gflfyfttwt. ROTTERDAM. Door het tweede kanton gerecht werden gisteren eenige vleesch on we: 8 veroordeeld ieder tot eene boete van 5 of subs. gevangenisstraf van 3 dagen, omdat zij jn hn.nne vleeschkramen in de Kipstraat en op de Botersloot hadden te 0 P gesteld rnndvleescb, hetwelk schadelijk Was voor de gezondheid van een mensch. s-IIAGE. In het Hotel Bun sen, werd giste- ïen van wage het R. K. Parochiaal Kerkbestuur den H. Joseph aanbesteedhet bouwen van een kerk met toren, pastorie, achterge- ouw enz. in de Van der Daynstraat, ter vervanging van het aldaar bestaande houten erkgebouw. Minste inschrijver was de heer J- Slenters, te Haarlem, voor f155,120. AMSTERDAM. Toen H. M. Hdr tante de ouingin van Zweden in holAmstelHStel ging bezoeken, kruiste H. Ms rijtuig in de r 're<:htsche straat dat van de koningin van Zweden. Heide equipages hielden toen stil, waarna laatstgenoemde vorstin uitstapte en P aats nam iu het rijtuig van Hdr. nicht, om z.ch gezamenlijk naar het Amstel Heitel te be geven. T>e Koningin reed heden-ochtend te 9.30 *>it en was te 11.30 aan het Paleis terug. M, bezocht de bewaarschool voor minver mogende Israëlieten, waar 1084 kinderen BCüoolgaan. Daarna bezocht H.M. de huisjes on bovenhuizen in de Czaar Peterstraat en Blankenstraat, beboorende aan de Vereeniging lot het verkrijgen van eigen woningenen vervolgens het nieuwe lutersche weeshuis op Weteringschans. Van 9.30 tot 11.45 verleende Z. M. audieu Be circa 2000 civiele en militaire autoriteiten maakten hun opwachting. Ret Prinsesje bracht met de gouvernante eeQ bezoek aan Artis. Een hoogbejaard man viel Zondagochtend m de Amstelstraat uitgeput van vermoeienis °P de straat. Men bracht hem in 't Panop ticum en, na bijgekomen te zijn, kreeg hij de raad, weder huiswaarts te keereu. Aan dit laatste wenschte de man geen gevolg te geven, want, zeide hij, „het kon de laatste Paasch zijn", en hij wilde nog de godsdienst oefening bijwonen. Daarna sukkelde de man, een eindweegs gesteund door een politieagent, oaar de Nieuwe Kerk. (Amst. Ct.) VOLENDAM. Een treurig ongeval heeft onze gemeente in rouw gedompeld. Een visschersknecht is nabij Enkhuizen over boord gevallen en verdronken, en bijna op dat zelfde °ogenblik beviel zijne arme vrouw van haar "vijfde kind. Er heeft zich eene commissie gevormd, met den Burgemeester van Edam 'n den Pastoor aan het hoofd, om giften in *e zamelen. TEXEL. Door den scheepsbouwmeester Zwanenburg, is een nieuw model reddings boot gebouwd, welke hem door het plaat* SelÜk bestuur over de reddingsmiddelen der Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings-Jhaat- schappij was besteld. De boot heeft den vorm «ener groote noordsche vlet, is buiten boord van kurken gordel en binnen boord van lucht- «asten voorzien, doch bezit niet het vermogen 0rn bet inslaande water te ioozen. Visscher3 11 zeelieden, die deze boot hebben gezien, 2!)n van oordeel dat zij bijzonder zeewaardig ''il' 7'Ün en niet gemakkelijk zal kunnen om slaan. BAARN. Maandag avond te zes uren brak ^>1 hevige brand uit in de Schoolstraat. aar men zegt, ontstond de brand door het spelen van kinderen met lucifers bij een ooiberg. De kinderen wier ouders een maand ge eden kort na elkaar stierveu, zouden juist eze week naar verschillende weesinrichtingen gebracht worden. Door het krachtig optreden der brandweer en vooral door gebruik te maken van de ia de nabijheid zijnde twee brandkranen der waterleiding, was men den brand om acht uur meester. Het huis, de schuur en de hooiberg werden door de vlammen vernield. ENSCHEDÉ. Gisteren ochtend hebben we der 22 fabriekarbeiders der firma J. F. Schol ten Zonen het werk hervat, zoodat de werkstaking nu weldra als geëindigd kan wor den beschouwd. GROESBEEK. Gisteren had zekere W. I. het ongeluk van een hooizolder te vallen, met het hoofd naar beDeden, op een steenen muurtje, waardoor het hoofd vreeselijk ver wond is en ook ribben werden gebroken, zoo dat men voor zijn leven vreest. Misbruik van sterken drank moet de oorzaak zij a van dit ongeval. Geneeskundige hulp was dadelijk aanwezig. WAALWIJK. Gisteren avond te ruim negen uren brak een brand nit op het gehucht de Schuur, onder deze gemeente. In korten tijd werd de landbonwersscbnur van J. Vos met al het zich daarin bevindende, waaronder een paard en drie runderen, eene prooi der vlam' men. Zoowel het gebouw als het roerend goed was, hoewel laag, verzekerd. MEEUWEN. Ia deze gemeente hoeft zich een geval van hondsdolheid voorgedaan bij een hond van den heer A.D. Van Banren. Op het eerste vermoeden, toen het dier de hnisge- nooten in de kleeren beet, werd het afgezon derd. Een dag later beat de hond stnkken hout uit het hem omringende rasterwerk, waarna hij is afgemaakt. De Rijks-veearts te Hensden constateerde 26 dezer hondsdolheid, waarna de hond, met alles waarmede hij in aanraking was geweest, is verbrand geworden. VUCHT. Woensdag nacht had in deze ge meente een brutale diefstal plaats. Uit denstal van een landbouwer werd een der twee paarden ontvreemd. De boer, door het gerucht wakker geworden, zette den dief spoedig achterna, en mocht er in slagen den paardenliefhebber te Hintham in een koffiehuis op te sporen en te doen arresteeren. WAPENVELDE. Gisteren avond omstreeks half tien is brand ontstaan bij W. van der Scheer, die met zijn gezin reeds te bed lag. In korten tijd was het hnis eene prooi der vlammen. Ook de gebeele inboedel is door het vuur vernield. Met veel moeite hebben de bewoners zich nog kunnen redden. Hnis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd De oorzaak van het onheil is onbekend. De gemeenteraad van Voorschoten weigerde een legaat groot f 1000 nominaal 3pCt. Nat. schuld, omdat er de bepaling aan verbonden was, dat van de gift „publiciteit" in een der dagbladen moest worden gegeven. Een bewoner van de Ridderstraat te Amster dam heeft gisteren-ochtend zijn zwakke, zieke lijke vrouw op ergerlijke wijze mishandelden verwond. Men moest haar ter verpleging naar het Gasthuis overbrengen. De dader trachtte het te ontloopen, maar eenige flinke vrouwen uit die buurt hebben hem dit belet en voer den hem naar het commissariaat van politie. Met een grooten zak zout op de schouders had dezer dagen te Reuzel een man zich langs omwegen, hoeken en kanten een wej gebaand en aan de opmerkzaamheid der rijks- ambfenaren weten te ontsnappen. Hij had deze gemeente bijna achter den rug hij hoorde elders thuis en bewoog zich reeds gerust over den grooten prov. weg. Eensklaps zid hij op geringen afistand twee komiezen, die hem lezend te gemoet komen. Vluchten! dat was zijn eerste gedachte. Dan zou hij echter de opmerkzaamheid tot zich trekken. De man bedenkt zich niet langer, waagt er alles aan en smokkelt met gekromde schou deren zijn zouttussehen de twee ambte naren door. De niet zeer talrijke Katholieken in Zweden ybun aantal bedroeg 810 in 1880, van welke 500 te Stokholm) hebben hun herder verloren, Mgr G, Huber, die vóór eenige weken in de hoofdplaats des Rijks overleed. De ontslapen kerkvoogd, apostolisch vicaris van Zweden, was nit Beieren afkomstig, in het jaar 1820 geboren en de zoon van een ingenieur. Aan vankelijk had hij dezelfde loopbaan als zijn vader gekozen, na aan de polytechnische school te Müachen een schitterend examen te hebben afgelegd. De lezing van de Annalen der Voortplanting des Geloofs maakte echter zulk een indruk op hem, dat hij besloot de wereld vaarwel te zeggen en zich aan het apostolisch leven te wijden. In 1845 werd hij door den nuntius te Müochen mgr. Viale Prela tot Priester gewijd, eu daar zijn landgenoot, de toenmalige apo stolische vicaris van Zweden, Mgr Studach, bitter verlegen was om een helper ïd zijn scaudinavisch vicariaat, besloot de jonge geestelijke naar het Noorden te vertrekken, waar hij sinds dien tijd, dus gedurende langer dan 40 jaren, verbleef. In 1874 volgde hij Mgr, Studach als aposto lisch vicaris op, en geheel zijn leven heeft hij zich onderscheiden zoowel door zijn ijver als door zijn bescheidenheid. Te Stokholm, Goteborg, Malmö en in an dere steden zijn thans 14 missionarissen; in 1879 waren er 59 nonnen van verschillende orden, 6 scholen met 100 scholieren, 4 be waarscholen, een katholiek ziekenhuis en twee gestichten voor oude vrouwen. (T.) De heer Capazza, uitvinder van een nieu wen bestuurbaren luchtballon, heeft eergiste ren welgelukte proeven genomen op de Esplanade des Invalides. De uitvinding strekt vooral om het opstijgen en nederdalen op geregelde en Voornit bepaalde wijze te doen plaats hebben. Een kind te Couillet zat in de kerk onder de mis te spelen met een caoutchouc-balon- netje, dat door middel van een houten of metalen buisje wordt opgeblazen. Eensklaps schoot het instrument in haar keel en üet kind deed alle vergeefsche pogingen om het voorwerp nit haar keel te krijgen. Het ge zicht werd reeds blauw, toen een vronw, die in hare nabijheid zat, de kleine te hulp schoot, doch ook zij kon het buisje niet vatten, zoodat het kind na een kwartier onder de hevigste pijnen overleed. De werkstaking op den Lake Shorespoor- weg is geëindigd. De maatschappij heeft de concessies ingewitligd, welke door de grevisten geeischt werden. Over het algemeen wordt in de Vereenigde Staten de toestand beter, be halve in Pennsylvanie, waar de mijnwerkers met eene werkstaking dreigen. Het eerste Duitsche bruidspaar te Chicago heeft onlangs aldaar zijn gouden bruilott gevierd. Den 3den April 1836, toen Chicago nog een dorp was, reikten Jakob Miller en Catharine Baumgarten, in het eerste katho lieke kerkje van Chicago, elkander de hand. Van president Cleveland ontving het gouden echtpaar een eigenhandig geschreven geluk- wensch.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3