i)e Jaarg. Donderdag 23 December 1886. So 2663. V E R S C H IJ N T DAG EI, IJ K S. SJljjpefit (Duepcht. Bureau: Markt, E, 357. Zy, die zich tegen 1 «Jan. a. s. abonneeren ontvangen die tot dien datum ver-scliljnen<le nummers GrHATIS. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden yi.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regelsf O.Cf Elke gewone regel meer0.1® Voor herhaalde plaatsing worden billijks overeenkomsten [aangegaan. AMERIKA. Dat het President Cleveland met zijn. bekend «eriijk en openhartig karakter ondanks al fijn ijver nog niet gelukt is, het bederf onder den ambtenaarsstand uit te roeien, bewijzen de processen, die nog voortdurend voor de gerechtshoven der Unie worden gevormd. Gis teren heeft weder het gerechtshof te New-York den aldtrman of wethouder Mac-Quade wtgens omkooping ver oordeeld tot zeven jaar gevan genisstraf en eene boete van 5000 dollars. Met het oog op deze toestanden is van veel gewicht de gunstige beslissing, die eergisteren omtrent^de intrekking van de Tenure of Office Law in den Senaat is gevallen. Deze wet, die tijdens het presidentschap van Andrew Johnson is gemaakt, had ten doel, de bevoegd- beid van den President tot het ontslaan van anrbtenaren te beperken. Men verwacht dat de Kamer van Afgevaardigden zich met het *otum van den Senaat zal vereenigen, zoodat de bevoegdheid van President Cleveland, om Ambtenaren ontslag te geven dan weder on beperkt zal zijn. Het huis van Afgevaardigden heeft het foorstel, om het wetsontwerp betreffende ver booging van het invoerrecht op Sumatra-tabak JQ overweging te nemen, verworpen. BULGARIJE, üe Bulgaarsche deputatie hesft te Berlijn "■echts een zeer koel onthaal gevonden. Zij werd zelfs niet op officieuse wijze doorgraaf ■erbert von Bismarck ontvangen. De graaf j-ooude zich alleen bereid een bezoek-van de 'olgaarsche heeren te ontvangen, wanneer zij n'et gezamenlijk kwamen, maar zich een voor teri en op verschillende uren ten zijnen huize aAamelden. In het onderhoud met de ver killende gedeputeerden heeft graaf Herhert Un den raad gegeven, dat Bulgarije zich "mt Rusland zou verzoenen door den prins "An Mingrelib alv vorts aan te nemen. Ce Bulgaren vonden hier dus weinig troost. Sofia wisten zij wel, dat het aannemen cr kandidatuur van den Mingrelischen prins acq middel tot verzotning met Rusland was. v aar zij dus zagen, dat te Berlijn geen eer t (°0r ben te behalen was, hebben zij die hoofd- ^l«d den rug toegekeerd, en zijn naar Parijs trokken, waar hen met het oog op de Fransck-Russische intimiteit wellicht geen heter onthaal wacht. Zij hebben bevorens het resultaat hunner zending te Berlijn aan de regeering te Sofia bekend gemaakt. Uit Rutschuk wordt bericht, dat 30 Rus- sischgezinden te Sistova hebben getracht een demonstratie tegen het regentschap uit te lokkeo, maar dat hun toeleg is belet en de aanvoerders in hechtenis zijn genomen. EGYFTE. Verscheidene Sheiks hebben zich met hunne partijgenooten aan het engelsch bevel- hebbei schap van Ouady-Halfa onderworpen. Zij vertellen dat de opstandelingen 25 mijlen ten zuiden van Saraks terugtrekken. Tal rijke benden worden nogtans in de omstreken opgemerkt en het is wel mogelijk, dat de egyptische troepen zullen moeten vooruitruk ken, om de streek van deze opstandelingen te zuiveren. ENGELAND. De Engelschen hebben in Birma weer een belangrijk voordeel behaald. Generaal Low heeft het kamp van Boshway, een der voor naamste hoofden van den opstand, aangeval len en veroverd. Boshway is met zijn aan hangers iu de bosschen gevlucht. In de Witte zaal van het Kon. slotte Windsor werd 11. Zondag de doop voltrokken aan den jongen zoon van Prins en Prinses Hendrik van Battenberg. De plechtigheid werd geleid door den Deken van Windsor en bijgewoond door de Koningin en de Vorstelijke ouders, deu Prins van Wallis en de overige hier vertoevende leden der Koninklijke familie. De peten waren da Koningin, de Prins van Wallis, Prins Alexander van Hessen, Prins Alexander van Battenberg en Prinses Irene, dochter van den Groothertog van Hessen. De jonge Prins kreeg de namen: Alexander Albert Op de doopplechtigheid volgde een ontbijt, waaraan op de gezondheid werd ge dronken van „Z. H. Prins Alexander Albert van Battenberg." Het bekende hoofd der nationalisticche partij in Ierland, Parnell, die niet ten onrechte lerland's ongekroonde Koning wordt genoemd, ontving dezer dagen een bezoek van een reporter van den Central J\ews, die hem zijne meeting omtrent de beweging tegen de pacht gelden kwam vragen. Parnell verklaarde, dat men hem niet te voren omtrent het »veldtochtsplan", door de heeren Dillon en O'Brien ontworpen, had ge raadpleegd, doch dat hij in geen geval daaraan zijne goedkeuring zou kunnen hechten. Hij zou zich zonder uitstel naar Ierland begeven, orn over het plan met zijne vrienden te be raadslagen, Zijn oogenblikkelijk stilzwijgen was alleen het gevolg van eene emitige ziekte, van welke hij nu begint te herstellen, FRANKRIJK. Zondag-avond heeft in de wapenzaal van het Arsenaal van Brest een groote brand gewoed. Ondanks de sneeuw maakte het vuur, dat in de archieven ontstaan was, greo- ten voortgang. Werkplaatsen en bureelen werden vernield. Eerst des nachts te 1 uur was men het woedend element meester, waar toe het omhalen van de muren voor een groot deel bijdroeg. De schade is nog niet begroot kunnen worden. Volger.» den Constitutionnelhzsit kardk naai Simeoni, als prefect der Propaganda, een schrijven ontvangen van Mgr. Pinaud, bisschop van Keso, in Tongkin. In dat schrijven deelt Mgr Pinaud mede, dat Paul Bert reeds op den dag zijner (des bisschops) wijding zeer bewogen was geworden door de plechtigheden, waarvan hij officieel, als vertegenwoordiger van de fransche Republiek (resident-geceraal), was getuige geweest. Na afloop der plechtig heden kwam Paul Bert in de sacristie om Mgr te feliciteeren, en zeide »Mgr veroor loof mij, u mijn gelukwenschen aan te bieden, in naam van Frankrijk en ook in mijn eigen naam. Op dit plechtig oogenblik erken ik, te laat misschien, de verknochtheid dier scboone zielen, voor wie geloof en vaderlands liefde zinverwante woorden zijn. Evenals de H. Paulus zou ook ik wel eens mijn weg van Damascus kunnen vinden", Inderdaad heeft Paul Bert, naar verder wordt medegedeeld, op zijn sterfbed de HH. Sacramenten ontvan gen. Wegens een belemmering in de keel kon hij niet communiceer en, maar het H. Oliestl werd hem toegediend. Aldus de Constitutief/nel. Ook de Gaulois ontving een dépêche, waarin hetzelfde ver haald wordt, alleen met de bijvoeging, dat aan Bert de laatste HH. Sacramenten werden toegediend door den eerw. heer De Vos, een Belgisch priester. ROME. Uit goede bron wordt verzekerd, dat de H. Vader in de plechtige audiëntie, die Z. H op den dag vóór Kerstmis aan het Heilig College der kardinalen en prelaten zal ver- leenen, plechtig zal protestoeren, tegen de buitensporigheden, waaraan de anti clericalec. zich met goedkeuring van het gouvernement hebben overgegeven. De Propaganda heeft zeer troostende be richten ontvangen, omtrent de vordering van het katholiek geloof in Syrië, waar ta'rijks

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1