3e Jaarg. Donderdag 19 Augustus 1886, No. 2556 VERSCHIJNT DAGELIJKS. dkfpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. Het Gouden Priesterfeest ran Z. H. Leo Xm. NIEUWE Prijs van dit Blad ^oor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Ad verten lien i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Voor de uitvoering van een even schoon ®1b verdienstelijk werk komen wij de onmis- We medewerking vragen van de Katholieke dames van Nederland. Wij komen een beroep doen op bare offervaardigheid en barekonst- 'aardigheid tevens, en zulks voor eene onder neming, die als weinig andere hare belang stelling verdient. Io onze jongste oproeping zie deKath. dagbladen van de 4de dezer hebben wij doel en plan uiteengezet van de tentoonstel ling, welke in het volgend jaar te Rome zal borden gehouden. Zal deze tentoonstelling beantwoorden aan het beoogde doel, dan moet 'ij vooral rijk zijn aan liturgische gewaden, altaarlinnen en andere keiksieraden, welke 8®°chikt zijn, om door Z. H. den Paus te wor den geschonken aan missionarissen, arme ker ken en kloosters en andere behoeftige gods dienstige instellingen. Zeker zijn de Kath. dames de eersten om te erkennen, dat het 'ooral haar taak is, om daarvoor zorg te «ragen. Reeds zijn wij van de hulp van vele Ne- derlandschs dames verzekerd. Al de hier te lande bestaande afdeelingen van de Vereent- gmg van het Allerh. Sacrament tot versie- r'ng van arme kerken hebben ons met de heeste bereidwilligheid hare medewerking toegezegd. Maar daarmede mogen wij niet te- 'reden zijn. De dames toch van vele aanzien lijke gemeenten en steden, waarin genoemde v ereeniging geen afdeeling telt, knnnen ons belangrijke bijdragen leveren en wenschen 'oader twijfel daartoe in de gelegenheid te "orden gesteld. Bij de oprichting van de heilige tent van bet Oude Verbond, brachten, zoo wordt ons 'erhaald, kundige en bekwame Hebreeuwsche 'touwen met de grootste offervaardigheid de 'oortbrengselen van den vlijt en van de kunst barer handen, purper en scharlaken en fijn "Ünwaad; ja zij beroofden zich van haar kost baarste kleinoodiöa, om 's Heeren woning te 'ersieren. In het Nieuwe Verbond hebben de Wristenvronwen hare taak overgenomen steeds eischten zij voor zich het ear vol recht, be geheimzinnige woonplaats van het mensch- geworden Woord te mogen tooien met kost bare en smaakvolle producten van de kunst *arer handen. Tnans roept de Vaticaansche Tentoonstel- jjDgdeKatb. Dames van geheel de wereld van het Nederlandsch Hoofdcomité toot het Gouden Priesterfeest van Z. H. Leo XIII ontvingen "b bijgaand stuk, dat door het comité bij wijze van circulaire ouder de katholieke dames wordt verspreid. op tot een wedstrijd in dit edel werk in dezen wedstrijd znllen zrj tevens getuigenis geven van haar liefde en trouw jegens onzen beminden Vader en Herder Paus Leo XIII, en van haar zorg voor onze hulpbehoevende broeders de Katholieke dames van Nederland kannen en zullen zekerlijk niet ten achter blijven. Wij vertrouwen derhalve dat deze uitnoo- diging een gnnstig onthaal zal vinden bij allen, aan we'.ke zij wordt gericht. In deze hoop veroorloven wij ons met wei nige trekken aan te duiden, op hoedanige wijs wij meenen, dat de dames, die gehoor wenschen te geven aan ons verzoek, het be oogde doel knnnen bereiken, zonder de uit voering te belemmeren van de andere plan nen, welke voor de feestviering zijn beraamd. Daartoe aangezocht door den E. H. Pastoor van de gemeente, of door de E.E. H.H. Pas toors van de stad, indien deze meer dan ésne parochie telt, vereenigen en canstitneeren zich eenige dames tot het verzamelen van bijdra gen en het vervaardigen van geschikte voor werpen voor de Vaticaansche Tentoonstelling. Schijnt zulks noodig, dan trachten zij nog andere dames voor het werk te winnen. Zelve offeren zij hnre bijdragen, betzij in geld, hetzij in passende stoffen of voorwerpen en vragen offeranden van hare kennissen en vriendinnen, waarbij ze echter verzocht worden te doen uitkomen, dat het Hoofdcomité later nog een beroep zal doen op hare mildheid voor het aan Z. H. aan te bieden feestgeschenk in geld. Dan gaan zij aan het werk en vervaar digen naar eigen keuze en vermogen een klei ner of grooter aantal geschikte voorwerpen. Dat deze zeer kostbaar zijn, is volstrekt geen ver- eischte. Hoogst welkom ook zal zijn eenvou dig bewerkt lijnwaad ten dienste van altaar en priester, als: alben, hameralen,rochetten, misdienaarskleedjas, altaardwalm, corporalen, kelkdoekjes, vingerdoekjes, communiekleaden, enz. Ontbreekt het den dames aan goede mo dellen of stooten zij op andere moeilijkheden, dan kunnen zij zich gerustelijk wenden tot de Eerw. Dames-Religieuzen van de eeuwige durende Aanbidding te Rotterdam, Een- drachtsstraat 73, die gaarne bereid zijn modellen te knippen, goede stoffen in te koo- pen, met éen woord, al de gewensohte hulp en inlichtingen te verstrekken. Van genoemde Dames ontvingen wij ook het lijstje bene vens de wenken en bepalingen, welke wij hier achter doen afdrukken. Ten slotte verzoeken wij de geëerde dames de voorwerpen te voorzien van den naam van de plaats, waar zij werden vervaardigd. In de zomer van het volgend jaar znllen wjj door middel van de Kath. Pers bekend maken, waar en op hoedanige wijze wij de vervaardigde geschenken ter verzending naar Rome wenschen te vereenigen. Namen9 het Hoofdcomité. H. J. SMIDT, Voorzitter. Dr. J. A. H. G. JANSEN, S eer et ar is. AMERIKA. De Ieren in Amerika hebben te Chicago eene meeting gehouden onder het voorzitter schap van Finisty, oud-lid van hst congres der Vereenigde-Staten. 15,000 personen woonden deze meetingbij. Michael Davitt zeide dat de Ie ren er misschien in zullen gelukken de Home- Rule te bekomen, zonder tot geweld en dynamiet hunnen toevlucht te nemen, maar dat zij in elk geval de wapens niet zullen neerleggen vooralear zij hun doel hebban bereikt. O'Do- novan Rossa, aanvoerder der dynamietman- nen h9eft een hevig artikel gepubliceerd,waarin hij het onmiddellijk gebruik van dynamiet als het eenig middel, om tot eene oplossing te komen aanwijst. DUITSCHLAND. Het is sedert lang in Beieren gebruik dat het hart van den overleden koning eenigen tijd na zijn dood naar de kapel te Alt-Oeting wordt overgebracht. Maandag jl. heeft deze plechtigheid plaats gehad. Het hart van KoniDg Lodewijk II. in een zilveren urn van dezelfden vorm besloten, werd per exprestrein naar Neu-Oeting over gebracht, waar het door den deken Türk werd ontvangen, die daarmade in een hofrijtuig met zes paarden bespannen en door de koninklijke lijfgarde omringd, plaats nam. Bij de aankomst te Alt-Oeting werd de stoet door den Bisschop van Passau en zijne assistenten ea verdere burgerlijke overheden ontvangen. In processie en onder het luiden der klokken ging het vervolgens naar de kerk, waar het Requiem werd gehouden en het hart des overleden konings naast dat van koning Maximiliaan II werd bijgezet. Volgens particuliere berichten uit Beieren zou weldra een verandering van minis terie te wachten zijn. De nieuwe ministers zouden Beierscbe patriotten, maar tegelijker tijd ook te Berlijn gewilde personen zijn. ENGELAND. De tot overweging van het Iersche vraag stuk benoemde Commissie uit het Kabinet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1