Jtantatecty IqtcWm. dat Rusland in Bulgarije aan de Fransche consuls de bescherming zijner landgenooten opgedragen zou hebben. Die bescherming werd aan de Duitsche vertegenwoordigers toevertrouwd, en aan de Fransche alleen daar, waar geene Duitsche vertegenwoordigers zijn. Schiedam, 24 November 1886. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeven een luiwagen met steel, een wit geitje, een blauw en wit gekleurd kindersokje met kousje, een paar zeemlederen handschoenen, een gouden rin getje met granaten steentje, een zwartbonte bok, een blauw vrouwenschort en een sleutel. In den 's-Gravelandschen polder werd deze week een begin gemaakt met de voorloopige terrein-opnemingen voor de werken van de waterverversching in deze gemeente. Dit bericht zal zeker met genoegen worden vernomen, door allen, die bij eene goede water verversching in onze stad het meeste belang hebben. Vergadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Schiedam van den 20 November 1886. Met kennisgeving zijn afwezig de heeren J. Tak en P. J. Wouterlood. Na goedkeu ring van de notulen der vorige vergadering worden behandeld de navolgende ingekomen stukken Van de stoomvaartmaatschappij »Zseland" verzoek om toezending van het jaarverslag dezer Kamer over 1835 en volgende jaren. Hieraan is en zal verder worden voldaan. Van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij de Winterdienst op hare lijnen. Deze is ter benrze aangeplakt. Van den Minister van Waterstaat, Handel enNijvorheïd het verzoek ter kennis van den handel te willen brengen, dat de consuls ook zijn aangewezen tot het bevorderen van den Nederlandschen Handel in het buitenland 0. a. door het verstrekken van inlichtingen, om trent handelsfirma's in het land hunner ves tiging. Hieraan is voldaan door eene kennisgeving in de beide Schiedamsche Couranten. Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Amsterdam afdruk van haar adres aan den Minister van Koloniën, betreffende het onderhouden van stoomvaartdiensten in den Indischen Archipel. Dit adres zal, ook na de verklaringen van den betrokken Heer Minister in de Tweede Kamer, worden ondersteund. Van den kommandeerenden Officier van Zr. M. stoomschip »Zilveren Kruis," toen te Lissa- boD, missive om opgave van punten, waarom trent hij op zijne buitenlanasche reis in het belang van den handel persoonlek onderzoek zoude kunnen doen. Wordt voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen, omdat de bodem alleen plaat sen bezoekt, die hier al zeer bekend zijn. Van de commissie van enquête uit de Tweede Kamer betreffende werking en uit breiding der wet van 19 September 1874 \Staatsblad 130) en naar den toestand van fabrieken en werkplaatsen, verzoek om in lichtingen. Hieraan zal worden voldaan na circulatie bij de leden. Van do Kamer van Koophandel en Fa brieken te Delft afschrift van haar adres aan den Raad van Administratie der Hol landsche IJzeren Spoorwegmaatschappij, om een trein, zóó te doen loopen, dat reizigers van Leiden en tnsschengelegen plaatsen tot Rotterdam, Maandag morgen 8 uur op de graanmarkt te Rotterdam kunnen zijn, met verzoek om adhaesie. Dit verzoek is bereids door het Bureau der Kamer ondersteund, waarmede de vergadering zich vereenigt Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Zaandam afdruk van haar adre3 aan de Arrondissements-Rechtbanken in Neder land, om bij de benoeming van curators in faillissementen een curator bij voorbeur te nemen uit de schuldeischers, zooals artikel 787 Wetboek van Koophandel voorschrijft, en zoo daartegen bezwaren bestaan, te nemen een curator-handelaar en een curator-rechtsge leerde. Daar bij eenigszins belangrijke faillissementen dit altijd reeds geschiedt, wordt dit adres voor kennisgeving aangenomen. Van het Ministerie van Waterstaat, handel en nijverheid, missive dd. 12 November 1886 no. 20 ter begeleiding van een ontwerp-regle- ment, houdende bepalingen tot het voorko men van aanvaringen op de rivieren enz. Wordt ter lezing rondgezonden, om daarna te worden behandeld. Van de Twentsche-Katoenfabrikanten af-* druk van haar adres aan de Tweede Kamer der Staten-Ganeraal over de Suikercrisis in Indië. Zal worden rondgezonden en wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de redactie van het Chamber of Com merce Journal" de exemplaren dd. 5 October en 5 November 1885. Van het Ministerie van Waterstaat, handel en nijverheid de 5 en 6a afleveringen van de verzameling van consulaire en andere versla gen en berichten over nijverheid, handel en scheepvaart. Van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Dokkum het jaarverslag over 1885. Deze stukken zullen ter lezing worden rondgezonden. In de boekerij der Kamer zullen worden geplaatsthet verslag omtrent den handel en scheepvaart in het Britschc Koninkrijk over Augustus en September 1886, het verslag van den Staat der Nederlandsche Zeevisscherijen over 1885 de statistiek van in-, uit- en doorvoer over Augustus en September 1886 het eerste gedeelte der statistiek van de in-, uit- en doorvoer van het Koninkrijk over 1885. In de vergadering wordt met genoegen geconstateerd, dat de bestendiging van den accijns ad f 60per Hectoliter slechts met 1 stem meerderheid in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is genoteerd, terwijl de wij ziging van het minimum van den te leveren trek aan een sedert langen tijd gedaan ver zoek dezer kamer te gemoet komt. Zeer wijdloopig heeft de Min. v. Oorlog geantwoord op het verslag der Tweede Kamer over zjjn begrootiug. In de eerste plaats toont hij aan, dat hot eindcijfer sinds 1877 is gedaald en dat der gewone uitgaven bleef tusschen 17 en 171/2 millioen. Ten tweede erkent hij, dat de legersterkte onvoldoende is. Doch omdat de Kamers alle voorsteilen tot verbetering steeds verwierpen, is juist Grondwets-herziening noodzakelijk voor een anderen grondslag. Immers nog ten vorige jare verwierp men voorstellen, toen uit de schutterij een reserve van 20.000 man had kunnen worden gevormd met weinig kosten. De afzonderlijke compagniën voor depant- Sarfortea zijn onmisbaar noodig; want die forten moeten onmiddellijk in werking kun» nen worden gebracht, zullen de daaraan be stede 6 a 7 millioen niet weggeworpen geld zijn. De Min. zou de verantwoordelijkheid voor het weglaten van deze organisatie niet op zich nemen. Wat, ten vierde, de Militaire school te Haarlem aangaat (die eerst in Oct. '87 zal opgericht worden, zoodat de Kamer vrij blijft om te beslissen), deze zal hoogstens f 80.000 's-jaars kosten. Zij draagt een tijdelijk karak ter, zal nl., in circa 10 jaren, hebban te voor zien in het incompleet van inf-officieren, door levering van een 15tal 's jaars, en zal dus staan naast de Milit-Academie en de hoofd cursussen. Het, incompleet steeg nl. sinds 1 Jan. 1876 met 67 offioieren, tot een 100 cal daarin mag de Min. niet berusten, want inge val van mobilisatie zou zelfs een overcom pleet van 100 personen wel noodig zijn, onge rekend nog, dat Indië plotseling aanvulling kan eischen. De voor dit jaar opengestelde 20 plaatsen zijn alle bezet. De proef met militieinitenants gat onbe vredigende uitkomsten1 van de lichting 1884 en van 1885 geen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en de Minister van Financiën brengen ter alge- meene kennis dat, wijl in Spanje gevallen van cholera zijn waargenomen, met ingang van 22 dezer, de in- en doorvoer van lom pen, gebruikte kleedingstukken en ongewa»* schen lijf- en beddegoed, afkomstig uit Spanje, verboden zijn. Gebruikte kleedingstukken al» bagage door reizigers, die niet rechtstreek» uit Malaga komen, medegevoerd, zijn hier onder niet begrepen. De Minister van Koloniën maakt bekend, dat de in de Staats Courant van 31 October en 1 November jl. no. 257 aangekondigde uitbesteding van de concessie tot exploitatie van een gedeelte van bet Ombiliën-kolenveld ter Sumatra's Westkust, met verplichting tot den aanleg van een spoorwegverbinding naar de Brandawijnsbaai en van een haveninrich ting aan dia baai, niet zal plaats hebben. Het Zweedsche Eaudels Collegium heeft Nederland vrij verklaard van besmettelijk® longziekte, zoodat thans vee uit Nederland vrijelijk iu Zweden kan worden ingevoerd. De gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip ,01af Kyrre. De laatste buslichting aan bet Postkantoor te Rotterdam is bepaald op den 26 Nov. a.s* des morgens te 5 ure. De ontdekking van den vermoedelijk schol* dige aan den diefstal van jassen en parapluis0 uit eeu kleeding magazijn in het Noordeind® te 's-Hage heeft zich hoogst eigenaardig toe gedragen. Er vervoegde zich een ontslag00 gevangene bij de politie, met het aanbod, oi° tegen eene goede fooi de koopers der ont vreemde voorwerpen aan te wijzen. Dit w«r<* aangenomen, waarna de mededeelingen V®° den man werkelijk leidden tot in beslagnam® der goederen door de politie. Als verkoop®' werd aangeduid eeu persoon, wiens signale ment precies overeenkwam met het uiterlijk van den aanbrenger van den diefstal. D®z® kwam later nog bij de politie terug en was bereid tegen een nieuwe geldelijke belooni°f> den dader op te geven. Hiervoor is echter vriendelijk bedankt, 0Ü werd de snaak zelf in verzekerde bewari®# gesteld, omdat de inmiddels verkregen inli® tingen geen twijfel overlieten, of dief, ®,r kooper en aanbrenger waren in den

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2