(fomtrtgd* Jfcrfyta. Burgerlijke Stand. EC SEL behoorende bij de Vervolg Binnenland. V IIUUUiUlUU 1U Ul/lil (liilli van 10 JULI 18 86. Zitting van den Gemeenteraad op Vrijdag 9 Juli des namiddags kwart voor twee uren. Afwezig de heeren Knappert en Loopuyt. De notulen worden na lezing goedgekeurd. Lezing van ingekomen stukken De heer L. W. Jansen stelt voor alle drie maanden ook een opgaaf te ontvangen over den staat der kas van de Gasfabriek, even zooah dat te zijner tijd omtrent de Gemeentekas plaats heeft. Aan de orde komt het adres van den heer M Wcuterlood om verlegging van de aan - legplaats stoomtram. Daarop wordt het adres van het Bage- lijksch Besluur voorgelezen, waarin staat uitgedrukt dat een andere wisselplaats onmo gelijk wordt geacht en mitsdien wordt gead viseerd de standplaats Koemarkt te hand haven. De beer Melchers kon zich met dat alvies niet vereenigen en doet een voorstel om de Directie van de Maatschappij uit te noodigen binnen drie maanden een andere standplaats op te zoeken. De heer Elzevier Dom en de heer J B. Nolet verklaren dat het rapport van het Dagelijksch Bestuur niet in hunnen geest is, en eerstgenoemde heer doet het voor stel het plein achter de Bataviermolen daartoe te doen bestemmen, welke voorstellen in eene volgende vergadering zullen worden besproken en beslist. Aan H. v. d. Knoop wordt eervol onslag als onderwijzer aan de eerste openbare armen school verleend. De Rekening over het St. Jacobs-Gasthuis gaf den heer L. W. Jansen aanleiding een bezwaar tegen een minder voordeelige admi nistratie van deze inrichting aan te voeren. De heer J. B. Nolet, bij afwezigheid van den Burgemeester den Yoorzitterstoel beklee- dend, stelt voor dienaangaande inlichtingen aan het betrokken bestuur te vragen, welk voorstel met 9 tegen 8 stemmen wordt verworpen. Daarop komt het voorstel van den heer Visser om de Rekening goed te keuren, als zijnde een fait accompli," geamendeerd door den heer J. B. Nolet om vóór de aan staande begrooting alsnog inlichtingen te vragen, in behandeling hetwelk met alge meens stemmen wordt aangenomen: De Voorzitter de heer Burgemeester --- thans weder ter Vergadering komende geeft de gewenschte inlichtingen, waardoor de vroe gere geopperde bezwaren worden weggenomen. Aangaande de uitbreiding van het perso neel aan de Openbare School van den heer Brouwer wordt besloten nog, door gebleken behoefte, een onderwijzer daaraan te benoe men Thans komt het adres van J. Lelieveld en een groot aantal bewoners van de zooge naamde >gorzen" ter tafel. De Voorzitter stelt voor, overeenkomstig het rapport van de fabricage, dat verzoek, om namelijk ten minste de dwarsstraat te doen bestraten, af te wijzen. Na breedvoerige discussie, waaraan de heeren Hoogendam en J. J. G. Nolet deel namen, stelt eerstgenoemde voor, dat rap port der labricage onder dankbetuiging aan te nemen, doch het verzoek van adres santen wat, betreft de bestrating der Dwais- straat toe te staan. De Burgemeester bestrijdt dit, daalt daar toe zelfs, tot in huiselijke bijzonderheden af, en geeft te kennen, dat er dan nog wel andere gedeelten der stad, b. v. de Wa rande, waar aanzienlijken wonen, te be straten zijn, en wordt, deswegens door de heeren J. J. G. Nolet, L W. Jansen en Hoogendam van antwoord gediend, waarop het voorstel van Burgemeester en Wethou ders om het voorstel van den heer Hoogen am tot ern volgende vergadering aan te ouiien, met meerderheid van stemmen wordt aangenomen. De Raad besluit tot reparatie van de schuur, benoodigd tot de oefeningen der schutterij. Aangaande het voorstel van B. en. W. om aan Tas, huurder van weiland nabij de Waterleiding, continuatie van huur te ver- leenen, wordt op voorstel van den heer Tak, besloten deze zaak aan te houden. Thans bekomt de heer Tak verlof tot het doen eener interpellatie, over den minder geregelden gang van het uitbaggeren van havens en schoonhouden van heulen door de tegenwoordige aannemers. Na eenige discussie wordt door de Vergadering besloten, dat de interpellant zich deswegens tot de Commissie van fabricage, tot wier opzicht zulks behoort zal kunnen wenden, indien dit Lid niet vol daan was met de hem door den heer Visser verstrekte toelichtingen, hetgeen blijkbaar het geval niet was. De Vergadering wordt daarop door den Voorzitter gescheiden. Aan een spiritist te Goes werd dezer dagen gegvaard of hij geesten' kon oproepen. „Zeer zeker,*' was het antwoord, „maar zij komen niet." Dinsdag werden te Wormerveer twee meis jes geboren, die aan elkaar gegroeid waren. Hoewel de kinderen levensvatbaarheid hadden, zijn ze toch kort na de geboorte overleden. Door tusschenkomst van den geneesheer, zullen ze naar het Ziekenhuis te Leiden wor den gezonden. In een friesch dorp staat op een bord nitet uisin maar dromeen etekin (niet het huis in, maar daarom heen het hek in). Ten einde aan dit verzoek te kunnen voldoen, dient men iets aan de ontcijfering van hiSroglyphen te hebben gedaan. De dames in Engeland loopen nog meer te koop met huune politieke gevoelens dan de heeren. De voorstandsters van home-rule" dra gen Ierschs klaver en blauwe koornbloemen op de hoeden. De conservatieve dames dragen witte en gele primulas, terwijl de unionisten Chamberlains lievelingsbloemen,orchideeën, op den hoed dragen. Omtrent den brand, in het Universiteitsge bouw te Brussel uitgebroken, wordt nog het volgende gemeld. Het vuur had in weinige oogenblikken eene groote uitbreiding genomen onder het dak van den linkervleugel. In dezen linkervleugel bevonden zich de bibliotheek en de academische zaal. De studenten, die onmiddellijk in grooten getale kwamen toe snellen, begonnen met de professoren de boe ken der bibliotheek te redden. Een vierde gedeelte echter van deze scboone verzameling, welke in den tijd van vijftig jaren is bijeenge bracht, is Blechts in veiligheid kunnen ge bracht worden. De brandweer werkte onder het toezicht van den burgemeester en vier commissarissen van politie. Elk oogenblik hooide men geruchten van rampen, die plaats gehad zouden hebben, doch slechts oen 4tal mannen der brandweer hebben brandwonden bekomen. Tegen drie ure wis men denbrand meester. De schade wordt op 1,200,000 francs geschat. De oorzaak wordt toegeschreven aan twee metselaars, die aan het dak aan het werk waren en ondanks het verbod gerookt hebben. Zomerdrank voor arbeiders te velde. De ge zonds e en beste drank in heete dagen is naar een Hoogdaitacb vakblid meedeelt de volgends: 120 gram koffie worden fijn ge- maln en met 1 liter water 10 minuten ge kookt. Het dan verkregen afkooksel laat men door een doek loopen en mengt het dan met 5 liter koud water, voegt een weinig suiker toe en een theekopje vol brandewijn of rum. Den aldns toebereiden drank doet men in een kruik, die men goed met een kurk gesloten in den grond graaft, het gat met hooi en stroo toedekkende. Deze konrïe drank wekt de spieren op en vermindert iu tegenstelling met alle andere dranken, de uitwaseming der huid. Vandaar is het gebruik er van bijzon- dar aanbevelingswaardig bij het maaien en schovenbinden. LandbCt.) Over den Waldmeister (bij ons genaamd „onze-lievevrouw-bsdstroo" en waarvan in Dnitschland de zoo bekende en geliefde Mei wijn gemaakt wordt) wordt aan ds Gewerbe- Ztg. het volgende medegedeeld De heerlijke smaak van den Meiwijn bracht mij op de gedachte, dat hetzelfde aroma ook in de ge droogde plant moest blijven bestaan. Ik be sloot er een proef mede te nemen, verzamelde Waldmeister in den bloeitijd, trok de blaadjes tr zorgvuldig af, zoodat er geen stengels bij waren, en droogde die blaadjes in de volle middagzon op vellen papier, totdat zij geheel in elkaar schrompelden en zwart werden. Zoo bewaarde ik ze. Eens in den winter haalde ik het kruid voor den dag en zette er thee van. Hoe verbaasd was ik over den heerlijken geur en de schoone goudbruine kleur Mijn ken nissen willen niet gelooven, dat het gedroogde Waldmeister en niet de fijnste Cbineesche thee is. Wellicht is dit kruid in het groo t te kweeken. Maandag zijn te Parijs 215 kisten aangeko men met overblijfselen van de versieringen uit de paleizen der Perzische Koningen Artaxerxes en Darius en andere kunstvoor werpen uit het oude Perziö. Deze reusachtige verzameling, door Dieulafoy op zijn ontdek kingstocht, bijeengebracht, is bestemd voor het musenm van het Louvre. Den 4den Juli kwamen teBrindisilO cho leragevallen voor en 10 dooüente Oria 3 gevallen en 3 dooden te San Vito ^geval len en 8 dooden j te Camacchio 5 gevallen en 2 dooden; te irancavilla 101 gevallen en 31 doodente Latiano 113 gevallen en 28 dooden te Venetie 1 geval. Een Zwitsersche pudding. Een lekker* pudding, waarvan de Zwitsers veel houden, wordt gemaakt van kaas en eieren, door el kaar geklutst met melk en boter. Een verrel kaas, twee eieren, een stuk boter en wat melk, dooreengemengd en zoo gewarmd,:maken een gerecht, dat evenveel voedsel bevat als een pond biefstuk, 't Is zoowel voedsel voor een man, die eene zittende leefwijze heeft als voor een arbeider, die zwaar werk doet. GEBOREN: 7 Juli. Petrus Cornelis, zoon van C. Van Krnming en M. Warmerhoven, 's Graveland. Jacoba, dochter van H. Van der Marei en J. Weima, Steenstraat. 8. Pieter Gerrit, zoon van J. Van Pelt en A. M. Peitsman. Hendrica Petronella, dochter van M. Rost en J. J. Van der Burgb, M iriaetraaf. Maria Sophia Elisabeth, dochter van P. F, Leenders en M. S. E. Dasenbroek, Dam. P eter, zoon van P. Van Harmeien en A. Vink, Kleine Groenendal. OVERLEDEN: 8 Juli. Jacoba Johanna Maria Gunnewegh, oud 3 maanden, West vest. 9. Geertruida Spruijt, oud 1 jaar, Broers veld. Stooun-Boek'lrukkerijGebr. Van Noortwijk, Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 5