ook op andere wijze blijkt boe de geest van verdraagzaamheid, en zelfs van waardening jegens de Rcomschen van jaar tot jaar is toegenomen. Hun koloniale en In dische bisschoppen worden door gouvernement en staatsambtenaren met onder scheiding beje gend. Het is volstrekt geen zeldzaamheid als in Indië of in de koloniën bij openbare aan gelegenheden, waarbij eershalve de Anglicaan- sche bisschop wordt uitgenoodigd, bij zijn ontstentenis de Roomsch Katholieke zijn plaats vervult. Bij het leger en de marine zijn thans vele officieren die tot de Roomsch Katholieke kerk behooren en daaronder verscheidene die een hoogen rang bekleeden. In alle takken van het staatsbestuur zijn thans Roomsch-Katholieke gentlemen te vinden. In menige Britsche bezit ting of kolonie behoort de gouverneur tot de kerk van Rome." Jules Yerne is weder zoover van den moord aanslag, die door zijn neef op hem gepleegd is, hersteld, dat hij binnen enkele dagen het bed zal kunnen verlaten. In den eersten tijd zal hij zich van krukken moeten bedie nen. Van een bestolen dief wordt nit Kottbus gemeldEen 16 jarige boerenjongen stal door middel van inbraak des nachts uit een hotel 300 Marks en een horloge. Zijne schoenen, die hij voor hij aan den arbeid was gegaan, uitgetrokken had, waren, toen hij weder buiten kwam, gestolen. Hij moest in de he vige koude barrevoets loopen tot hij een rijtuig aantrof en dit rijtuig gaf later tot zjjn ar restatie aanleiding. Gedurende een onweder vluchtte 36 vrou wen met hare kinderen in een grot bij Civita Vecchia, waar zij, om zich te verwarmen, vuur aanmaakten. Ongelukkigerwijze vatten eenige stroohalmen vuur, waarop een dikke rook de groote ruimte volde. Eene onbescbr: - felijke verwarring ontstond, de vrouwen wil den vluchten, doch het gelukte niet allen den uitgang te vinden. Zeventien personen werden gedeeltelijk gestikt gedeeltelijk verbrand ge vonden. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Bij de voortgezette beraadslaging over het Grondwetshcofdstuk Onderwijs heeft de heer Borgesins zich bereid verklaard art 194 zoo te wijzigen, dat alles aan den gewonen wet gever wordt overgelaten, teneinde zoo doende tot een oplossing te geraken. De heer Lohman handhaafde het amende ment der rechterzijde als een middel om alle partijen, ieder op haar terrein, te bevredigen en dns zcowel de openbare school te bebonden, die de liberalen bevredigt als de bijzondere school, die aan het re hts! eginsel der geloo- vigen voldoet. Wil de regeeiing meerdere waarborgen geven, dan is hij tot een minne lijke schikking bereidmaar lager kan de rechterzijde niet gaan. De beer van der Kaay erkende de billijk heid van verplichte schoolgeldheffing voorde niet onvermogenden, maar geen subsidie. 's HAGE. De ambtenaar Croll is heden door den Minister eervol ontslagen van zijne be trekking aan het departement van binnen- landgche zaken, daar hij weigerde voor het lidmaatschap van den centralen raad van den Sociaal domoeratijebeu boud te bedanken,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3