3e Jaarg Zaterdag 16 October 1886. No, 2606. VERSCHIJNT DAGELIJKS. iimteitlmtdschQ |ei[tcta. gilgpcÊit (Éwpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. ■■■■hm NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs Tan dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden 1-50 Franco p. post door geheel Nederland v Afzonderlijke Nommers6.05 Prijs dor Advortentiên i Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer. 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. Uit St.-Petersburg wordt bericht, dat het gerucht betreffende den mogelijken terugkeer van Vorst Alexander, door de Russische pers Wordt beschouwd als een Oostenrijk-Engelsche manoeuvre, die men in verband brengt met de reis van lord Randolph Churchill. De »Nieuwe Tijd'' verklaart, dat zelfs als zij door Duitschland, Engeland en Oostenrijk Werd goed gekeurd, de herkiezing van den Vorst niet zou worden aanvaard door Rus land en dat dit feit in geen geval aan de belangen van den vrede bevorderlijk zou zijn. Geheel deze intrigue zou geen ander gevolg hebben dan dat zij het geduld van Rusland zou uitputten. De Witdomosti raadt het Gouvernement aan, uit de drievoudige alliantie te treden en liever vriendschappelijke betrekkingen aan te knoopen met Frankrijk. Bij de eerste front verandering te Berlijn, zou een alliantie met Frankrijk voor de hand liggen. DUITSCHLAND. De Keizer zal den 20 dezer van Baden- Baden naar Berlijn vertrekken. Men bericht, dat de staat zijner gezondheid uitmuntend is. Door dr. Windt horst is, namens den Her tog van Cumberland, een actie ingesteld tegen de Brunswijksche regeering tot teruggave van vele voorwerpen, welke zouden behooren tot het particulier vermogen van den Hertog van Cumberland. Ook enkele zakelijke rech ten worden door den Hertog opgeëiseht. Te Brunswijk zoo meldt men van liberale zijde is men zeer gerust op deze vorde ring, daar men haar, enkele kleine voorwer pen uitgezonderd, voor geheel ongegrond houdt. Men verzekert, dat in deze maand de onderhandelingen tnsschen de Pruisische re geering en het Vaticaan over de herziening der Meiwetten zullen aanvangen. Aan den Baus en den Staatssecretaris Jacobin! is door den Pruisischen gezant Von Sehlözer bericht gegeven, dat de regeering met de wijziging der Meiwetten een aanvang zal maken. Te Berlijn scheen men van Rome voorstellen tot Wijziging der Meiwetten te hebben verwacht, Welke dan den grondslag van het diplomatiek overleg zouden hebben uitgemaakt. Het resul taat der onderhandelingen zal de bouwstof Vormen voor de kerkelijke herzieningswet, die dan te bekwamer tijd bij den Landdag zal worden ingediend. FRANKRIJK. President Grévy is Woensdag j. 1. van zijn landgoed te Mont-sous-Vaudray naar Parijs teruggekeerd. Kort na zijn terugkeer ontving hij een bezoek van den Koning van Grieken land, die te Parijs vertoefde. Grévy bracht daarna den Koning een tegenbezoek. Gisteren werd de zitting der Kamer geopend, de bureaux werden bij het lot samengesteld en de volgorde der werkzaamheden geregeld. Nadat de beraadslaging over de wet op het onderwijs op a. s. Dinsdag was bepaald, werd de zittiDg opgeheven. In de couloits werd verhaald dat de com missie voor de begrooting besloten heeft, de amortisatie van dertig millioen te verminde ren, en te beginnen met de toepassing van eene belasting op het inkomen, van 1 Juli 18S7 af, tot een bedrag van 15 millioen. Proust diende een amendement in, om de oude 4 en 4i/s pets. staatsschuld te veran deren in eene van 3 pet. Dit zou een voor deel van 167 millioen opleveren, en daardoor zou er evenwicht worden gebracht in de be- greoting. RUSLAND. Het Journal de St. Petersbourg betoogt de onwettigheid der verkiezingen en van de daaruit voortgekomen vergadering. Het blad vraagt, nu de verkiezingen in Bulgarije heb ben plaats gehad te midden van wanordelijk heden en partijgewoel, en vele kiezers zijn belet aan de stemming deel te nemen, welke waarde aan de besluiten van zulk een ver gadering kan worden toegekend. Men zal dus wel begrijpen, dat Rusland de wettigheid van zulk eene vergadering evenmin als de door haar genomen besluiten kan erkennen. Groote opspraak verwekt te Berlijn een artikel van de Post, die geacht wordt in betrekking te staan tot het ministerie van buitenlandsche zaken. Het blad verklaart dat Czaar Alexander sedert jaren door de Rus sische agenten in Bulgarije wordt bedrogen door valsche berichten, welke de belangen van het Panslavisme moesten bevorderen. Men heeft den Keizer den toestand in Bul garije voorgesteld, alsof het volk door l:st en geweld werd onderdrukt en het Ruslands taak was, het de vrijheid weer te geven. Dooi; de mislukte zending van Kaulbars heeft de Czaar thans de ware stemming der Bulga ren leeren kennen. Het artikel eindigt met het betoog, dat elke gedachte van onderdr* k- king en verovering verre van den Czaar verwijderd is en dat de wenschen van het Bulgaarsche volk zonder schade voor de waardigheid of het voordeel van Rusland in meer dan eenen vorm kunnen verwezenlijkt worden. Schiedam, 15 October 1886. Op de nieuwe 3t/a geldleening groot f 1,100,000, ten laste onzer gemeente, is inge schreven voor f 448,000 preferent, terwijl het restant voor nieuwe inschrijving is aangeno men. Deze laatste worden dus ook ten volle toegewezen. Onzen vroegere stadgenooten, de weleerw. beeren W. P. H. Jansen, kapelaan te Helder en B. J. Klekamp, kapelaan te Gonda, is door Z. D. Hw. den Bisschop van Haarlem een anderen werkkring aangewezen. De weleerw. heer Jansen werd tot professor aan het semi narie Hageveld, en de weleerw. heer Klekamp tot kapelaan der Parochie O. L. Vrouw Rozenkrans en H. Dominions te Haarlem benoemd. Sprekende over de schaduwzijde van een hoogen accijns op het gedistilleerd, nl. het aanwakkeren van den demoraliseerenden smok kelhandel, beveelt De Zoom der Regeering aan, pogingen aan te wenden om met de aangrenzende Rijken tractaten te Bluiten tot het brengen en honden van dien accijns op een gelijk peil. Indien het waar is, dat de Engelsche regee ring weder de Britsche markt voor Neder- landsch vee wil openstellen, mits onze regee ring, ook niet bij wijze van uitzondering, vee uit besmette landen toelaat dan zal stellig van regeeringswege alles worden in het werk gesteld om de noodige zekerheid te geven. Voor onzen veehandel is de heropening der Engelsche markten en het behoud van dien aftrek van het hoogste gewicht. Men traohte door geregelde reinhouding van stallen, spoor wagens en stoombooten en door wering van al wat besmetting kan veroorzaken en over brengen, den hinderlijken slagboom te doen opheffen en niet weder te doen vallen. (R. N.) Een paar onduidelijkheden in den tekst hebben eene niet geheel juiste opvatting ver oorzaakt van het gisteren avond ontvangen telegram van Rtutcrs-bureau te Rome. Do werkelijke lezing lnidt »Door kardinaal Jacobini is gereed gemaakt, en nog heden naar 's-Gravenhage verzonden, een voorstel betreffende het herstellen der diplomatieke betrekkingen tnssohen Nederland en den Heiligen Stoel. Men houdt zich alhier

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1