9e jaarg. Donderdag 30 December -1886. fïo,K2668. SimwtedftchQ inritten. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gjjgpwit (Swpcht. Bureau: Markt, E, 3 57. duitschland. HE COURANT Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regels1ƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. NIEUW JA ARSWEN- SCHEN van 1 tot 6 regels Worden geplaatst in het nummer dezer Courant, dat in den morgen van den Nieuwjaarsdag verschijnt a .50 Cents. Het gerucht liep eenige dagen geleden t® Berlijn, dat Keizei" Alexander den militairen geattacheerde bij de Duitsche ambassade te St Petersburg, kolonel vou Villaume, met een revolverschot van het leven had beroofd. Lenigen tijd geleden liep hetzelfde gerucht, tuaar toen gold het den adjudant graaf Reu- tern. Beide geruchten zijn van begin tot einde uit de lucht gegrepen. De Nordd. Ailg. Zeitung protesteert tegen de handelwijze van Sommige bladen, die het bericht mededeelden, en zulks later niet verbeterden. ENGELAND. Lord Hartington werd gisteren te Londen Verwacht. Hij zou alsdan in eene bijeenkomst *net zijne geestverwanten de liberaal-dis sidenten de voorstellen van lord Salisbury ter tafel brengen. Men meent te weten, dat Partington Salisbury's voorstellen niet zal Aannemen, en ook geen portefeuille uit zijne banden zal aannemendoch de voorkeur zal geven aan eene bestendiging van de tegen woordige verstandhouding met de conserva tieven. Daardoor zou zijne partij volle vrij heid van handelen omtrent alle vraagstukken, uitgezonderd alleen de Iersche kwestie, be houden. Ook in conservatieve kringen wordt deze handelwijze als de beste beschouwd. Men keurt daar lord Salisbury's voorstellen af, en Verlangt, dat de vacante plaats in het minis terie weder door een lid der Tory-partij zal Worden ingenomen. Men verzskert te Londen, dat wanneer de onderhandelingen tusschen Salisbury en Partington mislukken. Lord Salisbury aan de Koningin den raad zal geven, het parle ment te ontbinden. - Door den bevigen sneeuwstorm, die bijna geheel Engeland heeft geteisterd, werd te Ponden veel schade aangericht. De telegra fische gemeenschap was bijna geheel verbroken. De regeering heeft besloten het bezettings leger in Egypte op 5000 man te brengen, en xnet 4000 te verminderen. Vier batterijen k kompagnie genie en 3 bataljons infanterie ^regen order, zich tot vertrek gereed te houden. Lit Lahore wordt bericht, dat de opstand Ghilzaï-stammen tegen den Emir van Af ghanistan voortduurt, en zich waarschijnlijk in de lente nog zal uitbreiden. FRANKRIJK. De heer Lambert de Saint-Croix, de ver trouwde vriend van den graaf van Parijs, heeft voor eenige dagen te Lyon eene rede voering gehouden, waarin hij betoogde, dat Frankrijk zonder de monarchie niet kan ge red worden. De Graaf van Parijs heeft zijn vriend per telegraaf met de gehouden rede geluk gewenscht. Twaalf jongelieden van voorname fami- litin op Madagaskar zijn in Frankrijk aange komen, om aldaar hun opvoeding te genieten. Zij waren door den heer Daumas, vice-resident van Tananarive vergezeld, die hen in eenige Rijksscholen plaatsen moet. Toen de jongelui te Toulon aankwamen, was hun eerste werk, warme kleeren aan te schaffen. ITALIË. In de districten Ravenna en Forli waren tegen eergisteren de kiezers opgeroepen ter verkiezing van een Kamerlid, in de plaats van den gewezen communard Cipriani, die thans dwangarbeid ondergaat en wiens verkiezing reeds twee malen achtereen was vernietigd. Voor de derde maal hebben de kiezers hun stemmen uitgebracht op gem el den Cipriani, die 2680 van de 2764 te Ravenna en 3256 van de 3609 te Forli uitgebrachte stemmen verkreeg. De cijfers zijn nog niet volledig, maar de verkiezing van den communard schijnt verzekerd. ROME. Kardinaal Jacobini, 's Pausen staatssecre taris heelt aan al de nuntiussen in het bui tenland den tekst toegezonden van de allocutie, die de H. Vader den 23 dezer voor het H. College der kaïdinalen beeft gehouden over den toestand, waarin Z. H. en de Kerk te Rome zijn gebracht. De nuntiussen hebben last ontvangen, hiervan mededeeling te doen aan de regeeringen, bij welke zij zijn gevestigd. RUSLAND. Bij Keizerlijke ukase wordt gelast de amor tisatie in 1887, van 17 in 1879 uitgegeven seritin van Rijksschatkist-biljetten. In plaats daarvan zullen nieuweseriönschatkist-biljet ten, rentende 3.79 3.7 pCt., worden uitge geven tot een gezamenlijk bedrag van 51 millioen crediet-roeb els. SPANJE. De regeering heeft aan generaal Blanco, kapitein-generaal van Catalonie en aan de andere kommandanten in het buitenland, die verlof bidden bekomen, bevel gegeven, onmid dellijk naar hunne posten terug te keer en, en •ene dubbele waakzaamheid in acht te nemen tegenover de geheime woelingen der revolu- tionnairen. Het Spaansch Episcopaat heeft in de Madrid- sche Union een protest tegen de anti-clericale beweging in Italië openbaar gemaakt. Schiedam, 29 December 1886. Voor eene Katholieke School te Franeker ontvingen wij nog door bemiddeling van den Boekhandelaar A. L A. van Pinxteren f 1. HH. MM. de Koning en Koningin zullen aaustaandeu Zaterdag te 1 uur de gebrui kelijke Nieuwjaarsreceptie ten Hove verlee- nen aan verschillende autoriteiten, benevens de leden van bet civiele en militaire Huis des Konings, de hofdames, enz. De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. Eindelijk zal nu de Regeering in de gelegen heid zijD, te beslissen wat vóór moet gaan: het belang der scheepvaart, of de schaatsen» rijderij. De gemeenteraad van Menaldumadeel heeft nl., bezeten door den Friesschen ijsduivel een varordening op de ijsbanen gemaakt en daarbij aan B. en W. de macht gegeven, de scheepvaart te stremmen door het openen van de bruggen te verbieden. Doch nu wil het noodlot, dat daaronder twee bruggen zijn, die aan de provincie behoorao, en Gedep. Staten heDben thans den koning de verorde ning ter vernietiging voorgedragen. (D.) Het verwondert de Kamfer Crt. dat slechts 10 leden der Eerste Kamer tegen het voorstal der Regeeting stemden, om den accijns op het gedistilleerd blijvend te verhoogen met f S per hectoliter. Het blad had dit te minder verwacht, daar het voorstel in de Tweede Kamer in zeer onvoltallige vergadering met een meerderheid van één stem, dus als 't ware bij toeval, is aangenomen. Deze omstandig heid had voor de Eerste Kamer een drang reden behooren te zija, om het voorstel aan de Regearing terug te zenden, zelfs al had zij daarvoor geen redenen gevonden in het voorstel zelf. Blijkens mededeeling van Zr Ms gezant schap te Konstantinopel, heeft de Turksch regeering besloten den verkoop van ver valschte olijfolie in het belang der openbar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1886 | | pagina 1