10a Jaarg. Dinsdag 14 Juni|1887. $u« 2802, VERSCHIJNT DAGELIJKS. gjpmeflt dBüÊpicht. Bureau: Markt, E, 357. NIEUWE SCH COUHA Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.SO Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor jherhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. De volksbeweging tegen de immigratie blijkt steeds grooter verhoudingen aan te Hemen. De landverhuizers-commissie heeft *estien gezinnen, die gezamenlijk een honderd- lal personen uitmaken, naar Europa teiug gezonden. Uit Philadelphia wordt aan de Times ge- Hield, dat de In manstoomvaartmaatschappij Voor het gerechtshof aan de commissie voor 4e landverhuizers de bevoegdheid ontzegt, aan geassisteerde immigranten de landing in de Vereenigde Staten te beletten. É2È2ÉS DUITSCHLAND. De toestand des Keizers is merkelijk ver beterd, hij heeft den vorigen nacht rustiger dan tot dusver geslapen en is te tien uren ia den morgen opgestaan. De krampaan vallen in den onderbuik worden zeldzamer minder pijnlijk. Prins Von Bismarck heeft persoonlijk zijn hartelijken gelukwensch gebracht aan dr. Mackenzie, dat deze door zijne kunst den Duitschen kroonprins bewaard heelt voor eene Heeds voorgenomen verschrikkelijke operatie, die misschien zelfs het leven van den kroon prins in gevaar had kunnen brengen. Naar de Landeszeitung verneemt, bevestigt «ich het bericht niet, dat er bevel zou gegeven «ijn, om het lid van den Rijksdag Lalange hit Mülhausen te verbannen. ENGELAND. Nadat de beraadslaging over het voorstel- Smith zes volle uren had geduurd, werd Vrijdag avond met 284 tegen 167 stemmen «en motie van den voorsteller, om het debat te sluiten aangenomen. Parnell's motie, om bet voorstel-Smith niet in stemming te bren gen, maar eenvoudig te verwerpen, werd Het 301 tegen 181 stemmen verworpen. Een Voorstel van den heer Chance, om het debat niet op 17 maar eerst op 24 Juni a. s. te sluiten, onderging met 268 tegen 113 stem den hetzelfde lot. Nadat nog eenige andere amendementen Waren verworpen, werd het voorstel-Smith, om op 17 dezer het debat te sluiten en ver- Volgens de nog overige artikelen der wet zonder verdere discussie in stemming te bren gen, met 245 tegen 93 stemmen aangenomen, ^ijl het debat nu slechts tot een week is beperkt, verlangden de Parnellieten, dat dan ook minstens de vrije Zaterdag aan de be raadslaging zou worden gewijd, doch de speaker wees dit voorstel van de hand met de opmerking, dat de tegenwoordige wijze van discussie een schande was voor het Huis. Het verdere debat over de Iersche wet werd daarop tot heden verdaagd. De Times en de Pail Mall Gazette geven hunne vrees te kennen voor ernstige onheilen op den dag van Koningin Victoria's jubilee. Zij vreezen, dat de dynamiet-mannen hun slag zullen slaan in Westminster-Abdij, waar op dien dag de Koningin met de voornaamste leden der Engelscbe arristocratie zal te samen zijn. FRANKRIJK. In de Kamer van Afgevaardigden werd Zaterdag jl. beraadslaagd over het ontwerp legerwet. De heer Keller van de rechter zijde, bestreed de wet, bewerende, dat er geen zes generaals in het leger te vinden zijn, die haar goedkeuren, en dat het op de been hou den van het volle contingent gedurende drie jaren blijken zal te kostbaar te zijn. De minister van oorlog heeft daarop het ontwerp verdedigd. Het doel der wet is de weerbaar- heid der natie te brengen tot het uiterste punt, waartoe zij, zonder de krachten der natie uit te putten, kan gevoerd worden. De positie der onderofficieren zal verbeterd worden, zij zullen hun eigen tafel hebbenen een smaakvolle uniform bekomen. Ieder zal ingelijfd worden, doch de oefeningstijd der seminaristen, onderwijzers en verdere stu deerenden zal zoo kort mogelijk gesteld wor den. In den winter zullen zij hunne studiën kunnen voortzetten, zoo zij slechts zorgen bij de algemeene oefeningen te zijn. De minister eindigde met een beroep op de vaderlands liefde der afgevaardigden. Na hem sprak nog de bekende graaf de Mun, die de wet brand merkte als een, waarin de politieke strekking de overhand heeft boven de militaire. Nadat het algemeen debat was gesloten, werd door den voorzitter der legercommissie de urgentie voorgesteld, welk voorstel de heer Clemenceau ondersteunde. Hij verzocht ook der regeering zich te verklaren, maar nadat de minister van oorlog gezegd had, dat hij de beslissing aan de Kamer overliet, bewaar den de andere ministers het stilzwijgen, waar over een groot tumult ontstond. Laisant ver dedigde nogmaals de urgentie, maar kon zich tengevolge van het rumoer niet verstaanbaar maken. Te midden van de verwarring werd het ontwerp met 359 tegen 226 stemmen urgent verklaard, waarna de beraadslaging over de artikelen is aangevangen. De Regeering is voornemens in verband met de legerwet nog ontwerpen in te dienen ter versterking van de defensieve strijdmacht en ter onmiddellijke uitvoering van den drie jarigen diensttijd. In de laatst gehouden ministerraad is ook de budget-kwestie be sproken. De bezuinigingen op de reeds inge diende begrooting beloopen 70 millioen. HET OOSTEN. Uit Weenen wordt bericht, dat de beraad slagingen tusschen Radoslavoff en het Bul- gaarsche regentschap met toenemenden ijver worden voortgezet. De anarchie in Bulgarije zou ten top zijn gestegen, doch vrees voor een opstand is voor 't oogenblik nog buiten gesloten, want het volk is zoo gedemorali seerd, dat het alle vexatiën verdraagt zonder aan verzet te denken. Velen, die de belastin gen te drukkend vonden, hebben de wijk ge nomen naar het gebergte, hetwelk thans vol vluchtelingen is, waarvan de meesten op roof uitgaan. In Servie heerscht een ministerieele crisis, die den Koning veel zorg baartde Russische invloed doet er zich krachtig gelden. Naar men verzekert, zou Engeland hebben aangenomen, den termijn van bezetting van Egypte, vermeld bij artikel 5 der conventie met Turkije, in te korten. Frankrijk heeft officieel te kennen gegeven, dat het de Engelsch- Egyptische conventie niet kan goedkeuren. RUSLAND. De val van het laatste ministerie in Frank rijk en de stelselmatige verwijdering van generaal Boulanger hebben eene verkoeling doen ontstaan tusschen Rusland en de regeering der republiek. De Russische regeering zou daarop weder meer toenadering, tot Duitsch- land en Oostenrijk hebben betoond. De Czaar zou door de jongste gebeurtenissen in Frankrijk overtuigd zijn geworden, dat de inzichten van zijn minister-president von Giers juist waren. De ministerieele crisis heeft opnieuw den onzekeren toestand in Frankrijk aan het licht gebracht, en de Czaar kan geen vertrouwen stellen in een staat, die door aanhoudende crisissen verzwakt wordt. Van daar de omkeer in de Russische politiek, die voorzeker den vrede in Europa ten goede zal komen. In verband met deze wijziging in Ruslands staatkunde wordt gebracht, het ontslag uit den Russischen krijgsdienst, dat dezer dagen aan generaal Bogdanowitch is verleend. Dit ont slag wordt nl. opgevat als een bewijs, de verhouding tusschen Rusland en Duitschland. verbeterd is, wijl Bogdanowitch als een der hoofden van de Fransch gezinde partij be kend staat. SPANJE. De Spanjaarden beginnen zich ongerust te maken over de bewegingen der Franschen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1