De schipper en de bemanning van het, door eene Engelsche kruisboot nabij Seaham aan gehouden Ned. drankschip Kenan, die te Hartlepool werden gevangen gezet, worden vervolgd wegens het smokkelen van goederen. Het schip te Schiedam tehuis behoorende, was geladen met jenever, sigaren en tabak. Z. M. de Koning zon, naar men verneemt, voornemens zijn in persoon de Kamers der Staten-Generaal te openen, daartoe den 17n dezer te 's Hage komen en na 14 dagen daar vertoefd te hebben naar Het Loo vertrekken. De invoer van. Nederlandsch vee in Zweden is weder toegestaan. Een der vlngste reizen, gedaan met de stoom schepen van de Maatschappij Aederland, is die, volbracht met het stoomschip Burgemees- ter Den Tex. Genoemd vaartuig verliet den 1 Jnli des voormiddags te 11 uren de haven van Marseille en passeerde den 28n in den vroegen ochtend Anjerdus werd de reis in iets meer dan 27 dagen volbracht. De 9de lijst der Unie-collecte wijst een be drag aan van f45,071,435 waaronder Amster dam met f4967.82; Voorschoten met f130; Sassenheim met f47.20; Voorhout met f 15. De directeur van het postkantoor te Rot terdam vestigt de aandacht der belangheb benden op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar .Bergen (Noorwegen), door middel van het stoomschip Ingend waarvan de laatste bnslichting aan het post kantoor te Rotterdam is bepaald op 9 Sep tember a. s., des avonds te 11.30 ure. De Rotterdamsche Wielrijdersvereeniging heeft Zondag haar eersten wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag is als volgt Driewielers, afstand 2000 M.le prijs B. H. Vermeer2e pr. H. H. Montauban van Swijndregt. Tweewielers, afstand 2000 M. :1e prijs W. A. Schreuder 2e prijs F. Van Houten. Tweepersoons driewielers (tandems), afstand 2000 M.le prijs B. H. Vermeer en H. H. Montauban van Swijndregt. f Gisteren-ochtend ontstond tusschen een Engelschman en een neger, beiden behoorende tot de equipage van het in de Boompjes te Rotterdam liggend engelsche stoomschip Hor toneen woordenwisseling om een kop thee 1 De twist liep weldra zóó hoog, dat er een worsteling ontstond en beiden al vech tend tegen een grooten ketel kokend water vielen. De ketel viel om en stortte zijn ko kenden inhoud over de beide vechtenden uit. De neger werd zoo deerlijk aan hoofd en borst gebrand, dat zijn toestand ernstige ongerustheid inboezemtde Engelschman kwam er beter af, doch heeft zulke brand wonden op den arm gekregen, dat dit vecht partijtje hem nog lang heugen zal. (Maasb.) „Een schilderachtig schouwspel, zegt de Delftsche Opmbood Vrijdag de omgeving der Oude kerk. Bij het opbreken der bestra ting voor de kerk, het Oude Delft, werden voortdurend doodshoofden, en wat alzoo meer bij een fatsoenlijk geraamte behoort, voor den dag gebracht. Grijnzend lagen daar de bekke- neelen onzer vrome vaderen en moederen, niet al te zachthandig op hoopen geworpen, ons het „Stof zijt gij en tot stof zult ge weder - keeren" te prediken. Dat de lieve jeugd zich hiermede kosteloos amuseerde, is te begrijpen. Dartele jongens gebruikten de dijbeenderen en ellepijpen van hun voorgeslacht om mee te klepperen en om mee te vechten, waarbij het niet aan uitingen van Hollandschen humor ontbrak. Enkelen stonden verdiept in over peinzingen, als nieuwe Hamiets, hoofdschud dend het tooneel gade te slaan." Wij zouden zoo zeggen, dat dit schouwspel meer ergerlijk dan schilderachtig behoort te heeten. D De Synodus contracta zal den 13den dezer hare zittingen hêrvatten en beginnen met de afgezette kerkeraadsleden die onder hunne bezwaren tegen het vonnis van het Provin ciaal Kerkbestuur ingebracht, ook het „niet gehoord zijn" opnoemden) hoofd voor hoofd te hooren. Allen zijn daarom uitge- noodigd op bepaalde dagen in de week van 13 tot 19 Sept. in de Willemskerk te 's Gra- venhage te verschijnen. Het aantal personen, die Zondag uit Don Haag en uit andere plaatsen de puinhoopen van het afgebrande Kurhaus te Seheve- ningen kwamen bezien, is minstens op 60,000 te schatten. Het »Kurhaus" te Scheveningen zal, vol gens het Dagblherbouwd worden in den geest zooals het was, denkelijk met eenige inwendige verbeteringen, o. a. door het maken van een directe gemeenschap tusschen de res tauratiezalen en het hötel, dat tot nu toe slechts langs de buitengaanderij kon bereikt worden, maar overigens over 't geheel op overeeuk imstigen voet. Reeds de verplich tingen, welke het erfpachtscontract oplegt, maken exploitatie noodig, die voldoende ren tabiliteit van de kapitalen moet verzekeren. Naar wij vernemen, is de directeur van het hotel van het Kurhaus tengevolge van den schrik, bekomen bij den brand, zeer ge vaarlijk ziek. Voor de beambten en bedienden van het „Kurhaus" te Scheveningen is tot heden ruim f4000 ingekomen. Een jonge huzaar, plaatsvervanger, werd gisteren, begeleid door eene bende nieuwsgie rigen, met een briefje van ontslag van het 3e regiment verwijderd en buiten Leiden ge bracht. Hij draagt den naam van een onzer beste Nederlandsche geslachtende jenever- flesch was de oorzaak van zijne diepe verne dering. Herhaaldelijk komt het in den laatsten tijd voor, dat soldaten door bewoners van den Jordaan te Amsterdam worden gescholden voor moordenaars en zelfs blootstaan aan mishandeling. Door de Amsterdamsche politie is aange houden een man zonder beroep of woonplaats, die zich ineen gesloten loods toegang had ver schaft en zich te slapen had nedergelegd, voor gevende dat het te laat was geworden voor het logement „Toevlucht voor behoeftigen." Hij was zeer armoedig gekleed en had bjj zich een groote linnen zak, waarin eenige klee- dingstukken en een som aan geld, gewikkeld in verschillende pakjes te zamen f6 0,76!^. In eea naaikistje, ook in dien zak geborgen, waarvan hij beweerde den sleutel niet meer te hebben, werden bevonden 52 muntbiljetten van f 10, 11 bankbiljetten van f 25, 4 bank biljetten van f 60 en 4 bankbiljetten van f 40 en een gouden tienguldenstuk, benevens in datzelfde kistje 3 spaarbankbbekjes, op bet le gestort f 1352,20, op bet 2e f 116, op het 3e f 697 te zamen een bedrag vertegenwoor- digende van f 3370,201/s. De politie onderzoekt naar de herkomst van dat geld. Na bekomon kennisgeving van een arts, is gisteren voormiddag het lijk van een 9* jrrig meisje, in leven wonende ten huize ba rer ouders aan de Prinsengracht hoek Bee- renstraat te Amsterdam door den commissaris in beslag genomen, op grond dat het kind vermoedelijk aan vergiftiging is overleden, een en ander is bij proces-verbaal geconsta teerd eu het lijk naar het schouwlokaal over» gebracht. De overige huisgenooten waren ook ongesteld maar zijn weer beter. Hbl De ex-khedive van Egypte, Imail Pacba, heeft Zaterdag jl, dr. Mezaer in het Amstel' hotel te Amsterdam geconsulteerd. Vermoe' delijk zal de ex-khedive in November e. k- geruimeu tijd daar ter stede vertoeven, om zich onder behandeling van dokter Mezger f0 stellen. Bij het ouweder dat Zondagavond heeft ge woed zijn twee boerenmeiden te Koegras, ge» meente Helder, door den bliksem getroffen en op de plaats dood gebleven. De Vrjjdag 11. door hooibroeien in brand geraakte plaat3 in de Boerestreek te Olde- lamer is geheel door de vlammen vernield. Zij was verzekerd, maar het hooi van den hunrder niet en zijn inboedel laag. De daar naast gelegen plaats is met de hulp van de Wolvegaster brandspuit nog behouden geble* ven. Beide plaatsen behooren in eigendom toe aan de familie Sickenga. Dat donder-en regenbuien soms zeer plaat selijk vallen, bleek ook o. a jl. Woensdag te Bellingwolde. Aan den brandende, bijna wolkeloozen hemel vertoonde zich tegen 2 ureh ten enkele donderkop, die zich een half U.U* later met een paar zware slagen in een zoo ge weldigen stortvloed ontlastte, dat ook de grootste regenbakken, die genoegzaam ledig waren, binnen een kwartier overstroomden. Opmerkelijk was, dat alleen over het midden der gemeente, over een oppervlakte niet groote* dan half Rotterdam, de bui zich ontlastte* Daarbuiten, aau alle zijden, bleef men ruetig bezig met het binnenhalen van graan. Even min daar als in de omliggende gemeenten viel er een droppel water. Het bestuur der Vereeniging voor volks vermaken te Veendam noodigde den heef Julhes uit ook da&r met zijn ballon op t0 stijgen, maar moet nu, zooala uit een beried in de Nieuwe Veend. Crt. blijkt, tot zijn® teleurstelling bemerken dat te Veendam geeb gasfabriek bestaat en aldaar dus een der eerst0 vereischten voor eene opstijging ontbreekt- Omtrent de ontsporing van een stoomtram» welke Zondag-avond bij Dieren is voorgeval' len, ia nog het volgende mede te deelen. De tram ontspoorde doordien de grofld over een groote oppervlakte onder de raü3 door stortregens was weggespoeld, en daardoe* een verzakking was ontstaan. In een oogenblik lag de geheele trein b0' staande uit locomotief en twee passagiers#3 gens, omver, en moesten de reizigers door h0 stukslaan der ruiten zich trachten te reddam Dit alles geschiedde in het stikdonker, zoo d3 de paniek daardoor des te grooter werd. De gekwetsten twaaf in getal werd00

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2