(Ü*m*itgde Rechtszaken. ffitden tijd van Filips van Bourgondië. 4s Span jaarden tijdens den 80-jarigen oorlog5egau- 6e edelen en burgers uit den tijd van stadhouder Willem III, allen in de kleeder- öracbten dier verschillende tijdperken. Jammer uat nu en dan een vlaag regen het genot dreigde te temporen. Gisterenavond 8 ure werd eene serenade gebracht aan den j abilaris door de leden der zangvereeniging «Oefening baart Kunst," en die der Vereeniging »Nut en Genoegen, ter- ten 10 ure eene verlichting rond de Kreek plaats had door middel van lampions ■®u der eerepoort voor het huis van den jubi- *aris door electrisch licht. Tijdens de ver achting werd eene gondelvaal t door de Kreek gehouden. Alles werd opgeluisterd door tnusiek. UTRECHT. Dinsdag-middag te 2 uur onge- veer bad te dezer stede weder een treurig onge val plaats. De vrouw van den heer K., hor logemaker aan de Oude gracht bij de Gaard- ^rugi ging de trap op, maar sloeg, boven gekomen, achterover en heeft, na dadelijk °Pgenomen te zijn, geen enkel teeken van leven meer gegeven. De ongelukkige, een betrek kelijk nog jonge vrouw, laat haar man met 2es kinderen achter. DOESBURG. Toen gisteren middag een monitor de schipbrug alhier wilde passeeren, stoomde dit vaartuig, in plaats van door de opening van het uitgedreven vak, tegen de krug die daardoor gedeeltelg'k werd vernield. Ken der brugschepen ligt geheel omgekeerd deu IJsel. Een gedeelte van het brugdek met zware ijzeren balken en dwarsleggers stortte naar beneden, ten deele op den monitor. Ke schade aan de schipbrug is zeer belangrijk. Öet verkeer met de overzijde wordt onder kouden met roeibootjes. Op den 29n Juni e. k. zal Ferdinand Her mann Liese, de voormalige kastelein van het fttidelberger Vat, aan het Zandvoortsohe zee strand, voor het gerechtshof te Amsterdam terechtstaan, aangeklaagd van diefstal van kostbaarheden, kleederen en geld, door hem gepleegd ten nadeele van den kapper L'Am- klee, die in den avond van 29 op 30 Nov. des vorigen jaars bij een brand op den Klo veniersburgwal alhier is omgekomen. Iemand in deze gemeente, die zich veel aan ket spiritisme overgeeft, werd gisteren ge daagd of hij kans zag om de namen op de stembiljetten te lezen, terwijl dezen nog in de bns lagen een kunstje, dat ware spiri tisten niet moeielijk heet te vallen. De man gaf heel leuk ten antwoord, dat er te veel »nevel" was tnsschen hem en de atembil- (R. Awsbl.) Op de Noordermarkt te Amsterdam werd door de politie een dienstbode gevonden, die, daar zij in langen tijd niets te eten had ge- ®ad, aardappelen zat te nuttigen, welke men achter een boom had nedergelegd. Alen ver schafte haar brood en koffie, waarop zij ver- Kaarde nu wel weer aan den kost te zullen *°men, door weder een dienst te gaan zoeken. ie Klaaswaal kreeg een boerenzoon ver eden week zulk eeu slag van een venlen, dat 9 a schedel bijna verbrijzeld werd. Voor dood Vmrd hij opgenomen. Thans bevindt bij zich *mar omstandigheden vrij wel. °P de Grooie Gracht te Maastricht heeft s wonderlijks plaats gehad. Daar is niets meer of minder gebeurd dan dat de schoor steen van een koffiehuis is afgebroken door twee katten. Het geval droeg zieh als volgt toe: Hoog in den schoorsteen zaten twee poesjes, die het niet eens konden worden. Zochten zij elkander eerst door schreeuwen te overreden, later gingen zij tot poottastelijkheden over. Het was een erbarmelijk leven. En daar onder dien schoorsteen zaten een man en een vrouw, die het óók niet eens konden worden, de eerste verwenschte het kattengemauw en begon te vloeken waarop de vrouw een ze nuwtoeval kreeg. De man scheen radeloos te worden. Die katten wilden hun vervelend geplukhaar, dat al een paar uren duurde, niet laten en de vrouw verviel daarop in een luiden zeuuwachtigen schaterlach toen baar man, als een bezetene, met een bezemsteel rechts en links in den schoorsteen sloeg. Het was en bleef een helsch leven, het scheen alsof alle heksen feest vierden in den schoorsteen. Aan naar bed gaan werd niet gedacht. Wie zou ook zoo kannen slapen Daar krijgt de vrouw een heerlijk idóa. Gauw van krullen en bont een vuurtje aangelegd de katten kiezen het kattenpad bom, bom, honder den steenen tuimelden naar beneden man en vrouw staan verstijfd van schrik bjj el kander, vijf minuten lang. Sedert de met selaar den schoorsteen weer gemaakt heeft, wordt geen enkele kat in huis toegelaten Do oude sohoolmeester T. te N. is volgens Kölnische Volkszeitung in den omtrek als een grappig man bekend. Zijne collega's vertellen elkander zijne luimige invallen autoriteiten bedenken zich tweemaal, alvorens zich eene opmerking tegenover hem te veroorlooven. Onlangs kwam de inspecteur in het school lokaal van den onderwijzer en zag met ver bazing, hoe deze bezig was een leerling in de wijsheid des levens te onderrichten op eene manier in strijd met het schoolreglement, maar door onze voorvaderen druk in praktijk gebracht. lot zijne verbazing en ergernis zag de inspecteur, dat de schoolmeester rustig voortranselde, alsof er geen autoriteit in de kamer was en tot slot den hnilenden jongen als ware het eene tergende uitdaging voor den inspecteur met deze woorden wegzond Zie zoo, ga na maar aan je moeder vertellen, wat er met je gebeurd is De inspecteur vond hierin natuurlijk aanleiding om met een na drukkelijke stem den schoolmeester duidelijk te maken, dat hij geen recht had, een leer- ling zulk eene executie te doen ondergaan en hiermede voort te gaan ondanks de tegen woordigheid van de hooge autoriteit. De geheele strafpredikatie scheen echter op den onder wijzer T. weinig indruk te maken en op de booze vraag van den inspecteur, wat er ge beuren moest, als de moeder van deu knaap zich bij hem inspecteur beklaagde, antwoordde de schoolmeester lakonisch de denr uitgooien, mijnheer de inspecteurNu en wat dan, als de vader komt en over n klaagt? O, die komt niet, mijnheer de inspec teur; de vaderben ik! De bedrijver van den moordaanslag opeen heer uit Versailles, in een spoorwegwaggon, waarvan melding is gemaakt, schijnt ontdekt te zijn. Een stationschef van den Ooster spoorweg zag Zondag jl. in de omstreken van Meaux een persoon een herberg binnentreden, wiens kleeding en voorkomen met hetoverai verspreide signalement van den verdachte overeenkwamen. Onmiddellijk telegrapheerde hij naar het parket van Versailles, dat bevel zond den man in hechtenis te nemen. In de gevangenis van Saint-Pierre te Mar seille is eene poging tot opstand gepleegd. Diiehonderd gevangenen hebben geweigerd aan het werk te gaan. Daar de bewakers hen daartoe niet konden dwingen, haalden zij de wacht der gevangenis. Tegelijkertijd werd de Hoofdcommissaris van politie verwittigd, die een 30-tal agenten zond. De bewakers noo- digden toen de gevangenen op nieuw uit. Dezen weigerden nogmaals en de agenten moesten verscheidene belhamels in hechtenis nemen. De anderen keerden tot de orde terng en de opstand kon als geëindigd beschouwd worden. Da oproermakers hadden als reden opgegeven; slechte voeding en te gering werkloon. Zaterdag heeft in het paleis van het Tro- cadera te Parijs de uitreiking der medailles plaat3 voor de kinderen, die op de tentoon stelling der bêbés een prijs behaald hebben. Een der eerste prijzen is ten deel gevallen aan een kind uit Roubaix, oud 51/2 jaar, Sidoine Wallez geheeten. Dit jeugdige mon ster weegt 144 pond en is 1.27 meter lang. Da prospectus voor de tentoonstelling luidde, dat de prijzen zullen worden toegekend aan de gezondste en fraaiste kinderen. Het stoomjacht Jode," toebehoorende aan de Salvation Army, dat gebruikt werd tot het bekeeren van visschers en kustbewoners, is in de Humbi gestooten en gezonken. De machinist van een trein op den Midland- spoorweg zag onlangs bij Swansea twee kinde ren op het spoor vóór hem spelen. Bij het flui ten van den trein liep het oudste kind weg, maar het jongste, een twee-jarig meisje, viel in haar schrik dwars over de rails. De ma chinist remdemaar waarschijnlijk zou dat niet baten, de trein kon niet tijdig genoeg stilstaan. Toen sprong de stoker kloekweg van de locomotief, rende vooruit, en rukte het meisje nog juist in tijds weg. Eene se conde later zou het kind verpletterd zijn ge weest. Aan Johann Most, den redacteur der socia listische Freihcit, te New-York, is onlangs eeu voorstel gedaan, dat hem niet weinig zal verrast hebben. De directeur van een mnseum op Coney-Island, het bekende zeebad Eldo rado, bij New-York, heeft hem in allen ernst het aanbod gedaan, hem gedurende het bad seizoen in het midden van zijn etablissement te toon te stellen in een ijzeren kooi. Most zou daarvoor drie honderd dollar (740 gulden) 's weeks ontvangen zoo lang het engagement duurde. Deze tweede Barnum wilde zelfs zijn sujet verzekeren, dat men hem niet te zeer kwellen zon en dat hij uitstekend verpleegd zou wor den. Daarentegen wilde hij Most wel verzoe ken tegen bet begin van het engagement zijn haar en baard wat te laten groeien, opdat hij er echt woest revolutionnair zou uitzien. Most had op dezen brief niet geantwoord hij ontving toen een tweeden, waarin de hardnek kige directeur hem aankondigde, dat hij dan zijn beeld in was zou laten maken, en het in de kooi stoppen met de beelden van een aan tal andere celebriteiteD, den zeeroover Hicks, den moordenaar Neiro en andere boeven. Daar de Amerikaansche wet zulk een hande ling niet voorzien heeft, kan de redacteur der Freiheit hiertegen niets doen. Voor eigenaars vanpaarden. In de Medical Aews wordt door een zekeren heer Crijer het volgende middel aan de hand gedaan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 3