10s Jaarg. Woensdag 13 Juli 1887. Nu! 2825. V E It S C H IJ N T D A G E L IJ K S. JJIjpwn (iwpcht. Bureau: ïüïarkt, E, 3 57. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën: Van 1—6 regels ƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. He Bulgaarsche Sobranje heeft bet ontslag der regenten niet aangenomendoch het ministerie is afgetreden. Stoïloff is met de Vorming van een nieuw ministerie belast, het 'Welk als volgt zal zijn samengesteld Stoïloff, Eatcbewitch, Transky, SchumakoffenPetre- koff. Volgens berichten uit Coburg, waarvan men echter de waarde niet bev,ordeelen kan, zou de hofraad Fleischmann, die als gewezen leermeester van prins Ferdinand bij dezen in hooge achting staat, op verlangen van hertog Ernst van Gotha, den prins het aannemen der Eulgaarsche kroon afgeraden hebben. DÜITSCHLAND. De Keizer is gister avond te Coblenz aan gekomen, ten einde de Keizerin, welke aldaar haar zomerverblijf houdt, esn bezoek te bren gen. Prins Bismarek is denzelfden avond te Berlijn gekomen. Do Kreuzzeitung bericht, dat prins Bismarek binnenkort zal ontheven worden van de por tefeuille van minister van koophandel, welke hij tot dusver in vereeniging van het minister- presidentschap voert, Zelfs wordt de naam "vnn een nieuwen minister van koophandel genoemd, doch dit is alsnog voorbarig te achten. ENGELAND. De minister Fergusson verklaarde gisteren in het Lagerhuis, dat Wolff's verblijf te Con- stantinopel nog twee dagen verlengd is. De briefwisseling is gisteren aan het huis over gelegd. Ritchie kondigde tegen Maandag de indiening aan van een wetsvoorstel, om het in eigendom verkrijgen van kleine stukken grond aan landbouw-arbeiders gemakkelijk te maken. Balfour stelde de tweede lezing der Iersche landwet voor en kondigde daarbij amende menten aan, waardoor de koopers van pacht hoeven volgens de wet van 1870 en koopers van kerkelijke goederen volgens de wet van 1869 gelijk gesteld zullen worden met de hoopers van pachthoeven, volgens de wet van 1885. Campbell Bannerman stelde zijn sub- amendement voor tot bestrijding der tweede lezing. Het Hoogerhuis beeft in derde lezing bet Wetsontwerp voor bet Manchester-kanaal, en H&t tot vergemakkelijking van de overdracht Van grondbezit aangenomen alsmede in eerste ezing de Iersche strafwet. Nadat door de appositie bezwaar was gemaakt om de tweede ezing van dit laatste wetsontwerp op he den te bepalen, nam lord Salisbury er genoe - gen mede, dat die Donderdag zou plaats heb ben. Uit Dublin wordt gemeld, dat Mgr. Persico en pater Gualdi Donderdag aldaar in het Greshamhotel zijn afgestapt. Volgens den Qbs. fr. was de vertraging veroorzaakt door Mgr Ruffo Scilla, die vooraf bet een en an der te Londen bespreken moest. In ieder geval is er geen sprake van een bemiddelings zending, maar enkel van een plaatselijk on derzoek tot voorlichting van den H. Stoel. Berichten uit Hawaii bevestigen, dat op 25 Juni eene omwenteling is aangevangen wegens ontevredenheid over het verdorven ministerie van Koning Kalakaua. Een monstermeeting verklaarde den 30 Juni het kabinet afgezet en legde den Koning een program van her vormingen voor. De Koning wilde zijne macht aan de buitenlandsche gezanten over dragen, hetgeen deze echter weigerden. De Standard meldt uit Odessa, dat de Russische regeering bevel aan alle verlofgan gers in zuidelijk Rusland heeft doen toekomen, om zich terstond bij hunne regimenten aan te melden. FRANKRIJK. Gisteren heelt in de Kamer van Afgevaar- digden de aangekondigde interpellatie van de heeren Révillon en Pelletan betreffende »de clericale en monarchale woelingen'' plaats gehad. De minister-president Rouvier betoogde in antwoord, dat de regeering bij haar eerste optreden verklaard had met de republikein- sche meerderheid te willen regeeren. Des ondanks hebben zij van wie deze interpel latie uitgaat, het ministerie hun vertrouwen ontnomen. De minister-president had zonder eenigen dwang geheel op eigen verantwoor delijkheid een kabinet samengesteld de vorige minister van oorlog had het ongeluk zijn naam verbonden te zien aan een onwettige manifestatie bij gelegenheid eener verkiezing in het Seine-departement. Wanneer een mili tair in een dergelijk geval verkeert, behoort hij aan zulk een omgeving onttrokken en in zijn rang geplaatst te worden. Boulanger moest dus aftreden had de regeering geaarzeld, het ware met haar ge daan geweest. Dat is de reden, waarom een gedeelte der natie zijn steun aan het ministerio heeft ontzegd. (Toejuichingen in het centrum). Hce wil men anders de oppositie verklaren, die zich vertoond heeft, vóórdat het nieuwe kabinet nog iets had gedaan? Het ministe rie heeft reeds eene begrooting aangeboden zonder nieuwe belastingen en een wetsont werp van administratieve hervormingen men late het leven, om zijn arbeid voort te zetten. Het is geene regeering van strijd, maar het wil de wetten der republiek doen eerbiedigen. Nadat nog verschillende redevoeringen wa ren gehouden, nam de Kamer met 382 tegen 1*20 stemmen de eenvoudige orde van den dag aan, met welke de regeering zich vereenigd had. Volgens gerucht zou de heer Fioquet, voorzitter der Kamer, zijn ontslag als zoo danig aan den vice-president hebben ingediend. Generaal Boulanger heeft Zondag voor middag zijn offieieele intocht te Clermont- Ferrand gedaan, zonder dat iets bijzonders is voorgevallen. Omstreeks tien uren zette de stoet, voorafgegaan door een peloton gendar mes, zieh in beweging, de generaal werd langs den geheelen weg toegejuicht. Boulanger ont ving de leden van den gemeenteraad en de maire, die een toespraak tot hem hield. In antwoord verklaarde de generaal, dat hij als Franschman en republikein verknocht is aan de belangen van het leger en de grootheid des lands. De Londensche correspondent van de Faris bericht, dat de Duitsche kroonprins in allen haast naar Duitschland is teruggeroe pen. Dit nieuws heeft te Parijs groote op schudding gewekt. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan Daily News geseind, dat de Sultan nog steeds aarzelt de conventie over Egypte te bekrachtigen thans stelt hij de volgende wijziging daarin voor Ingeval er in Egypte binnenlandsche onlusten uitbreken, zullen Turkschetroepen deNijldelta bezetten, maar als de Porte mocht weigeren troepen te zenden, zullen er troepenkorpsen, gevormd uit de legers van de Europeesch* kleine staten, met toestemming der groote mogendheden naar Egypte worden gezonden. ITALIË. Koning Humbert heeft een besluit getee- kend, waarbij een zevende Alpijnsche regiment gevormd wordt, dat zijn hoofdkwartier te Verona zal hebben. De Senaat heeft met 79 tegen 12 stemmen het door de regeering aangevraagde crediet van 20 millioen lire voor de bezetting van Massowah enz. goedgekeurd. SPANJE. De ministerraad heeft zich bezig gehouden met een oproer, dat gisteren morgen in eene plaats in de provincie Valencia is ontstaan. De oproerlingen hebben het Raadhuis in brand willen steken. Vier dooden zijn er gevallen. De orde is er hersteld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1