9e Jaarg. Donderdag 1 Juli 1886. o. 2514. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Stmteitlamtocty Jiptar. (©Mpcht. JVJ IV Bureau: Markt, E, 357. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden Franco p. post door geheel Nederland Afzonderlijke Nommers DUITSCHLAND. In de troonzaal van het koninklijk paleis te Muncben heeft Maandag de plechtige eede- aflegging plaats gehad van prins Luitpold, als regent van het koninkrijk Beieren. Nadat prirs Lnitpcld onder den troon had plaats genomen, Jas de minister van justitie de eedsformuul voor. De regent met 'de drie vingers dtr rrchteibard cmhoog, riep God tot geinige en zegde dad, met bewogen stem Ik zweer Hierop hield de voorzitter van den Staats raad, vrijheer vod Franckenstein eene aan spraak tot den regent, wparin bij het smartelijk overlijden van koning Lodewij'k en de droef- ld Tan geheel het Biierfcbe volk herdacht Hg besloot met een diiemaal heihaald hoch op den regent, warmede al de aanwezi- gen geestdriftig instemden. Phds Luitpold was diep getroffen en dankte de Voorzienigheid, die hem in de gelegenheid stelde de laatste jaren zijns lerens, ten dienste te stellen van zijn geliefd Beierseho volk. Na de rede van den regent was de plech tigheid geëindigd. - Groot opzien wekt' te Berlijn de maatregel, waarbij de sociaal-democraat Singer op grond der socialistenwet de stad is nitgezet. Singer heeft te Berlijn een groote handelszaak in damesmantels, die aan eenige honderden per sonen werk verschaft. ENGELAND. Het schijnt dat de partijgangers van Glad stone besloten hebben, de stem der unionisten door middel van geweld en vreesaanjaging te versmachten. Reeds heeft men Chamberlain te West-Islington belet het woord te voeren. Raymond DnyllyD, kandidaat voor South- IsliDgton (Londen,) is overleden, tengevolge der mishandelingen, waarvan hij in eene open bare vergadering het voorwerp was. Lord Norfolk werd insgelijks bij de keel gegrepen. De Graaf van Parijs heeft Zondag jl. te Hover de H. Mis bijgewoond, die voor de militairen in de kerk van het Godshuis werd opgedragen. Voor de Graaf en zijn gevolg ■^aren plaatsen aan de zijde van het epistel gereserveerd. Bij bet uitgaan der kerk werd de Graat begroet door de soldaten, die in het gelid stonden en door hunne officieren. Bij zijn terugkomst in het hotel vond hij den ertog yan Aler^on, die terugkeerde van een zoek in het college der Franscbe Jezuieten Han ter berry en heeft hij kennis genomen an een paar honderd telegrammen, die voor 6,13 geK°men waren. In twee dagen tijd had Vrijs der AAvertentlën Van 16 regels O 0.60 Elke gewone regel tneer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. hij meer dan 1100 brieven ontvangen. De Graaf heeft goede tijdingen ontvangen omtrent zijn dochtertje, dat aan de betej hand is. Bin ten t en dagen zal de Gravin vim Parijs zich met al here kindiren bij haar gemaal vervoe gen. De Graaf is bereids vertrokken naar Inn bridge Wells op 86 engebche mijlen af- stands van Londer, waar hij een hotel heeft afgehuurd en voorloopig zijn verblijf zal ves tigen. Bij ontvangt overal in Engeland de treffendste blijken van sympathie. —Volgons tijdingen uitTummoo,in Opper- Birmah, van 19 dezer, hebben de Engeleche troepen onder aanvoering van den majoor Bailes den löden de Birmahnen aangevallen, die sterk verschanst waren achter palissaden. Engelscheo, hoewel in het bezit van twee batterijen, slaagden er niet in de opstandelin gen te verjagen en trokken zich terug ca een bevig gevecht van vijf uren. De majoor Hailes werd gewond. FRANKRIJK. Het manifest van den Graaf van Parijs is door de gebeele conservatieve pers met groote ingenomenheid begroet. De Graaf heelt zich daardoor openlijk als pretendent tegenover de republiek gesteld en den moed der kouings- gezinden weder opgewekt. De Koning helft gesproken, zeggen de royalisten, hot is nu aan ons om hem in het vervullen van zijn groot- sche taak krachtdadig bij te staaD.° Men spreekt er reeds van de oude organisatie der partij, zooals die in den tijd van den Graaf de Obambord bestond, weder in het leven te roepen en op alle mogelijke wijze voor de monarchale zaak propagaude te maken. Berichten uit de departementen melden, dat het manifest bijna overal is aangeplakt. In sommige steden zijn de muren letterlijk be dekt met exemplaren van het document, zij worden zoo herhaalde malen, na afgescheurd te zijn hernieuwd, dat de politie er den moed bij verliest. Het manifest i3 daarenboven bij milhoenen exemplaren onder convert aan de kiezers gezonden. Te Marseille was het zelfs aangeplakt op de rijtuigen der Lyonsohe spoor wegmaatschappij. Door dit alles schijnt der republiek de schrik op het hart te zijn ge- het zoo beproefde Frankiijk en het zal spre ken van redding en verlossing, op het nnr, door God aangewezen. HET OOSTEN. De toestand in het Oosten begint weder een bedenkelijk aanzien te krijgen. In Serviëloo- pen benden opstandelingen het land af en in Montenegro is men zeer ontevreden, omdat de Albaneezen weigeren het afgestane grond gebied te ontruimen.Daarbij volhardt Rus land in zijne dreigende honding tegenover de Porte en Bnlgarije. Het Journal de St. JPetersbourg vestigt d© aandacht op de openbare schending van Tur- kiju's rechten en van de besluiten der Enro- peesche conferentie door de regeering te Sofia, en tevens op het feit, dat de Poite blijkbaar zich hierom niet bekommert en met prins Alexander schjjnt overeen te stemmen. Nie mand kan de hierin liggende gevaren en be denkelijke aanmoediging tot verdere daden in verkeerde richting loochenen, maar van Rusland kan niet geëïscht worden, dat bet alleen als verdediger van Europa's besluiten optrede. ROME. Volgens de Stampa heeft de H. Vader in een uitvoerig schrgven aan den Graaf van Parijs, hem zijne deelneming betuigd wegens zijne vei banning. Daarbij heeft Z. H. den Graaf en zijne geheele fatnilie den Aposto- lischen zesen geschonken. De Minister van Justitie heeft althans een ontwerp bij de Kamer ingediend, waarbij ver schillende straffen bedreigd worden tegen het aanplakken van verleidende geschriften. Blijk baar is het de regeering te doen om den Fretendent, na hem verbannen te hebben, ook den mond te snoeren, doch dit zal haar niet gi lokken. Uit het oord zi'ner ballingschap zal het woord des Kocings weerklinken door Schiedam, 30 Juni 1886. Aan het commissariaat van politie zijn alg op straat gevonden aangegeven een paar witte sokken, een wit kussentje, gemerkt W. K. 6, en een koperen kettinkje. Voor de wedstrijden, die ter gelegenb eid van de Kermis in den Tuin der Officie ren- vereeniging zullen gegeven worden, zijn gister avond 486 kinderen ingeschreven Het nieuwe telegramtarief zal, volgens het Dagbl., voor de eerste 10 woorden 25 en voor elk tweetal daarboven 3 cent bedragen. De Possiscbe Zeitung, die uit Brussel meer malen goed ingelicht wordt, meldt heden om trent de betrekkingen tnsscheu Belgissen Nederland aan het hoofd harer kolommen het volgende »De verhouding tusschen Nederland en Bel gië is wel is waar uiterlijk vriendschappelijk doch terwijl Belgie reeds herhaaldelijk den

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1