limmtlaiidsdie Juichte. dat gedeeltelijk zal worden aangewend tot delging van de vlottende schuld van 80 mil- lioen. Schiedam, 15 Juni 1886. H. H. M. M. de Koning en Koningin zul len vermoedelijk den 26 dezer de badplaats "Wildungen verlaten. De opbrengst der verschillende Rijksmidde len bedroeg in de eerste vijf maanden dezes jaars f42.819,058 tegen f41,477.539 in het vorig jaar. De maand Mei 1886 onderscheidde zich gunstig van haar voorgangster door een meerdere opbrengst van bijna l1/* millioen. Tot dusverre was de gunstige verhouding in vergelijking met het vorig jaar te danken aan de directe belasting, waarvan ongeveer 6!/4 ton meer inkwam, de accynsen, die ruim 4 ton meer opbrachten dan in hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De Middelb. Ct. verneemt, dat bij de directie der >Nederlandsche Bank" het voor nemen bestaat om een nieuwe soort van be leeningen in te voeren. Zij zullen van de be staande slechts hierin verschillen, dat zij te allen tijde geheel of ten deele kunnen worden afgelost, onder aanzuivering van rente bere kend tot deD dag met minimum van 8 dagen. De rente zal echter hooger zijn naar de thans bestaande rente zal die 4 pet. bedragen, on verschillig of het pand nit buiten- ot binnen- landsche waarde bestaat. Door de politie te 's-Gravenhage is aange houden en overgebracht naar het huis van arrest een jongmensch, M. geheoten. Hij gaf zich uit voor oogarts en had zelfs de deur Vü,n zijne woning in de Boekhorststraat van een bordje voorzien, waarop zijn quasi-beroep vermeld stond. Hij is echter gebleken een leeglooper te zijn en wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan onderscheidene oplichtingen van cognac, brilleglazenenz. De Haarlemsche politie heeft proces-verbaal opgemaakt wegens bedriegelijke oplichting, gepleegd door den zich noemenden erfgenaam van een groote partij Rijnwija", welke door dezen te koop aangeboden werd a 25 cent de flesch in een advertentie in het A.v.d.D. van 3 Juni 11. Hierop waren hem door ver- schilleide haarlemsche ingezetenen bestellin gen gedaan tot een bedrag van f3 voor ieder. Na ontvangst bleek echter dat de inhoud der flesschen volstrekt geen Rhijnwijn of wijn was, doch volgens verklaring van een deskundige slechte limonade, gemaakt uit aardappelensi- rcop. Men schrijft ons uit Nieuwer-A>r> stel Niet alleen heeft onze Gemeenteraad met eenparige stemmen besloten tot den aanleg van een eigen drinkwaterleidingreeds heeft de wakkere Raad, naar wij met zekerheid vernemen, gron den aangekocht en dat nog wel in de aller gunstigste ligging en voor zeer gematigden prijs. Het water is van hetzelfde gehalte als dat der stad Utrecht. Wij hoorden, ter viering van die krachtige en machtige daad ter hand having en bescherming der Nederlandsche gemeentevrijheid, het volgende vers voorlezen Der vad'ren gouden spreuk: »eer men er over is Geen hei te roepen", spreekt trouw in ons hengenis, Al roepen we in triomf, eer de aanvoer is be gonnen Ons Nienwer-Amstel heeft zijn eigen water bronnen De wereldstad had pas weer nieuwen drang bezonnen Had Nieuwer-Amstel in 's Lands Kamer over wonnen, En Zandvoort's eigenaars met eigendomgemis Gedwongen tot haar dienst bij wetsverbintenis. Van wil of gril der stad hing nu de nabuur af. Maar Nieuwer-Amstel bukt niet voor dien dwingers-staf. Voor zich en andren zou 't een waterschat vergaëren. Dies heeft zijn vrijheidsdorst èn duin èa dal doorzocht In 't land van Utrecht's beil, ons heil, hoezee 1 gekocht. 't Schept zich tot zegeveld het heideveld van Laren. Dat vers vloeide pas uit de pen van den wakkeren verdediger van Nienwer-Amstel, den heer J. W. Brouwers. Het behoeft niet gezegd, met welke vreugde dit nieuws w^rd ontvangen. Dat weigeren van duinwater was oorzaak, dat er in de naburige gemeenten niet kon worden voortgebouwd. Immers nu is die Gordiaansche knoop door gehakt. Dat is een groote overwinning op Amsterdam, in het veld des vredes behaald door Nieuw-Amstel. Wij mogen ons geluk wensctien met onzen nieuwen Burgemeester, den heer Alexander Boers, zoo goed samen werkend met onzen Raad. Dagblad Het eiland Wieringen zal waarschijnlijk een telephonische verbinding met den vasten wal van Noord-Holland krijgen. Een op 19 Mei 11. te Utrecht in beslag ge nomen gulden met de beeltenis van Koning Willem III en het jaartal 1861, is door het muntcollege onderzocht en bleek te bestaan uit tin, koper en een weinig lood. Het stok is verklaard valsch en vervaardigd in naboot sing van echte rijksmuntspecie. Ten bate der weesinrichting te Neerboech werd gedurende het eerste kwartaal van dit jaar, behalve aan levensmiddelen enz., een som van bijna f 38,000 ontvangen. Op de Waal, ter hoogte van de beneden- steenfabriek te Her wijn en, is een tweemast schip van schipper Beetjes, geladen met steen kolen, gezonken. De opvarenden hebben zich gered. Schip en lading waren verzekerd. Door de Pruisische ambtenaren te Brand- lecht zijn aangehouden de gebroeders Ten B., uit Denekamp, wegens bet verboden invoeren van rundvee. Beiden zijn na het stellen van een borgtocht in geld (naar men zegt 6000 mark) op vrije voelen gelaten. Een groot aantal werklieden van de stoom weverij der heeren W. G. J. Ramaer en Co. te Helmond hebben, nadat een eisch tot loons- verhooging niet was ingewilligd, op Vrijdag en Zaterdag den arbeid gestaakt. Te Opbensden kreeg dezer dagen een man in eene herberg ongenoegen, en maakte zich daarbij zoo driftig, dat hij eenige oogenblikken daarna een lijk was. De stoommeelfabriek en stoomolieslagerij van de heeren Wessanen en Laan te Wor- merveer wordt tegenwoordig verlicht met 150 Edisonlampen. De aanleg geschiedde door de heeren Mijnssen k Co. te Amsterdam. Bij de trekking der prijzen voor het prijs raadsel van den Pius-Almanak 1886 heeft den len prijsEen zwart marmeren Pendule met coupes, getrokkende heer J. S. Kitse- lar, Mr. Smid, Romeinsarmsteeg 8 te Amster dam, en den 2en prijs, een Mariabeeld onder stolp, de heer P. J. A. Groenevelt, ontvanger te Hasselt. iiWOOOOaoni VLISSINGEIjL Men verneemt tbans, dat de officieele opening van het badhotel voor reke ning der Mij. tot exploitatie van gronden in aanbouw, op Zaterdag 26 dezer zal plaats vinden. Den daarop volgenden dag wordt het hotel voor het publiek opengesteld. DEN HAAG. Volgens het in druk ver schenen Gemeenteverslag over 1885 bedroeg de bevolking van 's Gravenhage op 31 Dec. 1885 138.696 zielen, tegen 134.552 een jaar te voren. Het cijfer der geboorte overtrof dat der sterfte met 2088voegt men bij dat getal het verschil tnsschen het aantal van hen, die zich alhier gevestigd hebben en dat van de naar elders vertroskenen, ten bedrage van 2056, dan blijkt de bevolking wederom te zijn toegenomen met 4144 zielen. Op 31 Dec. 11. stonden hier ter stede bij de politie te boek: 64 logementen en slaap steden 7 24 plaatsen, waar sterke drank in 't kltin werd verkocht; 57 restauratiën118 uitdragerijen277 bewaarplaatsen voor var kens 125 slachterijen 150 stationneerende rijtuigen 27 straatmuziekanten 160 straat bestellers en wegwijzers. TESSEL. Aan boord der hier te hnis be- hoorende stoomschelpzuigmachine De lijd is dezer dagen te IJmuiden een werktuig be proefd, dat op aanwijzïging van den heer Ter- meulen, te Bodegrave, aan de fabriek der heeren gebr. Suijver te Amsterdam vervaardigd was. De proef gelukte uitstekend, daar het werktuig, dat moest dienen om den bodem der zee te onderzoeken, in 8 minuten tijds tot eene diepte van 35 voet in den grond was doorgedrongen. De toestel moet dienst doen om het wrak van Ihe Lutine in de gronden van Terschelling op te sporen. BAARN. Op den ln Juli aanstaande wor den HH. MM. de Koning en de Koningin met H. K. H, prinses Wilhelmina op het konink lijk lustlot Soest dijk verwacht. Een commissie uit de ingezetenen wenscht dien dag niet voorbij te laten gaan, zonder dat Baarns ingezetenen aan hun koninklijken ambachts heer en ambachtsvronwe een bewijs van sym pathie hebben gegeven. UTRECHT. Bij een hevig onweder, dat zich Zaterdag middag boven deze gemeente ontlastte, werd een kind van vier jaren dat zich met het gezin in een huis aan de Roode brug bevond, doodelijk getroffen. NOORDBROEK. Vóór een paar dagen had hier een grappig voorval plaats. Een boer, die, met paard en rijtuig naar S. geweest zijnde, tegen den avond naar zijn woning terugkeerde en onderweg reeds duchtig den prins gesproken had, wilde in de laatste herberg vóór hij aan zijn woning kwam nog een „zeupie" koopeu. Hij liet inmiddels paard en rijtnig zoo lang onbeheerd bij den weg staan en bemerkte, met zijn beneveld brein, toen hij weer in den wagen klom, niet, dat een grappenmaker, die onzen vriend waarschij n- lijk kende, paard en rijtuig had omgekeerd. Hij reed weg en kwam laat iu den avond te S. terug. Het paard begaf zich instinctmatig weer naar de herberg, waar de boer 's raiddaga

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2