10e Jaarg. Nu. '2834. Zaterdag 23 Juli 1887. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gemeen (Swpicht. prmfnlanfelia Bureau: Markt, E, 3 57. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. Prijs Tan dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0-05 Prijs der Advertontiën Van 1—6 regels Elke gewone regel meerO.lO Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. DÜITSCHLAND. Keizer Wilhelm is Dinsdag avond te Gas trin aangekomen. Toen hij zijne vertrekken ia het hotel had betrokken, zeide hij tot den gouverneur der provincie,Ik verheug mij dat ik mij opnieuw te Gastein bevinddrie Weken geleden, na mijn reis naar Kiel, dacht ik niet, dat ik hier nog ooit zou gekomen zijn." De kroonprins heeft een koude gevat, doch dr. Mackenzie, die hem bezocht, heeft niets ernstigs geconstateerd. De beterschap van den prins neemt toe. Men hoopt dat hij na een kuur te Ems, de legermanoeuvres in September zal kunnen bijwonen. Bij de gisteren te Straatsburg gehouden verkiezing voor den Rijksdag, ter vervanging van wijlen Kable, werd de advocaat Petri, de kandidaat der gematigde Elzassers en ge deeltelijk ook der Oud- Duitschers, met 6474 stemmen gekozen. Maarschalk Moltke ver kreeg 1163 stemmen. ENGELAND. Het Hoogerhuisi heeft gisteren bij tweede lezing het ontwerp omtrent de boter-surro- gaten goedgekeurd doch het zal over de ■vraag »butterine" of ^margarine" in comité- generaal besluiten. In het Lagerhuis verklaarde de heer Fer- gusson, dat hij de verdere briefwisseling over de Egyptische conventie op een dag in de volgende week zal overleggen. De heer Balfour heeft gisteren in het Lager huis de belofte afgelegd, tijdens het recès een onderzoek te zullen doen instellen omtrent de op het Iersche grondbezit rustende hypo theeken en familie-lasten. Verder kondigde Balfour de reeds in de jongste conservatieve vergadering bekend geworden amendementen aan, o. a. eene tijdelijke vermindering der gerechtelijke pachtgelden in de.eerstvolgende drie jaren. Het Huis besloot Maandag a. s. tot de artikelsgewijze-behandeling der Iersche landwet over te gaan. Verschillende Engelsche bladen vermelden het gerucht van Stanley's overlijden. Volgens sommige berichten zou de stoomboot, waar mede hij den Congo opvoer, gezonken zijn, Waarna de inboorlingen hem vermoord zouden hebbeD. Te St Thomas (West Afrika) was van een zendeling te Matadi bericht ontvan gen, dat Stanley zou gedood zijn in een ge- Vecht met inboorlingen, van wie bij levens middelen wenschte te ontvangen, doch tot den 'en dezer was geen boodschapper van Stan ley's expeditie rechtstreeks ter kust aange komen. Het bericht, dat Stanley zon vermoord zijn vindt geen geloof bij de Engelsche commissie, die de expeditie tot het ontzetten van Emin- Bey uitrustte. Dit bericht toch zou, ware bet echt, de kust niet binnen den vermelden tijd hebben kunnen bereiken. FRANKRIJK. De heer Mazeau, minister van justitie is voornemens zich terug te trekken uit hoofde van zijn lijdenden toestand. De Senaat heeft met 175 tegen 82 stemmen het mobilisatie-ontwerp in zijn geheel aan genomen. In het departement der Beneden-Alpen heb ben zware stormen en hagelbuien gewoed, waardoor groote verwoestingen zijn aange richt. De Figaro verneemt uit Rome, dat de onderhandelingen tusschen Pruisen en het Vaticaan over de bestrijding van het Fransche element in den Elzas en Lotharingen zijn mislukt. De Paus heeft geweigerd zich in te laten met een aangelegenheid, welke uitsluitend betrekking heeft op de verhouding tusschen Pruisen en den Elzas. De Agence Havas publiceert den tekst der nota, door kardinaal Rampolla tot de nuntii over de eventueele verzoening van de Itali— aansche regeering met den H. Stoel, gericht. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Times gemeld, dat de Porte zich bereid verklaard heeft over Egypte verder met Engeland te onderhandelen, maar op eenen anderen grond- slag, in overeenstemming met de inzichten der belanghebbende mogendheden. De Porte zal eene circulaire tot de mogendheden rich ten over hare houding in de Egyptische kwestie. Volgens een depêche van Kreta is er over eenstemming verkregen met de Porte, welke zekere concessiën zal doen ten opzichte van Kreta's financiën en administratieve zelf- regeermg. A an de Standard wordt uit Koustantinopel gemeld, dat het vertrek van Sir Drummond Wolff het behoud is geweest van het Turk- sche ministerie. De Sultan heeft het blad Mizan doen schorsen, dat door zijne aanval len den grootvizier genoopt had zijn ontslag te nemen. De vizier is door den Sultan ver zocht aan te blijven. De Sultan poogde Wolff terug te roepen nadat deze vertrokken was, maar de Britsche gezant verklaarde, dat dit niet mogelijk was. Uit Bucharest wordt bericht, dat te Varna onlusten zijn uitgebroken en het Bulgaarsche regentschap er twee bataljons infanterie heen gezonden heeft. De regent Stambouloff was juist voornemens, voor zijne gezondheid eenigen tijd naar Varna te gaan en zijne col lega's zouden hem vergezellen. Het bericht dat Radoslavoff gevangen zou genomen zijn, wordt van uit Sofia beslist tegengesproken. Het Berliner Tageblatt meldt, dat het Servische koningspaar, met medeweten van den minister president Ristitch is overeenge komen, dat de koningin met den elfjarigen kroonprins ten behoeve van diens opleiding naar Duitschland zal vertrekken en voor den duur van verscheidene jaren zich te Stuttgart metterwoon zal vestigen. RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt aan Daily News geseind, dat de Afghaansche grensregeling op bevredigende wijze is opgelost. Rusland krijgt het tusschen de rivieren Kuschk en Munghab gelegen gebied, hetwelk den Turkmenen bij de jongste afbakening is ontnomen. Daaren tegen neemt Rusland de door Engeland voor gestelde grenslijn aan den Oxus aan, en ziet dientengevolge af van de districten, welke bij de schikking van 1873 aan Rusland werden toegewezen. Maiuchak blijft alzoo aan Afgha nistan. SPANJE. In den onder voorzitterschap van de regen tes te Langranja gehouden ministerraad zette de minister van buitenlandsche zaken uiteen wat Spanje's belang vorderde met opzicht tot de alkohol belasting. De minister van kolo niën gaf een overzicht van de hervormingen, welke hij voornemens is in het bestuur der koloniën te brengen. De minister van financiën deelde mede, dat op het binnen land sch beheer een overschot van elf millioen bestaat. Sagasta heeft aan de overheid te Barcelona medegedeeld, dat hij met Duitschland onderhandelingen geopend heeft, over de alkohol-belasting. Gisteren nacht bad in het stadskwartier van het congres te Madrid een hevige ont ploffing plaats, tengevolge van een schiettoe- stel, door een onbekende hand daar neder- gelegd, hetwelk ontplofte zonder iemand te kwetsen. Schiedam, 22 Jnli 1837. rurgemeester en Wethouders brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de Processen- verbaal van de cp 19 dezer plaats gebad heb bende veikiezing van Zeven Leden voor den Gemeenteraad ter inzage zijn nederg>legd op de Secretarie en dat een afschr ft daarvan is aangeplakt aan het Raidkuis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1