9e Jaarg. Donderdag 17 Juni 1886. No. 2504. VERSCH IJ NT DAGEL IJ K S. SiimalawlHchö «fqicltten. JiLgpMir (©Mtpchf. Bureau: Markt, E, 3 57. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der AdvertentiOn i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BELGIË. Be herstemmingen in België zijn mede gunstig voor de katholieken afgeloopen. Te Charleroi werd hun kandidaat gekozen ter vervanging van den liberalen afgevaardigde, waardoor de liberale partij derhalve weder een zetel verliest. De Kamer bestaat nu uit 98 katholieken en 40 liberalen. - In de kolenmijnen te Flenu is eene bijna algemeene werkstaking begonnen. DUITSCHLAND. Uit Munchen wordt gemeld, dat de lande lijke bevolking in den omtrek van bet kasteel Berg een plan beraamd had om den Koning te ontvoeren. Eenige duizenden boeren waren gewapend naar het kasteel getrokken, om Koning Lodewijk tijdens een rondvaart op het meer aan de handen zijner bewakers te ontrukken en over Tutzing naar Tyrol te brengen. De Koning was door een gunste ling met dat plan bekend gemaakt. De boe- ren droegen witte linten met blauwe strepen en het opschrift »voor Lodewijk, voor Beieren". Het ongeluk had een uur voor de uitvoering plaats. Te Fussen werden 10.000 exemplaren in beslag genomen van een proclamatie, waarin Koning Lodewijk tegen het regentschap pro testeert. Zij werden te Bazel gedrukt. Heden zou het lijk des Konings naar de oude slotkapel te Munchen worden overge bracht. Gisteren heeft prof. Budinger in tegenwoordigheid van drie andere geneeshep- ren de lijkopening verricht. Naar men zegt, constateerden de geneesheeren, dat de schedel, de hersenen en de hersenvliezen waren aan gedaan en zich daarin gaten bevonden, die gedeeltelijk uit abnormale ontwikkeling en gedeeltelijk uit chronische ontsteking, van oudere en jongere dagteekening, waren ont staan. Daarentegen beweert dr. Schleip, die jaren lang 's Konings lijfarts was en van af zijne geboorte nauwkeurig met hem was be kend, dat de Koning niet krankzinnig is ge weest, welk gevoelen door zijn assistent dr. Gietel wordt gedeeld, terwijl hij verklaart dat de Koning buiten hun nooit andere geneeshee ren heeft geraadpleegd. Hij wilde geen advies uitbrengen uit vrees van evenals andere per sonen gevangen te worden genomen en ver klaarde, dat de te Berg maatregelen genomen waren, allen voor razenden in krankzinnigen gestichten gebruikelijk en die den Koning zinneloos zouden doen worden hebben. Gisteren is te Munchen de openbare zitting van de Reichrathskammer geopend, waarbij alle prinsen, vorst Hohenlohe, de aartsbisschop pen van Munchen en Bamberg en de ministers tegenwoordig waren. Na een toespraak van den voorzitter von Frankenstein en de minister von Lutz werd een boodschap van den regent voorgelezen, waarin voorgesteld wordt het regentschap goed te keuren. De Kamer be noemde een commissie van 12 leden, tot het in ontvangst nemen van alle inlichtingen der ministers, die aan de Kamer onder bevel der stipste geheimhouding zullen overgebracht worden. Morgen komt de landdag bijeen. De Regent, Prins Luitpold is 65 jaar oud, zoon van Koning Lodewijk I en alzoo oom van wijlen Koning Lodewijk II en diens broe der, den tegenwoordigen koning Otto. FRANKRIJK. De Senaat zal heden in de afdeelingen de commissie van rapporteurs benoemen voor het ontwerp tot uitzetting der prinsen. Men meent te kunnen aannemen, dat de Senaat zich zal vereenigen met het ontwerp, zooals het door de andere Kamer is vastgesteld en wel met 150 A 155 tegen 110 115 stemmen, terwijl een 20 tal leden zich van stemming zullen onthouden. Vrijdag of Zaterdag den kelijk zal de openbare behandeling plaats hebben. Na aanneming volgt onmiddellijk de verwijdering van den Graaf van Parijs en diens zoon, den Hertog van Orleans, alsook van Jéröme Buonaparte en van diens zoons Louis en Victor. De andere Prinsen han gen daarna van de willekeur af van elk gou- vernement. Le Soleil bericht, dat de Hertog van Char- tres Zaterdag-avond Parijs heeft verlaten en naar het kasteel te Eu is vertrokken waar de Graaf van Parijs zich bevindt. Le Figaro zegt, dat Zaterdag een groote toevloed van bezoekers zich aan het hótel- Galliera heeft aangemeld ondanks de afwezig heid van den Graaf van Parijseen register lag ter teekening voor de bezoekers. ITALIË. De uitslag der verkiezingen voor de jaar- lijksche gedeeltelijke vernieuwing van den Gemeenteraad van Rome is als volgt: Het aantal aftredende leden, dat vervangen moest worden, was 18. Er werden 19,625 stemmen uitgebracht. Werden verkozen zes liberalen, die op ajle of op de meeste lijsten, die der katholieken er onder begrepen, voorkwamen. Vier gematigde katholieken, die door de liberale pers gesteund waren, en acht katho lieken, die alleen op de katholieke lijst ston den. De uitslag in vijf afdeelingen is nog niet bekend; maar hoe deze ook zij, het eindresul taat zou daardoor niet gewijzigd kunnen worden. SPANJE. De Koningin-Regentes heeft een besluit ge- teekend, waarbij vermindering van straf verleend wordt aan de officieren, die veroor deeld waren, omdat zij het fort San Juliano te Cartbagena door de federalisten in Januari jl. hebben laten overrompelen. Schiedam, 16 Jnni 1886. Wij ontvingen voor het Nederlandsch lief dadigheidsfonds ten behoeve van arme Neder landers te Parijs door tnsschenkomst van den boekhandelaar A. L. A. van Pinsteren f 1.50. Door Burgemeester en Wethouders wordt kennis gegeven, dat op Zondag 20 Jnni e. k» na het eindigen der Godsdienstoefeningen aan de huizen der ingezetenen, eene algemeene Collecte zal geschieden ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Leder landen Verder wordt door bet Dagelijksch Bestuur bekend gemaakt dat DE LOTING voor de Schutterij, tusschen de ingeschrevenen van dezen jare, zal plaats hebben ten Raadhnize op Zaterdagden 26 juni eerstkomende des voormiddags ten half tien ure De branderij aan de Korte Haven Wijk A. 114: werd voor f6500 gekocht door de commissie, die ten doel heelt branderijen voor afbraak aan te koopen, teneinde op deze wijze het getal onzer fabrieken te verminderen en. daarmede de overproductie te doen ophouden. Hoewel dit feit als eene juiste schets van den onhondbaren toestand onzer indnstrie te be treuren is, is dit middel ons inziens toch het meest afdoende ter verbetering, wijl daar door voor de overige branderijen de beperking in het stoken onnoodig zal worden en het Schiedamsche bedrijf weder tot bloei zal kun nen komen. Op den eersten Pinksterdag werden alhier in de richting Amsterdam en Rotterdam uit gegeven 1230 en op den tweeden 2212 plaats- kaarten. Zondag jl. liepen er 55 en Maandag 90 gewone en extratreinen. De Minister van Financiën maakt bekend, dat bij hem ontvangen isa. van een onbe kende, onder postmerk Groningen, 31 Mei jl,, een bedrag van f 1b. van een onbekende, onder postmerk 's Hertogenbosch, 10 dezer, een bedrag van f 71,30c. van een onbekende, een aan het postkantoor te Rotterdam inge-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1