Ingezonden. SB* life Het totaal der ontvangsten van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen van 1 Jao. tot 1 Augustus bedraagt f6,767,413,215 tegen f 6,780,930,2]5 gedu rende hetzelfde tijdvak van het afgeloopen jaar. De ontvangst per dagkilometer bedroeg f22,39 tegen f23,25 in 1885. De te Sjhiedam tehuis behoorende kotter Merchantis den 12 dezer door het Engelsohe oorlogschip Eagle te Lerwick opgebracht. Dinsdag middag brak aan de Nieuwerbrug onder Bodegrave een felle brand uit, waar door vier huizen in asch werden gelegd. Naar men zegt, ontstond dit ongeval door het om vallen of springen van een petrolenmtoastel, terwijl er niamand in huis was. Voor een groot gedeelte was het vernielde tegen brandschade verzekerd. Het getal beschikbare plaatsen aan de mi litaire school te Haarlem wordt verre over troffen door dat der adspiranten. Onder de zen bevinden zich zelfs hoeren, in 't bezit van het diploma als civiel-ingenienr, zoodat men mettertijd infanterie-offioieren zal kannen be komen, geschikt om den dienst hunner colle ga's bij de genie waar te nemen. Ook het Hbl. dringt er thans op aan, dat, nu de onrust eenmaal bestaat en het spoor wegverkeer benadeelen kan, de Regeering wèl zal doen met niet langer betreffende den toe stand van het Centraal-Station te Amsterdam en de omgeving het stilzwijgen te bewaren, ofschoon het voldoende geruststelling vindt in het feit, dat de Regeering hèt gebruik der werken toelaat en de spoorweg-maatschappijen er geen bezwaar tegen hebben. Gisteren werd de Bakkerij-tentoonstelling te Amsterdam o. a. bezocht door een honderdtal diaconie-weesjongens en meisjes, en even zooveel weeskinderen uit de roomsoh-katho- lieke inrichting. Eene versnapering uit eene der bakkerijen werd hun aangeboden door twee miniatuur-bakkers, raim een el hoog. Onder de vele lekkernijen, die in de bak kerij van de Amsterdamsche Bakkers-Com binatie gebakken worden en zeer gewild zijn, behooren ook de sauoijzebroodjes, die zelfs naar andere plaatsen in ons Land worden verzonden. Zoo zagen wij gisteren dat er een belang rijke hoeveelheid voor rekening van een oostenrjjkschen baron verzonden werd. Zondag 11. werden alleen in de bakkerij 500 stuks »gebakken botjeB", natuurlijk nage. maakte, verkocht. {Ned. Bakk. Cf.) De >Lutiue." Gisteren zijn, naar uit Ter* t ihelling bericht wordt, de stoomschelpenzui- gers weder in zee geweest en heeft de dniker het gevonden wrak onderzocht. Uit de diepte heeft men opgehaald een enterbijl, een lepeltje, stukjes wrakhout, stukken koper en een paar koperen bouten, waarop als merk een hane- poot, hetzelfde merk dat ook de bouten had den, die men in 1857 en volgende jaren heeft ©pgevischtdaarenboven vond men nog kogels, welke dezelfde afmeting hebben als de vroeger gevondene, zoodat men thans niet den gering- sten twijfel behoeft te koesteren of men wel werkelijk de »Lutine" gevonden heeft. Het vinden der verwachte schatten kan nn wel zeer onverwachts geschieden, doch er kan ook een belangrijke tijd over verloopen. (P. N.) De door de politie te Utrecht op de kermis aangehouden H. W. H. D., wonende te Hil- kerode (Pruisen), thans in hechtenis, verdacht van het afleggen van valsche getuigenis na te zijn beëedigd, gepleegd te Göttingen is door de rijks-politie naar Emmerik overge bracht, ten einde aldaar aan de Pruisische re geering te worden overgeleverd. Het vergiftigde gezin te Leeuwarden is weer zoo goed als hersteld. Het onderzoek heeft het vermoeden, dat de vergiftiging aan de gebrnikte worst is te wijten, niet beves tigd. Werd onlangs medegedeeld, dat in Friesland een garnisaire van zijn gastheer niets anders te eten had gekregen dan sla, te Hasselt had een garnisaire het nog erger. Daar werd dezer dagen een milicien uit Zwolle des morgens om 9 nnr als garnisaire gesteld in een woning, waarin zich op datoogenblik niemand anders bevond dan een 10-jarig meisje de man was op zee en de vrouw met groen ten op de markt te Zwolle. Bij hare thuis komst, des namiddags om 4 uur, deelde de vrouw aan haren ongenoodigden en hongeri- gen gast mede, dat zij geen eten in hnis had en hij maar moest heengaan. Na den nacht te hebben geslapen op den grond met zijn kapotjas als deken, vertrok hij dan ook wer kelijk den volgenden morgen om halfden, en moest hij daarna nog de reis te voet naar Zwolle afleggen, zonder iets anders te hebben genuttigd dan een stuk brood, dat de vrouw hem voor de reis had medegegeven. Het bederf in de aardappelen neemt, in het land van Ond-Altena schrikbarend toe. Ver scheiden stnkken land, vooral die wat laag gelegen zijn, zijn totaal weg, zoodat de kosten van rooien zelfs niet goed gemaakt worden. De koopers uit Rotterdam hebben per tele graaf bericht, dat de aflevering voorloopig gestaakt moet worden. Den ln Juni jl. overleed te Buenos-Ayres, in Zuid-Amerika, in den ouderdom van 45 jareD, de heer J. P. Bredius, vroeger lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal voor het hoofd-kiesdistrict Goes, later professor in de dnitsche taal te Buenos-Ayres. Woensdag werd door een melkvrouw her haalde malen aan een hnis te Goes gescheld, zonder het gewenschte gevolg. Een inge steld onderzoek bracht aan het licht dat de bewoonster van het huis lerenloos te bed lag. Uit Goes wordt aan de Midd. Ct. gemeld Nu er in den laatsten tijd minder overge schreven werd, zou men allicht denken, dat van het spiritisme alhier het nieuwtje af is. Dat is echter lang niet het geval. Ofschoon de zittingen in den zomer niet zoo drok wor den gehouden als in den winter, heeft men hier toch geregeld twee seances in de week, waar men hoofdzakelijk met afgestorvenen con verseert 1 Bovendien worden wonderen verteld van de kracht van het genezend medium, dat reeds vier personen met goed gevolg moet hebben behandeld. Aangezien men echter de na men der herstelden niet noemt, is het moeielgk om de waarheid dier bewering aan(te toonen. De roem van het Goesche medium is zelfs tot in Arnhem doorgedrongen; eene dame uit die plaats heeft aioh bier tgdelijk metterwoon gevestigd om bij de spiritisten genezing te zoeken voor haar ziekelijk dochtertje. 't Is voor de liefhebbende moeder te hopen, dat zij beter resultaat zal krjjgen dan een ander lijder, die reeds sedert geruimen tijd door het medium behandeld wordt, zonder echter de verwachte genezing te verkrijgen. 's HAGE. Nabij het station van den Holl. spoorweg ontspoorde gisteren avond de machine van de stoomtram Den HaagSoheveningen. De machinist werd vrjj ernstig gekwetst en moest naar het Ziekenhuis worden overge bracht. AMSTERDAM. De heer A. E. Gaster, secretaris bij de Ned. ambassade te Bucharest, heeft hier eenige dagen vertoefd om verschil lende nijverheids-inrichtingen te dezer stede in oogenschonw te nemen, ten einde zoo noo- dig nieuwe handels verbintenissen aan te knoo- pen met de afnemers in het oosten en onzen handel. Gisterenavond handhaafde de heer R. Loman, in het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap, zijn naam als bekwaam schaakspeler. Van de zes partijen, die hij tegelijk en blindelings speelde, won hij er v;er, maakte er eene remise, terwijl eene partij door hem werd verloren. De strijd duurde van S'/g tot ll1/* uren. ALKMAAR. In zijn vergadering van heden besloot de Gemeenteraad met algemeene stem men tot het komen in hooger beroep van het door de arrondissements-rechtbank tegen de gemeente gewezen vonnis in zake het onge luk bij het waaggebouw. Vóór eeuigen tijd namelijk vond zekere Siebrands daar den dood door het vallen van een kesp of kolder van het waaggebouw, en werd de gemeente bij gemeld vonnis tot betaling eener schadevergoeding van 16500 aan de weduwe Siebrands veroor deeld. LEEUWARDEN. In deze gemeente bestaat het plan, op den verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina in den Prinsentuin een kinderfeest te geven, bestaande in een bal champétre, muziek, vuurwerk en illuminatie. ARNHEM. Door de politie is eergisteren eene gestolen partij graan in beslag genomen. Bij onderzoek bleek, dat zich aan dezen dief stal had schuldig gemaakt een der personen, die onlangs het pakket conpons hadden ge vonden. De man is terstond wegens diefstal in loondienstbaarheid in arrest genomen. RUKFEN. Het zoutsmokkelen aan de bel- gische grenzen duurt steeds voort. Gisteren nog werden door de ambtenaren onder deze gemeente eenige kerels aangehouden, die ieder een flinke vracht zout van uit België in ons Land wilde smokkelen. Het zout werd in be slag genomen en vernietigd, en tegen de in voering is proces-verbaal opgemaakt. Veel gezinnen worden in deze streken nog aangetroffen, welke door dezen fraudnleuzen invoer in hun behoeften voorzien. Het zont, door deze lieden in België met 2 cent per pond betaald, verkoopen zij in deze streken voor 5 k 6 cent, zoodat er een goede winst op zit. REIS NAAR ROME. Onze jongste pelgrimsreis naar Rome heeft bij velen het verlangen opgewekt, ook de Eeuwige Stad te bezoeken, en van verschil lende zijden is ons gevraagd, hoe men die rei» op de voordeeligste wijze maken kan. Ten einde aau die vele aanvragen te voldoen, volgt hier een reisplan van 17 dagen, met opgaV» van de kosten, als men met een zeker aantal personen reizen wil. (Van Lnik tot Milaan worden de reiskos ten iets hooger, als men slechts met weinig»11 is.) Met Lnik als uitgangspunt reize meB over Basel, Chiasso, Milaan, Bologne en Flo* rence naar Rome, en neme de terugreis over Ja 35 hs'i ii.1v

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2