limienlamMt*! I^khten. Schiedam, 12 Juli 1887. De commissie van Rapporteurs van de Eerste Kamer voor de grondwetsvoorstellen zal voorloopige verslagen uitbrengen over de algemeene beschouwingen en alle hoofdstuk ken, behalve het Xe (onderwijs). Ten aanzien van het voorstel van dr. Schaepman zal worden volstaan met een eind verslag. Vrij algemeen verklaarde men zich in de afdeelingen tegen de aangenomen wijziging van art. 194 der grondwet. De commissie der Prov. Staten van Zuid- Holland heeft gunstig geadviseerd in zake de voorstellen tot vaartverbetering tusschen den IJsel en de ringvaart van den Haarlem mermeerpolder, met verzoek aan Gedeputeerden nader te letten op de bezwaren van Boskoop en te overwegen, of toekenning van schade loosstelling aan Gouda billijk is. Het langdurig wonen in éen huis blijkt ook al geen zeldzaamheid meer. In Terneuzen zijn drie ingezetenen, respectievelijk 88, 87 en 84 jaar oud, die nog altijd in hun geboor tehuis wonen. Op de Hillegersbergsche plas is Zondag avond om half zeven een zeilbootje, toebe- hoorende aan dewed. Voorrips, genaamd »De Zwaluw," tengevolge van een hevigen ruk wind omgeslagen. De twee personen, die zich in de boot bevonden, geraakten te water een er van zwom naar den kant, terwijl de ander op de boot, die omgekeerd in 't water lag, wist te klimmen. In een andere roeiboot werd hij toen opgenomen. Naar wij vernemen zal Zondag 24 Juli en drie volgende dagen te Rotterdam in het gesticht van de Dames-Religieuzen van de Eeuwigdurende aanbidding, in de Eendracbt- gtraat, een tentoonstelling worden gehouden van de voorwerpen, welke door verschillende afdeelingen van Het Liefdewerk voor arme kerken verzameld of vervaardigd werden ten behoeve van de Vaticaansche Tentoonstelling. De voornaamste van deze voorwerpen zul len later ook prijken op de expositie te Am sterdam. (TI) Voor de deelnemers aan den roeiwedstrijd, uitgeschreven door den Deutschen Turn und Ruder- ïeran te Rotterdam, te houden aldaar 7 Augs. a. s., zal de Rhjjnspoorweg retour- kaarten beschikbaar stellen tegen enkele reis- vracht, geldig van 5 tot en met 7 Augs. Men zal zich wellicht herinneren, dat in 1884 ten nadeele van juffrouw R. aan het Huy- genspark in Den Haag verschillende geldswaar dige papieren, tot een bedrag van f 110.000, werden verduisterd, gelijk men tevens zal weten, dat de Haagsehe politie eene verwan te met haren zoon in Engeland heeft weten op te sporen, die verdacht waren aan die ver duistering niet vreemd te zjjn. Daar echter het onderzoek tot geen ontdek king leidde, werden de twee personen vrijge laten. Thans is bij de politie het bericht ontvan gen, dat gisteren te Bordeaux z jjn aangehouden de heer V. d. H., zijne vrouw en hun 24-jarigen zoon, die van de verduistering dfjoht worden, daar zij in het bezit zijn gevonden van de verdwenen waarde, die bijna onaangeroerd was. De berichten van Soestdijk blijven gunstig. Z. M. de Koning bevindt zich bijzonder wel waarschijnlijk keert de vorstelijke familie in September naar Den Haag terug, wanneer Z. M. persoonlijk de zitting der nieuwe Kamers zal openen. (IV. Gr. Ct Voor den op 1 Augustus a. s. te 's-Gra- venhage te houden gymnastiek-wedstrijd is ingevolge koninklijk besluit van 5 Juli no. 19 een zilveren eeremedaitle beschikbaar ge steld. In de jongste aflevering van het St~ Gr ego- mis- Blad spoort de zeereerw. heer M. J. A. Lans aan tot deelneming in den hoogst be langrijken arbeid van de Vereenigtng voor Noord-Nederlandsche muziekgeschiedenis. Er is van den muzikalen roem onzer voorvaderen betrekkelijk zoo weinig bekend, zegt hij, en er kan, door gemeenschappelijke samenwerking, zooveel aan het licht gebracht worden. Het steunen dier vereeniging is uiterst gemakke lijk en gaat met slechts geringe onkosten gepaard. Men wordt beschermer door jaarlijks f3 te storten, en ontvangt dan èn het tijd schrift der Vereeniging èn al wat zij verder in den loop des jaars uitgeeftmen wordt lid door jaarlijks f 1,25 bij te dragen en ont vangt dan alleen het Tijdschrift. Niets an ders is verder noodig dan dat men zijn naam, adres en het bedrag, hetwelk men verlangt te storten, op geeft aan den secre taris der Vereeniging, den heer H. C. Rogge, te Amsterdam. Naar de Sport verneemt, vindt luit. Mete- lerkamp zeer veel baat bij de behandeling van dr. Mezger, die op hem een waar wonder verricht. Acht dagen geleden werd hij op een sofa het hotel binnengedragen, en na 15 maal onder behandeling te zijn geweest,is hij reeds in staat met een stok te loopen. Zondagmiddag te l1/^ unr is op het IJ een zeilbootje omgeslagen. Van de 4 personen, die er in zaten, is een 20jarige diamantslijper verdronken. Twee werden door de havenpolitie gered, en de andere redde zich-zelven, door naar den wal te zwemmen. Kwart over vijven werd het lijk van den drenkeling opgevischt. De hoofdrichting van den spoorweg Hilver- sum-Leiden, waarvoor nu de plannen zijn in gediend isHilversum-Trompenberg-'s-Grave- land-Horstermeerpold.-Vreeland-Loenen-Vin- keveen-Wilnis-Mijdrecht-Zevenhoven-Ter Aar- Nieuwveen- W oubrugge- Ho ogmade-Leiden, Bij Leiden wordt de stadspolder gesneden en sluit de lijn over de Leidsehe Vaart bij den Hollandsohen spoorweg aan. Het Utr. IDbl, vestigt er de aandacht van zijne lezers op, dat het Woensdag 27 Julia. s. een eeuw zal zijn geleden, dat de dappere grenadier Christoffal Pulman, van Soestdijk, den heldendood vond omdat hij bij de ver dediging van ons Vaderland liever het leven liet dan zich aan den vijand over te geven. Te zijner herinnering verrees het eenvoudige gedenkteeken aan den rechter voorhoek van het koninklijk lustslot Soestdijk. Het blad doet het voorstel, op 27 Juli aan den voet van bovengenoemd gedenkteeken een krans te leggen, getuigende dat de Nederlan ders ook in deze dagen nog de mannen weten te eeren en te huldigen, die bij de verdediging van onzen geboortegrond als helden zijn ge vallen. Twee opgeschoten knapen van 's Hage, die Zaterdagavond tegen donker op de Voorstreek te Leeuwarden eenige exemplaren van een socialistisch blad op de straat uitdeelden, werden al spoedig door eene steeds grooter wordende menigte, die kennelijk niet met hun bezoek was ingenomen, achtervolgd, zoodat zii ein delijk de vlucht namen in een tapperij op do Nieuweburen, vanwaar zij verder, onder ge leide van de volksmenigte, naar het politie bureau werden overgebracht. De politie moest hen tegen de menigte beschermen, daar zij anders waarschijnlijk een pak slaag niet waren ontloopen. Aan het bureau ontried de commissaris van politie hun ten sterkste een tweede bezoek aan Leeuwarden, daar dit voor hen wel eens minder aangenaam zou kunnen eindigen. De eerste tram van Jonre naar Heerenveen derailleerde gisteren morgen onder Hasker- horne met zulk een vaart, dat de locomotief over den kop sloeg en in het naa9t gelegen weiland terechtkwam, half in de sloot. De waterwagen, tusschen de locomotief en den passagierswagen in, werd zeer beschadigd. Ongelukken zijn er gelukkig niet te betreu ren. Een der passagiers op het balkon ont ving eene wonde aan den voet. De machi nist, die met de locomotief den luchtsprong medemaakte, kwam er zonder letsel af. Met de stoomtram, die II u. 10 m. uit Oosterbeek vertrekt, is op de hoogte van de Klingelbeek zekere W. Rooseboom uit Ooster beek overreden. Zijn lichaam was geheel ver minkt en het lijdt geen twij tel of hij wa3 terstond een lijk. De man was vroeger in kolonialen dienst. Men meldt als een curiositeit uit Roosteren aan het Venl. Weekblad: Zondag deu 3n Juli had alhier plaats een concert van 30 werkende leden onder.een rozestruik 1 In den tuin van mevrouw de wed. Reynen staat een treurroos, welker kroon den kolos salen omtrek heeft van ruim 20 meter. Onder dit boompje, dat dien dag volgens matige berekening prijkte met meer dan 10,000 bloei ende roozen, gaf het fanfare-gezelschap om der curiositeits wille een concert. Wegens de buitengewone warmte van dien dag deed mevrouw Reynen aan alle bezoekers (de tuin stond voor het publiek open) geheel belangloos op milde wijze ververschingen aan bieden. Menig glaasje werd geleedigd, menig fiescbje onderging een bloedige, maar pijnlooze operatie In een gehucht, onder de gemeente Rolde, heeft Zaterdag eene poging tot vergiftiging plaats gehad. Eene vrouw zette haren man eene boterham voor, die deze echter niet at. De onaangename smaak en andere verdachte omstandigheden wekten zjjn achterdocht en brachten hem er toe, den burgemeester kennis te geven van het geval.Een voorloopig onder zoek volgde, waaruit bleek dat op het brood zekere hoeveelheid rattenkruid aanwezig was. De vrouw is reeds gearresteerd. Huiselijke oneenigheid moet de aanleiding tot deze mis daad zijn. De vorige week vertoonden zich in het huisgezin van den arbeider R. te Helmond, verschijnselen van vergiftiging. Na het ge' bruik van het middagmaal, bestaande nfl soep en spekpannekoeken, werd de geheel® familie, met uitzondering van twee personen, die van het koude gerecht niet hadden mede* gegeten, ongesteld. Het bleek den inmiddels geroepen arts da hier eene arsenioum-vergiftiging had plaats gehad. Door het snel toedienen van tegeng1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2