Be jaarg. Woensdag 8 December 1886 No, 2650. V E R S C H 1J N T 1) A G E L IJ K S. gilpeen Dwpcht. m m Bureau: ar kt, E, 357. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 -SjtSMMSSBfiWBn Prijs der Advertentiën Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. Bij Boodschap heeft de Piesident der Ver- cenigde Staten aan de Vertegenwoordiging medegedeeld, dat. ofschoon het optreden der Uanadeesche autoriteiten tegen de Amerikaan- sche visschers strekte, om de vriendschappe lijke verhouding in gevaar te brengen, de President de hoop koestert, dat de onderhan delingen met Engeland weldra zullen leiden tot vaststelling van een regeling, die de vis- scherij bevredigt. Het Gouvernement tracht de bescherming "Van den letterkundigen eigendom te bevorderen door toe te treden tot de conventie van Bern, ®n de President beveelt de afschaffing aan van de inkomende rechten op buitenlandsche kunstvoorwerpen. Het groo'e overschot, hetwelk de Staats dienst aanwijst, zegt de Boodschap verder, maakt een nieuwe repartitie van de belasting noodigmaar de President acht het niet Wenschelijk, in de belasting-politiek verande ring te brengen en de hoofdbron der inkomsten te vinden in inkomende rechten. De President beveelt opnieuw schorsing van de zilver-aanmunting aan, en wijst te dien aanzien op den meerderen goud uitvoer van dit jaar. De inkomsten van het met Juni geëindigde jaar beliepen 336 439 727 dde uitgaven 242 483138 d. Er bestaat reden om aan te nemen, dat het loopende dienstjaar een batig slot van meer dan 90 millioen d. zal opleveren. BULGARIJE. De Bulgaarsche deputatie, die zich naar de Verschillende Europeesehe residenties begeeft °m aldaar den politieken toestand des lands Uiteen te zetten, wordt eerstdaags te Weenen Verwacht. Zij richt zich het eerst naar de Oostenrijk se hoofdstad, waar graaf Kalnocky op het °Ogenblik de draden van het diplomatieke Weefsel in zake Bulgarije in handen heeft., ■^en verwacht dan ook, dat haar in Oostenrijk, ^at zoo nauw bij het Bulgaarsche vraagstuk ls betrokken, eene gunstige ontvangst zal te eurt vallen. Minder gelooft men, dat hare °mst te Berlijn welkom zal zijn. Duitschland at tot heden een betrekkelijk neutrale hou- lng in de Bulgaarsche kwestie heeft aange komen, zou zich door een opmerkelijke inti miteit met de gedeputeerden, schade berokkenen *a° zijne onzijdige positie betreffende het bosten. Het is dus nog onzeker ofdedepu- -atie werkelijk te Berlijn zal komen, en nog Veel minder waarschijnlijk, of zij aan het Rus sische hof zal ontvangen worden. Door de regenten werd aan de deputatie geseind, om de bemiddeling van den Russi sch en gezant te K onstan!inopel, prins Lobanof in te roepen, ten einde een audiëntie bij den Czaar te verkrijgen. De beruchte Zarkoff heeft thans den regent Stambouloff het voorstel gedaan, een coalitie ministerie op de te ïirnova aange boden voorwaarden samen te stellen, doch Stambouloff wees dit aanbod af onder opmer king, dat het thans daartoe te laat is. ENGELAND. In de Ierscbe stad Cork kwam het eergis teren tot een ernstig gevecht ten gevolge van de tegenwoordigheid der politie bij een openbare meeting. De menigte wierp de politie-agenten met steenen. De politie deed toen op bevel van den burgemeester een charge met de bajonet, waardoor 23 burgers werden gewond. Eerst tegen middernacht gelukte het der politie de straten geheel te doen ontruimen. Ook van de politieagenten zijn velen gewond. Te Charlestown in Ierland, graafschap Mayo, zijn de pachters overeengekomen niet meer hun pacht te betalenzij hebben aan den parnellistischen afgevaardigde Crilly de som gelds ter hand gesteld, die het maximum vormt van de pacht, die zij willen opbrengen vervolgens hebben zij hun besluit gevierd door een algemeene illuminatie vau stad en dorp. Te Edinburg, heeft de heer John Morley, oud-minister van Ierland, een zeer toegejuichte rede ten gunste der Ieren gehouden. De Admiraliteit beeft een nieuw mo bilisatieplan voor de vloot ontworpen blijkt dat plan te kostbaar te zijn, dan zal, naar de correspondent van de Leeds Mercury ver neemt de Minister van Financiën lord Ran dolph Churchill zich daartegen verklaren, daar hij en zijn collega's er zeer aan hechten, dit maal met een schitterend budget voor het Parlement te verschijnen. De Observer zegt, dat de engelsche regeering aan het franschegouvernement heeft te kennen gegeven, dat Engeland op dit oogenblik met in discussie kan treden over een datum voor de ontruiming van Egypte, en dat het alle voorstellen betreffende de onzijdigheid van het Suez-kanaal moet verwerpen. De vertoogen van Frankrijk aan andere mogendheden, ten doel hebbende Engeland in zake Egypte te dwingen, hebben ook geen bijval gevonden. FRANKRIJK. De mmisteneele crisis in Frankrijk is voor het cogenblik de gebeurtenis, die op politiek gebied bet meest de aandacht trekt. Vooral met het oog op den huidigen politieken toe stand en de diplomatieke vertoogen, door de Freycinet bij ver schillende regeeringen gedaan, wordt dit feit alom in Europa zeer ernstig opgenomen. Het aftreden van het kabinet-de Freycinet heeft blijkbaar alle partijen ia de Kamer verrast; mogelijk hadden sommigen het ont slag nemen van den ministei Sarrien en een paar zijner collega's willen uitlokken, maar dat het ministerie collectief ontslag zoude indienen, dat had niemand tot heden verwacht. Hoe het ook zij, de Freycinet c. s. weigert langer het roer van het Fransche staatsschip, dat hij sedert het begin van dit jaar in handen had, te sturen, en President Grévy moet dus naar andere ministers omzien. Reeds heeft hij zich gewend tot den afge vaardigde Floquet van de uiterste linkerzijde met de vraag, ot hij een nieuw kabinet zou willen samenstellen. Floquet heeft zich daartoe niet ongenegen betoond, indien de president hem deze taak tot plicht stelde. Grévy heeft ook de afgevaardigden Glemenceau, Ferry. Brisson en Deves over den politieken toe stand geraadpleegd. De Kamerzitting op gisteren was zeer bewogen. Alleen de heer Goblet, minister van onderwijs, zat op de bank der ministers. Een afgevaardigde vnn het Seine-departement deed het voorstel de zitting tot heden te verdagen. Hij meende, dat de Parijfcbe be volking een stap moest doen bij den president der republiek. De voorzitter kwam daar tegen op. Den heer Grévy moest volkomen vrijheid van handelen worden gelaten. Hij heeft ver antwoordelijke ministers en moet dns buiten het debat blijven. Verscheidene voorstellen tot verdaging der zitting werden in afwachting van de samenstelling van het nienwe kabi net verworpen. De Kamer besloot heden zitting te honden. De heer Micbelin zou alsdan een. voorstel tot herziening der constitutie in dienen. De bureaux der die linkergroepen, gisteren vergaderd geweest, hebben afgezien van het denkbeeld om bij den President of bij den heer De Freycinet stappen te doen en zullen aan hun groepen de vaststelling voordragen van een gemeenschappelijk programma, dat het bestaan van het toekomstig kabinet- verzekert. Louise Michel en andere leiders der roode partij hebben gisteren in Tivoli eeu vergadering gehouden om te protesteeren tegen de in hechtenisneming van eenige hunner partijgenooten door de politie. Deze burgers"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1