limmtlandacty Iqidtta. der wet, waardoor alle obstructionisme over bodig zou worden. De Regeering wil, dat het lot der wet binnen acbt of tien dagen zal zijn besist. Uit New-York wordt bericht, dat O' Do- nova Rossa, sedert bij door de broederschap der Fenians onder beschuldiging van verduistering der gelden is uitgestooten, steeds dreigende brieven heeft ontvangen, en er ook middelen zijn aangewend, om hem van kant te maken. FRANKRIJK. De minister van oorlog, generaal Ferron, heeft in den ministerraad, welke Zaterdag ochtend onder voorzitterschap van president Grévy werd gehouden, rapport uitgebracht over zijn onderhoud met de commissie voor de militaire ontwerpen. De minister zal aan de Kamer vergunning vragen, om de man schappen, die van den actieven dienst werden vrijgesteld, omdat zij de steun hunner fami- liën zijn, in twee verschillende keeren ge durende eenigen tijd onder de wapenen te roepen. In de Kamer is Vrijdag jl. de be raadslaging over de legerwet begonnen. Zij zou heden worden voortgezet. De Temps bericht, dat de minister van oorlog aan generaal Boulanger een komman dement heeft aangeboden, maar dat deze ver zocht heeft, voor eenigen tijd te mogen uit rusten. Te Bordeaux werd eene manifestatie ten gunste van generaal'Boulanger gehouden. Een 150 tal werklieden der magazijnen van militaire kleeding en uitrusting doorliepen de stad met eene driekleurige vlag, waarop ge schreven stond Alles voor Frankrijk, Leve BoulangerOp het bureau van een radi- eaal blad teekenden zij protest aan tegen de verwisseling van den minister van oorlog. De troep werd vervolgens uiteen gedreven door de politie, die verscheidene personen gevan gen nam. De Regeering is gunstig gezind voor het denkbeeld tot verbinding van den Atlan- tischen Oceaan met de Middellandsche zee door een kanaal. De heer Hovelacque heeft in zijn intree rede als voorzitter van den revolutionnairen Parijschen gemeenteraad verklaard, dat de raad zal blijven strijden voor de gemeentelijke autonomie en de vrijmaking van Parijs, aldus voor een nieuwe Parijsche commune! OOSTENRIJK—HONGARIJE. In het Oostenrijksche ministerie van finan ciën wordt een nieuwe legerwet gereed ge maakt. De tegenwoordige wet is in het jaar 1879 voor een tijdvak van 10 jaren aange nomendoch, zonder het jaar 1889 af te wachten, wil men die wijzigingen in de wet brengen, welke de ondervinding als noodzake lijk heeft aangeduid. Nadat de Oostenrijksche en Hongaarsche regeering over de nieuwe wet tot overeenstemming zullen gekomen zijn, zal zij bij de Kamers in beide rijksdeel en worden ingediend. Een groot gedeelte van Hongarije lijdt enorme schade door de geweldige overstroo mingen. De Theiss is buiten hare oevers ge treden en heeft de omstreken van Szegedin onder water gezet; meer dan 6000 hectaren korenvelden zijn verloren. Men schat de aan gerichte schade op ongeveer 10 millioen Oos tenrijksche guldens. Het grootste deel der bevolking heeft de vlucht genomen doch men vreest, dat nog vele personen bij de ramp zijn omgekomen. Van alle kanten zijn werk lieden en soldaten naar het tooneel der ver woesting gezonden. Men hoopt, dat de stad Szegedin zelf, die na den jongsten watersnood op een kunstmatige hoogte werd herbouwd, nog zal behouden bljjven. ROME. De Romeinsche kwestie blijft voortdurend de aandacht der verschillende politici trekken. Uit Rome wordt aan Daily Dews bericht, dat binnenkort een brochure zal verschijnen van iemand,die vertrouwelijk met het Vaticaan bekend is. Dat geschrift zal dienen ten be toog, dat er een vriendschappelijke regeling mogelijk is in de betrekkingen van het Vati caan met Italië, zoowel als met de andere Europeesche mogendheden, hoewel er nog groote hinderpalen in den weg staan voor eene hervatting van Engeland's diplomatieke betrekkingen met het Vaticaan. Luidens te Berlijn uit Rome ontvangen berichten, zou de weleerw. heer Jhr. mr. von Daehne van Varick aldaar zijn aangekomen, om namens de invloedrijkste katholieke krin gen van Nederland en Belgie voor een modus Vivendi lusschen Italië en het Vaticaan werk zaam te zijn. De grondslagen dezer overeen komst, die door verscheidene kardinalen en katholieke diplomaten alsook door eenige Italiaansche staatslieden, als Bonghi, zouden zijn aangenomen, en waarmede ook de Moni- teur de Rome zoude instemmen, komen neer op het volgendeHerstel van eene feitelijke pauselijke souvereiniteit over alle bewoners van het Vaticaansche grondgebied door het instellen van eene pauselijke municipaliteit en van eene bijzondere rechtsbedeeling door juridische leden der curie. Voorts uitoefening van alle souvereiniteitsrechten, met inbegrip van geld slaan en het uitgeven van bank papier door eene Vaticaansche bank, gewaar borgd door de kerkelijke goederen. Tot zoover dient het bericht van den Ber- lijnscheD correspondent der V. Rolt. Courant, geheel voor diens rekening te worden gelaten, waar hij echter aan het slot van zijne depêche de meening uitspreekt, dat tegenover zulk eene schikking noodwendig een stilzwijgenden af stand van Rome door den Paus zou moeten staan, vergist hij zich grootelijks. De Paus kan in zulk een afstand nooit bewilligen, gebonden als hij is door de plechtige eeden, bij zijne komst op den troon afgelegd. De Paus-Koning zal het ook nooit doen maar hij zou, hetgeen Italië zou willen teruggeven, in mindering van het hem verschuldigde kun nen aannemen. RUSLAND. In berichten, uit Merv te St Petersburg ontvangen, wordt gemeld, dat de Afghanen den 20 Mei jl. 14 beambten van den Emir van Bokhara hebben vermoord, onder voor wendsel, dat zij de Khergizen niet hadden aangespoord, zich tegen den marsch der Rus sische troepen te verzetten. De Russen zijn de stad Kergis binnen getrokkenzij werden door de bevolking op vriendschappelijke wijze begroet. Schiedam, 6 Juni 1887. De stoomtram, welke gisterenavond teö1/* uren van Rotterdam vertrok, is nabij bet café Hoek te dezer stede ontspoord, waardoor in de eerste oogenblikken eenige vertraging ont stond, doch welk ongeval verder geen invloed op den geregelden loop der treinen heeft ge had. Ongeveer te negen uren was de locomotief weder in het spoor gebracht, en konden de treinen weder tot aan de halte op de Koemarkt doorrijden. Gisteren avond ongeveer tien uren heeft aan den VJaardingschen Djjk nabij deze stad een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen twee inwoners dezer gemeente, die met elkan der van de Vijfsluizen waren gekomen, waar zij reeds twist hadden gekregen. Den bran dersknecht H. werd door zijn tegenpartij, den kurkensnijder F., een diepe snede bezijden het gelaat toegebracht, waardoor het rechteroor I bijna doormidden werd gekloofd. Degekwet' ste is, nadat het oor was gehecht, naar zij®0 woning teruggekeerd, terwjjl zijn aanvalle' voorloopig in hechtenis werd gehouden. Naar het D. v. Z.~IT. verneemt, is d0 portefeuille vau Waterstaat door de Reg00" ring aangeboden aan den inspecteur van di0® tak van dienst J. F. W. Conrad. De bericht gever voegt er bij, dat deze bekwame ing0" nieur gemeend heeft, onder de tegenwoordig0 omstandigheden voor het vereerend aanbod te moeten bedanken. De Minister van Financiën maakt bekend, dat door hem ontvangen zijo a. een missie0 van N. N., ten geleide van f 422.20 b. e0® missive dd. Rotterdam 2 dezer, ten geleid0 van f 25beiden ingezonden wegens aan b0' Land verschuldigde gelden. Naar men verneemt is de heer Van Pal* landt, lid der Tweede Kamer en thans buitens lands, voornemens zich bij de eerstvolgend0 verkiezingen niet meer herkiesbaar testellen- H 18 Big kens bericht van Zr. Ms. gezant te Washington heeft Vrijdag aldaar do ondert00* kening plaats gehad van een nieuwe overeen' komst tusschen Nederland en de Vereenigd® Staten van Amerika, tot regeling der uitleve ring van misdadigers. St.-Ct Volgens The Standard heeft de Nederlandscb0 consul te Singapore alle koopvaardijschepen aangemaand de Noord-Oostkust van Sumatra niet te bezoeken zonder geleide van een oorlogsschip, omdat de zeeroof in die streek weder ernstig is toegenomen. De Britsche consul te New-Orleans waar- schuwt in zijn jaarverslag aan het Foreign office de lieden, dia naar de zuidelijke state» van Amerika, Florida, daaronder begrepen, willen emigreeren, tegen de in Europa in omloop gebrachte optimistische voorstellin" gen van de schoonheid en rijkdom dier g0* westen. De Staats-Courant van 4 Juni bevat d0 wet van 31 Mei jl., waarbij de gewone vet* kiezing van leden van de Tweede Kamer d0f Staten-Generaal wordt vastgesteld op de» laatsten Dinsdag van Augustus 1887, i® afwijking van art. 100 der Kieswet. Postpakketten naar Indië. De Staats' Courant bevat het koninklijk besluit van 3l Mei jl. houdende instelling van den dienst ter verzending van pakketten tusschen U0* derland en de Nederlansche koloniën in Oost* Indië, door middel van stoomschepen recht" streeks tusschen Nederland de Nederlandscb' Indië varende. Het vooruit te betalen p0ï' bedraag10.85 voor een pakket tot een g0' wicht van een, /T.35 voor een pakket van m00' dan 1 tot 3, f 1.85 voor een pakket van m00' dan 3 tot 5 kilo voor de verzending tusscb0® alle kantoren iu Nederland ter eene en de aa®' legplaatsen in Nederlandsch-Indië der stoom' schepen, die met het vervoer belast zijn t0r andere zijde. Voor de overige plaatsen in Nederlands0^ Indië komen de kosten van vervoer van bovenbedoelde aanlegplaatsen naar de pl®8'9 van bestemming voor rekening van den ge" adresseerde. Overigens zijn op het vervoer der pakk0t" ten van toepassing de bepalingen omtrent d0 pakketpost in het bnitenlandsch verkeer g0' dende.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2