binnengekomen 64 stoom- en 10 zeilschepen £n vertrokken 66 stoom- en 22 zeilschepen. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bestaat door middel van het stoomschip „Scholten." De laatste buslich ting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 21 Augustus a. s. des namid dags te 3 uren. De opstijging van den heer H. Lattemaun uit Berlijn met zijn luchtballon „Rotateur," in den tuin der sociëteit „Harmonie," ge schiedde gistermiddag om 4.15 precies. Met geen enkelen luchtballon, welke hier is opge stegen, is het, meenen wij, ooit het geval ge weest dat men zoo juist op tijd gereed was. Na een Lebe Hoehvoor den luchtreiziger, werden op zijn commando ein, zwei, drei 1 de banden, waarmede de ballon werd vastgehouden losgelaten, en ging de „Rotateur'' statig naar boven, terwijl hij eenige malen ronddraaide. Het schouwspel van den luchtschipper zonder gondel of mand, doch staande op een klein kussen, dat onder den ballon haagt, is zeer eigenaardig. Spoedig was de ballon achter een zwaren wolk verdwenen, zoodat hij wel dra uit het gezicht was. Reeds een uur la ter daalde hij op een weiland in den Prins Alexander polder onder Kralingen neder. Vóór zessen was de luchtreiziger weer in den Doele terug, om de Jockey-kleeding te verwisselen tegen het burger-oostuum. Een boer in den Prins Alexanderpolder had de goedheid ballon en ring met toebehoorend touwwerk op een platten wagen te vervoeren. Onder de toeschouwers zag men den beken ten luchtreiziger l'Hoste, alsook mevrouw Irommelin, de moeder van den onlangs over- eden luchtreiziger Pierre Crommelin, die me- ige reis met haar zoon medemaakte. {Rett. Nwsbl.) De twintigjarige dochter, die in de vorige week onder Alblasserdam door een vermoe delijk dolle kat werd gebeten, is blijkbaar welvarend. Ook het jongetje aldaar, dat onder behandeling van prof. Pasteur is geweest, bevindt zich wèl, ofschoon hij zich soms zeer angstig maakt ten gevolge van den treurigen afloop, dien de beet bij zijn lotgenoot heeft gehad. Er schijnt op het hof Soeburg nog voorraad van katten te zijn. De eigenaar verklaart ten minste dat er, behalve een dozijn door hem doodgesehotene, nog wel een twintigtal veld- katten daar rondloopen. (N. v. d. Dl) Het begint gevaarlijk te worden om in Amsterdam over straat te gaan. Voortdurend hoort men dat er met pistolen wordt gescho ten op niets kwaads vermoedende voorbijgan gers. Zoo werd Maandagavond op den Dam aldaar een pistoolschot gelost, waarbij de voorbijganger gelukkig ongedeerd bleef. Deze greep den boosdoener, doch de kwaadwillige wist zich nog door de vlucht te redden. Ook in de derde p ilitiesectie is Maandag avond een pistoolschot gelost, waardoor een negentienjarige jongeling licht werd gekwetst. Op de Baangracht bij de Lindenstraat werdeD zelfs vier pistoolschoten gehoord. Op de Prins Hendrikkade vond de politie een eind gaspijp gevuld met buskruit. Aan boord van een tjalkschip te Amster dam, liggende aan den Binnenkant met be stemming naar Vlaardingen, werden g isteren van wege de pditie-antoriteiten weggehaald en naar do 'kruitkamer ia de kazerne over gebracht drie kisteu met 400 scherpe patro nen, voor het vervoer van welke ammunitie de benoodigde vergunning niet aanwezig was. Het uitvoerend comité der bakkerij-ten toonstelling was eergisteren de gastheer van de amsterdamsche weezen van alle gezindten. Er kwamen 30 jongelui van de waalsche ge meente, 29 van üe portugeesch-israëlietische, 68 van de nederlandsch-israëlietische, 3 van de remonstrantsche, 58 van de evangelisch- luthersche, 14 van de christelijb-gereformeerde en 20 van de doopsgezinde gemeente, te za- men 231 weezen. Heden komen 100 jongelui uit het diaconie-weeshuis, 90 van het R. K. weeshuis en 35 van het stads-bestedelingenhuis. De kinderen worden door de brood-,koek en banketbakkers onthaald op gebakjes en ijs en ontvangen nog ieder een doosje met drops mede naar huis. Wijst de opbrengst der belasting op tooneel- vertooningen en dergelijke te Amsterdam in 1885 (f12,000 beneden de raming) op eeu onmiskenbare mindere welvaart bij de kleine burgerij en den middenstand, ook de gem.- inkomstenbelasting droeg daarvan de sporen haar opbrengst bleef f 23,000 beneden de raming van f 1.800.000. Wat echter onder de Malaise niet leed, was het drankgebruikhet «vergunningsrecht" bracht nl. f 14,000 meer op dan in 1885. Mr Tb. Goudsmit behandelt in den Ver- zekeringsbode een quaestie, die, helaas thans ook voor Nederland van belang is te achten de verplichting der levens verzekering-maat schappijen tegenover hen die bij een oproer het leven verliezen. Tn Frankrijk is daarover menige procedure gevoerd, en in hoogste ressort werd beslist, dat het de vraag slechts is, of men zich onder de opstandelingen als een van hen bevond, zooals de soldaat in den oorlog. Dit acht mr Goudsmit het zuivere begin sel, maar het moet dan ook in de voorwaarden der verzekering duidelijk worden uitgedrukt, zoodat geen nitkeering kan worden geweigerd aan hen die, gelijk zich te Amsterdam geval len hebben voorgedaan, gedood werden, zonder aan het oproer te hebben deelgenomen. In menig geval zal, zegt de heer Goudsmit, het bewijs wel moeilijk te leveren zijn; maar dit stelsel verdient toch de voorkeur boven het niet-uitbetalen aan de vrouw en kinderen van een onschuldige. ArnhCt.) Men zal zich herinneren, dat (bij konink lijk besluit van 11 Nov. 1883) de herbouw is toegestaan van de bnskruitfabriek »De Krijgsman," welke eenigen tijd te voren ge deeltelijk was in de lucht gesprongen. Thans heeft de regeering de plek aange wezen, waar een bewaarplaats van buskruit kan worden opgericht en in werking gebracht. Het boogvormig terrein daarvoor bestemd, ligt benoorden de Mnidervaart, waaraan slechts het zuidelijkste deel grenstdaar zal een woning worden geplaitst. Het magazijn zelf Verrijst aan den breederen uoordwestelijken hoek van de boogvormige strook lands, welke heek aan drie zijden door water is omgeven. Het wordt op ongeveer 1500 meter westelijk van de bnskruitfabriek opgetrokken, dus even veel verder van de bebouwde kom der ge meente Mniden verwijderd, ei op een afstand van ongeveer 400 meter van de Muidervaact. De oprichting en het gebruik van het maga zijn moeten geschieden volgens een door de regeering goed te keuren plan en met inacht neming der door haar te stellen voorwaarden. Men sohrijft ons uit Terschelling van 17 Augustus Van de stoomschelpenzuigers de Tijd ett Friesland werd heden op het gevonden wrak gedoken. Er werden opgehaald plaatjes rood koper, enterbijlen en koperen spijkers, waarop het merk Hanepoot, zoodat door dit laatste is uitgemaakt, dat men met het wrak der Lutine te doen heeft. Onder begunstiging van prachtig weder en een matig koeltje, ten aanschouwe van eene talrijke menigte, is de heer Latte rmann, gisteren middag ongeveer te vier uren, met zijn ballon de Rotateur in het Park Tivol' te Utrecht opgestegen. De ballon is omstreeks de Liesbosch bij Jutfaas zonder bezwaar near' gekomen. De officier van justitie te Heerenveen heeft voor een persoon, die aan een «garnisair" niets anders dan salade te eten gaf, vrijspraak geëischt; omdat de man geen ander voedsel in huis had. Dezer dagen is gemeld, dat aan eeu arbei der te Weerdingerveen, terwijl bij met zijne vrouw afwezig was, de t 40, welke hij den vor'gen dag van zijn boer had gehaald, uit zijne woning waren ontvreemd. Thans wordt van daar geschreven, dat de som, op f5 na, weder terecht is. Den volgenden mor gen vond bedoelde arbeider f35 in een koffie» zakje gewikkeld in zijne vensterbank liggen. De dief, waarschijnlijk bevreesd voor de ge» volgen van zijne daad, heeft hem het geld op die wijze weder doen toekomen, doch f 5 behouden voor de «moeite". Ten bewijze dat het vreemdelingen bezoek in het Genldal (het Zuiden van Limburg) zeef groot is diene dat, blijkens een opgave in het jongste nummer van het zomarweekblad «Het Genldal", op dit oogenblik ongeveer 200 be- zoekers gelogeerd zijn in «Hötel de l'Empe' reur," «Hötel-Vossen" en «Hötel de la Croix Bourgogne" alle te Valkenburg. Van het ge tal logeergasten in de andere hotels of bij par* ticulieren te Valkenburg, Gulpen, Meersen, Heerle enz. bestaan geen opgaven. i njcmceccpci ROTTERDAM. Een allertreurigst ongeval had gister avond te 6 uren aan de Oostkous, in het voormalige Delftshaven, plaats. Twee knaapjes van omstreeks 9 en 12 jaar, die op een houtvlot aldaar speelden, geraakten te water hoewel er spoedig hulp kwam opdagen» en zij uit het water gehaald waren, vreesde men al dadelijk dat het leven reeds vorloren zoude zijn. Twee volle uren was men onaf' gebroken bezig om, naar de voorschriften det Maatschappij tot redding van drenkelingen» en met de hulp van dr. A. J. M. Vnjjlsteke» te trachten het leven weder op te wekken» doch men mocht daarin helaas niet slagen- DORDRECHT. Ook de dordtsche jeug^ zal feestvieren op den aanstaanden verjaardag der Prinses. DELFT. Naar wij vernemen zal in de bai" tensjcieteit Reinevcïd, ter gelegenheid va" den verjaardag van H. K. H. prinses Wil' helmiua, 31 Aug. a. s., een Kermes se dl worden gegeven. DEN HAAG. Er heeft zich in deze gemeent® een geval van hondsdolheid voorgedaan, tea* gevolge waarvan de burgemeester, krachten' art. 3, 2e lid der wet van 5 Jum 1875, bt' volen heeft dat gedurende 4 maanden de hoD' den van muilkorven moeten voorzien zjjn. De groothertog van Saksen-Weimaf zijn dochter, prinses Elisabeth, zijn te Scb®' veningen afgestapt ia het Hotel Garni. De markies d'Arcicollar, Staatsrad in sp.ianschen dienst, sedert de helft t!er

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2