9e Jaarg. Dinsdag 6 April 1886. 'No. 2445. VERSCHIJNT DAGEliIJKS. gjgpcm dwpcht. liftten. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHIEI IT, Prijs van dit Blad; V0or Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland u 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiön Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. Men bericht uit New-York, dat weder vijf leden van den gemeenteraad zijn gevangen genomen, welke verdacht worden medeplich tig te zijn aan de bedriegerijen bij den Broad- way-spoorweg. Men verwachtte, dat er nog meer zouden worden gevangen genomen. Bij het Mexicaansch congres is een bood schap van den President der republiek Gene raal Diax ingekomen. Daarin wordt gecon stateerd, dat den financieelen toestand des lands geleidelijk beter wordt. De President verwacht, dat door het besluit tot conversie der schuld, het crediet van bet land zal ver beteren en deelt mede, dat de Juli coupon prompt zal betaald worden. De regeering legt zich bijzonder toe op een onderzoek van de internationale regeling der zilverkwestie, opdat de belangen der republiek daarbjj in acht worden genomen. Berichten uit Montevideo melden, dat de r9geeringstroepen in Uruguay nabij Daiman door de opstandelingen, met een verlies van 400 man, zijn geslagen. FRANKRIJK. De Kardinaal-Aartsbisschop van Parijs heeft een uitvoerig schrijven aan den President dei- Republiek gericht, hetwelk een hernieuwd en krachtig protest bevat tegen den toestand, waarin de Kerk in Frankrijk is gebracht. In overeenstemming met den H. Stoel betoogt de kardinaal, dat de geestelijkheid de republiek niet bestrijdt, daar deze regeeringsvorm niets strijdigs heeft met de leir en de overleyeringen der Kerk. Een reeks van maatregelen door het gouvernement sedert vijf jaren tegen de geestelijkheid genomen bewijst integendeel, dat de regeering der republiek het katholiek geloof met verwoedheid aan valt en thans tracht men zelfs de uitoefening van den Godsdienst te belemmeren, door de semina risten, die zich voor de geestelijke bediening voorbereiden te dwingen in het leger te dienen. De Kerk is zelfs door heviger stormen niet omvergeworpen, nog leelt zij in het hart van Frankrijk en zal er nog zijn on verminde, d in levenskracht en bloei, wanneer zelfs de namen harer vervolgers zullen zijn vergaan. De Aartsbisschop betuigt echter, op het einde van zijn levensbaan gekomen, zijne verant woordelijkheid te hebben willen dekken, voor h'j bij God rekenschap gaat geven van zijn bestuur. Hij hoopt alsnog, dat, de verdwaalden zullen terugkeeren en dat Frankrijk de plaats zal hernemen, die het als oudste dochter der Kerk onder de Katholieke nation zoolang heeft ingenomen. GRIEKENLAND. De Ministerpresident heeft bij de Kamer van Afgevaardigden, die Zaterdag jl. weder is bijeengekomen drie wetsontwerpen inge diend. Het eerste strekt om de regeering te machtigen eene leening van 25 millioen drach men met de nationale bank te sluiten, de overigen betreffen bet leger en de vloot. De minister betoogde, dat deze wetten dringend noodig waren om de strijdkrachten te water en te land te versterken. De oud-minister Tricoupis verlangde van de regeering inlich tingen omtrent hare handelingen en de po litieke toekomst. De minister DHyannes zou waarschijnlijk in de zitticg van heden, waarin het debat wordt voortgezet, antwoorden. De regeering verwacht intusscben, dat de meer derheid ten haren gunste zal zijn. OOSTENRIJK. De eenige erfgenaam van de Gravin van Chambord is de infant don Jaï iie, oudste zoon van Don Carlos, die zij ook als de po litieke erfgenaam van liaar overleden echtge noot beschouwde. Don Carlos en zijn broeder Don Alfonso zullen echter het vruchtgebruik der nalatenschap hebben. Haar vermogen, dat op 6 millioen florijnen wordt geschat is in bewaring bij het huis Rothschild, bovendien bezat zij nog goedeien in Beneden Oostenrijk, die aan Don Carlos, diens oudste zoon en broeder vermaakt zijn. De kasteelen van Frohsdorf en Pitten met hunne uitgestrekte bezittingen zullen alzoo bet eigendom van den hertog en de hertogin van Madrid worden. Don Carlos, die aan chronische keelaandoe ning lijdt, zou dan 's zomers te Frohsdorf en 's winters te Venetiö verblijf houden. Men berichtte, dat hij te Gürz was aange komen voor de begrafenis, die Zaterdag jl. zoude plaats hebben, doch waaromtrent nader bericht nog ontbreekt. HET OOSTEN. Gisteren ziu de conferentie te KonstanG- nopet opnieuw worden geopend, nadat de Porte de antwooiden der regeeringen op hare jongste nota ontvangen had. De werkzaam heden zouden zich bepalen tot het ondertee kenen van het protocol der Turkach Bulgaar- sche conventie de gezanten hielden Zaterdag eene voorbereidende vergadering om de redac tie van dit stuk vast te stellen, Vorst Alexander heeft in zijn antwoord aan den grootvizier, waarin hij het verzoek om de conventie in den tegenwoordigen vorm aan te nemen verwerpt, gezegd, dat het zijn onvermoeid streven is voldoening te geven aan de wenschen der Bulgaren in verband met de door hen gebrachte offers. Hij houdt vast aan het verdrag op 1 Februari tusschen Tutkije en Bulgarije tot stand gekomen en verwerpt de later tusschen de Porte en de mogendheden getroffen regeling. De Vorst zegt zijn heiligen plicht tegenover het Bul- gaarsche volk te hebben vervuld, met zich tegen deze regeling te verzetten. De Porte trekt troepen bijeen op de Per zische grenzen de Perzische regeering heeft van haren kant 10,000 man naar de grenzen gezonden, PORTUGAL. Heden zouden de Portugeesche Cortes wor den gesloten om den 21sten weder geopend te worden. In den tijd van het recès zou de regeering de Kamers niet ontbindenmaar de maatregelen tot vermindering der uitgaven voor den openbaren dienst zouden worden uitgesteld. Schiedam, 5 April 1886. De Gemeenteraad alhier zal op Woensdag 7 April a. s. eene openbare vergadering ben den ter behandeling van de volgende onder werpen. Ingekomen stukken, waaronder: Ontwerp besluit tot verhooging der Subsidie over 1885 met Suppletoire Begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1885 en me morie van toelichting; Af- en overschrijvingen op de begrooting voor hot Burgerlijk Armbestuur voor 1885 Adres K. de Bruijn om plaatsing op de kiezerslijst voor den Gemeenteraad Welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw be noemde raadslid, den heer J. Tak Rekening Kamer van Koophandel over 1885 en rapport Financieele Commissie; Aanvulling Commissie van Controle derpl. dir. belasting en Commissie van beheer aer fondsen van de vernietigde gilden Tarief en bepalingen voor de levering van water der drinkwaterleiding En verdere voorstellen en mededeelingcn. De Minister van binnenl. zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij zjjn de partement wel haest een vergelijkend onder zoek zal gehouden worden van heD, die tot tweede-klerk wenschen te worden benoemd. Die benoeming zal geschieden op eene jaar wedde aanvankelijk van t 400. Tot dit onder» zoek worden uitsluitend toegelaten zij, wrer aanvragen, wegenB uitmuntend handschrift, bijzondere aandacht verdienen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1