10e Jaarg. Woensdag 27 Juli 1887, No. 2837. VERSCHIJNT DAGELIJKS. gemeen ©wicht. Bureau: Markt, E, 357. K De minister Fergusson heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat er geen grond is voor het gerucht van Stanley's dood. HIM Cl Prijs van dit Blftdi Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertontiën Van 1—6 regels ƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. BULGARIJE. Prins Ferdinand van Saksen-Cobnrg heeft ^en Russisehen gezant te Weenen een bezoek gebracht. Deze heeft verklaard, dat de Czaar zjjne verkiezing tot vorst van Bulgarije, nooit, Onder welke voorwaarde ook, erkennen zal. De Czaar is bereid hem. te ontvangen als Prins van Saksen-Coburg, doch van Bulgarije ^ag gedurende het onderhoud niet gerept borden. De Ntue freie Pr esse voorziet, nu alzoo de kandidatuur van prins Feridnand is mislukt, dat prins Alexander van Battenberg zal wor den herkozen of de republiek zal worden uit geroepen. DUITSCHLAND. Keizer Wilhelm bevindt zich te Gasteiu uitstekend wel. Zijne eetlust en krachten nemen toe en hij gaat reeds alleen zonder behulp van een wandelstok „Ik heb dikwijls genoeg gezegd herhaalt de Keizer van tijd tot tijd dat de lucht van Gastein mijn beste geneesheer is. De dokters zijn "verwonderd over de groote beterschap, die zij aan den grijzen vorst bemerken. De Keizer zal tussehen den 5en en den 7en Augustus een bezoek van den Keizer van Oostenrijk, op "Wiens grondgebied hij zich bevindt, ontvangen. ENGELAND. De overeenkomst betreffende de noordelijke grenzen van Afghanistan is door de Russische Britsche commissarissen onderteekend en en moet nog alleen door de beide regeeringen goedgekeurd worden. Een deputatie van marine-officieren over handigde gisteren aan de Koningin op het kasteel van Osborne afbeeldingen van het juhileumsgeschenk der Britsche vloot. Het geschenk zelf, dat uit twee zilveren modellen bestaat, het een naar eene ouden houten drie dekker, het andere uit het onlangs voltooide pantserschip Victoriais nog niet geheel ge- ïeed. In haar antwoord op het adres van Verknochtheid der vloot, sprak de Koningin het vertrouwen uit, dat de geest der marine dezelfde gebleven zou zijn zooals hij steeds m geweest, en de dapperheid der Britsche marine de kusten en den handel van Engeland zou blijven beschermen. De katholieke gouverneur van het eiland ■Mauritius, sir John Pope Hennessy, die door eenige onverdraagzame protestanten was aan geklaagd, dat hij de Fransche bewoners (het •iland was vroeger een Fransche kolonie) en in 't algemeen de katholieken bevoorrechtte, is, om zich mondeling te verdedigen, naar Londen overgekomen en op de meest eervolle wijze door het gouvernement in zijn waardig heid hersteld. Minister Holland gaf op een interpellatie van Howard Vincent, tevens te verstaan, dat de plaatsvervangende gouverneur en secretaris mr. Clifford Lloyd, een uiterst onhandelbaar persoon, verplaatst is geworden naar een andere Engelsche kolonie. Het voortgezet onderzoek naar de omstan digheden, waaronder miss Cass in Juli 11. in Regent Street gearresteerd werd, bracht op nieuw bezwaarde bijzonderheden omtrent de gedragingen dier jonge dame aan 't licht. Getuige James Weatley, een schrijnwerker, verklaarde dat hij even vóór hare inhechtenis neming juffr. Cass in gezelschap van eene erkende prostituee had gezien. Vervolgens werd juffr. Cass in tegenwoordigheid van een Fransche modiste, Mme. Piétré, gebracht, die met veel beslistheid verklaarde gezien te heb ben, dat de verdachte juffrouw mannen op straat aanhield. Er volgde op deze verklaring eene heftige scène, daar miss Cass bij hoog en hij laag tegen de bewering van Mme. Piétré, die zij een naijverige oude tang"' noem de, protesteerde. Het getuigenverhoor was hiermede afgeloopen. Uitspraak waarschijnlijk Maandag. FRANKRIJK. De President der Republiek is gisteren te Mont-sous-Vaudrey aangekomen. Hij dankte den maire, die hem welkom heette, voor de woorden, die hij tot hem gesproken had en zeide verder, dat hij evenals iedereen de wan kelbaarheid der ministeriën betreurde en dat hij steeds doen zou al wat in zijn vermogen was tot bevordering van de belangen des lands. Op twee feestmalen, te Rouaan (bij gelegen heid der onthulling van het standbeeld van Armand Carrel) en te Senlis (naar aanleiding der inwijding van een museum), hebben inci denten plaats gehad, terwijl de ministers Spuller en Hérédia eene rede hielden. De beide ministers hebben namelijk eene staat kunde van bijeentrekking der republikeinsche krachten, eene staatkunde van eendracht ver dedigd. Toen nu de heer Spuller te Rouaan zeide dat de President der Republiek de pas verworven populariteit van een man met spottend gezicht kan gadeslaan, deed zich een luid protest en de kreet: »Leve Boulan- ger!" hooren. Te Senlis vielen eenige gasten den minister Hérédia in de rede en riepen hem toe»Gij volgt eene lafhartige staat kunde.' Wij hebben niet willen spreken, zegt la Nation, over zekere brieven uit Clermont, waarin 94 generaals beschuldi gd worden aan den oud-Minister van Oorlog, generaal Bou- langer, een staatsgreep te hebben aangeboden. Dat is een onaannemelijke toestand. Men moet eenvoudig de namen noemen en de van hoogverraad beschuldigde generaals ontslaan of het bericht logenstraffen. De Regeering kan niet blijven zwijgen. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Times gemeld, dat de Porte haren commissaris Mah- moed-pacha van Creta heeft teruggeroepen, nadat hij de bevolking van het eiland door tijdige concessiën tot rust heeft gebracht, waartoe ook driehonderd uit te deelen Turk- sche ridderorden hebben bijgedragen. Men verwacht de vorming van een nieuw kabinet, waartoe Mahmoed-Pacha vermoedelijk zal behooren. Aan de Standard wordt geseind, dat het vaststaat, dat Turkije niet zelfstandig de kan didatuur van den prins van Coburg voor den Bulgaarschen troon zal goedkeuren, maar ba- sloten heeft Engeland, Duitschland en Oosten rijk uit te noodigen om Rusland en Frankrijk over te halen in de kandidatuur van den Coburgschen prins te berusten. Daily News verneemt uit Constantinopel, dat tegenover de pogingen der Porte om de onderhandelingen over eene conventie betref fende Egypte te heropenen. Engeland stellig verklaard heeft, zoodanige heropening thans ongewenscht te achten. ROME. De Osservatore Romano zegt, dat de circu laire van den staatssecretaris Mgr Rampolla niet voor openbaarmaking bestemd was. Zij was slechts de uiteenzetting van een gedeelte van het schrijven, den 15n Juni door den Paus aan den kardinaal gericht, bij gelegen heid van diens verkiezing tot het Staatssecre tariaat. De brief van Leo XIII schreef den kardinaal de gedragslijn voor, welke deze volgen moest. Omtrent de zending van Mgr. Persico in Ierland, wordt dd. 21 dezer aan de Observa- teur francais uit Rome gemeld, dat het Vatieaan op den grond der eerste berichten zijn gezant instructies heeft gezonden. In zijn berichten deelt mgr. Persico mee, dat de Engelsche en de Iersche partijen met elkander wedijveren om zijn sympathie te winnen. Het Vatieaan heeft aan mgr. Persico de strikste reserve en de grootste onpartijdigheid aan bevolen. De prelaat wordt binnen veertien dagen te Rome terugverwacht. RUSLAND. De toestand van Katkoff is nog altijd on rustwekkend hoewel zich eenige baterschap

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1