9e Jaarg. Zondag 12 en Maandag 13 December 1886. So, 2654. Bjj flit kommer behaort een Bpeisel. VERS C H I J N T D A G E E IJ K ^Igpeeit (Sücpicht. iimmitandschq Juichten. Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. [Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Normners 0.05 nRMssantatm» Prijs der Advertentiën Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. De Bu'gaarsche deputatie toeft nog altijd te Weenen, maar zij wacht op nieuwe offici eels instructies. Graaf Kalnocky verklaarde ia een hartelijke samenkomst met de gede puteerden, dat Bulgarijo en de nieuw te kiezen "Vorst op den steun van Oostenrijk konden rekenen. Kalnocky gaf hun ook den raad, een bezoek bij den Russischen gezant, prins Loba- noff af te leggen, doch daar officieus was te kennen gegeven, dat Lobanoff hen niet mocht ontvangen, hebben zij aan dien raad geen gevolg gegeven. Het is nu bepaald, dat de deputatie te Berlijn niet op officieele wijze, doch door Graaf Herbert von Bismarck in diens eigen woning als particulier zal ontvangen worden. Bis marck jr. zou zich echter onthouden in bij zonderheden der Bulgaarsche kwestie te treden doch alleen den raad geven een wijze en voor zichtige houding tegenover Rusland aan te nemen. Daar het vast staat, dat de Czaar er- niet aan denkt, de Bulgaarsche gedeputeerden fe ontvangen, begeven zij zich van Berlijn naar Londen, waar heel toevallig prins Alex ander van Battenberg ook vertoeft, zoodat zij nog eens gelegenheid hebben, hun oud-vorst te begroeten en met hem te confereeren. Van Bonden gaat de reis over Parijs en Rome naar hun land terug. Welk nieuws zullen zij dan te Sofia mede brengen De Oostenrijksche Regeering heeft ver gunning verleend voor het vervoer van wa penen en ammunitie naar Bulgarije over Dostenrijksch grondgebied. Dientengevolge zullen er eerstdaags 50 stuks zwaar geschut, ^rie bergbatterijen, 30,000 kilo buskruit en °00,000 kardoezen naar Sofia worden ge transporteerd. DUITSCHLAND. De nieuwe bisschop van Limburg Mgr. dr. Klein is schitterend door zijn diocesanen bij 'fijn terugkeer uit Rome ontvangen. Bij het K D. H. aangeboden feestmaal hield de pre mat een rede, waarin hij ongeveer het vol gende zeide Staat en Kerk hebben naar Gods ^il door hun wezen, hun organisatie en hun i taak, zoo innig elkander noodig, dat wanneer 2B zich eenmaal van elkaar hebben verwijderd, ZQ toch elkaar weder naderen. Deze waar- ^'eid zien wij thans op nieuw duidelijk be vestigd. Na de sterke wrijvingen, door den 2°ogenaainden Culturkampf teweeggebracht, is de Keizer ijverig en met gunstig gevolg werkzaam geweest om in vereeniging met den Paus de vroegere goede verstandhouding in Pruisen tusschen Kerk en Staat op duur zame grondslagen te herstellen. Ook de feest viering van dezen dag heeft men aan de eendrachtige samenwerking tusschen Keizer en Paus te danken. De beide hooge souve- reinen toch waren het eens in den wensch om [den bisschopszetel van Limburg spoedig weder te doen bezetten. Deze handeling van verzoenende overeenstemming betreft wel vooreerst slechts het kleine bisdom van Lim burg, maar in de gevolgen betreft zij tevens het geheele vaderland, hetwelk het herstel van den kerkelijken vrede als eens levensbelang erkent en naar dien vrede wenscht. Daarom hoopte de spreker, dat zijn benoeming tot bis schop mocht worden beschouwd als een nieuwe gewichtige bouwsteen aan den vredetempel, die steeds hechter, hooger en glorierijker ver rijst en, zoo God wil, binDen een niet te zeer verwijderd tijdstip zijn kroning zal erlangen. ENGELAND. De toestand in Ierland blijft voortdurend zeer gespannen en de verschillende partijen vinden in het minste voorval aanleiding, om zich met elkander te meten. Te Lurgau hebben tusschen de orangis ten en nationalisten ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Men heeft een woedend gevecht gehouden, waarbij men met steenen wierp en met stokken en knuppels sloeg. Tal van per sonen zijn hierdoor gekwetst. Ook de eigena ren der omliggende huizen hebben het te verantwoorden gehad, daar door het opstootje de vensters van de meeste dier woningen ver brijzeld zijn. De dragonders hebben moeten chargeeren om de menigte uiteen te drijven. Den troepen is versterking gezonden. De vreeselijke storm, die ook de kusten van Engeland heeft geteisterd, heeft ook in tal van plaatsen in het binnenland groote schade aangericht. Huizen weiden van de daken beroofd, boomen ontworteld, en in Londen stond in vele straten der voorsteden het water 4 tot 5 duim hoog. Dat alle kelders onderliepen is te begrijpen. Aan de vernieling nam ook de hagel deel, die door den storm zoo hevig tegen de huizen werd geworpen, dat de ruiten er van braken. Ook de blik sem deed mee in den verwoeden strijd der elementen. Gisterenmorgen vroeg is het schip Mexico uit Hamburg in den Dersey-mond gestrand. Drie reddingsbooten uit Southport, Lytham en Saintannes, gingen, onder nood- weder, tot redding uit, De booten uit South- port en Saintannes zijn omgeslagenvan de bemanning werden er slechts 9 gered, 21 zijn er verdronken. De boot uit Lytham slaagde er in de bemanning der Mexico op te nemen. FRANKRIJK. Het nieuwe ministerie Goblet is bijna ge reed. Men verwacht, dat heden de volgende samenstelling in het officieele blad zal ver schijnen. Minister-president, binnenlandsche zaken, en eeredienst Goblet; buitenlandsche zaken, De Courcelles; financiën Dauphin; onderwijs, Buredeau justitie, Sarrien oor log, Boulanger posterijen, Granetkoophan del, Lockroyopenbare werken, Millaud landbouw, Ricard. Het is nog niet zeker of deze laatste portefeuille zal worden toege wezen. Het aanblijven van den minister van oorlog, Boulanger, die van revanche-plannen wordt verdacht, wordt te Berlijn als een zeer ernstig feit opgenomen. Dit wordt echter eenigszins vergoed door het optreden van den heer de Courcelles, die tot voor eenige weken gezant te Berlijn was en aan het Pruisische hof zeer is gezien. RUSLAND. De Russische regeering heeft in antwoord op de circulaire betreffende de zending van Kaulbars eene officieele mededeeling uitge vaardigd, waarin zij vasthoudt aan de meening, dat een onbeduidende minderheid in Bulgarije zich van het bestuur des lands meester maakte en dat het land door de revolutie van Phi- lippopolis uit een toestand van vooruitgang en welvaart is gebracht op den weg van ge vaarlijke avonturen. De Russische Regeering blijtt er naar streven om, steuoende op de bestaande verdragen, Bulgarije van den haar opgelegden druk te ontheffen en de orde in dat land te herstellen. De regeering gaat daarbij met de meest mogelijke belangloosheid te werk. Zij zal zich voor geen enkele combinatie verklaren, die, onder den dekmantel van wettelijkheid, slechts de abnormale toestanden in Bulgarije verergeren kan. Schiedam, 11 December 1886. De bedoeling van hot docr den Minister van koloniën nieuw iugediende wetsontwerp is om het uitvoerrecht op suiker in Iadië gedurende 2 jaar te schorsen, te beginneu van 1 Juni 1887. De beslissing over het voortbestaan der uitvoerrechten in het algemeen moet, verband

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1