p: Een daad van moed en zelfopoffering, die deze week door een onzer stadgenooten werd Verricht, behoort voorzeker niet onvermeld te blijven. Maandag middag omstreeks 21/3 nre zag de heer Theod. Kramers aan de Schie een kind in het water vallen, waarop hg niet aarzelde zich gekleed te water te begeven; en het genoegen had het kind, dat reeds begon te zinken van een wissen dood te redden. De kleine drenkelinge, die later bleek te zijn de achtjarige Cato Daalmeijer, wonende aan den Singel, werd door hem, met de hulp van eenige toeschouwers, behouden op het droge gebracht. In de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer zeide de Minister van Koloniën ter beantwoording van de interpellatie van Jhr. Eloat van Souterwoude over Indië, dat het voor de regeering onverantwoordelijk zou zijn van de tegenwoordige Atjeh-politiek af te wijken. Weldra zullen maatregelen ter opbeuring van den hachelijken toestand der suikerindustrie worden genomen. De Minister zal de stukken betreffende de Tjomas-wanorde- lijkheden overleggen en verklaarde dat de regeering het werk der zendelingen in Indië niet wil bemoeilijken. Verschillende ontwer pen zijn aangenomen. Heden is de Suiker aecijns aan de orde. De Minister van Staat, Minister van Binnenl. Zaken, en de Minister van Financiën bren gen ter algemeene kennis dat, met ingang van 27 Aug. e. k., de in-en doorvoer van lompen, gebruikte kleedmgstukken en ongewasschen lijf- en beddegoen, afkomstig uit Italië en Oo3tenrijk-Hongarije, verboden zijn. Gebruikte kledingstukken, als bagage door reizigers medegevoerd, zijn hieronder niet begrepen. Gisteren werd aan het dep. van Waterstaat aanbesteed het maken van verschillende knnst werken en een gedeelte van het kanaal bij den Leidschen Rijn, behoorende tot de werken voor den aanleg van het kanaal tot verbin ding van Amsterdam met de Merwede. Minste inschrijver was de heer C. Blankevoort, te Monnikendam, voor f197,000. middel van het stoomschip »Edam" De laatste buslichting aan het Postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 28 Ang. a. s. des 's morgens ten 5 nre 45 min. Een 14 dagen geleden verloor een kantoor bediende te Rotterdam een aanzienlijk bedrag van zijn patroon. Een jongmensch, dat geen werk had, vond den schat, en bracht dien aan den bediende terug en maakte zich niet bekend. De patroon echter zeer verheugd over de eerlijkheid des jongelings stelde een onder zoek naar hem in en gaf hem toen hij hem gevonden had, een plaats op zijn kantoor, zoodat hij nu in zijne eigene behoeften en die zijner oude moeder kan voorzien. Naar men ons verzeker, vond het publiek Zondagavond het Feestgebouw gesloten. De directeur moet een reis naar het buitenland, men zegt naar Duitschland, hebben onderno men, en men weet niet, wanneer hij zal terug- keeren. {Msb.) Dinsdag-avond omstreeks 11 uren is te Delft een hevige brand ontstaan in eene boven-achterkamer van de behuizing bewoond door den boter-en kaashandelaar Van Dig gelen aan het Zuideiude. De brand liet zich in den beginne ernstig aanzien. De brand weer en verschillende autoriteiten waren spoe dig ter plaatse aanwezig. De brand was te 1 uur 30 min. gebluscht. De luchtreiziger Lattemann, die eergisteren namiddag te 4 uren met zijn ballon in dan tuin van het Gebouw voor K, en W. te 's-Hage opsteeg, daalde reeds te ongeveer 5 uren nabij Wateringen neder. De gouverneur van Suriname heeft aan de Koloniale Staten een nieuwe verordening op den accijns op het binnenlands gedistilleerd aangeboden. Daarbij wordt de belasting be paald op 160 per hectoliter van 50o. De lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen en na hunne inlijving, tot nadere oproeping, met verlof zijn gezonden, zullen op Vrijdag den lsten October aanstaande in werkelijken dienst worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend. De ramen der ODgelnkkigen, die in den Nieuwen Waterweg verongelukten, zijn C. Vrij nit Den Briel, J Lnijendijk enP. Luijen- dijk, beiden uit Vierpolders. De heer C. C. A. De Vliegb, directeur der „Rotterdamsche Liedertafel," en onderwijzer aan de muziekschool der Maatschappij van Toonkunst, is na, een ernstige ziekte, die hem maanden verhinderde zijne betrekking waar te nemen, te dezer stede teruggekeerd, en in zooverre hersteld dat hij zijn lessen weder binnen eenige dagen hoopt te hervatten. (A N.) De gelegenheid tot verzenuing der corres pondentie raar Noord-Amerika bestaat door Uit Den Haag schrijft men het volgende aan de Zutphmsche Ct. Niet zonder bezorgdheid gaat men den win ter hier tegemoet, omdat men vreest dat het gebrek aan werk nog grootere verhoudingen zal aannemen. Vooral in de bouwvakken ziet 't er slecht uit. Sommige patroons nemen aan tegen prijzen, die geen winst meer opleveren, alleen om hun vast personeel aan den gang te kunnen honden anderen daarentegen geven den moed op en beginnen nn reeds huD werk volk af te danken. Ook in de ijzerindustrie blijft de malaise voortduren. De groote firma Euthoven Co. werkt reeds jaren lang met verlies en houdt dat alleen vol, omdat zij er voor terugdeinst, zoovele honderden arbeiders, die ook in de goede jaren haar trouw hebben gediend, broodeloos te maken. Die firma kan dat doen omdat ze over groote kapitalen be schiktmaar het is toch een kunstmatige toestand, en het spreekt wel van zelf, dat men onder dergelijke omstandigheden bij voort during op beperking en inkrimping der indus trie het oog heeft gevestigd. De totaal-inschrijving voor de Dorrepaalsche Bank te Amsterdam bedraagt slechts f 556,000, zoodat ze als mislukt is te beschouwen en mitsdien surséance van betaling zat worden aangevraagd. Maandag-avond is de Bakkerij-Tentoon stelling begraven, niet met stillen weemoed, maar in feestelijke stemming want, het af scheid was een concert, en nog laat in den nacht weerklonken nit een der zijzalen van het Paleis voor Volksvlijt krachtige hoera's, vermoedelijk na een speech ter eeie van het een of ander lid van het uitvoerend comité. Hieruit af te leiden, dat de Tentoonstelling ook op een financieel succes kan wijzen, Zóu wel wat voorbarig zijn. Zooveel is echter zeker, dat het haar aan bezoekers niet ont- bioken heeft. Gemiddeld meer dan 4000 per dag, in het geheel ruim 90000 personen, hebben door oog en oor, en de meesten ook door den mond, genoten wat te genieten viel. De firma Mehrens Co, te Keulen, die voor haar marsepijnen schilderij met goud werd bekroond, heeft te elf der nre die onder scheiding nog zien vervangen door een eere diploma. {.Tijd) Het sierlijke vaartuig door den scheeps bouwmeester Van Heemstede Obolt, op be stelling van Z. M., vervaardigd voor prinses Wilhelmina om daarmede te Soestdijk te spelevaren, is zoozeer in 's Konings smaak gevallen, dat aanstonds een tweede bestelling gevolgd is voor eene dergelijke, iets grootere schuit voor het Loo. (iV. v. d. D.) Volgens bericht van Terschelling, zijn op 24 Aug., nit de Lutine opgehaald 20 Spaansche matten en 2 goudstukjes. Uit Terschelling wordt gemeld, dat gisteren nit de Lutine geborgen zijn 413 Spaansche mat te u, 21 kleine zilverstukkeu en 7 goud stukken. Een SpaiuBChe mat vertegenwoor digt een waarde van f 2. De tentoonstelling van bouwmaterialen en aanverwante artikelen te Groningen is uit muntend geslaagd. De inzending van F. W. Braat te Dellt, bestaande uit een dakvenster, deurpaneel, palmet, leeuwenkop, saterkop, dinacles enz. van gedreven zink en de door G. Van Lent Co. te Rotterdam gezonden paneelen opgelijmde Engelsche wandtegeltjes, de harmonieerende metalen klokken, een brand spuit van nieuwe constructie en twee band brandspuiten van den heer A. H. Van Bergen te Heiligerlee maken een zeer goeden indruk. De wandbekleeding en monsters van steen uit de „Grandes Carrières de Louvraine,'' ingezonden door E. Christiaens, ingenieur te Brussel, zijn mede interessant. Natuurgetrouw moet genoemd worden de nabootsing van hout en marmer van den decoratieschilder Jan Van der Zee te Sneek. Te Harskamp (gem. Ede) heeft een koe een 14-jarig knaapje aangevallen en het kind met haar horens een zeer ernstige ver wonding toegebracht. Dank zij spoedige ge neeskundige hulp, hoopt men den knaap te behouden. Te Maasdijk sloeg gisteren de bliksem in de woning van de wed. V. Na eene belang rijke schade aan het dak te hebben toegebracht, is hij langs den buitenkant van den muur door een raampje naar binnen gedrongen, van waar bij door de openstaande deur een uit gang vond. De eigenares, die nabij den in gang der deur stond, kwam gelukkig met den schrik vrij, hoewel hare kleederen met een blauwachtigen gloed waren overdekt. Te Aarlandervoen sloeg Dinsdagavond bÖ het hevig onweder de bliksem in deu water molen van A. v, d. B., en vernielde een® molenroed3 en wierp in het benedenhuis ee- nig vaatwerk omver, zonder eohter brand veroorzaken. Gelukkig bevond zich het gez'1' van den molenaar in het aangrenzende zomer' huis. Ook boven Winterswijk ontlastte zich 'lp teren namiddag een hevig onweder, vergez®^ van zwaren hagelslag. De bliksem sloeg den korenmolen van den heer J. H. De molen werd bijna geheel verbrijzeld. In de woning van de wed. Bakker, a

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2