Be Jaarg. Vrijdag 30 Juli 1886, Mo. 2539. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Sllpntew törapcht. Bureau: Markt, E, 357. SCHE COURS Prijs ran dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 DUITSCHLAND. Toen Keizer Wilhelm Zondag jl. te Gastein de kerk verliet, was hij ongesteld. De dokters lieten hem zijne gewone wandeling na het diner niet toe. De keizer ging na het diner ten acht ure te bed. Den volgenden dag nam hij geen bad en deed zijne morgenwandeling niet. Ten elf ure reed hij nogthans uit en 's namiddags werkte hij tot 4 uren. Prins Wilhelm van Pruisen en zijne echt- genoote zullen op 7 Augustus te Gastein aankomen. Prins von Bismarck en zijne echt- genoote worden tusschen 3 tot 5 Augustus verwacht. Omtrent de feestelijkheden der bisschops wijding te Mentz wordt gemeld, dat de illu minatie allerschitterendst is geweest, en dat aan den fakkeloptocht minstens 3000 perso nen met lampions en fakkels hebben deelge nomen, terwijl het koor uit 800 zangers was samengesteld. Nadat het bekende schoone lied das ist der Tag des Herrn gezongen was, hield de Rijksdag-afgevaardigde Rake een toespraak, waarop Mgr Haffner antwoordde. Terwijl de nieuwe bisschop sprak, werd plot seling de kathedraal met bengaalsch vuur Verlicht, en verhief zich, hoog boven het Marktplein, een reusachtig kruis in schitterend licht, waarop, terwijl de bisschop den zegen gaf, geheel het volk bet Grosser Gott wir loben Dich (Te Deum, aanhief. Vol op getogenheid en in de dankbaarste stemming stroomde de menigte huiswaarts, terwijl in de Stadt-halle nog een gezellige bijeenkomst plaats had. De Kreuzzeiiung bespreekt in een artikel onlusten te Amsterdam. Zij drukt hare Meening uit; dat na de barrikades te Amster dam de Nederlandsche regeering zich niet Meer tegen eene internationale wet op de socialisten verzetten zal. Aldus gelooft zij ^at Bismarcks denkbeeld kans zou hebben ^rwezenlijkt te worden. ENGELAND. Het kabinet-Salisbury schijnt in wording te zön. Men bericht althans reeds de benoe- Miog van Lord Iddlesleigh tot minister van Uitenlandsche Zaken, markies Londonderry tot Onderkoning van Ierland. Sir Hicks Beach staatssecretaris voor Ierland en Lord Ran- °lph Churchill tot kanselier der schatkist. el ministerie zal zuiver conservatief zijn. Lord Salisbury heeft in eene vergadering, ie door 400 conservatieven werd bijgewoond e klaard, dat lord Hartington geweigerd had n net nieuwe kabinet plaats te nemen doch Prijs der Advortentiön i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.1© Voor herhaalde plaatsing' worden billijke overeenkomsten aangegaan. de loyale ondersteuning der dissidenten had beloofd. Omtrent Ierland verklaarde hij dat hij de bestaande wetten streng zou toepassen en des noods nieuwe maatregelen aan het Parlement zou voorstellen. FRANKRIJK. Generaal Henri van Orleans, Hertog van Aumale, bljjft tot October a. s. te Wood- novion, in Worcestershire. Daarna vertrekt de generaal naar Italië, waar hij den winter op zijne goederen in Sicilië zal doorbrengen. De Prins en de Prinses van Joinville en de Hertog van Penthièvre bevinden zich te Evolena, in Woodland. De Hertog van Char- tres is met zijn zoon te Kopenhagen aange komen. RUSLAND. De JSowoïè Vrcmia wijdt een artikel aan het onderhoud van Prins von Bismarck met graaf Kalnocky. Het blad beweert dat Oos tenrijk Turkije bedreigt en dat dit land be scherming zoekt bij de andere mogendheden waarvan het de speelbal geworden is. 1 oen graaf Kalnocky het gezantschap van St.-Petersburg verliet, om zich met de por tefeuille van buitenlandsche zaken te Weenen te belasten, was hij overtuigd dat de oosten- rijksebe en russische belangen voldoening zou den bekomen, zonder dat er tusschen beiden een conflict zoude ontstaan. Het is mogelijk, zegt het russisch blad, dat graaf Kalnocky niet van denkwijze is veranderddoch zeker is het dat de oostenrijksche politiek ten doel heeft Rusland den weg tot het schiereiland van den Balkan af te snijden. Vroeg of laat zal dit vraagstuk dus door middel der wapenen moeten opgelost worden. Indien er eene overeenkomst mogelijk is, dat men ze zoekeOostenrijk mag nogthans niet vergeten, dat het in de bulgaarsche troe belen slechts oorlog kan vinden. Het mag niet uit het oog verliezen dat Bulgarije tot het tooneel der handeling van Rusland be hoort. SPANJE. De Kamer van Afgevaardigden heeft een wet aangenomen, waarbij aan 26000 negers op bet eiland Cuba, die nog aan het toezicht van hunne vroegere meesters waren onder worpen, volledige vrijheid wordt geschonken. Men spreekt te Madrid opnieuw over het aftreden van den minister van financiën Cuma- cho, daar hij het met zijne collega's niet eens is over de kwestie van den verkoop der ge meente goederen. Een deputatie van kamer leden uit Castilië heeft hem verzocht daartoe niet over te gaan. Schiebam, 29 Juli 1886. Bij Burgemeester en Wethouders is inge komen een verzoekschrift van H. H. A. Brink hans tot verkoop van sterken drank in het klein, in het pand aan het Land van Belofte C 431. Door Burgemeester en Wethouders is gis teren bij advertentie ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat te beginnen op Zater dag 31 dezer, de toevoerkranen der particnliere leidingen van de Waterleiding zullen worden geopend. Zij, die nu reeds zijn aangesloten en die achtereenvolgens znllen worden ver bonden, znllen van dien datnm af, voorloopig kosteloos kunnen gebruik maken van het water, wijl het nog niet tot alle doeleinden geschikt is. Nader zal door het Dagelijksch Bestuur worden aangekondigd, wanneer de termijn van betaling zal ingaan. Men meldt ons nader, dat heden middag omtrent twee uren de eerste toevoerkraan der particuliere leidingen werd geopend, en dat daartoe gekozen is, die ten hnize van den waarnemenden Burgemeester, den heer J. B. Nolet. Den heer Nolet werd de sleutel aan geboden om zelf de kraan te openen. De Jaarlijksche Processie ter vereering der HH. Martelaars van Gorcum vertrok heden morgen ter sterkte van ruim 800 personen naar Brielle. Z. M. de Koning heeft aan de Commissie uit de Tweede Kamer, die Hdz. op het lust slot te Soestdijk het adres van antwoord op de Troonrede overhandigde, het volgende we derantwoord gegeven Mijne HeerenIk verzoek U aan de Tweede Kamer der Stat en-Gene raai Mijnen dank te willen overbrengen voor haar adres van ant woord. »Met groote belangstelling zie ik den uit slag tegemoet barer werkzaamheden ter be vordering, onder Hoogeren zegen, voor het welzjjn van het vaderland." Bij het afdeelings-onderzoek van het ont werp tot goedkeuring van de artikelen be treffende den bonw van een brug over de Maas te Maesdeik werd in een afdeeling de wen- schelijkheid der bepaling van art. 4 der over eenkomst in twijfel getrokken. Moge het uit een financieel oogpunt voordeelig zijn, dat de belgische Staat het onderhoud van de geheel© brug voor zijn rekening neemt, zoo meend© men toch de voorkeur te moeten geven aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1