BIJVOEGSEL SmntnM&cIty I^itïttm. behoorende bij de van 15 en 16 MEI 1887. Schiedam, 14 Mei 1887. Naar men ons mededeelt, is de hoop, dat door het maken van een viaduct de belem mering voor de passage en de scheepvaart bij de nieuwe spoorbrug zou worden wegge nomen, nog niet geheel vervlogen. In het bestek en voorwaarden No. 393/1 van de aanbesteding komt o. a. voor par. 63 >De aannemers zullen zorgen, dat tijdens de uitvoering van de werken geene stremming in den loop van het water of het verkeer te water en te land wordt veroorzaakt. Zij zullen de keuren en reglementen der water schapspolder- en gemeentebesturen opvolgen en intijds de noodige vergunningen aanvragen." Het blijkt alzoo, dat zonder vergunning Van wege de Gemeente Schiedam, de overweg van den straatweg ten dienste van de Hulp brug (welke men aan de noordzijde van de thans bestaande spoorwegbrug wil aanbren gen) niet gebruikt mag worden. Eene weigering kan allicht aanleiding geven, dat aan het billijk verlangen der ingezetenen, alsmede aan dat van Handel en Nijverheid voldaan wordt. Met vertrouwen wordt dan ook de hande lingen van hen, aan wie de belangen der Gemeente zjjn opgedragen, te gemoet gezien. Z. M. De Koning heeft den 12den Mei 1887 de geloofsbrieven ontvangen van den markies Spinola, als buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Z. M. den Koning van Italië bij Hoogstdeszelfs Hof. Door de heeren B. Oppenheimer c. s. werd, *n zake den vrijen invoer van vee in Enge land, een adres tot den Minister van Binnen- landsche zaken gericht, waarvan wij den in bond in een volgend nummer mededeelen. He Minister van Marine uit Japan, de heer Saigo, en de hem vergezellende zee-officieren Vtm het rijk, hebben zich naar Parijs begeven. Honderdagavond overleed in het voormalige Helftshaven op 65-jarigen leeftijd een derge- aohtste ingezetenen, de heer G. Muller. Vele jaren was de overledene lid van den Gemeente raad, welke betrekking door hem tot de an nexatie met ijver is bekleed. Te Pernis ligt thans de geheele vloot in de baven de meeste sloepen hebben afgerekend, waarbij is gebleken, dat de bemanning van de „Bastiana Huiberdina" buitengewoon veel geld heeft verdiend, die der Willem Corne lls" en Johannes Cornelia" een goeden winter maakten, maar verder de vloot öf weinig öf niets verdiende, terwijl één sloep de kosten dei reizen zelfs niet dekte. Hinsdag avond is te Haarlem eene vrouw, die aan de tafel in haar binnenvertrek zat te slapen, door het omvallen van de petroleum- lamp in brand geraakt. Zij had nog de tegen woordigheid van geest om op straat te vluchten, vaar zij door eenen bnnrman werd geholpen, |>ie de vlammen heeft uitgedoofd. De vrouw ooft belangrijke en gevaarlijke brandwonden v°oral aan het onderlichaam bekomen, en is branoard naar het Gasthnis overgebracht. Bij afwezigheid dor moeder viel gister ochtend te Amsterdam een alleen gelaten kind nit het venster eener derde verdieping. Het werd meer dood dan levend naar het gast huis gebracht. De veresniging voor de kindervacantieko- lonies te Amsterdam heeft voor 10,000 aange kocht het hotel en koffiehuis in het Park Kestverloren te Zaudvoort. Ia aansluiting met een vorig bericht kun nen wij melden, dat de koninklijke familie niet aan bet station Vreze, doch aan de halte Vrexen zal afstappen, en dat hot verblijf te Arolsen tot Woensdag duren zal, op welken dag de aankomst te Wildungen bepaald is. De heer F. Steers, eerste onder stalmeester des Konings, is heden naar Wildungen ver trokken, en tegelijk werden twee hofrijtuigen benevens 5 paarden en 1 ponny daarheen verzonden. (£7. D.) behoefte aan te gevoelen, het gezelschap een kleine beschrijving te geven van de moeielijk- heden en de offers van diens leven onder de Indianen.Hij kende dat soort van leven, zeide hij, en wist dat het een heldhaftig offer eischte. Te vroeg voor allen, die tegenwoordig waren, in de eerste plaats voor de familie Janssens, brak het uur van soheiden aan. In de hoop op een spoedig wederzien vertrok Z. Em. aan allen, die hem zooveel eerbied en liefde betoond hadden, het kostbaarste schenkende wat hjj hadzijn zegen. Aan het station wachte een onafzienbare menigte het rijtuig af, om den kardinaal een hartelijk vaarwel toe te roepen. Te 7,53 reisde de kardinaal heen; de heer Janssens de Horion vergezelde Z. Emin. tot Vlissingen, waar, zooals men weet, Mgr Gibbons zon scheepgaan, om te Londen een paar dagen de gast te zij a van Z. Emin. kardinaal Manning, alvorens naar zijn Vaderland terug tekeeren. Wijd) De hoogste prijs der antwerpsche premie- leeDingeu, 100 000fr,, ia ditmaal eens in Neder land gevallen een weduwe te Oostorbeek ver heugt zich in dat buitenkansje. Als een bijzonderheid deelt men mede, dat de weduwe A. Van der LindenElshout te Hendrik-Ido-Ambacbt Dinsdag 17 dezer haar 82aten verjaardag' hoopt te vieren, te midden van haar familiekring, die uit niet miüder dan 102 kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen bestaat. Te Bunrmalsen is bij den heer E. een dubbel kippenei gevonden in het eigenlijke ei namelijk was in de plaats van den dooier een tweede ei aanwezig zoo groot als dat van een duif, insgelijks met schaal maar zonder dooier. In geen jaren had men in de Gemeen te Herwen Aart en omstreken zulk een last van meikevers als thans. Bjj millioenen vliegen ze des avonds rond en zetten zich op vrucht- en andere boomen, die in een etmaal van al hun groen beroofd worden. Dat te Engelen de emeritus-predikant W. J. Oudegeest en echtgenoote hun zestigjarig huweljjksfeest vierden, verdient hierdoor vooral de opmerking, dat de gansche gemeente, waar ds. Oudegeest vroeger predikant was en thans nog woont, op luisterrijke wijze deel nam aan dat feest. Voor 't grootste gedeelte zijn de bewoners R. Katholiek, maar het ge heele dorp was groen gemaakt, en nit al'e woningen wapperde de vlag, terwijl de ver lichting des avonds algemeen was. Ook de pastoor en de eerw. zust ers van het Liefdehuis hebben niet verzuimd, op de ondubbelzinnigste wijze vat bun feestvreugde blijk te geven. Men schrijft ons uit Tilburg: Gisteren-namiddag te 21/8 uren keerde Z. Emin. kardinaal Gibbons van zijn bezoek te 's-Bosch alhier terng, en andermaal waren tal van vereerders verzameld, om den prins der Kerk te zien. Z. Emin. getuigde herhaalde lijk, zich onder de katholieken van Nederland geheel thnis te gevoelen, en vooral onder het gastvrije dak der familie van zijn hoog.vaar- digen vriend Mgr Janssens, van Natchez. Blijkbaar deed het Z, Emin. innig genoegen een der priesters uit het bisdom van zjjn vriend aan te treffen, den eerw. father Bekkers, gekomen om Z. Emin. te begroeten. Op de minzaamste wijze onderhield hij zich gernimen tijd met dezen missionaris, en hg scheen er Door rgksambtenaren te Heerlen is Woens dag avond proces-verbaal opgemaakt tegen twee personen nit de gemeente Klimmen, wegens het vervoeren van veertig liter ge distilleerd, hetwelk uit Pruisen was binnen gesmokkeld. VLISSINGEN. Donderdag avond arriveerde alhier met den sneltrein van 10 urenZ.Em. kardinaal Gibbons, aartsbisschop vanBaltimo re. De Kardinaal begaf zich onmiddellijk naar de mailboot Prinses Marie, waarmede hg naar Engeland vertrok, om na eeniga dagen d gast van kardinaal Manning te zgn geweest over Liverpool naar zgn diocees Baltimore terng te keeren. Het Indische leger Het „adres der honderd". De Minister van Koloniën heeft, naar aan leiding van de interpellatie des heeren Fransen van de Putte in de Eerste Kamer, op 14 April, breedvoerige mededeelingen gedaan omtrent den toestand der zee- en landmacht in Oost- lndië. De Minister vat deze tea slotte samen in het volgend antwoord op de gestelde vra gen: »Buitengewone aanvulling van het inland- sche gedeelte van het leger werd in het afge- loopen jaar noodig. De formatie is uitgebreid met 2750 man, waaronder 700 Amboineezen, Het noodige is en wordt verricht om met dit getal de leger sterkte feitelijk uit te brei den. Van omstandigheden zal afhangen oi tot verdere uitbreiding moet worden overge gaan en hoe lang de tgdelyke uitbreiding zal moeten duren. Op het spoedig vervallen dei uitbreiding is niet te rekenen. «Tijdens bet bestaan der tijdelijke uitbrei ding zal worden overwogen, of niet altham een gedeelte definitief bestendigd moet wor den en hoe dan de organisatie van het leger zal moeten zijn. Naar aanleiding van in der laatsten tijd van meer dan één zijde gemaakte opmerkingen, dat de organisatie met name van de veld-en depot-bataljons verbetering behoeft, is het legerbestnnr nitgenoodigd, zijne op de ondervinding gegronde meening uit t< spreken. »De bewapening van de infanterie en de artillerie is in voldoenden, zelfs in zeer goe den staat. »De werving hier te lande wordt bevorderd ter verkrijging zoo mogelijk van meer Euro- peesche suppletietroepen dan noodig zijn voor het voltallig houden der bestaande formatie, Gegronde aanmerkingen, op de wijze van werving te maken, zijn niet bekend. Waar de toepassing der bepalingen te beperkenc bleek te zjjn, werden daartegen door den Mi- ■^WQQQQQQUU—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 5