itmtentendachii Kamer, 'verklarende dat zij akte neemt van hetgeen !de regeering gesproken heeft, over gaat tot de orde van den dag. Deze motie werd goedgekeurd met 239 stemmen tegen 37. Vervolgens is het krediet, door den minister van oorlog aangevraagd voor de bezetting van Massowah enz., aangenomen met 188 stemmen tegen 37. RUSLAND. De Keizer en de Keizerin zijn gisteren namiddag, aan boord van den gepantserden kruiser Wladimir, naar Bjoerkoesund ver trokken. De Novoie Vremia verklaart, dat Rusland den vorst, die door de Bulgaarsche Sobranje zal gekozen worden, niet zal erkennen. Het blad ondersteunt de kandidatuur van prins Karageorgewitch. Uit St Petersburg wordt gemeld, dat bin nenkort het verbod tot uitvoer van paarden zal worden opgeheven. Schiedam, 2 Juli 1887. Burgemeester en Wethouders, tot de erva ring gekomen zijnde, dat sommige geabonneer- dan der waterleiding, zonder daarvoor gecon tracteerd te hebben, het water ook bezigen tot besproeiing hunner tuinen of grasvelden( waarschuwen ieder, dat op dit misbruik nauwlettend toezieht zal worden gehonden en, bij overtreding, gestreng wordt toegepast het bepaalde bij art. 16 van het tarief en de be palingen voor de levering van het water der drink waterleidin g. Bij Burgemeester en Wethouders is inge komen een verzoek van A. J. Zoetmulder om vergunning tot uitbreiding van zijn branderij aan de Prankelandsche laan alhier, Wijk A. no 922S, kadaster Sectie C no 976, door plaat sing van een stoomwerktuig van 2 paarde- kracbt met ketel van 3 M2 verm. oppervlakte. Aan de Directie van de Stearine kaarsen fabriek Apollo is ,de gevraagde vergunning tot uitbreiding van de stoomkracht harer fa briek verleend. Door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is afwijzend beschikt op het request van den Nederlandschen Uitgevers bond, waarbij verlaging van het posttarief tusschen Belgis en Nederland was gevraagd. De Minister van Financiën maakt bekend, dat door hem ontvangen zijn twee postwissels een groot f 2.25, aan hel postkantoor te Grave ingeschreven, de andere groot f 2, aan het postkantoor te Loenen ingeschreven, beiden door onbekenden wegens aan het Rijk ver schuldigde gelden ingezonden. In een afdeeling der Eerste kamer heeft men zijn leedwezen uitgesproken, dat de Regeering, zonder eene nadere regeling te treffen, door plotseling ontslag van nog ge schikte werklieden van 'sRijks werf te Am sterdam velen hunner in ongelukkigen toe stand deed geraken. Men vroeg of dit niet zonder schade voor 'slands belang voorkomen had kunnen worden. De gemeente Rukfen, Nisse en Tubbergen hebben zich genoodzaakt gezien, om bij het Rijk een buitengewone ondersteuning aan te vragen, wijl haar ingezetenen buiten staat waren de hooge lasten op te brengen, waar toe zij door de opdrijving van het openbaar onderwijs gedwoDgen werden. Vanwege het Rijk zijn thans aan genoemde gemeenten bij dragen verstrekt respectievelijk van ƒ4500, f 2560 en 2600. De Middelburgsche klokkenist J. F. Klein heeft de inwijding vaa het nienwe carillon te Aberdeen (Schotland) tot groote voldoening van de inwoners dier stad volbracht. Veel Engelscha en Schoteche liederen en volksliede ren weerklonken in de Engelscha feestweek onder zijn handen van dea St. Nicolaastoren aldaar. Te St. Annaland (Zeeland), hebben Jan Goedegebnre Abrszoon en Trijntje Bal, hun negen-en-vijftig-jarig huwelijksfeest gevierd. Hierbij waren tegenwoordig vijf broeders van den jubilaris, allen met hem uit een huwelijk gesproten. Van deze zes broeders zijn er drie al meer daa vijftig jarea ge« hnwd. Protestantschc Bedevaart Ongeveer 250 personen, mannen en vrou wen, nit Ond-Beierland en omstrekeD, brach ten eergisteren, onder geleide van predikanten, een bezoek aan de weesinrichting te Neerbosch, waartoe zij per extra-stoomboot naar Nijme gen waren gekomen. In een 25tal rijtuigen bega ven zij zich van Nijmegen naar Neerbosch. Vele gitten in geld werden door hen aldaar geof ferd. Den verjaardag van onze Kroonprinses (31 Augustus) tracht men te Dordrecht evenais het vorige jaar tot een kinder- en volksfeest te maken. Reeds iB een voorloopig programma samengesteld, waarop onder meer geplaatst zijnde uitvoering eener kindercantate, fees telijk onthaal der schooljeugd op alle scholen, volksspelen, volksconcerten, enz. De Rotterdamsche Tramway-Maatschappij vervoerde in de maand Juni 2.423.573 reizi gers met een opbrengt van f 18i,615.841/2) tegen 2.288.055 reizigers met een opbrengst van f 175.564.39 in dezelfde maand van het vorige jaar. Naar de Delftsche Opmerker verneemt, blijkt te Delft de noodzakelijkheid te bestaan, het percentage der inkomsten-belasting aldaar vast te stellen op 8.36. De Vereenigde Vergadering van Delfland heeft het voorstel tot wijziging van het in de vergadering van 2 Juni genomen besluit betreffende de Mcnstersohe sluis, naar aan leiding eener conferentie met Gedep. Staten, in dier voege, dat in de zitting der Prov. Staten zal worden voorgesteldlo. ingeval van her stelling eene bijdrage van f 24000 te verleenen, en 2o. ingeval vau vernieuwing en onder voor waarde, dat dedoorvaartswijdtetot4M wordt gebracht, met dnbbele ebdcuren, eene bijdrage van f 30,000, met algemeene stemmen aangenomen. Sedert bet in werking treden van de nieuwe hondenbelasting te 's-Hage zijn aldaar ruim 3000 honden aangegeven, en heeft de belas ting in weinige dagen meer opgebracht dan anders in een geheel jaar. Gedurende de maand Juni werd van den stoomtramdienst der Nederl. Rijnspoorweg maatschappij tnsschen Den Haag en Scheve- ningen door 104,260 personen gebruik ge maakt, en van den locaaldienst tusschen Den Haag en Voorburg door 14,469 reizigers. Te Scheveningen werden in den loop der maand Jnni genomen Buitenbaden 128 door dames, 667 door heeren, 39 door kinderen en 51 gemengds totaal 885. Binnenbaden'.' 135 zeewater-baden, 21 zoet" water-baden en 9 douches totaal 165. Door de afdeeling Woerden der HoH- Maatschappij van landbouw is alsnn vooï goed besloten, de harddraverij en het schoon» rijden te doen plaats hebben op Woensdag 17 Augustus. Na zijn scboone overwinningen van veris* den week, is da Nederlandsche Kampioen nog stoutmoediger geworden en heeft zich n® doen inschrijven voor de wedstrijden om de bisycle and tricycle championships of Enge land, welke Maandag a. s. te Birmingham zullen worden gehouden. Naar het Engelschs sportblad Wheeling aan zijn lezers mede» deelt, bestaat er alle kans, dat de heer Kider- len de meesterschappen op den driewieler (van een en van vijf Eugelsc'ae mijlen) zal winnen. Het Amsterdamsche publiek zal op 1® Julia. s. achter het Rijksmuseum in de gelegen heid zijn hein toe te juichen in zijn kamp met den heer A. Davids nit Hannover,Dnitseblands besten tweewielrijder. Prins Victor Napoleon, zoon van prins Jeröme en kleinzoon van den voormaligeu ko ning van Westfalen, is vóór een paar dagen in het Amstel-hêtel afgestapt, vermoedelijk om een bezoek te brengen aan de ex-keizerin Eugéaie, Donderdag-middag is hij, volgens het N.v.d.D., met de heeren van zijn gevolg naar Brussel afgereied. Onder de hooge peronages, die thans in het Amstel-HStel verblijven, bevinden zich ook de japansche prinsen Mazuda en Jwas- hita. De verzameling oudheden, meubelen enz» behoorende tot het Broekerbuis, it in haar geheel aangekocht door mevr. de wed. jhr. Lopez Suasso, geb. De Bruin te Amsterdam, die daartoe voornamelijk geleid is door de begeerte om deze verzameling voor ons lan^ te behouden. Voornamelijk Engelsohe en Fransohe lief hebbers waren over dezen koop in onderhan deling. Het Broekerhuis is voor het publiek gesloten. Het gebouw met de gronden wordt weldra in het openbaar verkocht. Da Amst. Ct. gewaagt van een geschil tns schen een luitenant en een sergeant der schut terij over de vraag, of bij het schieten men hield in de Rietlanden oefeningen in het richten en mikken het linker of het rech ter oog moet worden gesloten. Da sergeant beweerde het eerste, de luitenant het laatste» De Amst. doet ironisch opmerken »Die luitenant scheen het wel te weten." Toch kan de man van zijn standpunt gelijk hebben ge had, namelijk zoo hij links schiet. Zulke gevallen komen voor wij hebben eeu sergeant der sehutterij gekend, die links en linksoh schoot. Vrijdagochtend omstreeks 11 uren ontstond er brand te Arnemuiden. Weldra sloegen rook en vlammen uit een door twee gezin- nen bewoond huis op de Westdijkstraat» Dank zij de ijverige pogingen der Arnemuid* sehe brandweer, die zich flink van haaf taak kweet en daarbij dapper geholpen werd door de Arnemnidsche visschersvrouwen, kon de brand tot het aangetaste perceel beperk! worden, dat echter geheel is uitgebrand. oorzaak Van den brand is onbekend. (Zie verder het Bijvoegsel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2