Hoogeren zegen, het welzijn van het Vader land bevorderen. De Provinciale Staten van Znid-Holland hebben heden aangenomen een adres aan de Tweede Kamer, waarin verklaard wordt dat bij de verlenging der concessie aan de Rijn spoorwegmaatschappij het belang der scheep vaart in dit gewest nit het oog is verloren, en de Kamer aangespoord wordt om hare sanctie te onthouden aan elk voorstel tot verlenging dier concessie, zoolang de verbindtenis ont breekt, waarop Gedeputeerde Staten in hnnne missive aan den minister hebben gewezen. Na uitvoerige discussie werden aangenomen met 39 tegen 19 stemmen de wijzigingen in het reglement voor het hoogheemraadschap van Delfland, in hoofdzaak zooals die door de commissie uit de Staten waren voorge dragen. Na langdurig debat is het voorstel tot op heffing van den polder Rubroek en Spiege- linde aangebonden tot de najaarsvergade ring. De overige onderwerpen en begrootingen weiden aangenomen. De Staten zijn daarna uiteengegaan. In de inrichtingen, waar sterke drank in het klein wordt verkocht, zal na 1 Sept. a. s. weder een nieaw exemplaar der drankwet moeten worden opgehangen, aangezien die wet, o. a. de artt. 4 tot 18, is gewijzigd bij de wet van 15 April 1886 Staatsblad no. 66), regelende het in werking treden van het uien we wetboek van strafrecht. Art. 18 der drankwet bepaalt nl., dat in bsdoelde inrichtingen o. m. uioet worden op gehangen een gedrukt exemplaar van de wet telijke bepalingen tot regeling van den klein handel in sterken drank en tot beteugeling van opbare dronkenschap, zoodat na elke wij ziging dier wet, hoe gering ook, het aanwe zige exemplaar moet worden vernieuwd. De Maatschappij tot bevordering van genees kunde heeft besloten zich tot de hooge regee ring te wenden, met verzoek dat de wet rege lende de opleiding dar geneeskundigen, in dien zin worde herzien, dat de arts-examens door andere examinatoren worden afgenomen dan de leermeesters der kandidaten. Aan de werf van de heeren Gebrs. Van de Wetering te Delftshaven, is een zeldzaam sloep je gebouwd, waaraan de naam Lohengrin" gegeven is. Delengte daarvan bedraagt slechts M. 2.80 de breedte M. 0.64 X M. 0.48 voor de daaraan verbonden raderkastjes, en de diepte M. 0.41. Het is voor en achter overdekt, dienende het vooronder voor bergplaats voor watersprovisie en victualiën, terwijl aan het voordek een kompas bevestigd is, het achter ender bevat eveneens een provisiekast en bergplaats voor water. Het is getuigd als een gaffeltopzeilschoener. De raderen worden door middel van 2 han dels op een krukas met de handen in werkiDg gebracht, en zal het roer dienst doen door middel der voeten, waaraan lenen bevestigd ■worden, die nit het ruim langs de verschan sing het roer bereiken. Kortom het is een prachtig scheepje en zal, wegens de nette en solide afwerking, der fir ma Gebrs. Van de Wetering zeker tot eer verstrekken. De persoon, voor wiens rekening dit sloepje gebouwd is, is zekere P. Hull, zeevarende, een Mainzer van geboorte en 27 jaar ond, die hij gunstig weder met dit vaartuigje op Maandag 2 Augustus de reis van Rotterdam near IJ muiden en vervolgens naar Londen wil ondernemen, alwaar hij in den morgen van den 4den Au gustus denkt aan te komen. Van daar is hij voornemens zich naar Liverpool te begeven, en wenscht alsdan van Liverpool de groote reis over den Oceaan aan te vangen met bestemming naar New-York. Door de directie der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen zullen aan de deelnemers van den aanstaanden schiet wedstrijd te Leenwarderi, op vertoon van hnn legitimatie-bewijs, speciale retonrkaarten van 23—27 Jnli e. k. worden afgegeven, tegen betaling van den vrachtprijs voor enkele reis. Te Weatkapelle ging het on weder eergiste ren nacht vergezeld van eenige hagelsteenen ter grootte van een knikker. Veel schade aan de te veld staande gewassen is niet toege bracht. De Kleedermakers-vereeniging ,De Ster" te 's Hage heeft op eene gehouden bijeenkomst met vakgeDOoten besloten zich met een adres tot de Tweede Kamer te wenden, ten einde de wetgevende vergadering te verzoeken, maat regelen te nemen, waardoor aan den ge- drukten toestand van het vak een einde zon de komen. Adressanten meenen dat daartoe zullen kun nen leiden: „lo. Zwaardere invoerrechten op in het buitenland vervaardigde kledingstuk ken, en wel minstens gelijkstaande met de rechten, die door andere Rijken van gemaakte kleederen bij invoer worden geheven 2o. be perking van den arbeid der gevangenen tot datgene wat voor de behoeften der gevangenen zelf noodig is, of verhooging der loonen, dat ze gelijk staan met die van particuliere werk gevers". Indrnkwekkend schoon was het schouw spel, dat de onweerBlucht eergisternacht te Zantvoort te genieten gaf. Van negen unr af was het licht niet van den hemel. Telkens zag men vijftallen blik semstralen tegen de donkere wolken in het verschiet. Om halfeen 's nachts barstte de electrische storm boven het zeedorp los. Eensklaps begon het hard te waaien. De geheele heuvel was verlichtbeurtelings aan alle vier de wind streken vielen de bliksemstralen. De slag volgde nn en dan onmiddellijk op het licht. Regen en hagel stroomden omlaag. Een half uur lang was de storm ontzagwekkend. Men kon van kwart voor één uur tot even over eenen voortdurend lezen bij het blanwe elec trische licht. Het comité voor de bakkerij-tentoonstelling te Amsterdam heeft de toezegging gekregen, dat de Holl. IJz. Spw. maatschappij de goede ren voor de tentoonstelling been en terug gratis zal vervoeren de Rhijnspoorweg mij., de Maatsoh. tot Expl. van Staatsspoorwegen en de Grand Central Beige hebben gratis vervoer toegezegd alleen bp de terugzending der goe deren na afloop der tentoonstelling. Aan de stations zijn voor belanghebbenden speciale vrachtbrieven verkrijgbaar gesteld. Ook de Hollandsche Mij. van Landbouw heeft haar ingenomenheid met deze vakten toonstelling betuigd. Zij heeft nl. een gouden medaille uitgeloofd voor hot beste ingezonden meel van inlandsch fabrikaat. Gisteravond omstreeks 9 unr ontstond te Amsterdam in het perceel No. 36 Nieuwe Hoogstraat, waarin eene bakkerij wordt uit geoefend, een brand, welke vermoedelijk door het omvallen van eene petroleumlamp is ont staan enzich dreigendliet aanzien. De vlammen, op de Tweede verdieping uitgebarsten, Ver spreidden zich snel, zoodat weldra ook de derde verdieping en de zolder in lichtelaaie stonden. Door bet spoedig aanrukken der brandweer werd grooter onheil voorkomen zij was met 2 stoomspuiten, 1 handspuit en 1 brandkraan den brand te 10 uren meester. De botter van den Marker visscher C. de Groot Dz. is op zee omgeslagen. Schipper en knecht verloren daarbij han leven. Plotseling opgekomen stormwind vergezeld met zwaar weer bracht het ongelak te weeg. De Gemeenteraad van Oldebroek geeft den strijd voor 't behoud van de hem zoo dierbare verordening, waarbij 't gebruik van rijwielen verboden werd, niet op. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een slager nit Elbnrg, die de ingezeteuen per rijwiel van vleesch voor zag. De rechter zal dus nn hebben nit te maken of deze veelbesproken verordening al dan niet buiten werking is gesteld door het onlangs herziene provinciaal reglement op do wegen in Gelderland. {Utr. Dbi.) Tijdens een onweder boven de Willemstad gisteren morgen te 4 unr, zat eene vrouw ia de weide eene koe te melken. Bij den laatsten hevigen donderslag, voorafgegaan door gewel dig bliksemvuur, viel de koe plotseling dood, en de vronw stortte van schrik achterover op den grond, maar kwam er mot eenige zenuwachtige aandoening gelukkig af. Betreffende den eerw. heer Th. Driesen, rector in het R. K. St. Martinus Weeshuis te Yenlo, die Zondag jl., in den ouderdom van 46 jaren, plotseling overleed, dealt het Dbl. v. Z.-h. de volgende biographisohe bij zonderheden mede Hij was o. a. 13 jaren als missionaris in N.-Amerika werkzaam, en onder zijn toezicht werden daar drie kerken nieuwgebouwd. Bij een poging tot vergiftiging aldaar, waardoor een collega den dood vond, behield de heer Driesen het leven de temperatuur in de Nieuwe Wereld echter had een slechten invloed op zijn gestel, want na zijn terugkeer in het moederland moest hij bijna twee jaren verpleegd worden in hetSt Josephs-gasthnis, als lijdende aan de jicht. Daarna was hg ruim vijf jaar als geestelijke in gemeld gesticht werkzaam. De ontslapene wordt algemeen betreard, ook om zijn omgang en zijn weldaden aan de ar men. Hg die eenmaal een groot vermogen bezat, hield niets meer overarmen, onver schillig tot welke gezindte zij behoorden steunde hij en hielp waar hij kon. De heer S. Van Aken, heeft te Bazel op het Zwitsersche tnrnfeest den prijs behaald in het schermen. Zooals men weet, vertegen woordigt de heer S. Van Aken de Nederlandsche Gymnastiek Onderwijzers-Vereeniging op nat feest. -.iwoeicw»»1-"" VLAARDINGEN. De uitslag van de gis teren plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is, dat de heer M. Versteeve (kandidaat der anti-liberalen) gekozen is. DORDRECHT. Alhier is besloten, op den verjaardag van onze Prinses, 31 Augustas a- s., een kinderfeest te organiseeren en daartoe de medewerking van alle hoofdonderwijzers, van de beide muziekkorpsen en van de Ver- eeniging Kunstmin te vragen en verder den

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2