9e Jaarg. Zondag 27 en Maandag 28 Juni 1886. No. 2512. Bij Bit Emmer belioort een Bppl. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Imnenlaiukh^ Iqtrto. Bureau: Markt, E, 357. gitjijinDtn ®Mpcfti. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 DUITSCHLAND. De Prins Regent van Beieren heeft met het geheele hof deelgenomen aan de groote pro cessie, die te Munchen bij gelegenheid van den H. Sacramentsdag is gehouden. Achter den troonhemel, waaronder de Aartsbisschop ttet het Allerheiligste ging, volgden de regent, prins Luitpold met de andere prinsen, de hofbeambten, de ministers, de leden der beiden kamers, de professoren van de universiteit, de burgemeester en de gemeenteraad. Het aan tal personen in den stoet werd op ruim 10.000 geschat. Het was voor het eerst sedert twaalf jaren, dat het Hof aan deze groote plechtigheid deelnam. Bisschop Hefele van Rottenburg ver klaarde onlangs, dat hij den Keizer geluk Wenschte met het eindigen >an den Cultur- kampf, daar de hoogbejaarde Monarch hem feeds jaren geleden te kennen gaf, dat het ztjn innigst verlangen was nog vóór zijn dood Aan dien strijd een einde gemaakt te zien. ENGELAND. Het Parlement is gisteren gesloten. In de troonrede zegt de Koningin, dat zij het be sluit heeft genomen het Lagerhuis te ont binden, opdat het volk zich zoude kunnen ver klaren over de kwestie of eene Ierschewetge vende macht voor de leiding der Iersche zaken zal worden ingesteld. De Koningin wijst op de Vriendschappelijke betrekkingen met het bui tenland en herinnert met voldoening aan het Aandeel, dat Engeland heeft genomen in de bevrediging van Bulgarije en Griekenland, waardoor het ernstige gevaar voor den vrede het Oosten is bezworen. Daar de toestand in Egypte langzamerhand verbeteit, is het hogelijk de Britsche strijdmacht te vermin deren en binnen de grenzen van het eigen lijk Egypte samen te trekken. Wanneer het tractaat met Spanje door de Cortes wordt Aangenomen, zal het den invoer van koloniale ^'jnen aanmoedigen. Ten slotte uit de Koningin den wensch, dat het nieuwe parlement van zulke gevoelens moge bezield zijn, dat het de rust en tevredenheid des volks verzekeren en de kracht en eenheid des rijks bevorderen zal. FRANKRIJK. De bladen bevatten het manifest van den Draaf van Parijs, bij zijn vertrek uit Frank rijk afgekondigd. Het luidt in zijn geheel als volgt Gedwongen het grondgebied van mijn vader- Prijs der AdvertentiSn Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. land te verlaten, protesteer ik, namens het recht, tegen het geweld, dat mij wordt aan gedaan. Hartstochtelijk gehecht aan mijn vader land, dat ik uit oorzaak zijner ongelukken des te meer bemin, heb ik er tot hiertoe ge leefd zonder inbreuk te maken op de wetten. Men rukt er mij uit. »Hiertoe kiest men het oogenblik waarop ik er terug kom, na een nieuweD band te hebben gevormd met eene vriendschappelijke natie. »Met mij te verbannen, wreekt men zich op mij over de drie millioen stemmen, die op 4 October, de misslagen der republiek hebben veroordeeld. »Men tracht degenen, die zich dagelijks van haar scheiden, vrees aan te jagen. «Men vervolgt in mij het monarchaal be ginsel, dat mij werd overgedragen door hem, die het met zooveel ridderlijkheid had bewaard. »Men wil van Frankrijk scheiden het op perhoofd der roemrijke familie, die dit land gedurende negen eeuwen in het werk der nationale eenheid heeft geleid, en die in goede en slechte dagen, altijd met het volk nauw vereenigd, zijne grootheid en zijn welvaart heeft gegrondvest. «Men hoopt dat Frankrijk de gelukkige en vreemdzame regeering van mijn grootvader, Louis-Philippc, vergeten heeft, alsook de daarop gevolgde dagen, toen mijn broeder en mijne ooms, na onder 's lands banier te hebben gestreden, loyaal dienst namen in de gelede ren van het dapper leger. Die berekeningen zullen verijdeld worden. «Frankrijk, door de ondervinding geleerd, zal zich bedriegen noch in de oorzaak, noch in de bewerkers der ongelukken, waaronder het lijdt. «Het zal erkennen dat de traditioneel e monarchie, door haar hedendaagsch beginsel en door hare instellingen, redding kan aan brengen. »Deze nationale monarchie, die ik vertegen woordig, kan alleen de mannen der wanorde, die de rust vau het land bedreigen, machte loos maken, de politieke en godsdienstige vrij heid verzekeren, het gezag verheffen, het nati onaal vermogen herstellen. «Zij alleen kan aan onze democratische samenleving eene krachtige regeering geven, waartoe allen zich kunnen wenden die boven de partijen zou geplaatst zijn, en wier stand vastigheid voor Europa een waarborg zou zijn van duurzamen vrede. »Mijn verlangen is, zonder ophouden aan dit werk van verlossing te arbeiden. »Met de hulp van God en de medewerking van allen die mijn vertrouwen in de toekomst deelen, zal ik het ten uitvoer brengen. »De republiek is bang. Door mij te treffen, wijst zij mij aan (als Koning). Ik heb ver trouwen in Frankrijk. Op het beslissend oogenblik, zal ik gereed zijn. «PHILIPPE, graaf van Parijs." De Fransche gezant te Weenen heeft naar aanleiding van het aannemen der ver- banningswet zijn ontslag genomen. Hij zal waarschijnlijk door Graaf de Montebello, ge zant te Brussel vervangen worden. Het vertrek van den Graaf van Parijs en zijn zoon van Tréport met de Engelsche pak ketboot Victoriacommandant Crubbs, heeft aanleiding tot een groote manifestatie gegeven. Meer dan tienduizend personen stonden op de kade en op het oogenblik van afvaren klonk het van alle kanten „adieu! totwederziens;" zelfs de kreet: ,leve de Koning!" werd ge hoord. HET OOSTEN. Gisteren heeft de Russische gezant te Kon- stantinopel de Porte een nota uit St. Peters burg overhandigd, waarin zij opmerkzaam wordt gemaakt op de verschillende afwijkin gen van het organieke statuut van Oost- Rumelie, door Prins Alexander zich veroor loofd, en waarin op de krachtige tusschenkomst der Porte wordt aangedrongen. SPANJE. De beweging in Catalonie tegen het han delsverdrag, met Engeland gesloten, duurt nog steeds voort. Het dagblad Centio Catala van Barcelona bevat een schrijven van den brigade-generaal De Bourbon, zoon van Henri De Bourbon, waarin gezegd wordt, dat hij indien de belan gen van Catalonie bedreigd worden, bereid is te paard te stijgen om deze te verdedigen, mits de dappere Catalanen bereid zijn hem te volgen. Te Valencia heeft tusschen militairen en burgers een botsing plaats gehadaan beide zijden waren vijf gewonden. Verschei den personen werden in hechtenis genomen. De dagbladen zijn het niet eens over de tegenwoordige verblijfplaats van Don Carlos, men is algemeen van meening dat hij te Frohsdorf vertoeft. Schiedam, 26 Juni 1886. De nieuwe aanlegplaats der Stoombooten aan het Westerhoofd zal, naar wij vernemen, meer aan hare bestemming worden dienstbaar

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1