bevattende zware en omschreven klachten over den gouverneur-Generaal O. Van Rees, de vele onrechten den landeigenaren aangedaan, de aantasting van de algemeene welvaart, en over veel meer. Het cantal overledenen aan mazelen hier te lande bedroeg in de laatste 5 jaren (onge acht de nazitkten) 5520, waarvan alleen 2193 in het jaar 1884. De sleepboot Maassluis,"eergisterochtend aan het bij Vlaardirgen aan den grond zit tende stoomschip „Kings Cross" trekkende, werd aangevaren door het inkomende stoom schip Hampshire," van Ëilbao naar Rotter dam, waardoor beide raderkasten en de ver schansing der sleepboi.t ingedrukt werden en de schoorsteen verloren ging. De eerw. Zuster Magdalena, Overste van het gesticht der eerw. Zusters Dominicanessen in den Oppert te Rotterdam hoopt Zondag a. s. - 28 Januari den dag te herdenken, waarop zij vijftig jaren geleden als reiigiense werd geprofest. Velen bejjveren zich om dien dag voor haar tot een blijden feestdag te maken. De Schie van Rotterdam naar Ouwerschie en verderop, is thans ook, wat hoogst zelden gebeurt, door het zware ijs geheel onbevaar baar. De buitengewoon sterke nachtvorst verraste den „melkboeren'' zoozeer, dat zij het te gewaagd vonden om nog ta trachten uien waterweg voor bun melkvervoer open te hóu den- na ar men ons mededeel f, pogingen aan om te verkrijgen, dat tegen den eerstvolgenden win ter de landerijen ten westen van de Schie onder de gemeente Rotterdam en Ouwerschie, ongeveer ter hoogte van den Tol, onder water worden gezet, teneinde aldaar een ijsbaan vaD groote uitgestrektheid te verkrijgen. Echter vernemen wij tevens, dat eenige eigenaars dier lauderijen, nadeelige gevolgen er van vreezende voor hun grond, niet genegen zijn hierover met den Bond in onderhandeling te treden. (A. JV.) Gisteren middag werd eene dienstbode op het ijs van den Kralingschen Plas aangere den, met hot gevolg dat zij viel en in be- wusteloozen toestand werd gebracht in eene der gatenten. Toen zij weder tot bewustzijn kwam, bleek het, dat zij haar zilveren hor loge en hare schaatsen miste. Gelijk reeds is gemeld, heeft bij den wed strijd op schaatsen te Hamburg A. van den Berg, van Benthuizen, op de korte baan ge wonnen, en Harald Hagen op de lange baan. Daar dus geen van beiden op beide banen winnaar werd, is de meesterschapsprijs niet uitgereikt. (2V. R. Ct) Door de ijsclub te Delft is een wedstrijd in het schoonrijden uitgeschreven tegen aan staanden Vrijdag te 1 uur, aan den Oost singel tusscben de Koe- en Oostpoort. Op de Gedempte Sloot in den Haag had eergisterenavond een verwoede vechtpartij plaats tnssehen twee personen Z. en S., die niettegenstaande hun gevorderden leeltijd, de een is 50 en de ander 70 jaren oud, toch nog in het bezit van goede tanden schijnen te zijn, daar partijen elkander met. deze wondsieraden op or gek orde wijze bestreden. Eerstgenoemde weid den top ven een zijner vingers bijna afgebeten, terwijl het aange zicht van den laatste op gevoelige wijze met het gebit van zijn tegenstander kennis maakte. De bejaarde vechtersbazen weiden eindelijk door hanne vrouwen gescheiden. Ia aansluiting aan een vroeger voorloopig bericht daaromtrent, vernemen wij thans dat het Hotel De Oude Doelen ('s Hage) in eigendom i overgegaan aan een Eugelsche Maatschappij, die zich voorstelt, het een hervorming op grootsche schaal te doen ondergaan, ook wat het uiterlijk betreft, waardoor dit schoone punt der stad niet weinig verfraaid zal worden; Dv. Z.-H.) Men schrijft aan de Leidsche Ct.: Waar blijft de zon? 'tiaiederen dag maar even grauw, klagen de bloamkweekers. Het goed komt niet vooruit, 'tis stoken van den ochtend tot den avond, en de bloemen zien er zoo flets uit als karnemelk. De klanten trokken lange gezichten, als je ze geen bouquet- ten kunt leveren zoo kleurig ale ia 't midden van den zomer. Maar de menseden zijn verwend, ze moesten vroeger tijd eens komeD, dan zouden ze nu wel anders praten Ik wou, dat 't warm water begon te rege nen, zeggen de veehouders. Die verduivelde schapen 1 Daar is nu nog een slaatje te halen in het weiland, maar de slooten zijn gelijk met ijs en sneeuw gevuld. Dat vee loopt nu maar toe, van het eene stuk io het andere, ver weg, zoo ver als je zien kunt, en dan heeft een meDsch zijn handeu vol werk om dat vee weer bij elkander te halen. Die verduivelde schapen en wat een zeurige winter 1 Kom Arie, vooruit maatje zegt de boer de koeien zijn gevoerd en gemolken, nu de kaarten en stook dan de kachel wat op. 't Is Drie Keuuigen-dag geweest en wij houden Vastelavond, daar is toch buiten voor ons nog niets te bikken. Kom, schudden en afnemen Ik roem er honderd met stuk, zegt Arie; en ik speel den vollen pandoer, zegt de boer. 't Is te wagen, en schoppen is troel. Tusschen 5 ea 6 uur werd gisteravond te Amsterdam de brandweer vijf keer gealar meerd, waaronder éénmaal voor een uitslaan- den brand, die op de Bickersgracht uitbarstte, juist op het oogenblik dat veel personeel en materieel naar andere punten was uitgerukt. Ofschoon de vlammen met groote hevigheid uit het gebouw sloegen, gelukte het der brand weer met de uiterste krachtsinspanning den brand in nog geen kwartier uurB te blusschen, waartoe 8 brandspuiten in werking gebracht werden. Niettegenstaande de strenge vorst, gaven deze blnsckmiddelen dank zij de genomen maatregelen, uitstekend water. In de laatste 18 uur wbrd de brandweer 18 maal gealar meerd. Een kruidenier te Amsterdam gaf aan een kleermaker een jas in reparatie, waarin hij, volgens opgaaf aan de politie, een verlakt lederen taschje had laten zitten met 6 Vio loterijbriefjes, 1 bankbiljet van f 25, 5 !/so aandeelen Brusselsche loteo, benevens eenige papieren. Alles was verdwenen. De voorzitter der Vereeniging van Werk loozen te Amsterdam deelde gisteren mede, dat nog geen antwoord van den Burgemees ter op het bekende schrij ven was ingekomen. De socialist V. d. Stadt heeft de wreede aar digheid gehad om een honderdtal hongerigen te vergeefs naar den Werkmansbond te laten loopen, waar, naar hij verteld had, een uit" deeling van spek en brood zon plaats hebben» Maandag namiddag geraakte te Broek op Langedijk een vreemdeling (men denkt iemand uit Egmond), die op schaatsen daarheen ge» komen was, door bet ijs, met het gevolg da' hij verdronk. Zijn ondergoed isgemerkt P. B' Eergisteren namiddag zijn op de wetering van het Almaloosche kanaal bij Zwolle 8 schaatsenrijders door hst ijs gezakt. Twen hunner, zijjde de huurkoetsier J. van Til en diens knecht D. Hnlseboscb, werden gered» doch de derde verdween in de diepte. Een jongen, die zich gisteren morgen in dn Elandsgracbt te Amsterdam op het ijs waagde» is er doorgez ikt en verdronken. Gisteren morgen zakten twee mannen in het IJ bij de Houthaven aldaar door bet ijs. Doof de hulp van twee schippers mocht het ge* lukken ze te rectden. Adam, hardrijder, de Wetering komende afrijden, bemerkte op het onverwachtst dat do geul bij de Oade Schouw, wslke voor het passeeren der rijtuigen werd open gehouden» voor zijn voeten lag, en zoo ras zijn vaart niet kunnende stuiten, sprong hij er over heen. Deze geul was met de ruvve kanten, circa 2d voet breed. (Hbl.) Aan den fabrikant van schaatsen den heer K. T. Hoekstra, te Warga, we'd voor het Prinsesje een paar schaatsen besteld, dat gis teren, door tusschenkomst van den heer TituS Postma, keurig gemonteerd is verzonden. In de Friesche conranten bieden zich flink» schaatsenrijders aan als voorrijders voor da mes en heeren, alsmede tot het geven var onderwijs aan kinderen en volwassenen. Eet heer te Groningen, die met een viertal doch ters is gezegend, heeft zulk een voorrijder voor dezen winter geöngageerd tegen f 5 per dag, wanneer het vriezend weer is. Daarvoor moet bij de dames brengen, waarheen zij ver kiezen en iederen avond weer thuis leveren. Te Nienw-Beerta werd in 1879 een boer derij verkocht voor f82.125, welke thans we der is verkocht voor f41,750. De koopar van voor zeven jaren heeft er das nagenoeg de helft bij verloren. Een oud boertje uit Zoelst in Noord-Brabant begaf zich de vorige week naar Woensel om eene hem ten deel gevallen erfenis ten bedrage van ongeveer f1800 in ontvangst te nemen. Zijne blijdschap was zóó groot, dat onder het voorzichtig natellen van zijnen schat eene be roerte in weinige oogenblikken een einde maakte aan zijn leven. Een branders knecht in de brouwerij en branderij der firma Linssen te Mechelen (Wittem) had Zaterdag avond het ongeluk van een twintig voet hoogen zolder te val len, met het gevolg, dat hij met het hoofd op het plaveisel terecht kwam, hetgeen eene hersenschudding ten gevolge had hij brak tegelijkertijd een arm. De man verkeert in levensgevaar. ROTTERDAM. Honderden buitenlieden, zoowel de mannen als vrouwen brachten giste ren op den marktdag onze stad een wekelijksch bezoek. Uit Gouda de omstreken van Berg ambacht, en alle nabijgelegen plaatsen kwamen zij op de schaatsen hier. Onder hen was een buitenman, die bij een winkelier vijftig petten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2