tifcutengdt de voorgevel, uit de kroonlijst gemeten, ruim 19 meter hoog is. De nieuwe circus zal verrij zen ter, plaatse waar hij vroeger heeft gestaan, aan den Binnen-Amstel, wel te verstaan wanneer de heer Carré den steun, een negociatie van 3 ton waarop hij onder de burgerij rekent, vindt. In een tijd, waarin de publieke ver makelijkheden zulk een hooge vlocht nemen, valt dit echter sohiar niet te betwijfelen. Men hoopt in Jan. 1887 de nienwe inrichting te openen. Bij een faillissement te Amsterdam dat reeds eenigen tijd geleden plaats had, maar waarover nu drnk gesproken wordt, omdat deze week het meubilair wordt verkocht, bleek dat de hoedenmaker f500, de kapper f 700, de slager f 1400 en de banketbakker ook eenige honderden hebben moet. Nu kan men nagaan, wat Ce rekeningen van modis tes, couturières en mannfacturiere zullen be dragen. Yoor dezen besten klant hebben baas en knechts gevlogen en was er niets tegoed in winkel of magazijn. (A\ De te Amsterdam in hechtenis genomen ambtenaar Van Wulften (niet v. Hulften) had eene borgstelling van f 3000 en genoot, met zijne emolumenten, een jaarlijksch inkomen van ongeveer f2200. Nog geen twee jaar geleden meende men v. W., wegens zijne groote eerlijkheid, eene gratificatie van f500 te moeten toekennen, en toen reeds had hij, gelijk nu gebleken is, on» geveer f 19,000 verduisterd. De heer Röell, wethouder van financiën, moet de eerste ge weest zijn, die de gepleegde fraude ontdekt heeft. Naar wij vernemen, zal een der personen, te den Ham door een dollen hond gebeten, naar den heer Pasteur vertrekken, ten einde de inenting te ondergaan. De andere door denzelfden hond gebeten personen zijn daar toe niet te bewegen. Naar het Pad. verneemt, hebben drie groote industrieel en, buitan Enschedé woonachtig, aangeboden om bij de werkstaking aldaar als arbiters tusschen de werkgevers en werklieden op te treden. Mejufvrouw Schlingemann, die door 'tHof te Arnhem tot 45 dagen celstraf veroordeeld is, wegens deelneming aan de poging tot kin derontvoering, beraamd door mevrouw Bul- kley, heeft afgezien van het beroep in cassatie. De Courrdu Limb, verklaart dat de berichten, als zou te Maastricht een zekere geest van ontevredenheid onder de werklie den bestaan, een geest, die tot daadwerke lijkheden zou kunnen overslaan, minstens >sterk gekleurd" zijn. DELFT. Naar men verneemt, is door eenige stemgerechtigden in het 4e district, hoofd plaats Maasland, bij de vereenigde vergadering van Delfland een bezwaarschrift ingediend te gen de op 7 April 11. aldaar plaats gehad hebbende verkiezing van een hoofdingeland plaatsvervanger. De heer G. B. E ij Iers, onderwijzer aan de R. K. parochiale jongensschool alhier, herdacht Maandag den dag, waarop hij vóór 25 jaren als onderwijzer aan voornoemde in richting werd aangesteld. Be commissie toonde prijs te stellen op het geen door den heer Eijlers in dien tijd voor den bloei van het R. K. bjjzonder onderwijs dezer stad gedaan was, en vereerde den jubi laris met een geschenk in zilver, terwijl zijn patroon en mede-onderwijzers hem in hetzelfde metaal een blijk hunner achting en vriendschap aanboden. Ook de kweekeïingen lieten zich niet onbetuigd. HAARLEM. In den afgeloopen nacht te ruim I1/* ure is een felle brand uitgebroken op de tweede verdieping van een perceel in de Frankenstraat, bewoond door den schoen maker E. van der Grift, waarvan de oorzaak vooralsnog onbekend is. Deze verdieping is geheel uitgebrand de 3de verdieping en het benedenhuis zijn behouden, maar hebben veel waterschade betomen. De politie met haar slan genwagen heeft onder toezicht van eenige brandmeesters, de brand gebluscht. Alles was verzekerd. ENKHUIZEN. De heer K. De Jong van Hoogkarspel, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en van de Provinciale Staten van Noord-Holland, het ft bekend gemaakt dat hij, wegens voortdurende ongesteldheid, bij de aanstaande verkiezing van leden voor de Provinciale Staten niet meer in aanmerkitlg wenscht te komen. HEUSDEN. Vóór eenigen tijd vormde zich hier ter stede een commissie, om onzen burge meester een stoffelijk blijk van hnlde aau te bieden voor zijn krachtige bemoeiingen in zake het verkrijgen van een vaste brng bij Heusden over de Maas. Gisteren werd dat huldeblijk aangeboden. Het bestaat in een gouden ge denkpenning. In enkele gevoelvolle woorden dankte de heer Honcoop de burgerij voor haar huldebetoon en noodigde de aanwezigen nit, met hem een glas wijn te ledigen op den bloei van Hensden. NIEUWKOOP. Dinsdagavond II ure brak er in den polder onder deze gemeente op een boerenerf brand nit, doordien de bewoner met eene hooivork bij ODgeluk eene petro lenmlamp afstootte, die in het stroo viel. Drie paarden, eene koe en twee kalveren werden een prooi der vlammen. Door goed aangewende pogingen der brandweer gelakte het den na bijstaanden hooiberg te behouden. AALTEN. Gisteren is het eerste lijk op het nieuw en smaakvol aangelegde R. K kerkhof begraven. Dat de Katholieken met deze stichting zeer zijn ingenomen, getui gen de vele offers, die zij daarvoor hebben gebracht alsmede, hnn algemeene deelneming bij de plechtige inzegening. ARNHEM. Bij het honden van velddienst door een der bataljons infanterie weid gisteren door een korporaal een milicien bij ongeluk gewonddoordien hij vlak voor diens bor3t een losse patroon afvuurde. De milicien werd licht in de zijde gewond en naar het hospi taal getransporteerd, terwijl de korporaal terstond in arrest werd gesteld. ENSCHEDE. Gisteren morgen ontstond er brand in de z. g. brandvrije Duivelskamer der stoomkatoenspinnerij van de heeren Ter knila Morsman, die zich een oogenblik vrij ernstig liet aanzien, doch door spoedige hnlp met extincteurs en brandspuit werd ge blnscht. Gebouw en machines hebben niet geleden, maar de schade aan in bewerking zijnde katoen wordt op nagenoeg f2000 ge schat. ROERMOND. Voor den internationalen wedstrijd in de schermkunst en gymnastiek, die op 23 Jnni bij gelegenheid der Roermond- sche kermis zal plaats hebben, worden reeds toebereidselen gemaakt. Er znllen daaraan feestelijkheden op groote schaal verbonden worden. Aan de deelnemers van ilen wedstrijd znllen door alle Nederlandsche spoorwegmaat schappijen retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor drie dagen, legen betaling van slechts eene enkele reis. SITTARD. Dr. M. Kribs, die, niettegen staande zijn 83-jarigen leeftijd, nog steeds, bij dag en bij nacht, zijne drukke praktijk ah genees-, heel- en verloskundige zoo binnen ais bniten de stad met lust en ijver waarneemt, is door den Paus tot Ridder der Gregorius- orde benoemd. Door het stedelijk muziekkorps werd hem bij deze gelegenheid gisteren avond eene serenade gebracht. De gevolgen van het misbruik van sterken drank zijn nog steeds voor het grijpen. Een jongmensch, vroeg ouderloos geworden, met een uitstekenden aanleg, had zijn kindsge deelte, groot ongeveer f30,000, in handen ge kregen en was daarmede naar Amsterdam gekomen. Hij leidde een leventje van vroo- ljjken Frans en was spoedig vergeten, dat het zijn oorspronkelijk plan was geweest zich als schildersbaas te vestigen. Hij vond zich ech ter daartoe te rijk, zat voordarend in kroe gen en des avonds in schouwburgen, maakte allerlei pretjes mee ea was in korten tijd door zijn fortuintje heen, nadat welwillende kroegvrienden hem bij het opmaken daarvan krachtig hadden geholpen. Hij kwam van kwaad tot erger, verleerde het werken geheel en was een slaaf van den drankduivel gewor den. Eenigen tijd geleden is hij naar bniten Vertrokken en werkt thans als boerenarbeider op het land tegen een loon van drie gulden 's weeks. Een brandbrief te schrijven om van zijn vrouw af te komen, is iets nieuws in het rechtswezen. Te Utrecht is het geval nu voor gekomen; zekere C. uit Nieuwer-Amstel, richtte zulk een schrijven aan den Burgemees ter van Utrecht, om in de gevangenis en dientengevolge hetzjj voor goed of althans tijdelijk van zijn echtgenoote te worden ge scheiden. Dezer dagen werd door een knecht van den heer T. Tenthof in de Mars, niet ver van het kruispunt der spoorwegen in den Deventer weg, in een weiland, toebehoorende aan het weeshais der hervormde gemeente, een gouden ring van buitengewone zwaarte gevonden. Hij doet aan een zegelring denken. In de plaats van een steen is in den ring een klein gouden muntstuk gevat op de voorzijde met een goed gemodeleerden kop met lauwertakken en met. het randschrift Postvmvs Pivs Avg en aan de keerzijde een Themisbeeldje met een gepareld randje en een randschrift, dat mot de letters op de voorzijde schijnt over een te stemmen, maar dat niet met juistheid is te zieD, zonder dat de gouden rand, waarin het goudstukje gevat is, beschadigd wordt. Zekere v. H. was vóór eenige jaren naar Amerika vertrokken en had daar een goede betrekking, die hij steeds naar behooren ver vulde. Door rheumatische koortsen aange tast, werd hij naar een ziekenhuis overgebracht en moest daar gernimen tijd blijven, zoodat zijn betreüking vergeven werd. Toen hij ein delijk aan de betere hand was, hoewel nog zwak, ging hij werk zoeken, maar vond niets. Zjjn overgespaard geld raakte daardoor op, en de rest besteedde hij voor den overtocht naar het vaderland, waar hij zijn naaste bloed verwanten hoopte weder te vinden. Maar, helaas, geen van hen was meer in het land der levenden. Zijn bears was leeg, en nie mand kon hem helpen, om een betrekking te vinden. De man, die eenmaal een benijdens waardige positie had, is tbans op weg naar een bedelsarsgesticht, ten einde op staatskos ten te worden onderhouden. Dinsdagmiddag werd hij door de arrond.-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3