Da loting voor de militie te Klnndert, voor de lichting van dit jaar, werd door Gedep. Staten in haar geheel vernietigd, op grond dat de militiecommissaris vóór den bepaalden tijd met de loting was begonnen, waardoor één der ingeschrevenen was verstoken ge worden van zijn recht om zelf een nummer te trekken. Tegen deze beslissing werd door een ander loteling hooger heroep ingesteld bij den KoniDg. Bij Kon. besluit is nu de be slissing van Gedep. Staten vernietigd en be paald, dat de loting geldig is voor zooveel betreft de nummers, die getrokken waren voor dat de beurt van hem, die van zijn recht verstoken werd, gekomen was. Voor de overige nummers is de loting nietig verklaard. In bet Staatsblad no. 115 is opgenomen een kon. besluit van den 29sten Juni 1886, bepalende dat de buitengewone vergadering der Staten-Generaal zal worden geopend in eene vereenigde zitting der beide Kamers op Woensdag 14 Juli e. k., ten eén ure des namiddags. De Minister van Waterstaat enz. heeft be paald dat: lo De verdeeling van het rivier beheer in twee rivierdistricten wordt opge geven 2o. het beheer van de groote rivieren, onder den inspecteur in de 2e inspectie wordt opgedragen aan een hoofdingenieur, met uit zondering van het 6e rivier-arrondissement, waartoe behooren de werken tot verbetering van den waterweg van Rotterdam naar Zee 3o. met het beheer van laatstgenoemde wer ken tijdelijk, onder de leiding van den inspec* teur in de 2e inspectie een ingenieur belast, met den titel van eerstaanwezend ingenieur. Wij lezen in den Amigoe di Curasao van 5 Juni: Gisteren morgen heeft de Hoogwaardige pater C. Reijnen, administrator van het Apos tolisch Vicariaat Curasao, de plechtigheid der inzegening verricht van de nieuwe kapel van het R. K. weeshuis op Habai, De oprichting en bouw van die kapel was de laatste weldaad, welke Mr. van Ewijk z. g. aan het weeshuis bewezen heeft. Kort geleden was het aan merkelijk vergroot geworden, en immer vloei den uit het persoonlijk vermogen van Mgr. de mildadigste giften voor die heerlijke stichting der vroegere missionarissen. Geen wonder, dat de Hoogwaardige administrator in een hartelijke toespraak tot de weezen veel daarvan in berinnering bracht, om haar op te wekken tot dankbaarheid voor den overleden Vader der Cnraijiosche weezen en tot erkentelijkheid voor alle verdere weldoeners van het gesticht, voor wie gedurende het eerst H, Mis-offer dien ochtend 's Hemels rijkste zegen vurig werd afgebeden. Hedenmorgen droeg in dezelfde kapel Z, Hoogw. de administrator een H. Mis van Requiem op voor de zielsrust van wijlen Mgr. H. J. A. van Ewijk. Met groote gods vrucht en aandoening naderden de weeskin deren tot de H. Tafel des Heeren. De graven der HH. Martelaren van Gorcum zijn Woensdag bezocht door de processie uit Moerdijk, ter sterkte van 510, en gisteren door die uit 's-Hertogenbosch, ter sterkte van 180 pelgrims. Gisteren morgen ten 6lJ3 ure, arriveerde te Vlaardingen als tweede ot laatste Jager, do stoomboot »Ingerid", kapitein J. P. De Vri63, welke 29 Juni de thuisreis ondernam, aan brengende 257V2 Volle en 685t/2 ton Maatjes, te zamen 943 ton Haring, overgegeven door 50 schepen. Aanden heer J. C. Rademaker te Rotterdam, is den 23 Juni 1.1. door de firma Scheurleer en Zo nen te 's-Gravenhage per p03t verzonden een aangeteekende brief, waaruit vermist is een bankbiljet van f 60, B. X. 20 66 dd. 8 Oct. 1884. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage verzoekt opsporing, aanhouding en bericht. Te Bleiswijk ziju de mazelen epidemisch verklaard. Bij niet minder dan 240 personen is de ziekte geconstateerd. Slechts één persoon is daaraan overleden. De plaatselijke commissie tot oplichting van een standbeeld voor Hugo De Groot te Delft heeft zich tot den raad dier gemeente gewend, met verzoek op den dag der onthulling van het monument de plechtigheid te willen verhoogen op eene wijze als door den raad gewenscht wordt. Omtrent het gebeurde met een kind van zes dagen ta Delft, waarvan in ons derde blad van 1 dezer melding is gemaakt, wordt ons ter reotificatie het volgende medegedeeld De dood van het kind was niet het gevolg eener vergissing van den geneeskundige, maar van eene vergissing bij een der huisgenooten van de kraamvrouw. Bij den geneeskundige dr. B., was namelijk het dertienjarige dochtert je der kraamvrouw gekomen, met de bood schap dat hare moeder nog pijn gevoelde en dus om een recept verzocht. De geneesheer gaf dit en schreef er duidelijk bij, dat het voor de vrouw bestemd was. Het medicament werd daarop geleverd door den stadsapotheker, die op het étiquet insgelijks duidelijk ver meldde, dat het voor de vrouw was. Toen heeft een der huisgenooten bij vergisainghet medicament van het kind ingegeven, en van daar het noodlottig gevolg, (N. R. Ct.) Door de besturen van een aantel polders behoorende tot het waterschap Delfland is een schrijven gericht aan de leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding der door Gedeputeerde Staten voorgenomen wij zigingen in het reglement voor het Hoogheem raadschap Delfland. Gaarne hadden de adres santen gezien, dat Gedeputeerde Staten, alvorens deze ingrijpende bepalingen voor Delfland voor te stellen, de meening der andere Hoogheem raadschappen hadden ingewonnen, teneinde gelijkelijk voor alle Hoogheemi aadschappen en polders dezelfde bepalingen als nu voor Delfland wordt voorgesteld te veranderen. Bij gelegenheid dat de landsadvocaat Van der Linden de deken der Haagsche Balie en lid der Tweede Kamer, voor de vijftigste maal zijn promotie als doctor in de beide rechten herdaoht, werd hem gistermiddag vanwege den Raad van Toezicht en het Bureau van con sultatie te 's-Hage twee bronzen beelden ver eerd, het eene voorstellende Mozes, het andere Penseroso, beiden naar Michel Angelo, uit de Parijsche fabriek van Barbedienne. De directie van het kurhaus te Scheveningen heeft den voor het publiek te 's-Hage en uit andere gemeenten nuttigen maatregel weer ingevoerd om bij den heer M. J. Parson op de Plaats No. 19 de gelegenheid open te stellen plaatsen te bespreken ter deelneming aan de table d' höte in het kurhaus. Men kan zich aldus vrijwaren voor teleurstelling. Men schrijft aan de L. C.veertien dagen geleden liet het weer zich voor den hooibouw slecht aanzien; thans vlot het werk zooveel te beter. Het droogt kostelijk, en er wordt veel en lekker hooi gewonnen. Eigenlijk droogt het nu wel weer een beetje te hard voor het weiland, en als de boer het voor het zeggen had, zou hij nu eene goede vlaag regen kun nen velen, maar dan moest er vooreerst geen droppel op het hooiland vallen. Later, als de bouw is afgeloopen, dat is wat anders. Want de vrucht neemt en de lucht neemt, redeneert de goede man, en in deuz' tijd konnen we best iedere week een dag hebben dat het eens ferm regende. Dat zou pas goed doen 1 Woensdagavond is te Amsterdam opnieuw de hulp der politie ingeroepen bij het Kerkelijk Conflict, thans in de Westerkerk. Toen de heeren Van Riesen en Kuipers tot de verga derzaal wenschten toegelaten te worden, wei gerde de koster dit. De heer Van Riesen ver wijderde zich onder protest, maar de heer Kuipers weigerde de koBterswoning te verlaten. Alsnu werd de hulp der politie ingeroepen, aan wier aandrang om zich te verwijderen, de heer Kuipers eindelij fc voldeed. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. Ct Ouder gewoonte stond in den oproepings brief voor de vergadering der classis Amster dam de verklaring te lezen, dat die vergade ring zou plaats hebben in de Nieuwe Kerk. Toch zullen er maar enkelen geweest zijn, die werkelijk geloofden dat men daar kon bijeenkomen. Het was toch te verwachten, dat zij die deze kerk hebben bezet, de con sistoriekamer niet voor dit doel zouden afstaan. Die verwachting bleek gegrond te zijn. Om streeks te negen uren vertoonden zich enkele groepjes predikanten en ouderlingen op den Dam, wachtende op de dingen, die komen zouden. Sommigen, die zich verstout hadden zich aan de deur der kosterjj aan te melden kwamen hun medeleden boodschappen: >Wij moeten naar De Eensgezindheid waarschiju- ljjk zonder te vermoeden dat hun woord, wan neer men alleen op den klank lette, een twee ledige bateekenis toeliet. Overigens bleek de bovenzaal van het gebouw De Eensgezindheid^ (nomen est omen?), op den hoek van het Spui en den N. Z. Voorburgwal, een zeer geschikt vergaderlokaal te zijn, vrij wat vriendelijker dan de consistoriekamer der Nieuwe Kerk met haar hooge ramen en kerkbanken. Men heeft er uitzicht op een der fraaiste punten van den Singel, waar de R. K. kerk De Krijtberg zegevierend haar beide torens ver heft en op de bloemmarkt de bevallige kin deren der natuur hun schitterende kleuren ten toon spreiden. Aan den hors op Tessel is gisteren morgen door een rogvisscher eene geheele haaien-fa- milie gevangen. Een haai, van D/g meterlang, was in zijn schakelnet vastgeraakt en weid ge vangen. In zijne gevangenschap wierp het dier 24 jongen. De visscher heeft zijne zonderlinge vangst naar de Tesselsche kermis overgebracht om er eerst op die wijze voordeel van te trekken. Een prachtige bouquet werd gisteren t» Baarn aan H. M. de Koningin aangeboden- In een cornet van fraai gewerkte kant was een verzameling van de schoonste orchideén en theerozen geschikt, doormengd mettandei kleinere bloemen. De vervaardiging was doo de commissie opgedragen aan den heer Glij01 de Vos, te Utrecht. (Zie verder het Bijvoegsel

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2