|Seri4ht£n. 'a Rage. z. k. h. prins Albert heeft. gis. f.eren vóór zijn vertrek naar H aarlom, aan eQ stationschef der Holl. IJzeren spoorweg maatschappij alhier den heer H. A. Van Vas- '<.en eeoe doekspeld, versierd met edelgesteenten, laten aanbieden, als bewijs van erkenning der hem tijdens zijn verblijf alhier betoonde diensten. Land- en Tuinbouw. (ie. n.) laden van ne R.-K. kiezersveresnigingen nit Uroniugen, Leeuwarden, Bolsward, Sneek, Deventer, Zntpben, Arnhem, Eg bergen, Groen- Jo, Oldenzial, Utrecbt, Amersfoort, Hoorn, Alkmaar, Haarlem, Amsterdam, Breda, Zeven bergen, Boxmeer, Hilversum, Lichtenvoorde, Zwolle en 's-Bosch, die tot den Algemeenen Hond van Katholieke Kiesvereenigingen in Nederland zijn toegetreden. Aan de orde was voornamelijk het kiezen van een centraal-bestuur. Tot leden daar» Van werden gekozen de heerenjbr. Jos. de li Court voorzitter, mr. Cremers onder-voor zitter, mr. Van den Biesen, penningmeester, H. Poell secretaris, Bekhuis, mr. Vos de ^Vael, dr. Schaepman, mr. Kraakman, mr. Harte, mr. Koch en Gnnst. Degezellige toon, die ter vergadering heerschte, getuigde van de meeste welwillendheid en van broederlijke eensgezindheid en deed dui delijk uitkomen hoezeer onze noordelijke broe ders prijs stellen op die aaneensluiting en op de voorlichting en ondervinding van de He- Zersvereeniging »Noordbrabantc, op wier initiatief deze Bond tot stand kwam. {Mr.) Omtrent de inhechtenisneming der beide, Qit Den Bosch ontvluchte gevangenen, deelt ifcen ons nit Grave nader mede: Nadat alhier per telegraphisch bericht Za terdag morgen te 10 uren bekend was gewor den, dat 2 beruchte sujetten in den nacht van 22 en 23 Juli uit de gevangenis te s-Bosch waren gebroken, werden door den iapitein-kommandant der kon. maréchaussée •alhier in den kortst mogelijken tijd alle pos- Ten uitgezet. Te ODgeveer 7 uren des avonds mocht het den maréchanssée's gelnbken de twee vluch telingen aan te honden onder de gemeente •Gassel. De eerste, wegens diefstal gevangen, was Johannes Martinis Schiffers, van Amster dam, de tweede, Marinus van der Linde, van Beek, de ons welbekende en zoo beruchte „Mie Mik", die voor ongeveer tien jaren op zoo'n gruwelijke wijze twee kinderen te Reek ver moordde. {N. R. Ct.) POOOQQQooaa—n - Op den Rjjswijksohen weg brak gisteren- avond de as van een zoogen. Janpleizier. Het geheele gezelschap, 14 personen sterk, rolde uit den wagen. Allen kwamen met den schrik vrij. BREUKELEN. Eenige socialisten die in Maarsen zijn geweest,, hebben ook Breukelen Bezocht. Het bezoek duurde slechts kort. Voor de blaadjes Recht voor Allen enz. die zij uitdeelden, kregen zij slagen, Bchoppen en steenworpen in rnil, zoodat in alerijl, onder gelei le der politie, de terugtocht naa r de stoom boot, en vervolgens naar Amsterdam, werd aangenomen. (17tr. Dbl.) HILVERSUM. Gister-middag omstreeks 5 nnr brak alhier in de Langestraat een felle brand nit iu het huis bewoond door den tim merman Klokke e. a. De brand deelde zich spoedig mede aan de belendende huizen van den slager Stein en den ijzerbandelaar en vuurwerkmaker Van der Pauw, die echter oor de brandweer werden behouden, dank 2!1 de waterleiding. Alles was verzekerd. HAREN BIJ MEGEN, 25 Jnli. Bij bet aan- houdende droge en warme weder behooren grootere en kleinere branden tot de orde van den dag. Ook Haren beeft heden zijn tol aan het vuur betaald. Omstreeks 7 uur na den middag deed het kleppen der brandklok ons verschrikt opstuiven. Voortijlende waren we spoedig het tooneel van den brand genaderd. Reeds was eene flinke boerenwoning, bewoond door en toebehoorende aan Jan van Vngt.eene weerlooze prooi der vlammen en spoedig vatte een daaraangrenzend perceel, bewoond door de wed den Brok, insgelijks vuur. Beide ge- bonwen, benevens een schuurtje en een paar hooimijten, brandden tot aan den grond af. Alleen het eerste was verzekerd. Gelukkig was het nog al stil weer; daaraan was het te danken, dat de dichtbijgelegen boerenwo ningen gespaard bleven. In de Betuwe zijn alle handen druk aan het werk met het plukken van noten. Deze vruchten worden geheel onrijp ingrootevaten gepakt, gezouten en vervolgens naar Engeland verzonden. De prijs, welke deopkoopers betalen, is niet hoogf 5 de HL. In vroeger jaren werd soms f 12 gegeven, maar die dure tijden schijnen voorgoed achter den rug. De oogst van noten is niet ruim, en wordt niet hooger geschat dan op de helft van dien van een goed jaar. Uit Nes a/d Amstel schrijft men »Iedereen smacht hier naar een malsch regenbuitje. Alle regenbakken en tonnen zijn geheel of nagenoeg leeg en velen behelpen zich met wel- of slootwater, want 't Amstel- water is ondrinkbaar. Ik kan niet met juist heid zeggen, hoelang 't al droog is voor 14 dagen vielen hier enkele regendruppels, doch 't had niets te beduiden. De meeste veldge wassen staan dan ook te kwijnen en verlan gen naar eenige verfrissching. Voor een paar dagen kwam hier een schuit met duinwater uit Amsterdam aan, de menschen vielen er op aan alsof 't versche karnemelk was, doch hoe lang kaD dat water bewaard worden 1 Sommige booten brengen Rijnwater meó nit de bunrt van Gonwslnis of bij de Steenen Molen vandaan, doch 't is ook al niet lek ker. Regenwater, goed gefiltreerd, is even helder als duinwater, doch veel koeler in den zomer en bovendien zuiverder van smaak. Aardappelen, rogge en booneu hebben hun weertje wèl, doch 't dorstend aardrijk ver langt sterk naar lafenis. „Zoolang de wind in den N. of N. O. hoek blijft," zegt mijn tuinman krijgen we geen sons Ea ik begin te gelooven, dat de man gelijk heeft. Boven dien kon ik verleden week aan mijne bloemen bespeuren, dat 't ietwat gevroren had. Door een werkman te Maastricht werd onlangs, even huiten de Brusselsche poort, een geraamte opgegraven. Waarschijnlijk was het dat van een Spaansch soldaat uit de 16de of 17de eeuw. De knoken der rechter hand hielden eene bijl omvat, terwjjl voorts eene ijzeren beugeltasoh bij het geraamte ge vonden werd, waarin eenige zilveren munten en een goudstuk. Dit laatste draagt in het Latijn den naam vaa Philips II, Koning van Spanje, en is een dubbele pistool, te Milaan in 1570 geslagen. Het goud is 21 karaat, 10 gr. van gehalte en f 9 aan specie waard. In een der groote magazijnen te Parijs werd de 30jarige graaf L. betrapt, terwijl hij ver schillende voorwerpen in zilver en brons, fh» cons, doekspelden enz., in zijn zak wegmoffelde. In verhoor genomen, verklaarde hij dat hij weldra in het huwelijk zon treden met een jong meisje dat 4 millioen frank meebracht, en dat hij haar toch eenige geschenken moest aanbieden Reeds verleden jaar was de graaf voor hetzefde feit gearresteerd, maar bij ge brek aan bewijs niet vervolgd. Een werkman te Berlijn is door een eigen aardige ziekte aangetast. Hij verliest het ge hoor en de spraak 's morgens te 9 uren en blijft doofstom tot den volgenden ochtend 6 uren. Van 6 tot 9 uren spreekt en hoort hij als een ieder. De patient heeft zijn kwaal verleden jaar gekregen na een aanval van vallende ziekte. Zijne geestvermogens zijn niet verzwakt; zijn geheugen is goed gebleven. Hij onderhoudt zich met zijn familie en zijn patroons door middel van schrijven. Als men den zieke op zeker punt van de hand drukt, gevoelt hij vrij hevige krampen drukt men hem op zeker gedeelte van den rechter arm, dan houden de krampen op. Prof. Mendel onder wiens behandeling hij is, kan geen verklaring geven van de oorzaken van dit ver schijnsel. Alweder wordt een ongeluk door onvoor zichtigheid bij hel beklimmen der Alpen ge meld. Da heer James Sally schrijft in den Times, dat bij met den heer Weeier, Engelsch predikant te Samaden (Engadin) uit het Ber- nma-Hótel al laar, op weg ging, om den Di- avolessa-pas te bestijgen. Aan den voet van den pas gekomen, meende de beer Weeier een pad te z en over een gletecher en waagde hij het, ondanks de waarschuwingen van zijn metgezel, om zonder gids geen gletscher te betraden, dien op te gaan. Een eind verwas hij voortgeschreden, toen bij in een scheur wegzonk. Hij riep zijn vriend toe, een touw te gaan halen, waaraan deze zoo spoedig mo gelijk voldeeddoeh toen men na een nnr of vier, nadat de duisternis gevallen en in middels een onweder losgebroken was, met gidsen en touwen op de plek kwam, was de ongelukkige in hot wa'er, dat beneden in de scheur stond, verdronken. Een der voornaamste juweliers in Sofia heeft dadelijk na de verkiezing van prins Ferdinand van Saksen-Coburg namens de magistraten dier stad de opdracht gekregen tot het ver vaardigen van een verguld zilveren bord, waarop den nieuwen vorst brood en zont moet worden aangeboden. Als eerste bepaling gold, dat het z.oo spoedig mogelijk moest gereed zijn. De teokening ervan maakte deDuitsohe arohitect Swaberger. Wie weet hoelang het bord nu nog onge bruikt zal big ven 1 »De reis om de wereld in tachtig dagen" behoort alweer tot een vroeger tjjdperk. Een courant heeft de reis om de wereld via Yokohama, Vancouver en den Canadian Pacific in negen-en-zestig dagen volbracht. The Times van den 13den Mei werd aan den heer Huntly te Vancouver gezonden via Yokohama met de P. and. O. mail. Deze zond hem via den Canadian Pacific door en juist 69 dagen na de uitgifte ontving de admi nistratie van The Times het nummer terng. De Keizerin van Oostenrijk gebruikt de zee baden te Cromer. Toen H. M. dezer dagen zonder eenig gezelschap aan bet strand wan delde, zag zij plotseling een groote verzame ling menschen. l)e Keizerin trad nader en vernam dat een spoorwegbeambte onder het baden, door een kramp overvallen, verdronken was. De Keizerin liep ijlings naar zijn woning.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 3