9e Jaarg. Dinsdag 20 April 1886. No. 2457. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gtJjgpmt (Duepchi Itmmtlamkfy iqkhtm. B ure au: Markt, E, 357. NIEUWE SCHIEDAMSCNE COURANT. Prijs van dit Blad V"oor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommersr 0.05 Prijs der Advertentièn i Van 16 regels Elke gewone regel meer Voor herhaalde plaatsing worden overeenkomsten aangegaan. ƒ0.60 0.1® billijke DUITSCHLAND. De toestand van den Kroonprins is volgens voortdurend uitgegeven bulletins vrij gunstig. Hij heeft weinig koorts en ook weinig hin der van de keelpijn. De mazelen zijn goed uitgekomen, zoodat men zich met een spoe dig herstel durft vleien. Men bericht, dat de aartsbisschoppelijke zetel van Freiburg in Baden, die door het overlijden van Wgr Orbin vacant is geworden zal worden bezet door Mgr. Kopp bisschop van Fulda en dat in de plaats van den over leden bisschop Mgr. von der Marwitz tot bis schop von Culm, de proost Aszmann te Ber lijn zal verheven worden. ENGELAND. Gladstone stelt alle pogingen in het werk om zijne Iersche plannen, zij het dan ook in gewijzigden vorm, door het Lagerhuis te doen aannemen. Men beweert dat hij wegens den tegenstand, die ook zijne landwet voor Ier land in en buiten het parlement vindt, be langrijke wijzigingen in het ontwerp zal voor stellen. Het bedrag van 120 millioen voor den aankoop van Iersche gronden voorgesteld zou met de helft verminderd worden en de onteigening tot goederen van geringe waarde worden beperkt. De oud-minister Chamber lain heeft Vrijdagavond zijne bezwaren tegen het ontwerp doen kennen. FRANKRIJK. Terwijl de Pruisische regeering na eene treurige ervaring van zoovele jaren den vrede sluit met de Kerk, gaat het Franscha gou vernement steeds verder op den weg der kerk vervolging voort. De handelwijze der regeering in zake het gebeurde te La Combe des Epar- reg gaf Zaterdag in den Senaat aanleiding tot eene interpellatie van den hertog d'Audif- fret-Pasquier. Het resultaat was echter de aanneming eener door de regeering aange nomen motie met 191 tegen 89 stemmen, waarbij tot de orde van den dag werd over gegaan. Het verzet tegen de anti-godsdienstige plan nen der regeering neemt evenwel steeds toe. Nog voortdurend ontvangt de President der Republiek brieven van bisschoppen, waarin zij hunne instemming met het schrijven van den Kardinaal-Aartsbisschop van Parijs be tuigen. Het geheele episcopaat vereenigt zich als een man met de handeling van den Pri maat van Frankrijk, en de grijze Prelaat ontving dezer dagen een schrijven van den H. Vader, waarin hij met zijne moedige daad wordt geluk gewenscht en dat eerstdaags open baar gemaakt zal worden. De Commissie voor de Tariefwetgeving heeft thans ook het recht op de granen vast gesteld. Tot den prijs van fr. 25 zou het recht zijn 5 francs, tusschen 25 tot 28 francs 3 fr. en van af 28 francs zou geen recht meer wor den geheven. HET OOSTEN. Het schijnt dat de diplomatieke betrekkin gen tusschen Servie en het Duitsche Rijk eenigszins zijn gespannen, hoewel omtrent de aanleiding tot dezen staat van zaken niets be kend is. Men bericht althans uit Berlijn, dat de Duitsche gezant te Belgrado tot nader orde is teruggeroepen. De Mogendheden trachten tot overeenstem ming te komen omtrent de maatregelen, die tegenover Griekenland behooren te worden ge nomen. Als waarschijnlijk meldt men, dat een gemengd eskader de Grieksche kust zal blokkeeren, terwijl Turkije terzelfder tijd een ultimatum tot ontwapening aan de Grieksche regeering zal aanbieden. Nader bericht men dat Engeland, Frankrijk en Italië de nota der Porte op dezelfde wijze hebben beantwoord als de drie keizerrijken, zoodat alle groote mogendheden het thans eens zijn omtrent de noodzakelijkheid van Griekenlands ontwapening. De Grieksche re geering heeft evenwel Zaterdag verklaard niet tot ontwapening te willen overgaan. RUSLAND. De laatste tijdingen uit Rusland bewijzen, dat da nihilisten nog steeds druk in de weer zijn, ofschoon de regeering zorgt, dat zoo weinig mogelijk omtrent hun woelen en wer ken bekend wordt. Daar bij het gebeurde te Novotcherkask de hoofdaanlegger weder een student uit Moscou was, heeft de minister van onderwijs eene circulaire uitgevaardigd, waarbij de strengste maatregelen bevolen worden tot onderdrukking van de agitatie onder de studenten. Ambtelijke berichten, bij den Minister ingekomen, melden, dat verdachte personen onder het voorwendsel van weldadigheid de studenten trachten te misleiden. Bij herhaling wordt het bericht omtrent de storing in de werkzaamheden der Engelsch- Russische grenscommissie in Afghanistan van Russische zijde tegengesproken. Het Journal de 61. Fetersbourg meldt, dat de beide re geeringen hunne commissarissen van de meest vredelievende instructiën hebben voorzien. SPANJE. Omtrent de beschikking, die de regeering in de zaak van den hertog van Sevilla zal nemen, worden verschillende berichten uit Madrid gemeld. Van de eene zijde beweert men, dat in een ministerraad, onder voorzit terschap van de Koningin gehouden, beslo ten is hem gratie te verleenen. Terwijl men van den anderen kant meldt, dat de ministers niet genegen zijn de gratie, door de Koningin ten zijnen opzichte voorgesteld, toe te staan doch zijne straf in eene verbanning naar de Canarische-eilanden zullen veranderen. Men zal zich herinneren, dat de hertog van Sevilla, Hendrik de Bourbon, veroor deeld werd tot acht jaar gevangenisstraf met- verlies van militairen rang omdat hij als wacht hebbend officier van het paleis, met geweld de vertrekken der Koningin, die hem niet kon ontvangen wilde binnendringen en zjjne medeofficieren tot een pronunciamento ten gunste van KoniDgin Isabella wilde verleiden. Schiedam, 19 April 1886. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangebracht: een ledige portemonnaie, een paar nieuwe blauw wollen kousen, een hnissleutel en een geel lederen portemonnaie met f 0.19i/2 Heden morgen te zes aren is door den sluiswachter van Wieringen in het Spui- kanaal aan het einde der Westerhaven bij de Schutsluis, een lijk in verregaanden staat van ontbinding ontdekt, dat bij nader onder zoek bleek te zijn het lijk van een matroos, die op een der schepen van de firma Plant de Visser was gemonsterd. Wij vernemen dat de toestand van den student M. in het ziekenhuis alhier, nadat Vrijdag ook da andere voet geamputeerd is, zeer zorgwekkend is. Hij had heden een on- rnstigen nacht en het ergste wordt gevreesd. De heer Heemskerk is Vrijdag door den Koning ten gehoore ontvangen en heeft een zeer langdurig onderhoud met Z. M. gehad. (Vad.) Uit Den Haag wordt gemeld, dat Z. M. de Koning graaf R. J. Schimmelpenninck van Nijenhnis, het conservatieve lid der Tweede Kamer voor 's-Hage, geraadpleegd heeft over de vorming van een nieuw kabinet. Ean be paalde opdracht zou hem nog niet verleend zijn. Nog meldt men ons, dat de heer Heemskerk zoo zoer verlangt den ministeriè'eien zetel te verlaten, dat aan zijn wederoptreden, waarop bier en daar gezinspeeld is, niet wel meer kan gedacht worden. (Asb.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1