Een gezondheidsreisje. FEUILLETON. Ia het verslag, betreffende den aanleg der staatsspoorwegen van 1 Jannari tot 31 De cember 1885 (medegedeeld in de gisteren avond verschenen Staatscourant) wordt omtrent de lijn RotterdamHoek van Holland het vol gende vermeld Met de onteigening van de bij koninklijk besluit van 26 Juni 1883 aangewezen per- ceelen wordt geregeld voortgegaan. De voorgestelde richting van Maassluis tot den Hoek van Holland werd voorloopig goed gekeurd en met de nitbakening een begin gemaakt. Het overleg met de administratie der Hol- landsche IJzeren Spoorwegmaatschappij om trent een gemeenschappelijk station te Schie dam heeft nog tot geen resultaat geleid. Met het gemeentebestuur van Vlaardingen werd eene bij beschikking van 28 Februari 1885, afdeeling waterstaat B, goedgekeurde overeenkomst getroffen, wegens voorzieningen bij den aanleg vau den staatsspoorweg Rot terdamHoek van Holland in de gemeente ■Vlaardingen, ten behoeve van de uitwatering en bemaling van den polder Buitenweide, het Buitenland van de Buitenweide en van de uit watering van den polder, waarin het Prikken- gat is gelegen, tot een bedrag van 3588 gul den. Een bestek wegens het maken van den on derbouw eener draaibrug met keersluis in de haven te Vlaardingen werd ingezonden. Met da uitvoering dezer werken wordt evenwel gewacht op de vereischte goedkeuring van het hoogheemraadschap van Delfland en op eene te sluiten overeenkomst met het gemeentebe stuur van Vlaardingen. Nog werd ingezonden een bestek wegens het maken van de aardebaau, de kunstwer ken, de overgangs- en eenige verdere werken voor het gedeelte van piket 58 tot den oos telijken oever van den Böonervliet. Voorts werd voortgegaan met het ontwer pen van de verschillende kunstwerken iu en naast de Bpoorbaan, de stations en de gebou wen. „Veel drukte voor weinig zaak", zegt te recht Ons Noorden, terwijl het de namen ver meldt van de negen gestrenge en zeergeleerde beeren, belast met het afnemen van de eind examens der hoogere burgerscholen in de provincie Drente. „Het vorige jaar leverde heel Drente voor zoo 'n examen drie jongens op. Enfin, de schatkist dekt de uitgaven, en de commissie behoeft geen krimp te lijden. Te Hellevoetsluis hebben zich 96 jonge lieden aangemeld voor het exameu van machi nist-leerling 2e klasse. In de laatste jaren konden er telkens slechts 15 geplaatst {Slot.) Hij vliegt naar de bel, luidt als of er brand was en toen de bediende kwam Wees zoo goed onmiddellijk uw patroon hier te verzoeken. Deze verschijnt dadelijk daarop, groet be leefd, terwijl een glimlach om zijn lippen speelt. Mijnbeer Panard ziet hem strak in de oogen en -'aagt hem op den man af: TVie was de laatste reiziger, die hier gelo geerd heeft. De Hotelhouder, een beetje verbluft, trachtte de bedoeling, de gedachte o. de verdenking van zgn gast te radendoch daar hij toch moest antwoorden en ei sedert maanden nie- worden, terwijl dit jaar over 20 plaatsen is te beschikken. Op da nieuwe stoomtraralijn Den Haag Scheveningen, exploitatie der Hollandscbe IJzeren Spoorwegmaatschappij, zal, gedurende het badseizoen, een vijf minuten-dienst inge voerd wordeniedere vijf minuten vertrekt van de beide eindstations een tram. Het museum Prins Hendrik te 's-Gravenhage zal tenzij onverwacht de noodige steun nog mocht worden gevonden den 15den Juni worden gesloten en opgeheven. De heer H. Van Eek, directeur van het Rijkstelegraafkantoor te Amsterdam, teekent in het Handelsblad protest aan, tegen de wijze waarop het stelsel-Rijsselberghe reeds voor de invoering wordt verdacht gemaakt. Hij ver zekert, dat de proeven, genomen met dat sy steem, zeer verrassend geweest zijn en dat de grootere weerstand, die de telegraaflijnen er door verkrijgen, slechts eene versterking der batterijen met 10 tot 15 elementen noodzake lijk maakt. Door de politie te Utrecht is de hand gelegd op den horloge-repareorder D., als verdacht van het verduisteren vau uurwerken, die hem ter reparatie waren toevertrouwd. (6. J>.) -mjCCOCCW." VLISSINGEN. H. K. H. de Kroonprinses van Dnitschland kwam gisteren ochtend te ongeveer zeven uren met het koninklijk Eugelsche stoomjacht Osborne van Port- Victoria, aan de mondig der Theems, alhier aan. Onmiddellijk nadat het jacht aan den ponton in de buitenhaven was vastgemeerd, begaf de prinses, die werd opgewacht en gecomplimenteerd door den heer P. L. de Bruijne, vice-consul van Engeland alhier, zich met haar gevolg aan wal en naar den tot vertrek gereedstaanden gewonen exprestrein, waarin te haren gerieve een salonrijtuig was geplaatst en waarmede zij te 7 u. 32 m. de reis naar hare bestemming, Homburg v. d. Höhe, voort zette. MIDDELBURG. Op de Heerengracht had gisterenmorgen door petroleum een ernstig ongeluk plaats, terwijl mevr. de wed. J. bezig was het petrolenmkomfoor aan te steken vloog dat in brand. Om de vlam te blusschen begaf zij zich met het brandend voorwerp naar den tuin, doch de vlam deelde zich aan hare kleeren mee en zij bekwam ernstige brand wonden. Een buurman, die haar treurigen toestand ontdekte, kwam haar ijlings te hulp en wist zooveel mogelijk het vuur te dooven. mand in die kamer gewoond had, zeide hij, Mijnheer de Graaf, de la Roche-Limonière. Azoo, dus een franschman Neen Mijnheer eeneen een belg. Zoo en was hij gezond Ja.... dat wil zeggen neen, toen hij aankwam was hij zeer lijdende, doch hij is geheel hersteld vertrokken. Zoo en wat was zijn ziekte? Erge pijnen. Welke pijnen? Pijnen... pijnen aan zijn lever! 'tls zeer goed mijnheer, ik dank U. ik dacht hier eenigeu tijd te blijven, doch ben van plan veranderd. Ik zal onmiddellijk met Mevrouw Panard vertrekken. Maar Mijnheer. Onnoodig Mijnheer Wij vertrekken. Zend uw rekening, omnibus kamer en ser vice alles inbegrepen. De verstomde patroon verliet de kamer, ter wijl Mijnheer Panard aan zijn vrouw zeide: Zeg, lievert, die dacht me te verschalken. ROTTERDAM. Het militair concert, op 30 April jl. alhier gegeven ten voordeele der ondersteuningskas van de vereeniging De Militaire Willemsorde, heeft, na aftrek der onvermijdelijke onkosten, opgebracht f 494. 80. DELFT. De vereenigde vergadering van Delfland heeft dr. C. J. Vaillant niet toege laten als hoofdingeland-plaatsvervanger voor Maasland. Het ontwerp tot wijziging van het regle ment zal in de volgende vergadering worden afgedaan. De plechtigheid voor de kinderen, die hier Woensdag ochtend in de St. Hippolytus-kerk tot hun Eerste H. Communie werden toegelaten, werd voor een oogenblik gestoord door een onge val, dat zich aanvankelijk ernstig dee d aanzien, doch gelukkig, goed afliep. De kleederen van een der meisjes communicanten hadden name lijk vuurgevat, doordat zij in aanraking kwa men met een brandende kaars. Het ongeval werd, gelukkig, spoedig opgemerkt, zoodat het kind geen letsel bekwam, doch alleen haar kleederen verschroeid werden. AMSTERDAM. Gisteren half elf geraakte op de Prinsengracht bij de Brouwersgracht een rijtuig, bespannen met twee paarden, te water. De koetsier werd gered. Paarden en rijtuig werden door Sincks toestel op het droge gebracht. BREDA. Woensdagnacht had een treffend ongeluk plaats. Den korporaal Hermanns Bos hoven overviel, terwijl bij de wacht had bij den grooten soepketel, waarbij hij zat te lezen, de slaap. Zijn evenwicht verliezende, plofte hij in de kokende soep en werd zoodanig met brandwonden overdekt, dat hij onmiddellijk naar het hospitaal moest worden vervoerd, waar de ongelukkige heden reeds den geest gaf. Ook de koks, die hem redden, bekwamen hevige brandwonden. GULPEN. Een droevig ongeluk had Dins dag-namiddag te Oud-Valkenburg plaats. Een 17 jarige knecht, vreugdeschoten lo ssende ter ge legenheid van het huwelijk van een der dochters van den baron De Pelzer Berensberg, aldaar, kreeg door het springen van een stuk geschut een groote wonde in de zijde, zoodat men voor het behoud van zijn leven vreest. TER AAR. Maandag nacht ongeveer kwart vóór twaalven schrikten de bewoners op uit hun eersten slaap door het luiden van de brand klok. Het gold de boerenwoning van de we duwe V., die met stal, schuur en hooiberg in minder dan 2 uren totaal in asch werden gelegd. Door het krachtig optreden der brand weer was men, gelnkkis, den brand spoedig meester. Van den inboedel is bijna niets gered. De brand schijnt in de schuur ontstaan to zijn, doch de oorzaak is onbekend. Alles was tegen brandschade verzekerd. SITTARD. Terwijl men gisteren namiddag Zag je niet hoe hij aarzeldepijnen pij nen pijnen aan de leverIk dank je, ik moet niets van die leverkwaal hebben. Mijnheer en Mevrouw Panard kwamen s nachts te Cannes aan, soupeerden en legden zich dadelijk te rusten. Doch nauwelijks zijn zij te bed of mynheer Panard roept uit Zeg vrouw rnikfc jo bot weer maar dat is de lucht van phenoolzuur die kamer is ontsmet Hij springt uit zijn bed, kleedt zich weer aan en daar het te laat was om nog iemand te roepen, besluit bij maar den nacht op een leuningstoel door te brengen. Mevrouw echter weigerde niettegenstaande al zgn vermanin gen om hem hierin na te volgen en sliep als een roos, terwyi hg met verstijfde lendenen lag te morren Wat een land, wat een afschuwelgk landf daar zijn niets dan zieken in de hotels. Bg het aanbreken van den dag werd do patroon geroepen. - 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2