der Staten-Generaal afgelegd zie one num mer van gisteren luidt in haar geheel als volgt «Mijnheer de Voorzitter! Ik heb de eer aan de Kamer mede te deelen, dat mijn ambt- genooten en ik, op vereerend verlangen des Konings, hun verzoek om eervol ontslag heb ben ingetrokken. «Dit is echter niet geschied dan nadat het Z. M. behaagd had de vorming van een nieuw Ministerie op te dragen aan een geacht en invloedrijk lid der rechterzijde, welke opdracht door dezen is afgewezen. «Het Ministerie blijft zich ten taakstellen de ondernomen herziening der Grondwet zoo mogelijk tot stand te brengen." De behandeling van de Conversiewet is tegen Vrijdag 11 uren aan de orde gesteld. Het Vad. spreekt het bericht tegen van het Dagblad, dat de Tweede Kamer tegen 10 Mei zou worden bijeengeroepen. Er is om trent een bijeenroeping nog niets bepaald, doch zooveel is zeker, dat zij nooit op zoo korten termijn geschiedt. Denkelijk zal wel wor den afgewacht, wat de zitting der Eerste Kamer oplevert. Door de liberale kiesvereeniging Overflak- kee en Goedereede in het hfdk. Zierikzee is oandidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heer J. J. van Kerkwijk, aftr. lid. De Stand, deelt mede, dat de antirevolu- tionnairen in het kiesdistrict Zoetermeer de candidatuur van mr. J. G. S. Bevers tegen over mr. Patijn hebben overgenomen. Het blad waarschuwt zijn geestverwanten, zich niet te laten bang maken door den «boe man" dat de heer Bevers Roomsch is. Volgens opgave van den aartsbisschop waren op 1 Januari 1884 in Indië onder de Ka tholieken 18,000 Europeanen en ca. 17,000 inlanders. Het bestuur van den bond der rustende schutterij in Z.-Holland, zal op 27, 28 en 29 Juni een huishoudelijken schietwedstrijd houden te Kralingen, op de schietbaan der scherpschutters-vereeniging «Rotterdam" daar toe welwillend door het bestuur afgestaan. Behalve de medailles, welke door den Bond worden uitgeloofd, zijn reeds een aantal prij zen voor den schietwedstrijd beschikbaar ge steld. Naar men verneemt, bestaat de valschheid lp geschrifte, waarvan R., die gedurende zeven jaren klerk was bij den griffier van het kantongerecht no. 2 te Rotterdam, wordt beschuldigd, en waarom hij is gearresteerd, in valschheid, begaan in een akte, opgemaakt van eene koffieveiling, door de »Nederlandsche Handelmaatschappij" in Maart jl. ten over staan van den griffier van het kantongerecht no 1 te Rotterdam gehoudenEen schade van eenige duizenden gulden zou hij dientenge volge aan zijnen chef hebben berokkend. Onderteekend door de heeren, die de onlangs te Leiden gehouden vergadering hebben bijge- woond, zijn thans uitnoodigingen aan al de reederijen enz. in Nederland verzonden tot het houden eener Algemeene Vergadering op 21 Mei te Haarlem, ten einde alsdan defini tief te beslissen over de wenschelijkheid tot oprichting van eene Nederlandsche Maat schappij voor de Vissobenjen. In deze oproe pingen wordt verzocht om van de visschers- plaatseu, waartoe meer dan 50 vaartuigen behooren, te zenden drie afgevaardigden en van die beneden dat cijfer, twee. In de laatste jaren hebben zich hier te lande tal van stemmen doen hooren ten gun ste der wederinvoering van octrooien van uitvindingen, welke bij de wet van 1869 zjjn afgeschaft. De heer mr. G. W. Schimmel te Amster dam heeft aan dat vraagstuk thans een vlug schrift gewijd, waarin hij het betoog levert, dat de onvermijdelijke nadeelen, aan het oc trooistelsel verbonden, ruimschoots worden opgewogen door de voordeelen, die er uit voortspruiten, zoowel in het bijzonder belang van den uitvinder, als in het algemeen belang van de nijverheid en de maatschappij. Ingeval wederom eene octrooiwet mocht worden ingevoerd, dan behooren echter de gebrek:en van onze vroegere wetgeving te wor- den vermeden. De schrijver stelt die gebre ken in het lioht en geeft de hoofdbeginselen op, waaraan een goeie regeling mar zijn ge voelen behoort te voldoen. Het aantal branden is in Drente wederom met een vermeerderd, en wel ditmaal ten huize van Mulder te Gasselte. Niets heeft men kunnen redden, en daar huis en inboedel niet verzekerd waren, zijn de bewoners door dit onheil tot deu bedelstaf gebracht. Het kerkelijk armbestuur heeft voor de eerste behoeften van het gezin gezorgd. Te Eist nabij Amerongen werden gisteren het zoontje van den landbouwer H. W, door den stoomtram beide boenen afgereden. Zooals indertijd werd medegedeeld, is in den avond van 8 April 11. de personentrein van Maastricht naar Venloo, tengevolge van een verkeerden wisselstand, op eene andere lijn geloopen en ontspoord. Te dier zake wer den door de spoorweg-administratie aan ver schillende daarbij betrokken ambtenaren en beambten boeten en straffen opgelegd, en werd o. a. de wisselwachter P. ontslagen. Naar men thans verneemt, wordt door de justitie te Maastricht een nader onderzoek ingesteld, waaruit reeds nu zou zijn gebleken, dat de ontslagen wissel wachter weinig of geen schuld aan het ongeval gehad heeft. Tengevolge der vele boschbranden, die in den laatsten tijd in Limburg gewoed hebben, heeft de maréchaussée haar toezicht daarop zeer verscherpt. Maandag werden door haar verscheidene processen-verbaal opgemaakt te gen inwoners van Swalmen, die betrapt werden op het stoken van vuur in dennenbosschen. In het jl. najaar werd ons gemeld,dat onder de landbouwers te Hoensbroek (Limburg) groote ontsteltenis heerschte, daar in verschei den weiden appelafval en knollen werden gevonden, welke met spelden, naalden en lucifers waren doorstoken, blijkbaar met het doel om het daar grazende vee te vergif tigen. Ofschoon de politie alle pogingen aan wendde om den dader op te sporen, bleef deze nochtans tot heden onbekend. De ge volgen der misdaad beginnen zicü nu tever- toonen; bij den landbouwer V. aldaar heeft men Maandag eene koe wegens ongesteldheid moeten dooden. Bij de operatie van het dier vond men een groote hoeveelheid spelden en naalden in hare maag, volkomen gelijkende op die, waarmede de in zijne weide gevonden knollen waren doorstoken. Een ander land bouwer, van wien een koe ook reeds lang lijdende is, heeft ook allen grond te gelooven, dat het dier op dusdanige wijze vergiftigd is, daar in zijne weide ook voornoemde zaken werden gevonden. ROTTERDAM. Zekere W. alhier die on langs de betalingen staakte, werd dezer dagea hetslachtoffer van zekere sli rn^id." Er hadden zich hier, op het Wolf shook, een paar vreem delingen gevestigd, die zaken in het groot zonden doen op Zuid-Amerika. Deze »heeren" wenschten een vertegenwoordiger, en W. bood zich daarvoor aan. Hij moest echter 20,000 fr. storten, als waarborg. Het geld ljep geen gevaarhet zou bij eene bekende Bank gedeponeerd worden. W. schreef zelf den brief, deed zelf het bank papier met den brief in een couvert, schreef zelf het adres, deed zelf het lak er op alles op het kantoor zijner patroons. Het adre3 was nat, een der toekomstige patroons stelde voor dit te drogen in een boek met vloeipapier, dat op de tafel lag. Alzoo geschied de en W. bracht zelf den brief op de post. Den volgenden morgen kreeg hij een schrijven van de Bank, waaraan de brief was gezonden, met bericht dat bet couvert ontvangen was maar niets dan papierenippers bevatte. W. stol inde naar het kantoor de vogels waren gevlogen In verband met het bericht omtrent eene vermeeude oplichting teu nadeele van de koffiehuishoadster wed. K. van Wgngaarde in het voormalige Delftshaven, deelt men ons mede, dat de kooper van het geweer toch nog het hem geleende geld aan de wed. v. W. beett doen terugbetalen. (A. R. Ct.) CHARLOIS. De Harddraverij-Vereeniging Eiland IJselmonde gaf heden alhier een harddraverij van paarden van zessen klaar. De le prijs werd behaald door de Prins, eigenaar de heer P. Smit Jr., te Rotterdam,' pikeur P. Van Zanten. De 2e prijs werd behaald door de Vitesse, eigenaar de heer Van Ardenne, te Batavia, pikeur A. De Koning. 's-HAGE. Er bestaal, verzekert men, alles zins kans, dat het verzoek van den gemeente raad van s-Gravenhage aan Z. M. tot benoeming eener commissie, bestemd om de mogelijk heid uit een technisch en financieel oogpunt te onderzoekon van den aanleg van eene haven te Scheveningen, voor gunstige beschikking aan Z. M. zal worden voorgedragen. Onder ben, die deel zulle n uitmaken van de commissie, worden deskundigen op ver schillend gebied genoemd. Het college zal voorts vertegenwoordigers tellen uit: het rijksbestuur; het gemeentebe stuur Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; het hoogheemraadschap van Delfland's rijks waterstaat; land- en zeemachtzeevisscherijan; handel en nijverheid. LEIDEN. In den afgeloopen naoht zijn door de politie aangehouden drie personen, die in beschonken toestand aan eene tapperij op de Langegracht waren gekomen en aldaar drank eischten. De tapper en zijn gezin lagen reeds lang ter ruste; eerstgenoemde moest niettemin op het herhaald geschreeuw en ge klop openen. Hij weigerde echter te tappen, waarop hij de deur weder sloot. Een van het drietal riep toen, dat als ze geen drank kon den krijgen, ze den heelen boel kort en klein zouden slaan, en de daad bij het woord voe gende, sloeg bij eenige ruiten stuk, tengevolge waarvan ook de deur en eene jaloezie defect raakten. Als teeken zijner heldendaad bekwam bij eene verwonding aan den pols der rech terhand. Tegen deze geweldenaars is proces-verbaal opgemaakt wegens het moedwillig verbreken van afsluiting. UTRECHT. Woensdagavond omstreeks 11 uren heeft een hevige brand met uitslaande vlam gewoed op het Houtensche pad in het perceel van den broodbakker Achterberg. Het

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2