9e Jaarg. Zaterdag 22 Mei 1886. No. 2484. VERSCHIJNT D AGELIJ KS. (Dütpcht. litwnlauiisch^ Juichten. Bureau: Markt, E, 357. Prijs van dit Blad voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 ïrancop. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA, gisteren heeft te Philadelphia eene ver- Sa ering plaats gehad van 32 trade-unions, ke te samen 367.736 leden vertegen woor- gen. Zij namen een voorstel aan ten doel e bende een verdrag van coalitie met de a our-knights. Deze laatste vereeniging zal eene Dinsdag a. s. te houden meeting over Verdrag beraadslagen. Hen beweert dat Engeland de eischen van nada ter zake der visscherijen bij de regee- j'Jn" der Unie niet zal ondersteunen. De ^Htsche regeering gelooft, dat Canada in °verijling heeft gehandeld en zonder de zaak v°oraf te hebben overwogen. Engeland zou €°bter bereid zijn san de Vereenigde Staten ,ergoeding aan te bieden. DUITSCHLAND. Cisteren is Prins Bismarck door Graaf Antzau begeleid naar Priedrichsruh vertrok ken. Ce Post bericht, dat de Bondsraad zijne goedkeuring heeft gehecht aan het voorstel om grond der socialisten wet voor het plaatsje Premberg (in de provincie Brandenburg, re- gserings-district Frankfort a/d Oder) den deinen staat van beleg af te kondigen. Het gerucht loopt, dat de Duitsche re giering voornemens is de in Elzas-Lotharin- gen gestationneerde troepen te versterken. °°rts zal bet 15e regiment zoodanig ver- groot worden, dat dit, zoo noodig, in twee a*deelingen kan gesplitst worden. In elk ge- Val zal de cavalerie met verschillende regi menten worden versterkt, en in verschillende Meden, die dit tot nog toe niet hadden, zal garnizoen gelegd werden. Voorts wordt uit Lotharingen gemeld Twee jongelieden, te Bischwiller geboren, Sadden, voorzien van een paspoort, hun do micilie in Frankrijk gevestigd, toen zij in hun 'and terugkeerden, werden zij aangemaand Mnnen 24 uur Bischwiller te verlaten. ENGELAND. Ce heer Morley heeft in het Lagerhuis voor gesteld om over te gaan tot de tweede lezing Va,n het wetsontwerp strekkende tot verlen ging der geldigheid der wet, welke den 3den Tuni vervalt en ten doel heeft het in eigen dom hebber), dragen, verkoopen en invoeren van wapenen in de daarvoor aangewezen distric- *>n 'e verbieden. Het wetsontwerp werd door Morley verdedigd op grond, dat de op poli- Lek gebied bestaande opgewonden stemming net ongewenscht maakt, dat de lieden gewa pend de vergaderingen bijwonen. Parnell verklaarde geen bezwaar tegen de wet te hebben, maar eene gelijkmatige toepassing in de verschillende districten van Ierland te wenschen. Lord Randolph Churchill heeft in het Lager huis zijne over Ulster gemaakte opmerkingen trachten te rechtvaardigen. Hij werd beant woord door Gladstone, die de verkondigde stel lingen te sterker veroordeelde omdat zij juist door Churchill, een oud-minister, werden voor opgezet. Gladstone noemde het eene hoogst ern stige zaak een deel der bevolking dat niet met de wetgeving tevreden is, in zijn verzet te stijven en zeide dat de bevolking van Leinster en Munster er eveneens aanleiding tot verzet in zoude vinden. GRIEKENLAND. De Kamers zijn Woensdag ochtend zonder troonrede geopend. Op voorstel van den oud-minister Delyannes werd de keuze van een voorzitter tot gisteren uitgesteld, daar de Kamer niet voltallig was. Nog 102 af gevaardigden werden per stoomboot uit Ma dras verwacht. De meerderheid der oude Kamer had zich ten huize van Delyannes vereenigd en besloot hem tot president der Kamer te doen benoemen, waardoor hij kans zoude hebben weder aan het bestuur te komen. Nogthans was het volstrekt niet zeker dat Delyannes zoude gekozen worden. De heer Tricoupis weigerde zich kandidaat te stellen. Een later bericht meldt, dat het pas opge treden ministerie Valvis reeds zijn ontslag heeft ingediend en dat de heer Tricoupis op verlangen des Konings een nieuw ministerie zal vormen. ROME. De Moniteur de Rome bevat het officieele bericht, dat het a. s. consistorie op den 7 Juni zal gehouden worden. Zij bevestigt dat de Paus zes nieuwe kar dinalen zal benoemen, waaronder de drie reeds vroeger genoemde Fransche prelaten. In het consistorie van den 10 Juni zal mgr. Theodoli den hoed ontvangen evenals de aartsbisschoppen van WeeneD, Valence en Sevilla. De Paus heeft den Apostolischen nuntius te Madrid gemachtigd hem bij den plechtigen H. Doop van den jonggeboren Koning als peter te vertegenwoordigen. SPANJE. De plechtigheid van den doop van den jonggeboren Koning is tot Zaterdag uitgesteld. Ook is nog geen bepaalde beslissing genomen omtrent de namen, die het kind zal krijgen. Onder de Carlistische partij heerscht ver deeldheid het militaire element zou met de leiding willen belast worden; don Carlos zou daarentegen een afwachtende politiek wenschen te volgen, behalve voor 't geval een republi- keinsche beweging mocht ontstaan. De Regee ring houdt streng 't oog op de bewegingen der Carlisten en der republikeinen aan de grenzen. Schiedam, 21 Mei 1886. Aan bet commissariaat van politie zijn ale op straat gevonden aangegeveneen servet, gemerkt D. G., een witte zakdoek, een vrou wenjak een kinderzakje met snuisterijen, een ring met 5 sleuteltjes, een eind rose lint, een rozenkrans en een portemonnaie met f 0.35, en als opgevisebt uit de Noordvestgracht een voorwerp, gelijkende op een ton, ongeveer 4 meter lang met 5 ijzeren banden en 2 bodems. Naar het Vad. verneemt zal met het einde dezer maand met de conversie der Nederland- scbe Staatsschuld een begin worden gemaakt. Wij lezen in het haagsche Dagblad: Zeer gaarne voldoen wij aan het verzoek van den minister van Binnenlandeche Zaken, mr J. Heemskerk Az., in privé tot ons ge richt, door mede te deelen dat de inhoud van het schrijven dd. 15 Mei 11., onderteekend Nederlandsche Handel-MaatschappijAmster- damsche Bank en Amsterdamsche succursale de la Banque de Parts et des Bays-Bas, en voorkomende in ons no 116, bladzjjde 1, niet met de waarheid overeenkomt. Het gesprek, door den minister in de zitting der Eerste Kamer van 8 Mei 11. in hoofdzaak medegedeeld, heeft werkelijk plaats gehad, en wel op den 6n Maart 1886 in het departement van Binnenlandsche Zaken, derhalve even na de indiening van het wetsontwerp betref fende de conversie-leening aan de Tweede Kamer. Hij die op dien dag en die plaats het, woord voerde ten behoeve van het Amsterdam sche consortium, was daarvan lid en heeft ais zoodanig op den 20n Juli 1884 de overeen komst betreffende de leening van f 60,000,006 met den minister Grobbée mede-onderteekend. Het is moeielijk aan te nemen, dat hij buiten weten van zijn medeleden het bezoek bracht, of dat hij hen daarvan onkundig zon hebben gelaten. De verdachtmaking, als ware van de re- geeringstafel aan de Eerste Kamer iets me degedeeld, dat streed met de waarheid, berust dus zelve op een onwaarheid. Alleen is er een klein verschil van tijd omdat de minister

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1