9e Jaarg. Vrijdag 11 Juni 1886. No. 2500. Kennisgeving. VERSCHIJN T D A G E L1J K S. ÜJjpienit (Swpcht. Bureau: Markt, E, 357. Prijs van dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Ad verleunen i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Burgemeester van Schiedam, BreDgt bij dezen ter kennis van de Inge zetenen Dat de Kohieren voor de Belasting op het Personeel No. 1 en van het Patentregt No. 2 dezer Gemeente, over het Dienstjaar 1886/7, door den Heer Provincialen Inspecteur dei- Directe Belastingen te Rotterdam, op den 7en Junij 1886 executoir verklaaid en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering zijn overgemaakt. Voorts wordt bjj dezen herinnerd, dat een ieder verpligt is zijDen aanslag, op den bij üe wet bepualden voet, te voldoen; slsmededat Tan heden al de termijn van drie maande?i ingaat, binnen welken de ïeclames tegen dezen aanslag behooren te werden ingediend. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9 Junij 1886. De Durgevicesier voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. DENEMARKEN. De Koning heeft Kopenhagen verlaten, om zich naar Wiesbaden te begeven, alwaar hij een vijftal weken zal doorbrengen. Men denkt dat de Koning van Griekenland, zijn zoon, hem aldaar zal bezoeken. DUITSCHLAND. De zaken van den Koning van Beieren zullen dan eindelijk geregeld worden. Giste ren is te Muncben onder voorzitterschap van Prins Luitpold een ministerraad gehouden, tv aarin men eenstemmig van oordeel was, dat de geestestoestand van den Koning van dien aard is, dat hij de regeering niet meer voeren kan. Men verwacht alzoo de benoeming van «en regentschap. De graven Holstein en Tör- ring zullen den koning in zijne afzondering te Üohenschwangau opzoeken om hem een en Rnder mede te deelen, zij zouden de cura toren des Konings worden. Nader bericht men dat eene commissie namens het kabinet zich naar den Koning heeft begeven om zijne hand- teekening te verkrijgen op een voor den staat noodig geworden maatregel. De inthronisatie van den Aartsbisschop van Posen-Gnesen heeft Dinsdag onder groote deelneming van den Poolschen adel en de bevolking, plaats gehad. Al de vakvereeni- gingen en schuttersgilden vormden een optocht. Van het paleis begaf zich de Aartsbisschop te voet en begeleid door de geestelijkheid naar de Maria-kerk, waar hij met het aarts bisschoppelijk gewaad weid bekleed, en toen uaar de daar tegenover gelegen Domkerk. Na afloop der kerkelijke plechtigheid hield de Aartsbisschop een toespraak in de Pool- sche taal, waarin hij o. a. te kennen gaf, dat hij niet dan noode, het bevel des Pausen op volgend, de hooge verantwoordelijke positie had aanvaard. Hij hoopte van de geestelijk heid, dat zij met hem zal arbeiden en van het volk, dat het hem met zijn gebeden onder steunen en zijn voorschriften met liefde op volgen zal. ENGELAND. De Koningin heeft hare toestemming gege ven voor de ontbinding van het Lagerhuis. Na de officieele bekendmaking van bet besluit der Koningin zal Gladstone een manifest uitvaardigen. Het ministerie zal na de af doening der meest dringende wetten de zitting van bet huis sluiten. Men meent, dat de ont binding den 25 of 26sten dezer maand zou kunnen plaats hebben. FRANKRIJK. De Parijsche gemeenteraad heeft de vol gende motie aangenomen: „Ai de wetten en besluiten, adellijke titels betreffende, worden afgeschaft. De goederen der leden van de familiën, die in Frankrijk geregeerd hebben, keeren tot het volk terug. „Al de leden der vorstelijke familiën wor den van het Fransche grondgebied verdreven. „Voortaan zullen geen adellijke titels meer in de akten van den Burgerlijken Stand der stad Parijs ingeschreven worden." Het Russische blad Aovote Wremia bevat een artikel over de prinsen-kwestie in Frank rijk, waarin het verklaart, dat de verbannings maatregel een fout zal zijn, welke ten slotte ïrankrijk geheel van het buitenland zal ver vreemden. De Agence Havas spreekt bet bericht tegen omtrent het plan tot bezetting, door Frank rijk, van de Nieuwe Hebriden. Weliswaar heeft de Gouverneur van Caledonië, tenge volge van moorden op recruten gepleegd, twee schepen naar de Hebriden gezonien om zijn laedgenooten te beschermen, maar de maat regel heeft geenerlei politieke beteekenis. GRIEKENLAND. De Grieksche regeering heeft van de mogend heden officieel bericht omtrent het eindigen der blokkade ontvangen. De Kamer heeft hiervan onmiddellijk kennis gekregen. De engelsche vloot heeft de golf van Korinthe verlaten en is naar de Soeda-baai terugge keerd. ROME. Na bet geheim consistorie van Maandag ontvingen de nieuwe kardinalen Mgr Theodoli en Mgr Mazella de eerstgenoemde in de appartementen van den Majordomus in het Vaticaan, de andere van het college van de universiteit de zoogenaamde bezoeken di calored. w. z. de filicitaties van de prelatuur, het corps diplomatique en van bet patriciaat. Gelijke bezoeken werden gebracht aan de drie buitenlandsche kardinalen, bet vorig jaar benoemd, en die te Rome gekomen waren om den kardinaalshoed in het openbaar consisto rie van morgen den lOn dezer te ontvangen. Deze drie kardinalen zijn HH. Em. kardinaal Sebastien Neto, patriarch van Lissabon kar dinaal Mones cyllo v Viso, aartsbisschop vau Valentia, en de kardinaal Ganglbauer aarts bisschop van Weenen. In het openbaar con sistorie van den lOn dezer zal de Heilige Vader aan de vijf buitenlandsche aartsbis schoppen, in het consistorie van gisteren tot kardinalen verheven, als kardinaal-priester, en de beide nieuwbenoemde Italiaansche kardi nalen als kardinaal-diaken installeereu. Voorts zal hij andere bisschoppen preconiseeren. Be halve de allocutie in het consistorie van gis teren gehouden, maakt men melding van de op handen zijnde publiceering van een Apos tolische Constitutie aangaande de organisatie der Hiërarchie in Oost-Indië met betrekking tot het Portugeescb protectoraat alsook van andere pauselijke documenten, o. a. een brief aan de bisschoppen van Hongarije, om den geest van eenheid en onderworpenheid onder de geloovigen te versterken; en ten slotte van een nieuwe Encycliek over da sociale kwestie. SPANJE. De Kamer van afgevaardigden zal heden te samen komen. De afgevaardigden zullen den eed afleggen. Baron de Sangarram, eenige vertegenwoordiger van de partij der Carlisten, zal eene verklaring doen, om de beteekenis van zijnen eed toe te lichten. De hertog de Montpensier zal te Madrid blijven, tot na de stemming der wet op de uitdrijving der prinsen. De begrooting voor het aanstaande dienst jaar wijst een overschot van 25 millioen pesetas aan. De vlottende schuld, ge lurende de laatste drie jaren vermeerderd met 86 millioen, zal gedelgd worden door het over schot en de hulpbronnen der buitengewone begrooting. Schiedam, 10 Juni 1886. Het zware weer van gister middag, dat gisteren avond nog niet geheel voorbij scheen te zijn, was zeker wel de oorzaak, dat het concert door de Sohiedamsche Muziekvereeni- ging „Kunstmin" in den Tuin der Offioieren- Vereeuiging gegeven, slechts weinig bezocht

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1