êcmettfld* iBeri^ttcn. Kerknieuws. Rechtszaken. Vervolg Binnenland. oen dochter van H. K. H. prinses Sophie, groot hertogin van Saksen-Weitnar-Eisenacb. TESSEL. De veestoomboot Purmerend,\>zi- aden met lammeren, geraakte gisteren door harden wind en sterken stroom op een steenen °ofd nabij de haven. De boot stootte zwaar, erstond snelden een groot aantal visschers 01 eenige schniten en vletten ter hnlpe. h*oor het uitbrengen van ankers wist men d® boot in vlot water te brengen. Ook de tjalk van schipper J. de Waard, die mede tatnmeren geladen had en tegen de steen- gl)oiiDg werd geworpen, meest men redden. Alles liep boven verwachting af. ARNHEM. Een bloemeckoppman aan een huis zijne waar aanbiedende en kwaad wor dende omdat men niets van hem wilde koo- pen, wierp een pot met bloemen door eene spiegelruit en verbrijzelde daardoor tevens een kostbaar menbelstnk. SI ANDDAA.RBUITEN. Gisteren-avond bad alhier een ergelijke mishandeling plaats. De Wed. C. N. kreeg, reeds te bed liggende, be zoek van drie mannen, die haar gelastten nit het bed te komen, waarna zij onmiddellijk op e®n pak slaag werd onthaald. Daarna werd ziJ uit haar woning gesleurd en een eind weegs °ver den grintweg voortgesleept. De vrouw ^erd meer dood dan levend naar haar wo- ölng teruggevoerd. De politie doet onderzoek. SUSTEREN. Woensdag had alhier het vol gende ongeval plaats. Zekere Willem Peters Holtbum, die varkens aan het station bad afgeladen, keerde met de ledige kar huiswaarts, toen hij twee personen bemerkte, hij, daar zij denzelfden weg op moesten Uitnoodigde bij hem plaats te nemen. Te geljj- kertijd liet hij het voertuig stilstaan en wilde door het verleggen van eenige planken plaats biaken. Ongelukkigerwijs raakte een der plan ken het paard, dat daardoor schrikte en aan het hollen sloeg. Peters viel zijdelings van de kar, het voertuig ging hem over het lichaam, ®n de ongelukkige was terstond dood. Hij laat eene vrouw en vijf kinderen achter. GASTEL. (N.-B.) GiBteren nacht ontstond hrand in eene arbeiderswoning, bewoond door twee gezinnen. Het geheele pand was reeds Uitgebrand, toen men op de plaats des onheils kwam, terwijl het mede inwonende huisgezin 2lch inmiddels had kunnen redden. Dat was helaas niet het geval met den eigenaar, wiens lijk meD later geheel verkoold terugvond. De Ongelukkige was ongehuwd en 45 jaren oud. De oorzaak van den brand is onbekend. OORSCHOT. Onze gemeente heeft een onher stelbaar verlies geleden door den dood van 2Ün algemeen beminden deken, den weleerw. heer P. A. De Bont, die gedurende 33 jaren Voor deze gemeente een waardig priester, sen trouwe herder, een liefderijk vader was. Heden werd zijn stoffelijk overschot graf waarts gedragen. Na het plechtig Requiem Waarb'j Oorschots parochianen zooveel blijken Van de diepgevoelde deelneming gaven, maak ten een talrijk gevolg van eerw. heeren gees tlijken, het kerk- en gemeentebestuur en ver soheiden corporatiën deel nit van den lijkstoet, <lie voorafgegaan werd door de Harmonie et Amicitiae. Deze verhoogde het indruk wekkende der plechtigheid door het uitvoeren van den Treurmarsch van Chopin. Gewis zal Oorschots geliefde herder om al het goede, dat hij tot stand bracht, lang in gezegend aandenken blijven. Hij rnste in ^föde GULPEN. Een droevig ongeluk had giste- ten-voormiddag te Knnrade, gem. Voeren- aal (Limbnig) plaats. Een colporteur, van ach bij Worms, gehuwd en vader van rie Kinderen, geraakte onder een hem pas- Seerende kar, met 't noodlottig gevolg, dat hem ean wiel over het hoofd ging en hij op de plaats doodbleef. Z. D. Hoogw. de Aartsbisschop van Utrecht heeft a tn den weleerw. heer S. Peperkamp, pastoor te Lobit, op eigen aanvrage, eervol ontslag verleend, en benoemd tot pastoor te Lobith den weleerw. heer T. A. Bosman. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde heden P. C. J. Paddegon, drukker van Argus ter zake van een in dat blad opgenomen lasterlijk artikel, tot 15 dagen celstraf en f 25 boete, subs. 1 dag. Lieze, de verdachte van den moord op Lamblé, reeds gedurende eenige maanden in voorarrest, zal wegens dit wanbedrijf niet terechtstaan, als zijnde de feiten niet wettig en overtuigend aan den rechter van instrnctie voorgekomen hij zal echter wel dra terechtstaan wegens diefstal, aangezien, zooals men weet, verscheidene kleedingstukken en andere preciosa van Lamblé in zijn bezit zijn gevonden. Voor het Gerechtshof te 's Gravenhage stond gisteren terecht de arbeider Jan Beevaart van Heenvliet, die aldaar de gehuwde vrouw Kwak, na vergeefsche pogiDg tot geweldpleging, gru welijk vermoord heeft. De beschuldigde legde volledige bekeateuis af. De eisch is levens lange tuchthuisstraf. Zaterdag uitspraak. Te Graz stonden dezer dagen een bankier geldschieter Hannemanen zijne vrouw terecht, wogens schandelijken woeker. Zij hadden zoo als bleek, van hnnne talrijke slachtoffers tot 1000 percent rente genomen, voor het leenen van geld. Maar het voornaamste feit der acte van beschuldiging was, dat zij een minderja rig meisje, dat geld te wachten hid, f 650 0 leenden, en door allerlei knoeiergen van lee nen en opnieuw leenen daarvoor reeds f 24,000 ontvingen, terwjjl zij van het arme slachtoffer nog f 43,000 eischten, als hun toekomend saldo! Het arme meisje was weldra zoozeer door het echtpaar in de war gebracht, dat zij, ah een willoos werktuig, alle wissels teekende, welke haar werden voorgelegd. Zij werd op het laatst bij tisi krankzinnig, door den angst waarin zij voortdurend bleef verkeeren. De beide beschuldigden werden tot twee jaren „zware kerkerstraf" en eene aanzienljjke geldboete veroordeeld. De wissels en schuldbekentenis sen, die zij hun slachtoffers hadden afgeperst, werden allen nietig verklaard. Drie Kameroonor matrozen, hebben te Ber lijn ook een bezoek gebracht aan het „Pano rama van Dnitsche Koloniën." Toen zij zich plotseling voor de King Aqnastad geplaatst zagen, sloegen zij de handen van verbazing over het hoofd samen, jubelend van kinder lijke blijdschap, en toen zij de balustrade wil den overklauteren om hunne stad binnen te loopeD, had de bootsman van de Olga, die ben begeleidde, veel moeite om zijne zwarte jongens te beduiden dat zij maar schilderwerk voor zich hadden. De Dnitsche bladen halen, dezen indruk op eigen bewoners van het land niet ten onrechte aan als een bewijs voor de voortreffelijkheid van dit panorama landschap. De Berlijnsche pers heeft Kame- roon reeds »Nienw-Dnitschland" gedoopt. De romantische levensloop wordt in de Fransche bladen verhaald van een sedeit 1840 al3 waanzinnig in het gesticht te Pont-Saint- Göme (Montpelliei) opgesloten millionnair Jean Mistral, voor wiens'Vrijlating een fami lielid zich nu reeds 14 jaren in de weer heeit gesteld. Jean Mistral was, als spilziek zoon van een gierigen vader, naar het buitenland gegaan, had in Polen een theater-zangeres, Dombrowska, gehuwd en had, toen zijn geld opgeteerd was, den terugweg naar Provence aanvaard. Hij bedelde langs den weg, met vrouw eu kind, door Dnitschland en Frank rijk en kwam ten slotte in hoogst armoedigen en ellendigen toestand in zijn geboorteplaats Saint-Rémy terng, waar zijn vader hem ont moette. Deze liet den zoon als „krankzinnig" oppakken en verjoeg diens vrouw, wier hu welijk met den jongen Mistral in Frankrijk nog niet wettig erkend was. Het kind stierf en de vronw sloot later een ander huwelijk. De oude Mistral was inmiddels gestorven en liet een groot vermogen na, dat ten deel viel aan een gehuwde dochter en den zoogenaamd waanzinnigen zoon. De man en later de zoon van zijn zuster beheerden het vermogen van den jongen Mistral, dat thans, met de rente, tot ongeveer 60 millioeu is geklommen. Het gerechtshof van Tarascon werd laatstelijk met de zaak bekend gemaakt. Het nam den in het krankzinnigengesticht nog altijd, nu 47 jaren laag, opgeslotene in verboor en zijn in vrijheidstelling volgde. De nu 70-jarige man antwoordde vrij helder op de hem gestelde vragen. De regeling van de nalatenschap zal nu moeten volgen. De Provemjaalsche dich ter Fréderie Mistral, die de Mireille heeft geschreven, moet een bloedverwant van Jean zijn en wordt misschien erfgenaam. liet Panama-kanaal. Uit Madrid meldt men aan the A. newsDe leden der Spaansche commissie zijn hier van Panama teruggeko men met den indruk dat het niet mogelijk is de werken voltooid te zien vóór 1892 en dat voor de uitgaven nog 300 millioen gulden noodig zullen zijn. Het overlijden van den directeur der werken, den heer Boyer, beschou wen zij als een groot verlies, daar de onder neming een leider noodig heeft van groote geestkracht om wanorde en wanbestuur te keer te gaan. Axiddcl tegen ekstsroogen. In de fabriek „Correspondentie" van SchoreRs Ramilün- blatt wordt aan eene jonge dame de volgende raad gegeven: Gij zijt zoker trotsch op uwe nette voetjes, en draagt te nauwe schoenen. Nu hebt gij echter op eens last van de pijn lijke eksteroogen, waartegen wij n een goed middel aan de hand zullen geven. Neem eens de proef van een stokje zwam, zonder salpe ter, ter grootte van een 30 pfenningstnk aan te steken en het dan op het lemmet van een sebnin gehouden mes te leggen. Dan zal er een druppeltje van eeiie olieachtige vloeistof te voorschijn komen, dat dadelijk nog warm op het eksteroog overgebracht moet worden. Na verloop van een paar dagen neemt men de bruine, dunne korst er af en herbaalt het middel totdat het eksteroog met wortel en tak is uitgeroeid. Een ander goed middel is ook de galbanu m-pleister uit de apotheek. Zoo dikwijls die versch opgelegd wordt, moet de harde opperhuid van den likdoorn worden afgeschaafd. Probeer ook dat middel, én draag in 't vervolg geen te nauwe laarsjes. Zitting van dea Gemeenteraad op Vrijdag 28 Maart 1886 des namiddags kwart voor twee uren. Afwezig de heeren Dijkmans en Van der Drift. De beer J. Tak wordt beëedigd en neemt zitting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3