9e Jaarg, Woensdag 28 April 1886. No. 2463. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Kennisgeving. Simttitlamtecty Iqitta. (Sucpchi B ure au: Markt, E, 3 57. SCHIEDA E COURS Prijs van dit Blad: voor Schiedam per 3 maanden. ƒ1.50 rancop. post door geheel Nederland u 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Ad vertonnen Van 1—6 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Schiedam, orengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen lo. dat de lijsten der kiesbevoegden tot bet biezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaalvan de Provinciale Staten on van den Gemeenteraadopgemaakt inge volge Ait. 6 der Wet vau den 4 Jnlij 1850 Staatsblad no. 37), en een 13 Maart ji. vast gesteld, op heden, krachtens het bepaalde bij Art. 31 dier Wet, zijn gesloten en op de Ge meente-Secretarie ter inzage voor een ieder tedergelegd en dat een Exemplaar dier lijsten ts aangeplakt aan het Gemeentehnis 2o. dat de lijsten der kiezers van de Pro vinciale Staten der Gemeenten OVERSCflIE en KETHEL, zijnde onderkiesdistricten van net liooldkiesdistrict Schiedam, mtde ter in zage voor de belanghebbenden op de Secre tarie zijn uedergilegd. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24 April 1886. P)e Voorzitter voornoemd P. J. VAN DIJK V.AN MATEN ESSE. ENGELAND. Ia de City Hall te Glascow werd Vrijdag eene orangistische meeting gehouden om le protesteeren tegen Gladstone's Iersche plannen. Na afloop der meeting liepen ben den met muziek door de straten anti-Iersche bederen zingend. Dit veroorzaakte eene bot- sing tusschen de orangisten en de katholieken be politie, die alle voorzorgsmaatregelen ge nomen had, slaagde er ten laatste in, de rust 'e herstellen. Er werden vier personen ge vangen genomen. GRIEKENLAND. Het beslissend oogenblik, waarop Grieken- Und een definitief besluit omtrent zijne verdere houding zal moeten nemen, schijnt te zijn ge- bomen. De mogendheden, het eindeloos tal men moede, zijn vast besloten desnoods door geweld de Grieken in bedwang te houden, bok Frankrijk, dat tot heden eene weifelende houding had aangenomen, heeft nu met den '"eesten aandrang Griekenland tot ontwape- n'Dg aangespoordmen meldt dan ook uit arijs, dat de Griek;che regeering heeft ver gaard op Frankrijks drang tot ontwapening te zullen overgaan, welk bericht zeker wel bevestiging behoeft. Git Athene wordt bericht, dat vier pantserschepen, een Engelscli, Duitsck, Oosten- rijksch en Italiaansch van de baai van Suda naar den Piraeus zijn gestevend, doch daar aangekomen weder wegstoomden waarschijn lijk was slechts het doel aan de onderhandeling van den Franschen gezant klem bij te zetten. De gezanten der mogendheden te Athene heb ben te zamen beraadslaagd en men verwachtte, dat heden het ultimatum zou worden aan geboden, indien Griekenland niet toegaf. In- tusschen heeft de regeering het zenden van de troepen naar de greDzen gestaakt. ITALIË. Men bericht uit Rome, dat Koning Hum- bert gisteren het besluit tot ontbinding der Kamers heeft geteekend en de nieuwe verkie zingen den 23sten Mei zullen plaats hebben. Uit Aden komt een bericht, dat in Italië groote ontsteltenis heeft verwekt. De Italiaan- sche consul seint, dat de Sultan van Harrar alle Europeanen in zijn gebied deed ver moorden. Bij Gildizza deed hij een aanval op de Italiaansche wetenschappelijke expeditie onder graaf Pessor, die den 27 Maart Zaïla had verlaten. Allen, tot den laatsten man wer den vermoord. Hij maakte zich van Gildizza meester en nam het Engelsch Egyptisch gar nizoen krijgsgevangen. HET OOSTEN. De Oostersche kwestie krijgt meer en meer het aanzien van een question bruiante., die dreigt geheel Europa in laaie vlam te zetten. Dat bewijzen de voortdurende wapeningen der landen, die er het meest bij betrokken zijn. Oostenrijk, dat zijne uiterste reversen organiseert en Rusland dat steeds voortgaat troepen in het zuiden bijeen te trekken. De geheele Russische staatkunde schijnt zich thans in het zuiden te concentreeren. De Czaar vertoeft met zijne familie in de Krim en de diplomaten gaan en komen er onop houdelijk intusschen worden ook de Russische kuiperijen in Bulgarije onafgebroke voort gezet. De Porte schijnt dan ook nog iets anders dan een aanval van Griekenland te duchten, zij heeft dan ook een bijzonderen gezant naar den Czaar te Livadia afgevaardigd, die trachten moet de beteekenis van een en ander te doorgronden en de plannen van den Czaar omtrent Bulgarije te leeren kennen. Turkije bereidt zich op alle gebeurtenissen voor, het zet zijne wapeningen steeds voort en heeft leeds elf pantserschepen gereed liggen om zee te kiezen. SPANJE. Met spanning wordt de groote gebeurtenis tegemoet gezien, die volgens nader bericht tusschen 15 en 20 Mei kan verwacht worden en den Spanjaarden de oplossing zal geven van de ernstige kwestie, of zij de Infante Maria Mercedes of een mannelijken spruit van Alphonsus XII als hun vorst te huldigen hebben. Het blijkt thans dat een kind van veertien jaren de kaars heeft aangeboden, die Donderdag jl. bij het H. Graf in de St. Lodewijkskerk te Madrid geplaatst werd en op zoo nood lottige wijze ontplofte. Grooter zou het on geluk zijn geweest, indien nog allen in de kerk geweest waren doch gelukkig werd de kaars eerst laat geplaatst, toen nog slechts twee personen, waarvan een geneesheer was als wachters bij het H. Sacrament vertoefden. De dokter, een ongewone kleur aan de kaars bemerkende, trad nader om ze meer van nabij te beschouwen; en nog was hij in twijfel of hij de kaars zoude uitdooven, toen zij met een hevig geweld ontplofte en de geneesheer ernstig aan het gelaat werd gewond, zoodat men vreest, dat hij het gezieht voor altijd zal verloren hebben. Men meent dat het de be doeling van den misdadiger was, in de ver warring die door het ontploffen van de kaars, waarin zich een patroon bevond, zoude ont staan, de kerk te plunderen. Schiedam, 27 April 1886. Als nieuwe kandidaten voor de Tweede Kamer wordt in de districten Dokkum en Sneek van liberale zijde, behalve de heer O. Stellingwerf, redactenr van het Priesch Volksbladte Leeuwarden ook de heer H. De Boer, oud-predikant in 't Meer genoemd- In eene vergadering van leden der kies- vereeniging de GrondwetZaterdag middag te 's-Hage gehouden, zijn gekozen tot kandi daten bij de aanstaande verkiezing van leden voor de Provinciale Staten, de heeren H.M. de Vries, jhr. mr. B. C. de Jonge en mr. C. A. van der Kemp, allen aftredende leden, en in de plaats van de heeren mr. W. A.J, baron Sehimraelpenninck van der Oye, die bedankt heeft, en mr. H. graaf van Hog en- dorp, de heeren P. C. Evers, wethouder t® 's-Gravenhage, ea mr. A. M. Maas Geesterancs, oud-bargemeester. Omtrent het dezer dagen vermelde inkomend recht van 5 pCfc., dat aedert 13 April moet worden geheven bij den invoer van alle spoor wegrijtuigen en wagens, die door hier te lande gevestigde spoorweg-maatschappijen iu bet buitenland zjn besteld of vau bnitenlamlsche ondernemingen zijn overgenomen, moet wor den opgemerkt dat deze bepaling niet is een „reciprccitaits-maatregel," maar veeleer een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1