Itmtalandschö Iqidrtm. Rusland zoo populair zou zijn, dat het ge- heele volk volgaarne zijn bloed daarvoor zou over hebben. Bat mogen de vrienden te Berlijn en Weenen niet voorbijzien. Onze, vrienden" te Weenen en Berlijn zoo vervolgt het blad -hebben gezegd, dat o. a. ook Rusland bij Bulgarije belang heeft en in aanmerking komt neen niet onder anderen", maar vóór alle anderen Komt Rusland in aanmerking en zal het zich doen gelden. In Ruslands kalme ge matigdheid, en zijn schijnbaar terugtreden een werkelijke zwakheid of zelfs lafheid te zien, daartoe zijn slechts lieden in staat, die geen begrip hebben van zedelijkheid en histo rie, en die enkel en alleen het Berlijnsche Tractaat en de daarbij door Ruslands diplo matie gemaakte fouten voor oogen hebben. Europa en onze >vrienden" waren verleden jaar met verbazing geslagen, toen Rusland als verdediger optrad van datzelfde Tractaat, 't welk zij bezig waren, door erkenning der revolutie van Philippopel en door aanhech ting van Oost-Rumelië, zoo goedschiks te laten schenden. Rusland riep toen halt •n vermaande de Bulgaren tot geduld, omdat de tijd nog niet gekomen wasmaar Rusland weet van den anderen kant zeer goed, dat de bulgaarsche kwestie tevens de Oostersche kwestie beteekent. Rusland daagt niemand uit, maar vreest ook nie mand en zou den toegeworpen handschoen immer oprapen, zelfs dan wanneer het zich tienmaal zwakker gevoelde dan thans. In zijn gansche geschiedenis staat op geen enkele bladzijde een blijk van zijn lafheid te lezen. Gebrek aan koelbloedigheid, overtollige dap perheid en niet-berekenende verkwisting kan men Rusland vaak verwijten, maar nimmer lafheid" Schiedam, 25 November 1886. Aan de vereeniging van graanhandelaren te dezer stede is onderstaand adres gezon den, voorzien van een groot aantal handtee- keningen. De ondergeteekenden, allen aannemers en werklieden bij de lossing van Zeeschepen, en verdere belanghebbenden, nemen de vrijheid zich bjj deze te wenden tot uwe Vereeniging, ten einde door uwe welwillende medewerking verbetering te verkrijgen in eenen toestand, waaronder hunne gezinnen zoo zeer gebukt gaan. Het is uwe Vereeniging, waarvan bijna alle kooplieden onzer stad leden zijn, niet onbe kend, dat de scheepvaart naar deze plaats aanmerkelijk afgenomen is en steeds meer en meer vermindert. Dat door den steeds kwijnenden toestand der Branderijen het aantal Brandersknechts, die bniten betrekking geraken, het aantal losse werklieden doet toenemen. Dat wel die gedrukte toestand der fabrie ken een minder gebruik van graan, en alzoo minder aanvoer tengevolge heeft, doch dat de hoofdoorzaak der steeds verminderde werk zaamheden voor hen is toe te schrijven daar aan: dat eene enorme hoeveelheid graan, bestemd voor Schiedam, van af de inladingsplaats wordt verzonden naar Rotterdam, om vandaar met, lichterschepen de bestemmingsplaats (Schie dam) te bereiken. dat in sommige gevallen, als b.v. met bij ladingen, dikwijls niet anders is te condi- tioneeren maar toch zeker met ladingen, grootendeels voor Schiedam bestemd, volgens hunne bescheiden meening gereedelijk zoude kunnen bedongen worden, dat die lossing te dezer stede plaats vindt, vooral met ladingen van Libau, Reval en den Donau, waarvan in den loop van dit jaar volgens hunne infor matie het getal zeer groot was, en hun niet mogelijk is de hoeveelheid daarvan met juist heid op te geven, doch dat alleen over de laatste drie maanden met verschillende vaar tuigen het niet onbelangrijk getal van Zeven duizend acht Honderd lasten graan te dezer stede van Rotterdam is aangevoerd gewor den. Met bescheidenheid, en tengevolge der groote behoefte hunner gezinnen, hebben de onder geteekenden de vrijheid genomen hunne be langen aan uwe Vereeniging kenbaar te ma ken, en vleien zij zich met de hoop, dat althans de poging, die zij doen, om het lot hunner gezinnen te verbeteren bij u onder steuning moge vinden en wel lo. door te willen zorgen, dat onze stad zoo algemeen mogelijk als losplaats voor graan worde aangewezen, en daartoe door uwe Ver eeniging de meest afdoende maatregelen worde getroffen 2o. dat het havengeld der van hier naar den Rijn ladende vaartuigen worde gebracht in evenredigheid met dat der andere Maas havens, waardoor de transito-handel niet langer Van hier worde verlegd zooals thans het ge val is, weshalve het wenschelijk is, dat door uwen vermogenden invloed pogingen tot wij ziging daarvan bij de stedelijke regeering worden aangewend. Uw streven tot verbetering in onzen toe stand hopen wij door ijver en vlijt te kunnen beloonen, en onze huisgezinnen zullen dank baar uwe aangewende pogingen weten te waardeeren. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer is het adres van mevrouw Bulkley verzonden aan den minister van Justitie om inlichtingen. De discussie werd voortgezet over uitzon deringswetten. Minister Heemskerk hield tegen over den heer De Vos vol, dat de achteruitgang van den zuivelhandel vooral aan eigen schuld der landbouwers te wijten is, ofschoon, thans eenige verbetering is te bespeuren. Het algemeen debat over de uitzonderings wetten is gesloten. De Thouars, die in het Fêlitieblad is gesignaleerd als verdacht van diefstal te Hoorn, is gisteren nacht te Joure in eene slaapstede in hechtenis genomen. Van den 14den tot en met den 20sten November zijn langs den Nieuwen Waterweg binnengekomen 76 stoom- en 9 zeilschepen, en vertrokken 70 stoom- en 5 zeilschepen. Naar wij vernemen zal te Glasgow een van de aldaar voor de stoomvaartmaatschappij »Zeeland" in aanbouw zijnde drie stoomboo- ten, bestemd voor den dagdienst Vlissingen Queensborough, eerstdaags te water gelaten worden. (M. Ct.) Voor de eerste maal in een geheel jaar arriveerde eergisteren te Helievoetsluis een stoomboot, die door het Voorusche kanaal haar weg naar Rotterdam koos. Zulk een meüe- deeling teekent den steeds toenemenden achter uitgang van een plaats, die voorheen de bloeiende voorhaven van Nederlands tweede koopstad was. Het Kinderhuis aan den Verlengden Bin nenweg te Rotterdam is thans gereed, zoodat het gisteren voor genoodigden te bezichtigen was. Het is zeer doelmatig ingericht en maakt den besten indruk. Zooals men weet is het bestemd tot opname van zg. halve weezen en havelooze kinderen. Schenker is de heer <J- E. Engel, die daarmede een groote weldaad aan ongelukkigen heeft bewezen. (Z?.) De ongesteldheid van den burgemeester van Leiden (eene bloedspuwing) zou volgens verklaring van den geneesheer uit de jnaag voortkomen en daarom minder zorg baren. De houten hnlpkerk der anti-synodalen te Leiderdorp, welke, behalve het ameublement, f 3000 heeft gekost, is Zondagmorgen in ge bruik genomen. Hoewel er ruimte is voor 800 zitplaatsen, kwam er nog plaats te kort. Uit omliggende gemeenten waren tal van geestverwanten herwaarts gekomen. Ongeveer tien jaren geleden werd aan de vrouw van schipper G. te Noordwijk een halsketting met gouden slot ontstolen, zonder dat de schuldige werd ontdekt. Verleden Zaterdag nu begaf zij zich ter vroegkerk en liet haar dochtertje op het huis passendeZ® hoorde in de afwezigheid barer moeder de huisdeur openen en weder dichtslaan, zonder iemand te zien. Toen moeder thuiskwam stootte zij met den voet tegen een voorwerp J dit gaf haar reeds aanleiding haar jongst® zoontje te beknorren, omdat hij zijn builtje met knikkers op den grond liet slingeren. Wie schetst echter haar verbazinir, toen zij bij het oprapen haar koralen ketting terug vond, zorgvuldig in een doekje gewikkeld en in denzeltden staat ais zij dien vermist bad. Ean nieuwe halte, »Ulsda" genaamd, i* gisteren geopend; zij is gelegen op de lijö GroningenNienweschans, tnsschen de sta tions Winschoten en Nienweschans. In de veenkolonie Compascuum (Gronin gen) haeft een bloedige vechtpartij tusscben een 20-toI jongelieden, waaronder ook vrou wen, plaats gehad. Met schoppen en vorken ging het als wildeu op elkaar los. Toen de strijd was afgeloopen, keerden de meesten me4 een bebloed hoofd naar hnis, waar het eerst» verband gelegd werd. Politie is daar onbe kend. Te Bergum zijn twee paarden, voor een ledigen wagen gespannen, waarop de arbeider P. was gezeten, op hol geraakt. De man wef^ op den berm van den straatweg geslingerd, waar hij bleef liggen tot de in de nabijheid zijnde personen toesnelden. Zijn linkerbeen i3 gebroken en bovendien heeft hij nog zulk® erge wonden bekomen, dat hij dadelijk naaf Leeuwarden moest worden vervoerd, om daftr geneeskundig behandeld te worden. Brntal0 straatjongens, die de paarden met twijg0» hadden geslagen, zijn de oorzaak van d*4 droevig od geluk. Te Tongeren (gem. Wije) is in een bosoh het lijk gevonden van eene oude armoede gekleede vrouw, die door niemand herkend is. Reeds verscheidene dagen moet het Ij)'* daar gelegen hebben. Een ougeluk komt toch zelden alleen. 20° werd in een herberg te Maasbree dezer dag00 een zilveren horloge verloot. Na de verloting is het uurwerk op geheimzinnige wijze verdv?0' nen, zoodat de winner het niet in handen kreef?' Natuurlijk werd van deze diefstal de poli410 in kennis gesteld. Dat was aan het recht0 kantoor geklopt, want deze maakte nu op d" koop toe noch proces-verbaal op tegen d0& verloter en tegen den herbergier bij l@n de verloting plaats had zonder de verei30^* vergunning.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 2