9e Jaarg. insdair 13 Juli 188i V E R SIC H LI N T DAG E L LI K 8. Kennisgeving, Smtmtladschq Juichten. SJlpitMll (SüÉipcht. UD Bureau: Markt, E, 357. 11 Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden. 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentifln i Van 16 regelsf 0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Tweede Zitting der Commissie van onderzoek voor de Schutterij. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, maken bekend, dat de Commissie nit bet Plaat selijk Bestuur, ingevolge art. 15 der Wet op de Schutterijen, belast met bet orderzoek no pens de al of niet gegrondleid der redenen, welke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij zijn into bragt, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal bonden op Woensdag den 2i Jultj a s., des namii- dags ten 6 urettn Lasdhuize, tot onderzoek van alle reclames, door de ingeschreven en geloot hebbende personen van dit jaar en ctoor de reeds vroeger ingelijfden ingebracht, alsmede tot het onderzoek der nommerver- wisselaars. Dienende verder tot. onderricht dat zij, die met voor de Commissie mochten verschijnen, gebonden zullen worden geene redenen tot vrijstelling te hetben, en mitsdien jinaalvoor de dienst der Schutterij worden aangewezen. Schiedam, den 10 Julij 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VA N MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. AMERIKA. De Amerikaansche werklieden hebben te New-York eene groote meeting gehouden ten einde hunne genegenheid voor de Iersche Dome Rule uit te drukken. Verscheidene redenaars, waaronder de moeder van Parnell, voerden het woord. Een dezer verklaarde, dat Ierland een zelfbestuur zal bekomen, welke ook de uitslag zij der verkiezingen. Zoolang Parnell in het Lagerhuis over tachtig stem men beschikt, zal hij meester van den toestand blijven en zich tegen eiken dwangmaatregel ten opzichte van Ierland verzetten. DUITSOHLAND. De Prins Regent van Beieren koesterde het voornemen om Keizer Wilhelm te Ems of te Gastein te gaan begroeten. Ten einde den Keizer echter alle buitengewone inspanning te besparen, heeft Prins Luitpold van zijn voornemen afgezien en zal hij er zich nu toe bepalen, om den Keizer, bij diens doortocht door Munchen, te begroeten. Keizer Wilhelm zal zich evenwel te Munchen maar even op houden. ENGELAND. In een nader artikel over de kwestie van Latoem verklaart 2he 'limes, dat ofschoon de zaak niet gewichtig genoeg is om tot een ernstigen strijd aanleiding te geven, het feit toch moet worden geconstateerd, dat Rusland een rechstreeksche uitdaging tot Engeland heeft gericht, dat dien overeenkomstig zijn politiek moet inrichten. Door de schending van art. 59 van het tractaat van Berlijn wordt de door Engeland aangegane verplichting, den bestaanden toestand met betrekking tot de Darda nellen te handhaven, een doode letter. Even goed als Rusland heeft Engeland thans ook zijn vrijheid van handelen terug gekregen. De Graaf en Gravin van Parijs hebben Vrijdag jl. bij den Prins van Wales, bij wien verscheiden Prinsessen van het Koninklijk Huis van Engeland genoodigd waren, het de jeuner gebruikt. Morgen zal het Koninklijk paar een bezoek brengen aan de Koningin van Engeland op het kasteel van Windsor. In elk geval blijkt hieruit, dat het Hof van Groot-Brittannië niet tot die Hoven behoort, waar men uit vrees voor zekere partij den Graaf en zijn familie niet durft ontvangen. De gedelegeerden der monarchie en katholieke partij vertoeven thans bij den Graaf van Parijs te Tnnbridge Wells, om Z. K. H. het Zondag in de vergadering van royalisten aangenomen adres te overhandigen. ERANKRIJK. Op bevel van den nieuwen Aartsbisschop, Mgr Richard, zal het stoffelijk overschot van Kardinaal Guibert in de kerk Notre-Dame en niet in de kapel van het H. Hart worden bij gezet, daar de Aartbisscbop weet, dat de Re geering tegen Montmartre is en manifestaties ducht. De bijzetting zal den 16n geschieden en door alle Fransche Bisschoppen bijgewoond worden alle Staatslichamen en het leger zul len vertegenwoordigd worden. Toen de afgevaardigden gisteren, na de zitting, de Kamer verlieten, had er een inci dent plaats, dat ons aan het Gallo in de Beurs doet denken. Een persoon heeft van de openbare tribune een revolverschot in de zaal gelost. Niemand werd getroffen en de kogel niet teruggevonden. Een bediende der Kamer hield den onbekende aan, op het oogenblik dat deze een briel in de zaal wierp. De brief was aan den voorzitter der Kamer gerichtWat er in staat, getuigt dat men met een zin- nelooze te doen heeft. Toen men deze aan hield, vond men in zjjn bezit een revolver, die nog met vijf kogels was geladen. ITALIË. De uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraden door geheel Italië is een ware triomf geweest voor de katholieken. In verre weg de meeste groote steden en inzonderheid te Rome, heeft de katholieke partij hare kan didaten zien zegevieren. Terwijl de katholieken zich hij de verkiezin gen voor de Kamers van stemmen onthouden, volgens het voorschrift van hun geestelijk opperhoofd »Noch kiezers, noch gekozenen," laten zij bij de verkiezingen voor den gemeente raad zien over welke macht en welken invloed zij in Italië beschikken. Indien de katholieke partij niet op de behaalde lauweren inslaapt, maar hare kracht en eenheid blijft handhaven en versterken, zal zij Italië dwingen, de oogen te openen voor het feit, dat het die partij noodig heeft, om de revolutie en het socialisme te bedwingen, die meer en meer dreigen het schiereiland te overweldigen. Alleen de katholieke partij kan Italië be veiligen tegen de aanslagen der revolutie en het een waardig, duurzaam gouvernement verschaffen, dat in het binnen- en buitenland geëerbiedigd wordt. HET OOSTEN. De oppositie in Bulgarije eischt de bijeen roeping van eene algemeene vergadering, die alleen, volgens art. 1 van de Grondwet, het recht heeft de Turksche-Bulgaarsche overeen komst te bekrachtigen, aangezien zij eene vermindering van grondgebied beoogt. De zitting der Servische Kamer zal zeer kort zijnhet grootste gedeelte der hangende kwestiën zal tot de zitting van Augustus aanstaande verschoven worden. Onder voor wendsel van groote manoeuvers, heeft op de zuidelijke grens eene aanzienlijke samentrek king van troepen plaats. Bijna geheel de eerste ban neemt er deel aan. Schiedam, 12 Jnli 1886. Heden morgen ten zes uren werd door eenige schippers nit de Buitenhaven opge haald het lijk van Tobias Tettelaar, die gis ter avond ten vijf uren zijne woning had ver laten. Het werd naar de stadswerf aan de Gerrit Verboonstraat overgebracht. De omstandigheid dat Tettelaar zeer slecht van gezicht was, schijnt tot dit droevig onge val geleid te hebben. Woensdag, des voormiddags te half tien uren, zal op het paleis de beëediging door Z. M. den Koning plaats hebben der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor zoover aan wezig, in tegenwoordigheid van deu directeur van het Kabinet des Konings en dea Minister van binnenlandscbe zaken, den heer Heems kerk, allen iD kostuum.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1