limittnlaitdaclui RUSLAND. De verhouding tussehen Rusland en Duitsch- land blijkt in de laatste dagen steeds meer gespannen te zijn geworden en is van dien aard, dat men in Duitsche politieke kringen overtuigd is, dat eene bloedige botsing niet te vermijden zal zijn. Zonder drukte of geest drift bereidt men zich in Duitschland op den strijd voor. Deze strijd zal hevig zijn en men •weet, dat er door een ongelukkigen uitslag veel verloren, door de overwinning weinig gewonnen zal worden. Uit Warschau wordt daaromtrent bericht, dat men daar algemeen van een oorlog tus sehen Rusland en Duitschland overtuigd is. Het is een zaak, die binnen enkele maanden zou beslecht zijD. De regimenten artillerie zijn aan de westelijke grenzen verdubbeld. Dat van Warschau is met 8000 man ver meerderd. Twaalf nieuwe regimenten kava- lerie zijn in Juli in Polen aangekomen en men kondigt de nadering van 18 regimenten Kozakken aan, die den Keizer 7,4000 man lichte ruiterij zullen verschaffen. Twee gene raals van den staf des keizers zijn te War schau gekomen om met den staf van generaal Gourko over den oorlog te beraadslagen. Aldus luiden de berichten. Het zal echter te zien zijn of werkelijk het zwaard uit de schede zal getrokken worden. Keizer Wilhelm heeft meermalen verklaard, dat tijdens zijn regeering geen oorlog met Rusland zal worden gevoerd. Bismarck zal zich nog wel tweemaal bedenken, alvorens zich met Rusland ook Frankrijk op den hals te halen, en de Czaar schijnt ook persoonlijk weinig tot oorlogvoeren geneigd te zijn. In verband met deze oorlogszuchtige be richten is van veel beteekenis een bericht, dat van gisteren uit St Peterburg wordt geseind. De bekende professor-journalist Kat- koff is gisteren middag te vier uren op zijn landgoed overleden. Zijn dood is een zwaar verlies voor de Panslavistische partij, die den Czaar tot den oorlog met Duitschland tracht te bewegen. Schiedam, 2 Augustus 1887. De Nederlandsche driekleur, van verschil lende torens, van de openbare gebouwen, de schepenin de havens en uit vele particuliere woningen wapperend, verkondigt heden den 29sten verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin, die op gebruikelijke wijze weder te dezer stede gevierd wordt. Het carillon op den stadstoren doet zich van tijd tot tijd hooren en verhoogt alzoo de feestelijke stemming. De inspectie over de dd. Schutterij werd dit maal op het exercitieveld gehouden, daar deze wegens de verkiezing voor den gemeenteraad moeilijk op de Groote Markt kon plaats vinden. Heden nacht omstreeks elf uren ontdekte de politieagent B. G. Van Meurs, dat de bui tendeur van het kantoor der heeren De Pater v. d. Pant Co. in de Westmolenstraat niet gesloten was. Daarop met den hem vergezel lende nachtwaker het kantoor binnentredend, verrasten zij twee personen, die bezig waren de deur van de brandkast te forceeren. Bjj onderzoek bleek, dat zij ook reeds geweld hadden gebruikt op een kast in het kantoor en nit de kantoorlessenaar voor een bedrag van eenige guldens aan postzegels hadden ont vreemd. Zij werden verder in het bezit ge vonden van een bos sleutels, waarvan een op de straatdeur van het kantoor past. Beide personen werden door de politie in verzekerde bewaring genomen en bleken te zijn C. A. G. en A. v. B. De eerst aangeduide heeft reeds eenmaal wegens diefstal eene gevangenisstraf van eenige jaren ondergaan. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal aanst. Donderdag niet plaats hebben. Men schrijft nit den Haag aan de Middelb. Ct Omtrent het lot van hoofdstuk X der grondwetsvoorstellen is nog niets met zeker heid te zeggen. Het sedert mijn vorigen brief verschenen verslag heeft het gerucht beves tigd, dat de meerderheid in de afdeelingen (der Eerste Kamer) zich er tegen heeft ver klaard. Maar kon ik voor veertien dagen reeds schrijven, dat het ook van liberale zijde toch niet aan verdedigers ontbreken zon, bun aantal schijnt nog te klimmen eenige leden, die in de afdeelingen tot de twijfelaars en zelfs tot de zwakke tegenstanders behoorden, hellen allengs meer er toe over, het ontwerp aan te nemen en daaronder zijn er, die in de Eerste Kamer vrij wat invloed bezitten. Blijven er eenige tegenstanders tehuis één, de heer Wertheim, zal wegens ziekte zeker niet tegen woordig zijn dan is een kleine meerderheid vóór het ontwerp lang niet onmogelijk. Zondagmorgen kwam van Bromo perHar- wichboot Cambridge" in de buitenhaven te Vlissingen aan, de Keizerin van Oostenrijk, incognito reizende. Te 8 uren vertrok de voorname reizigster per extratrein, nit 7 salon- en andere waggons bestaande, van het havenstation naar Kreth, een badplaats in Beieren waar Haar moeder vertoeft. Zaterdag morgen werd een wachtersvrouw door den goederentrein van Vlissingen tus sehen Kruiningen en Krabbendijke overreden. De ongelukkige, die nog slechts enkele minu- ten beeft geleefd, laat zes jeugdige kinderen achter. In de afgeloopen maand vervoerde de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij 596,842 reizigers, opbrengende f 44.411,771/a, tegen 538,242 reizigers, opbrengende f 41.165,01 in dezelfde maand van het vorige jaar. In het geheel werden dit jaar vervoerd 3.020.415 reizigers, opbrengende 1229.027.62, tegen 2.826.297, opbrengende f216.729.40 in het zelfde tijdvak van het vorige jaar. Gebukt onder den last van eenige pakken nieuwe onderkleeren en een paar laarzen stapte Zondag morgen iemand, die den nacht in Rotterdam had doorgebracht, ietwat soe zerig, den weg naar Berkel op. Onderweg verliest hij de laarzen, maar eenige kerkgan gers vonden deze en brachten het verlorene aan den eigenaar terug, die recht blij was, daar hij anders zonder laarzen thuis zon zijn gekomen. Den kerkgangers, op geen passen der wijze kunnende belooneD, noodigde onze gast hen uit om in een nabijzijnda herberg met hem een borrel te drinken. Aan de uit- noodiging werd gevolg gegeven, en werd op recht milde wijze de eene borrel na den andere gekommandeerd tot men scheiden zon. Ongelukkig bleek nu ook de portemonnaie van den wandelaar gevlogen te zijn en moest hij, echter niet zonder tegenstribbelen, aan het voorstel van den kastelein voldoen en bij dezen zijn laarzen als waarborg achter laten. Nu kwam bij toofe zonder laarzen thuis daarenboven zonder geld en met schuld. De stoomtramlijn Den HaagDelft is Zon dag voor 't publiek geopend. Er werd reeds drnk gebruik van gemaakt. Da wagens zieii er zeer net uit. Ter voorkoming van ongeluk ken zijn de balkons aan de zijde van de boo* men door een netwerk afgesloten, zoodat me11 alleen aan de niet-gevaarlijke zijde kan in-en uitstappen. Dadelijk na het ongeluk bij den proeftocht de stoomtram is door het gemeentebestuur van Delft de voorzorgsmaatregel genomen, een tiental hoornen aan de Haagpoort te doen vellen, waarmee men Zaterdag in den laten avond gereed is gekomen. Men schrijft ons uit den Haag: Het ver handelde in de heden gehouden zitting van don Gemeenteraad was een toepassing van het spreekwoord„als het kalf verdronken is, enz." Naar aanleiding van het treurige ongeluk bij den proefrit met den stoomtram van de Haagsche tramwegmaatschappij op jl- Zaterdag, vroegen B. en W. machtiging om ten behoeve van die maatschappij een aantal hoornen langs den Rijswijkschen weg te doen rooien, die hetzelfde gevaar opleveren als waarvan de werkman iD dienst van voorn. Mij 11. Zaterdag het slachtoffer werd. Die machtiging werd niet alleen grif verleend, maar op voorstel van het raadslid Huygens werden nog meerdere boomen aangewezen voor do rooiing en zullen ook twee lantaarn palen vallen, die bij aankomst van delJssel- tram aan den Bezuidenkant de passagiers be dreigen, om zeer onzacht met die voorwerpen in aanraking te komen. Van de stoomtramlijn der Ned. Rijnspoor wegmaatschappij Den Haag—Scbeveningett maakten in de maand Juli 226,806 personen gebruik- Te Scheveningen rekent men op den 8sten Augustus als dag der aankomst van Z. K. H. den Prins van Wied en familie, die aldaar een gedeelte van het badseizoen zullen door brengen. Z. K. H. Prins Albert van Pruisen, die een maand te Suheveningen heeft vertoefd, is gisteren namiddag per Rhijnspoor naar Duitsch land, resp. Brunswjjk, teruggekeerd. Bij het vertrek van den Prins was aan het Rhijnspoorweg-station een aantal belangstel lenden, flofdignitarissen en autoriteiten, aan wezig, om den Prins uitgeleide te doen. De Prins deed gister-morgen den stations chef te Scbeveningen, den heer Ravelli, een gouden doekspeld overhandigen, met robijnen omzet, als blijk van waardeering voor aan Z. K. H. gedurende HDs. verblijf in het Oranje-ÜStel aldaar, bewezen diensten. De heer Van Gaarlandt, directeur van het Hötel d'Orange viel gelijke onderscheiding te benrt. De 14de AlgemeeDe Vergadering van den »Volk8bond, vereeniging tegen drankmi»' bruik", zal gehouden worden te Haarlem op 20 Augustus a. s. Oader meer zal behandeld worden het voorstel om jaarlijks f300 af te zonderen tot vorming van een kapitaal, tot oprichting van een Asyl voor dronkaards Dr. Metzger's vertrek nit Amsterdam sta»4 in verband met een belangrijke uitbreiding van Wiesbaden's „Kurverhaltnisse". Daar z»| een Sanitorium worden opgericht, specif voor vorstelijke en hooge personages, met vz>a dr. M. te Amsterdam zeer vertrouwd geraakte' Het etablissement zal bestaan uit een gr°°t0 inrichting voor massage, een eigenlijk badh«^ in den trant van het Friedrichsbad te Bad^ Baden, benevens een hötel bevattende

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2