dkmeitgck zich dr. Abraham Kuyper, die op reis was waar Engeland. Daar gaat de groote agitator rast en aflei ding zoeken van de vele beslommeringen in den laatsten tijd. Een reisgenoot van hem maakte de opmerking dat bij er zeer afgemat Uitzag. Geen wonder, dr Kuyper openbaart €en zeldzame werkkracht, die bewondering 'Wekt. Men denke alleen aan de redactie van Standaard en De Heraut, aan de col leges, welke hij aan de Vrije Universiteit geeft en niet het minst aan het kerkelijk con flict, waarvan hij de ziel is. In de laatste dagen hield de recherche der politie zich voortdurend op voor eene woning ^an de Nassaukade te Amsterdam. Door in gewonnen inlichtingen is ons gebleken, dat dit in verband moet staan met eene bij eene onzer gemeente-administratiën gepleegde frau de. In de kas van den ambtenaar W., belast met het ontvangen van stedelijke belastingen, zou een aanzienlijk tekort ontdekt zijn, ten bedrage van duizenden guldens. Volgens na dere berichten zon de schuldige reeds verblijf honden in de cellulaire gevangenis. Door frauduleuse boeking moet het misdrijf gepleegd 2iJn- {A. C.) Zaterdag-avond te elf uur werd aan de kosterij der Nieuwe Kerk alhier een pakket bezorgd, bevattende de namen van 1979 zegge negentien honderd negen-en-zeventig stemgerechtigde leden dezer gemeente. Het waren de handteekeningen van hen die hun adhaesie betuigden aan het protest van de heeren J. A. Wormser c. s. tegen de benoe ming van tien leden der kerkelijke commis sie door het Classicaal Bestuur, doende wat fles Kerkeraads is. «II. Maandag vierde Z, D. Hoogw. Mgr P. M. Snickers, Aartsbisschop van Utrecht, zijn zeventigsten verjaardag. De doorluchtige Kerk voogd mocht van verschillende zijden opnieuw ondervinden, hoezeer hij door zijn diocesantn Wordt geacht en bemind. Voor de nieuwe werken aan het Merwede- kanaal melden zich te Utrecht dagelijks veel Werkloozen aan, waaronder de meesten af komstig zijn uit Amsterdam. DELFT. Gisteren middag viel van een vracht wagen, waarop eenige pakken geperst hooi Waren geladen, op het Oude Stationsplein bij bet oprijden van de noodbrug, één der pakken °p een öjarig kind, dat ten gevolge daarvan fle beide beenen brak. 's-GRAVENHAGE. Door den heer C. H. Vin Koningsbruggen, handelaar in de Pape straat alhier, zijn aan Z. M. den Koning de eerste nieuwe aardappelen aangeboden. BEIDEN. Dr. J. C. Drabbe, voormalig eigenaar en uitgever van de Leidsche Courant, 18 in 66jarigen ouderdom alhier overleden. AMSTERDAM. Door de rijksambtenaren, gestationeerd aan het Westerhoofd alhier, is gisteren eene bekeuring gedaan van 10 kisten Het verfwaren, die op vrijbiljet als onbelast Waren aangegeven ten laste van Fred. S. Co. ij onderzoek bleek de inhoud geen chemica- n> maar verfwaren met olie bereid te be vatten, belastbaar met 5 pet. der waarde. Uit de Grimburgwal is gisteren opgevischt ®on mensohenbeen in een kous gestoken, over Welks herkomst men zich in gissingen verdiept, en eeu onderzoek wordt ingesteld. ALKMAAR. Voor cle tentoonstelling van bijstieren, melkvee en vet rundvee, den 16 pril alhier te houden, zijn 140 nummers aangegeven, waaronder het fokvee door 46 beesten vertegenwoordigd is. Deze buitenge wone collectie uitgezochte dieren zal onge twijfeld de aandacht van belanghebbenden en belangstellenden verdienen. UTRECHT. Gisteren bij aankomst van den trein van Rotterdam, struikelde een der kruiers, die in hun ijver om spoedig de portieren te openen, steeds een eindweegs met den trein medeloopen, op het perron, met het ongelukkig gevolg dat hij tusschen de treeplanken van den nog niet geheel stilstaanden trein en het perron bekneld raakte. Met vreeseljjke verwondingen aan het hoofd en twee gebroken ribben werd de ongelukkige uit zijne benarde positie gehaald en weggedragen. De station chef, de heer De Kok, reinigde zooveel mo gelijk zijne wonden en deed wat in zijn ver mogen was, om zijne pijnen te verzachten. Later werd hij per rijtuig naar het ziekenhuis gebracht, waar men heden alle hoop gaf, dat Lij nog, niettegenstaande de ernstige kwetsuren aan den schedel, in het leven zal behouden blijven. Een navolgenswaardig voorbeeld gaven eenige onbekende heeren, die van het ongeval ge tuigen waren geweest en den stationchef, ten behoeve van de vrouw van den kruier, vijftien gulden ter hand stelden. HEERLEN. Maandag ochtend te 5 ure werden eenige bewoners van het kerkplein ge wekt door vijf revolverschoten. De kanton rechter, de heer De L., een ongehuwd milli- onair, sinds lang lijdende aan waterzucht, was in eene vlaag van ijlhoofdigheid en in den waan verkeerende, dat men hem in zijn kost huis vergiftigen wilde, zijn raam uitgespron gen en naar de woning van den pastoor-deken geloopen. Toen diens dienstboden, verschrikt door des lijders woest uiterlijk, hem niet wilden binnenlaten, had hij vijf revolverschoten in de lucht gelost. Op dat schieten snelde de rpuigverhuurder K. toe, wiens postwagen juist vertrekken zou, en ontwapende de ijlhoof dige. Deze begaf zich nu naar den postdirec teur, dia den arts uit Valkenburg ontbood, terwijl de zieke niet verkoos op des directeurs bovenkamers alleen te blijven, maar er de voorkeur aan gaf, op het drukke postkantoor plaats te nemen. De heer De L., zal nu waar schijnlijk naar een gesticht moeten vervoerd worden. MAASTRICHT- De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft zich bij adres tot de Eerste Kamer gewend met het verzoek, om het door de Tweede Kamer aangenomen wets ontwerp tot wijziging der tarieven van in-eu uitvoerrechten in Nederlandsch-Indië te ver werpen. Vonnissen van het Kantongerecht te Schiedam, van den 7 April 1886. A. V., te Maassluis, boete f 6 of 3 dagen gev. straf, ter zake het onbevoegd bevisschen van eens anders vischwater des nachts met een werpnet onder Maassluis. C. van R., te Vlaardingen, boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het rijden des nachts op de openbare straat te Schiedam, zonder een helder licht gevende lantaarn. S. P., te Schiedam, boete f 1 of 1 dag gev. straf, ter zake het wateren op de openbare straat te Schiedam, buiteD een openbareu waterbak. C. J. de L., A. van O., te Schiedam, ieder boete f3 of 2 dagen gev. straf, H. van Z., te Vlaardingen, boete f 3 of I dag gev. straf, allen ter zake van het harder rijden dan geoorloofd is op de open bare straat, respectievelijk te Schiedam en Vlaardingen. T. K., te Sliedrecht, boete 1 3 en f 5 of gev. straf van 2 dagen, ter zake het te Maassluis 1 e. razen en tieren 2e. wer pen met harde voorwerpen. C. H., te Vlaar dingen, 2 boetens f 3 of 2 dagen gev. straf, ter zake bet te Vlaardingen le aangespannen rijtuig zonder toezicht laten staan op straat, 2e harder dan stapvoets rijden om den hoek eener straat. G. R., te Schiedam, boete f2 of 1 dag gev. straf, ter zake het werpen van vuilnis op de straat te Schiedam. P. van D., te Schiedam, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het werpen van vuilnis in het open bare water te Schiedam. H. M., te Schie dam, boete f3 of 1 dag gev. straf, ter zake het razen en tieren op de openbare straat te Schiedam. C. L., te Vlaardingen, boete f 3 of 1 dag gev. straf, ter zake het harder rijden dan_ stapvoets om den hoek eener straat te Schiedam. J. Ph. W., te Schiedam, boete fl en f5.50 of 2 dagen gev. straf, ter zake le het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg, 2e maken van nachtelijke burengeruchten versto rende de rust der inwoners te Schiedam. H. L. S., te Schiedam, 2 boeten van f 1 of 2 dagen gev. straf, ter zake le het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbarenweg, 2e wateren op de open bare straat te Schiedam buiten een openbaren waterbak. D. O., G. W., te Schiedam W. K., te Rotterdam A. J. V., te Deventer, ieder boete fl of 1 dag gev. straf; Cornelia H., oud 32 jaren, brandersknecht, Hermanns R., oud 51 jaren, beiden te Schiedam, ieder boete f3 of 3 dagen gev. straf; Jan Hendrik de K., oud 43 jaren, zeeman, Wouter IJ., oud 26 jaren, varensgezel, beiden te Vlaardingen, ieder gev. straf van 3 dagen, allen veroor deeld ter zake van het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg. Een zonderlinge invalide loopt te Steen- wijkerwold rond. Voor eenigen tijd werd een kip door een paard zoodanig bezeerd, dat zij een poot zoo goed als verloor. De eigenaar amputeerde zoo voorzichtig mogelijk het li chaamsdeel en verving het met behulp van gips door een houten poot. Hoewel het loopen eerst zeer bezwaarlijk ging, schijnt de kip zich echter daarin zoo geoefend te hebben, dat zij thans voor haar andere natuurgenoo- ten weinig of niets behoeft onder te doen. Een particulier te Grouw, zoo verhaalt men, had van een schipper een kruiwagen gekocht, op voorwaarde, elke week 10 cent af te betalen. Dit ging goed totdat de tijds omstandigheden den kooper noodzaakten de afbetaling eenigen tijd te schorsenmaar de schipper daarmede niet tevreden, nam den kruiwagen weder in zijn bezit. Onze huisman, hierover verbolgen, ging zich deswege bekla gen op eene audiëntie bij den commissaris des Konings, die den klager natuurlijk ver wees naar den kantonrechter. De man meende, dat dit maar afschepen was en schreef daarop een adres van beklag aan den Koning en heeft zijn voornemen te kennen gegeven om wanneer ook dit niet mocht helpen, zich op den Paus te beroepen, hoewel de man protestantsch is. De rechtskennis laat bij het volk, gelijk men ziet, nog wel iets te wen- schen over. In het gehucht la Combe des Eparres bij Chateauvillain was in eene zijdefabriek der firma Gebr. Giraud een bijzondere kapel gevestigd. De regeering wilde de kapel sluiten omdat, naar zij beweerde, die bedeplaats zonder vergunning was opgericht. Toen de maire met de gendarmes aan de fabriek kwamen om tot de sluiting over te gaan, werden zij door een hagelbui '.van steenen ontvangen, een der arbeidsters, die met den Directeur aan het boofd weerstand boden, goot zelfs zekere vloeistof over het hoofd van een der gendarmes, die daarop vuurgaven en de vrouw doodden. De directeur loste vijf revol verschoten op de indringers en de werksters gingen ze met stokken en steenen te lijf. Ten laatste behield echter de politie de over hand en trad zij de inrichting binnen, waar de kapel werd gesloten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3