dmcnjgde Seri^tem Saalat* ïmijïtUiu Han delsberiehten. sociaal-democratischen Bond trekt het Dagblad de conclusie, dat op de algemeene samenwer- king, die deze BoDd noodig zou hebben, niet t e rekenen valt. Yan de voorgenomen oprich ting zal dus Wel niets komen. Omtrent de inhechtenisneming van den ge> ■üeeutesecretaris en ontvanger van Haarlem- aierliede en Spaarnwoude, W. C. V., deelt *nen ons nog mede, dat het tekort in de ge meentekas f 14,000 zou bedragen en de ver- valsching der boeken reeds van 1877 zou dag teekenen. R. Cl.) DELFT. Het verzoek door de gymnastiek vereniging Lycurgus tot den Minister van oorlog gericht, om bij gelegenheid van het concours op Vrijdag en Zaterdag een zeker aantal kribben en bedden van het rijk in gebruik te mogen hebben, is andermaal door den Minister in overweging genomen en daarop thans gunstig beschikt, onder beding evenwel dat de eventueele schade en kosten door de 'ereenigiug Lycurgus zullen worden vergoed. s-HAGE. Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin namen op den eersten Paasch- dag deel aan het H. Avondmaal, bediend door ds. Knottnerus, in de Kloosterkerk te s-Hage. H. M. de Koningin woonde den tweeden Paaschdag de godsdienstoefening bij ia de Fransche kerk, onder gehoor van ds. Bourlier en maakte daarna een rijtoer met det prinsesje naar Scheveningen. (R. N.) AMSTERDAM. Op de stoep van het tVaalsche weeshuis op de Vijzelgracht is jl. Zaterdagavond een meisje, slechts eenige Weken oud, goed gekleed en in een zwarten omslagdoek gewikkeld, te vondeling gelegd. Door tusschenkomst van de politie is het kind in het Stadsbestedelingenhuis op de Prinsengracht opgenomen. Door eenige colporteurs van Recht voer Allen werd een groote menigte papiertjes onder het volk verspreid, waarop het Vrijheids lied gedrukt stond. Eenige socialisten hadden zelfs een clubje gevormd en trachten bij het passeeren van den koninklijken stoet dit lied te doen klinken. Het haalde echter weinig hit, en toen het publiek teekenen van afkeu- ring begon te geven, zwegen de zangers spoedig stil. Mej. J. E- Meijer, dochter van den be roemden rechtsgeleerde mr. J. D. Meijer en onlangs te dezer stede overleden, heeft lega ten nagelaten aan een groot aantal liefdadige ^stellingen, o. a. aan het R. K. Ouden Man- hen- en Vrouwenhuis van St. Jacob te Amster dam f 5000. DIEMEN. Zondag namiddag wilde op den Muiderstraatweg, nabij de Vinkebrug onder deze gemeente een negentienjarig jongeling, die terwijl er melk werd ingeladen, even de ^ooische stoomtram verlaten had, toen zij ^eer in beweging was er op springen; hij viel en kwam onder de tram, met het on gelukkig gevolg dat hem beide beenen werden ftgereden. Hij is onmiddellijk naar Amsterdam 1,1 't Ziekenhuis gebracht. UTRECHT. Op de stoep van het R. K. Weeshuis op den Maliesingel is dezer dagen een kind van het mannelijk geslacht te von- eling gelegd. Voorbijgangers vonden het dichtje en brachten het aan het na astbij zijnd Politiebureau. Vanwege de politie werd het verzorgd en 0or het armbestuur uitbesteed. Het kind is «■ermoedeiijk eenige dagen oud en was be- corlijk gekleed en in doeken gewikkeld. GRONINGEN. Onder beheer en volgens de Plannen van den architect P. J. H. Cuypers, »an Amsterdam, zal alhier een nieuwe R. Kath.' *erk gebouwd worden. Aanbesteding 14 Mei. ZWOLLE. Onder begunstiging van prachtig weder stroomde oud en jong naar Spoolderberg waar de Paaschwei als een gezellig kermis terrein is ingericht. De honderden kinderen, allen voorzien van gekleurde netjes, waarin eierensinaasappelennoten, krentenbrood, koek, zijn op de Paaschwei lustig aan het spe len. Dit spel wordt afgewisseld door eens te draaien in den mallemolen, naar het eieren- tikken te zien of zich te verlustigen met ge dresseerde honden, dikke dames en dergelijken. De tram doet goede diensten, want Spoolder berg ligt langs de geliefkoosde veerallée, de bekende wandeling van Zwolle naar Katerveer. De ijverige directeur van den tram laat onop houdelijk een tweetal wagens van Zwolle naar Spoolderberg heen en weer loopen. Particuliere concurrentie is er volop. De Veerallée is het brandpunt der drukte. (Tl) BREDA. De voor de route Breda—Terhei den voorloopig in dienstgestelde post-véloci- pède, tot vervoer van brieven en pakketten, zal, met het oog op de groote kosten, niet definitief in gebruik worden genomen en wijl dat voertuig, zooals reeds door mij werd op gemerkt, op rykswegen minder deugdelijk zou blijken te zijn, zal men nu daarmede op de grint- en klinkerwegen in Zeeland een proef nemen. De postboden van hier naar de omliggende gemeenten zullen derhalve dit gemakkelijk vervoermiddel moeten missen. HEUSDEN. Gisteren werd in het naburig Meeuwen een aldaar thuis hoorende hond, als lijdende aan hondsdolheid, afgemaakt. Heden begaf zich de heer T. F. Michels, rjjksveearts alhier, daarheen om een nader onderzoek en ljjkschouwing te verrichten. OOSTERHOUT, Zondagavond negen uur ontstond hier brand bij A. Van Dongen op den Zandheuvel. Door een voorbijganger, die den braad bemerkte, werden vrouw en kind nog juist bijtijds gered. Naar men zegt, zou niets verzekerd zijn. Door het spoedig werken van 3 spuiten kon de aangrenzende leerlooierij behouden worden. VENLOO. Een sedert 20 jaren te dezer stede wonende Duitscher, Aug. Damm, graan handelaar en bakker, is voor 14 dagen heime lijk naar Gladbach vertrokken. In het huis is niets achtergebleven dan eenige waarde- looze meubelen en enkele zakjes meel van grootere partijen, die hij in de laatste dagen vóór zijn vertrek uit Holland ontving. Gemelde Damm is Zaterdag jl. door de rechtbank te Roermond failliet verklaard. Te St Heiiers, op Jersey, gingen dezer dagen een jonge Franschman en eene jonge vrouw te zamen in een hnurboot op een roeitochtje uit. Maar een uur later kwam de jonkman alleen terug met het zonderling verhaal, dat de boot met de vrouw de volle zee was inge dreven. Onderweg vielen de roeiriemen in het water. Hij sprong over boord om ze te halen en toen hij terugkwam, was de boot spoorloos verdwenen. Hij was toen naar land gezwom men. Men zond onmiddellijk een stoomboot uit om het vermiste vaartuigje op te sporen, maar het is tot dusverre nog niet gevonden. Hoe gevaarlijk de verwonding met een stalen pen, waarin zich inkt bevindt, worden kan, blijkt uit het voorbeeld van den zeventien jarigen Deenschen graaf Cai Reventlow, die zich onder het schrijven met een pen stak en aan bloedvergiftiging stierf. Een Reuter-telegram uit Cons tan tinopel .Des Sultans Hof-sterrenkijker, verklaard hebbende dat de stand der hemellichamen niet gunstig was voor het te water laten van een torpedoboot op Maandag, zoo is deze plechtigheid acht dagen uitgesteld." Iwee bedienden in een jbankierszaak te Wausau (Vereenigde Staten) kregen twist over den eigendom van een pen. Een van hen, Beales, die de sterkste was en zich met ge weld van de pen had meester gemaakt, ging aan zijn lessenaar zitten schrijven, telkens uitroepende: Wat een goede pen Zij is licht zulke pennen worden niet meer gemaakt 1 enz enz. Al deze sarrende loftuitingen over de pen hinderden den anderen bediende gewel dig, zoo zelfs dat hij zijn drift niet meester kon blijven. Op de teenen sloop hii naar zijn collega, zette hem een pistool tegen het hoofd en loste een schot. Beales liet de pen uit de hand vallen en viel dood neder. Thans begreep de moordenaar wat hij gedaan had, hij liep de straat in en gaf zich aan de politie over. Zijne radeloosheid was grenzeloos en herhaal delijk heeft hij getracht zich het hoofd tegen den muur van zijn cel stuk te stooten. Hij is 20 jaar ond en zijn slachtoffer slechts 19 jaar. Beide behooren tot gegoede familiën en zij hadden tot dusver steeds vriendschappelijk omgegaan. Amerika voert van jaar tot jaar meer kaas uit, vooral naar Engeland, nl. tegenwoordig 800.000 centenaars. Bjzonder verdient de Amer. reuzenkaas opmerking. Drie stuks daarvan, naar Liverpool gezonden, wogen niet minder dan 9000 pond (i/2 kilo). De melk van 1200 koebeesten in 6 dagen was noodig om deze,mammoeth"-kazen te maken. Wegens de uitmuntende kwaliteit vinden «ij afzet, welke vermeerdert, nu men ze ook in kleiner afmeeting fabriceert. Wij vernemen dat morgen Donderdag aan heeren Branders eene overeenkomst ter tee- kening zal aangeboden worden, welke ten doel heeft een einde aan den onhoudbaren toestand der branderijen te maken, en de verliezen zooveel mogelijk te beperken. LONDEN, 28 April. Men bericht uit Athene aan Daily Dews, dat een koninklijk besluit is verschenen, waarbij de beide laatst opgeroepen klassen der reserven buiten dienst gesteld worden. Griekenland heeft nog geen antwoord op het ultimatum ingezonden volgens te Parijs ontvangen berichten weigert het zich te ont wapenen, het wil dat de mogendheden eerst het ultimatum intrekken. De Koning dreigde af te treden. Blijft de Grieksche regeering onwillig, dan zal het eskader de havens blok- keeren. BEURS TE SCHIEDAM, 28 April 1886. Moutwijn Makelaars f 7y4. t Commtsste f 7x/<. Verhandeld tot f 7. Stemming: stil. Jenever f 12.75 Ct. per Heet. Vereeniging f 0.60. f 0.50. Spoeling. ïjreeni 1 Beurs Berlijn. Rogge, April/Mei. 1 Sept./ Oct. (Slotkoers.) j Spiritus April/Mei Aug./Sept. Keulen. Rogge, dadelijk f Mei Meel 12 Merk. l.md i 12 Mei Parijs. Rogge» loop. md. Mei Spiritus, loop. md. Mei 27 April. 131.20 136.50 35.70 38.10 14.50 13.00 47.50 47.90 14.00 14.00 45.50 46.00 28ApriL 131.70 137.20 35.90 38.40 14.50 13.05 47.00 47.40 14.00 14.00 45.50 46.00

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3