9e Jaarg. Vrijdag 30 April 1886. No. 2465. Kennisgeving. drinkwaterleiding. V E R S O H IJ N T D A G E L IJ K S. ODüfpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. Prijs van dit Blad: ^oor Schiedam per 3 maanden. 1.50 i'ancop. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommersf, 0.05 Prijs der Adverteulien i Van 1—6 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen, 'lat het tarief en de bepalingen voor de levering van het water der drink waterleiding dezer gemeente; de voor schriften voor den aanleg van de leidingen binnenshuis; alsmede ge drukte aanvragen om aansluiting aan de waterleiding, van heden af voor ieder gratis op de Secre'arie der gemeente ver krijgbaar zi)u gesteld. De genoemde aanvragen worden behoorlijk mgevnld cd onderteekend, vOOr of uiter lijk op 15 Mei e. k., op de Gemeente secretarie ingewacht. Schiedam, den 27 April 1886.»* De Burgemeester en Met houders voornoemd P. J. VAN DIJK Van maten esse. De Secretaris, A. W. MULDER. Dcor Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende vetgnnningen verleeDd lo. aan W. DAGERS en zijne regtver- krijgenden tot oprigting eener vi'tsnselÉerij, uitsluitend ter verdunning van Oleïne, ffit verkoop van olie en loog, in het pand aan het Broersveld, wök C, no. 476, kadaster sectie B, no. 2740 en 2741, en 2o. aan H. E. SONDORP en zijne regtver- krijgBnden tot, opiigting eoner Kuiperij, op het perceel aan de Hoofdstraatwijk G, uo. 107 a, kadaster sectie D, no. 1415. Bij Burgemeester en Wethouders is inge komen een verzoekschrilt van P. BAAS. fid. P. BROUWER alhier, tot verkoop van sterken drank in het klem, in het pand aan de Koemarkt alhier C, 60. AMERIKA. De werkstakingen blijven ook in Amerika nog steeds aan de orde van den dag. De Werkgevers zijn beducht voor eenen gelijk - t iigen eisch van vermindering van werkuren fin verdere buitensporigheden en nemen daarom krachtige maatregelen tot verdediging; zij zullen daartoe een I jen. De pogin gen tot boycotten w imeen afgekeurd en men juicht hf ding toe, dat is ngesteld tegen 35 die zich daaraan schuldig maakten. ;5 Mei is door de vereeniging Knigh ur eene algemeene vergadering te uitgeschreven ten t.nde den staat i in overweging te nemen. DUITSCHLAND. De Post, die voor een officieus blad doorgaat, bevat een artikel naar aanleiding van Frank- rijks optreden in de zaken van Griekenland. Daarin wordt gezegd, dat de Fransche re geering vreesde, dat de dreigende oorlog tus- schen Griekenland en Turkije, het begin zou zijn van een nieuwe groote crisis in de Ooster- sehe kwestie, die of het Driekeizersbondzou versterken in het geval, dat Duitschland eene voor Oostenrijk welwillende onzijdigheid zoude in acht nemen of Rnslands slagvaardigheid zou verzwakken als Frankrijk en Rusland zich tegen Duitschland en Oostenrijk zoude verbinden. De zaak tusschen den Koning van Beieren en zijne scbnldeischers is zoover geregeld, dat het proces tegen de civiele lijst van de rol der rechtbank is afgevoerd. Op uitnoodi- ging van de koninklijke familie zal de par ticuliere bankier van Keizer Wilhem, baron Cohn te Dessau de financieele zaken des Konings regelen. De Koning heeft inmiddels bevel gegeven zijne dure bouwplannen te staken, daar zijne familie alleen op die voorwaarde hem wilde helpen. FRANKRIJK. De veelbesproken publicist Henri des Houx maakt in den Matin bekend, dat hij een ge tuigenis van onderwerping aan de autoriteit van den Paus en bet H. Officie van Rome heeft gezonden. De heer des Houx, (wiens jongste werk Souvenirs d'un journalist fran- fais d Rome op den Index is geplaatst) drukt de hoop uit; dat zijn akte van onderwerping zal worden aanvaard. GRIEKENLAND. Reeds gisteren werd het antwoord der regeering op het ultimatum verwacht en men meende dat de minister-president zich zou refereeren aan het antwoord, aan Frankrijk gegeven, en de verbintenis tot ontwapening zoude herhalen. Geheel daarmede in strijd meldt men thans uit Athene, dat de president minister Delyannes gisteren een deputatie uit de burgeis ontving, die hem inlichting over de verhouding met het buitenland kwamen vragen. In zijn antwoord verklaarde de heer Delyannes duidelijk, dat hij geen enkele belofte tot ontwapening aan Frankrijk of eenige andere mogendheid had gedaan. Hij voegde er bij, dat zoo Griekenland geene voldoening op zijne eischen kreeg, het weldra den oorlog aan lurkije zoude verklaren en dan zoude men alleen toegeven, als de oorlogschepen der mogendheden de Griekscfce vloot in den grond geboord of de Grieksche steden zouden ge bombardeerd hebben. ROME. In de troonzaal van het Yaticaan is giste ren op plechtige wijze door Z. H. den Paus aan Z. E. den kardinaal-staatssecretaris Jaco- bini de insignies van de ridderorde van het Gulden-Vlies overhandigd, die de nieuwe Spaansche gezant Z. E. namens de Koningin- Regentes ais een dankbetuiging voor de Pause lijke bemiddeling in de Carolinen kwestie heeft gebracht. Volgens de statuteb der orde kan de uitreiking alleen geschieden door iemand, die de koninklijke waardigheid bezit. De Regentes had daarom in een eigenhandig schrijven den H. Vader verzocht de ordetee- kenen aan kardinaal Jacobini uit te reiken, daar zij hem als Souverein erkent. Aldus is de Paus door de beide mogendheden, die zijne bemiddeling inriepen in zijne souvereine rech ten erkend. Men bericht uit Rome aan de Monde-. De Pruisische gezant bij den H. Stoel, de heer Von Schlözer, pas te Rome teruggekeerd, heeft aan den H. Vader en den kardinaal staats-secretaris de meest bevredigende ver zekeringen gegeven omtrent een ophanden zijnde algeheele heiziening der Meiwetten, in den geest van het verlangen des Pausen, naar aanleiding van de pauselijke concessie omtrent de A-nzeigep plichtDe godsdienstige vrede kan dan in Pruisen ook als verzekerd beschouwd worden. De H. Vader zal van dit gelukkig verschijnsel het onderwerp maken van een gewichtige allocutie in het aanstaand consisto rie. Dit consistorie zal plaats hebben in de laatste week van de maand Mei. De nieuwe kardinalen zullen daarin hun benoeming ont vangen en vervolgens in een openbaar con sistorie aan de nieuw benoemden den hoed, het teeken hunner waardigheid, worden ge schonken. De reden dat dit consistorie, dat anders gewoonlijk op het einde van Juni ge houden wordt, nu reeds in Mei plaats heeft, is hierin gelegen, dat de H. Vader de kar dinalen de gelegenheid wil geven vóór het heete seizoen in Rome te komen. SPANJE. De volledige uitslag van de verkiezingen voor den Senaat is als volgt. Gekozen werden 136 ministerieelen, 26 conservatieven, 4 repu blikeinen, 4 van de partij van Romero lto- bledo, 2 van de dynastieke linkerzijde en 8 onaf hankel ijken De hertog van Sevilla is Maandag, onder geleide, naar het kasteel van Mola, in de Balearische eilanden vertrokken, waar hij in ballingschap de acht jaren gevangenis zal uitboeten, waartoe hij werd veroordeeld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1